Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    05-12-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    403
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    27000/2700
    ISP
    Cosmote
    Router
    ZTE H1600
    Path Level
    Interleaved
    καλημερα σε ολους
    Μετα απο 7 χρονια στην cyta ειπα να αλλαξω παροχο γιατι η cyta με ειχε παει στα 24,50ευρω το μηνα με απεριοριστα σταθερα και 300' προς κινητα.
    Σε αναζητηση που εκανα βρηκα την wind σαν πιο καλη προσφορα και συγκεκριμενα η προσφορα ηταν:
    -20.99ευρω
    -Ιντερνετ εως 24 Mbps
    -Απεριόριστες αστικές & υπεραστικές κλήσεις
    -1500' προς WIND/Q κινητά
    -Δώρεαν 120' προς κινητά
    -Δωρεάν 120’ προς σταθερα/κινητα στο WIND καρτοκινητό
    -Δωρεάν 1GB Mobile Broadband κάθε μήνα
    -Δωρεάν τέλη ενεργοποίησης

    Μιλαω λοιπον με μια κυρια για της προσφορες (εχω κρατησει και το επιθετο της) και μου προσφερε ολα τα παραπανω αλλα μου εκρυψε καποια πραγματα.
    1- το 1GB Mobile Broadband δωρεαν καθε μηνα που ερχετε σε καρτα sim μου ειχε πει πως θα το εχω δωρεαν για 24μηνες οσο ειναι και το συμβολαιο δλδ.μολις εμαθα απο γνωστο πως δεν ειναι ακριβως δωρεαν και πως πρεπει να βαζω καρτα σε αυτην την sim ανα 3 μηνες για να μην γινει διακοπη,οπως δλδ γινεται στα κανονικα καρτοκινητα...επισης πηρα και στην wind και μου το επιβεβαιωσαν πως ειναι ετσι απλα αλλος υπαλληλος ειπε ανα 3 μηνες και αλλος ανα 12μηνες..τους ρωτησα οτι δεν μου τα ειχαν πει αυτα οταν εδιναν προσφορα και οτι προτιμο το 1gb να μου ερχετε στο δικo μου καρτοκινητο,μου απαντησαν δεν γινεται αυτο...
    αυτο το βρισκω κοροιδια γιατι δεν θελω να βαζω χρηματα σε αλλες sim για να εχω 1gb ιντερνετ το μηνα,με αυτα τα χρηματα μπορω να βαζω ιντερνετ στην δικια μου sim...

    2- στην ερωτηση μου για εξοπλισμο μου ειπε οτι δεν δινουν δωρεαν και οτι μπορω να εχω το παλιο μου ρουτερ,την ρωτησα αν ειναι σιγουρο αυτο και μου υποσχεθηκε οτι ολα τα ρουτερ κανουν και δεν θα εχω κανενα προβλημα.πριν μερες οπου μπηκε στην γραμμη μου η wind και εχοντας το ρουτερ της cyta δεν ειχα ιντερνετ.καναμε προσπαθειες με τους τεχνικους δια τηλεφωνου εχασα 3-4 ωρες να ρυθμιζω ρουτερ και το αποτελεσμα ηταν να μην δουλευει το ρουτερ γιατι οπως ειπε ο τεχνικος ειναι πιθανον κλειδωμενο απο την cyta και δεν περνει ρυθμισης.πηρα λοιπον στο αρμοδιο τμημα της wind να μου στειλουν δωρεαν ρουτερ και η απαντησει ηταν αρνητικη με αποτελεσμα να τρεχω να αγοραζω ρουτερ...

    Παιδια τι μπορω να κανω τωρα με αυτους?

  2. #2
    Το avatar του μέλους Wizard
    Wizard Guest
    Η κάρτα sim του 1GB mobile internet επειδή είναι μόνο data λήγει κάθε 12 μήνες και πρέπει να βάλεις 5 ευρώ πριν λήξει. Εγώ προτίμησα να αφήσω να λήξει η δικιά μου και τότε πήγα σε κατάστημα Wind και μου δώσανε άλλη δωρεάν. Βέβαια, δεν ξέρω πόσο ρόλο παίζει ότι είχα κάνει συμβόλαιο από το ίδιο το κατάστημα και όχι τηλεφωνικά για να μου δώσουν άλλη έτσι εύκολα.
    Επίσης, έχε υπόψη σου ότι τώρα η Wind χρεώνει κάποια πράγματα έξτρα, π.χ. αναγνώριση κλήσης, ένδειξη αναμονής κλήσης κλπ που δεν πιστεύω ότι είναι στην τιμή που σου δώσανε.
    Δεν δίνουν δωρεάν router, είχα χρησιμοποιήσει ένα παλιό του ΟΤΕ και δούλεψε χωρίς να κάνω τίποτα. Μπορείς να βρεις στα καταστήματά τους Tp-link modem-router που όταν είχα ρωτήσει το είχανε στα 20€.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Wizard : 11-02-18 στις 16:57.

  3. #3
    Εγγραφή
    25-05-2007
    Μηνύματα
    227
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54997/5496
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    Speedport Plus 2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Wizard Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η κάρτα sim του 1GB mobile internet επειδή είναι μόνο data λήγει κάθε 12 μήνες και πρέπει να βάλεις 5 ευρώ πριν λήξει. Εγώ προτίμησα να αφήσω να λήξει η δικιά μου και τότε πήγα σε κατάστημα Wind και μου δώσανε άλλη δωρεάν. Βέβαια, δεν ξέρω πόσο ρόλο παίζει ότι είχα κάνει συμβόλαιο από το ίδιο το κατάστημα και όχι τηλεφωνικά για να μου δώσουν άλλη έτσι εύκολα.
    Δεν πρέπει να παίζει ρόλο, και σε μένα δώσανε αμέσως νέα κάρτα για το 1GB όταν πήγα σε ένα τυχαίο κατάστημα.

    Επίσης νομίζω κόβονται τα δεδομένα αν κάποιο μήνα εξαντληθεί το υπόλοιπο. Τον επόμενο μήνα μπαίνει κανονικά το 1GB αλλά θέλει ανανέωση €5 για να πάρουν πάλι μπρος τα δεδομένα. Αυτό τουλάχιστον ίσχυε το 2016 που μου έτυχε. Από τότε έχω βάλει περιορισμό στο Android να τρώει μέχρι 999 MB. :P

  4. #4
    Εγγραφή
    23-11-2005
    Περιοχή
    Athens - Greece
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Η 1GB ξέρω και εγώ πως είναι ανά 12μηνο. Κάθε μήνα μπαίνει δωρεάν το GB.
    Αν χρησιμοποιηθεί το GB, δεν είχα ξανακούσει πως ΙΣΩΣ χρειάζεται ξανά ενεργοποίηση.

    Το ρούτερ το πληρώνεις εσύ σε τέτοιες περιπτώσεις, άσχετα τι σου λένε αυτοί.
    Ναι, φυσικά μπορείτε να τους πιέσετε να σας δώσουν κάποιο δωρεάν, αλλά δεν το γράφουν στους όρους, οπότε και δεν είναι υποχρεωμένοι.

    -1500' προς WIND/Q κινητά
    3 ή 5 ώρες θα έχεις μόνιμα κινητά προς WIND/Q. Θεωρώ και αυτό ψέμα. Τα 1500' είναι για ένα διάστημα προσφορά τώρα για όλους, και ΟΧΙ για πάντα.

    -Δωρεάν τέλη ενεργοποίησης
    Ζήτα το γραπτώς.
    2x WIND VDSL >>> TP-LINK TL-R470T+ v5


Παρόμοια Θέματα

  1. ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΗ ΧΡΕΩΣΗ - ΚΟΡΟΪΔΙΑ σε Λογαριασμό COSMOTE!
    Από Epitaph6663 στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-01-18, 14:50
  2. Κοροϊδία του ΟΤΕ στην Καλαμάτα
    Από Takis_Kal στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-01-18, 19:01
  3. Κοροϊδία και ψέματα απο τον Οτε
    Από Democrat33 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-12-17, 15:12
  4. Vodafone προσφορά
    Από theo4850 στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-17, 15:08
  5. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-06-17, 00:22

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας