Καλησπέρα σας~

Έχω κάνει αίτηση φορητότητας προς vodafone τέσσερις εβδομάδες πριν -ακριβώς στα μέσα Ιανουαρίου- κ η αίτηση έγινε δεκτή.
Μου ήρθε κανονικά το Modem, κ μου είπαν η ημερομηνία για να το βάλω στην πρίζα είναι τέλος Ιανουαρίου(10 μέρες περίπου μετά την αίτηση).
Έλα μου όμως που περνάνε οι μέρες και η σύνδεση δεν ολοκληρώνεται!

H Vodafone λέει ότι περιμένει το συνεργείο δημοσίου δικτύου (?) -που είναι τού ΟΤΕ- να παραδώσει τον βρόγχο της γραμμής μου(ή κάτι τέτοιο), κ μετά θα έρθει δικός τους τεχνικός, με τον οποίο θα κλείσουμε ραντεβού να κάνει τις τελικές ρυθμίσεις στο σπίτι. Εφόσον πέρασε άλλη μία εβδομάδα, λέει είχαν το δικαίωμα και έστειλαν mail στον ΟΤΕ επειδή καθυστερεί, κ λένε ότι αυτός δεν απαντά. Καμία πρόοδος.

Πλέον πήρα κ τον ΟΤΕ, κ μου λέει αυτοί δεν έχουν τίποτα τέτοιο να κάνουν. Βλέπουν τη φορητότητα, βλέπουν ότι την έχουν δεχτεί κ μου λένε ότι η Vodafone απλά δεν κάνει τις απαραίτητες κινήσεις για να "πάρει τον αριθμό".

Η γραμμή που θέλω να μεταφέρω είναι αυτή τη στιγμή απλή, χωρίς ίντερνετ, με χρονοχρέωση. Στη vodafone είναι να 'χω VDSL 50. Κλείσαμε μήνα χωρίς ίντερνετ (έφταιγε ο ΟΤΕ, γι' αυτό κ η φορητότητα).

Ξέρει κανείς πιο συγκεκριμένα τι ακριβώς ισχύει ως διαδικασία;