Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    07-01-2006
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    242
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλησπέρα,
    θα ήθελα να αναφέρω κι εγώ το πρόβλημά μου. Είμαι πελάτισσα της forthnet πάνω απο 10 χρόνια με μικροθεματάκια που και που. Στις 30/01/18 πήγα να κάνω διαπραγμάτευση συμβολαίου για καλύτερη προσφορά. Τελικά μου έκαναν μια πολύ καλή προσφορά, με τα ίδια λεφτά και το ίδιο πακέτο με την αλλαγή απο adsl σε vdsl. Στο ερώτημά μου αν θα μεταφερθώ σε καφάο ΟΤΕ στην περιοχή της Α. Γλυφάδας η υπάλληλος απάντησε καταφατικά λεγοντάς μου οτι είναι και πιο κοντά στο σπίτι μου. Υπόγραψα και μου είπε οτι δεν θα έχω καμία διακοπή στη γραμμή μου μόνο θα πρέπει να περιμένω 2-3 μέρες. Στις 3/2/18 πήρα τηλ στο 8001001112 για να ρωτήσω για την πορεία μετάβασης σε vdsl και μου είπαν οτι η ημερομηνία για την διαδικασία ήταν 8/2. Φτάνουμε λοιπόν την Πέμπτη 8/2/18 όπου απο το πρωί δεν έχω τηλ και νετ μέχρι και αυτή τη στιγμή. Παίρνω τηλ στο ίδιο νούμερο και μου λένε οτι μάλλον προέκυψε κάποιο πρόβλημα με το συνεργείο του ΟΤΕ, είτε δεν κουμπωσαν καλά τη γραμμή μου είτε ξέμειναν απο καλώδια και να μην ανησυχώ μέχρι το βράδυ θα είχε αποκατασταθεί. Μετά απο 2 ακόμα επικοινωνίες με το ίδιο νούμερο και με 13831 καμία ενημέρωση και φυσικά δεν αποκατασταθηκε τίποτα. Τηλ πάλι το πρωί της επόμενης μέρας στο 13831 και μου λένε οτι η ημερομηνία διαδικασίας μεταφοράς ήταν η 9/2 ενώ τους εξηγώ οτι δεν έχω τηλ και νετ απο χθες. Αρνούνται να με παραπέμψουν σε προιστάμενο όπως ζήτησα, αρνούνται να μου δώσουν κάποιο τηλ επικοινωνίας με συνεργειο ΟΤΕ για να μάθω τι ακριβώς έχει συμβεί. Μου λένε απλά οτι η γραμμή μου είναι στον αέρα, δεν είναι καν συνδεδεμένη και δεν ξέρουν τίποτα, δεν μπορούν να κάνουν τίποτα. Τηλ 3 φορές εκείνη την ημέρα ύστερα απο διαβεβαιώσεις οτι θα είχε αποκατασταθεί η "βλάβη" έως το βράδυ της Παρασκευής. Η συμβουλή τους ήταν να κάνω υπομονή, να μην νευριάζω και να μην τους παίρνω τόσα τηλ γιατί δεν μπορούσαν να κάνουν τίποτα. Οδεύω προς την 5η μέρα νεκρού τηλ και νετ. Σήμερα το βράδυ βλέπω στο appstatus στο site της nova οτι η υπηρεσία μου έχει ενεργοποιηθεί, το τηλ μου και το νετ νεκρά. Παίρνω ξανά τηλ τους το αναφέρω και μου λένε οτι αύριο θα ενεργοποιηθεί κι οτι αν εξακολουθήσω να μην έχω τηλ και νετ τότε να επικοινωνήσω.
    Είναι απαράδεκτη συμπεριφορά και εξυπηρέτηση. Δεν μπορώ να βρω κάποιον να μάθω τι συμβαίνει και για ποιο λόγο.

  2. #2
    Εγγραφή
    04-10-2013
    Μηνύματα
    2.347
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλημέρα athina_livadi,

    Σε ευχαριστούμε που επικοινώνησες μαζί μας.

    Θα ήθελες να μας ενημερώσεις σε ένα προσωπικό μήνυμα με κάποιο στοιχείο της υπηρεσίας σου (π.χ. τον αριθμό τηλεφώνου, το ΑΦΜ του κατόχου), ώστε να μπορέσουμε να εξυπηρετήσουμε;

    Παραμένουμε στην διάθεση σου για οτιδήποτε χρειαστείς.

    Αντώνης, Nova Support

Παρόμοια Θέματα

  1. αναβαθμιση απο adsl σε vdsl
    Από blakis73 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-12-17, 10:52
  2. Αναβαθμιση απο adsl σε Vdsl (Καβάλα) - τιμες
    Από stevenik στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-11-17, 11:50
  3. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-17, 22:53
  4. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-17, 14:25
  5. Αναβάθμιση σύνδεσης ADSL σε VDSL
    Από fotisrafa στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-17, 19:54

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας