Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 26
  1. #1
    Εγγραφή
    19-02-2016
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    65
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    Cosmote
    Router
    ASUS DSL-N17U
    Path Level
    Interleaved
    Εχω κλεισει 40 μερες μετα την αιτηση αλλαγης απο vdsl 30 cosmote στο αντιστοιχο 100αρι προγραμμα της. Πρωτη φορα στην ζωη μου βλεπω τον ΟΤΕ να αργει τοσο πολυ. Στα τηλεφωνα στο 13888 δεν ξερουν πραγματικα τι να μου πουν οι υπαλληλοι οι οποιοι εκπλησσονται μολις βλεπουν πως εδω και 40 μερες δεν εχει γινει τιποτα. Ολο το προωθουν στο αντιστοιχο τμημα και ολο τηλεφωνα περιμενω.

    Πιθανοτατα να το τρεναρει η Wind το θεμα η οποια εχει κανει το εργο στην Καλαματα και απο αυτη παιρνει γραμμες ο ΟΤΕ και πληρωνει με το ιδιο νομισμα οτι κανει ο δευτερος χρονια στους εναλλακτικους αλλα 40 μερες και παλι ειναι πολλες. Σημερα 13/02 ληγει το συμβολαιο της 30αρας με τον ΟΤΕ και δεν ξερω τι να κανω πραγματικα. Μετα απο τοσα τηλεφωνα πραγματικα ακρη δεν εχω βρει. Η περιοχη μου καλυπτεται κανονικα εως 200MBps οποτε δεν ειναι θεμα καλυψης.

    Εχει συμβει σε καποιον αλλο κατι αντιστοιχο με τον ΟΤΕ;

  2. #2
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Μηνύματα
    1.705
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport Plus & R7000
    εχει συμβει σε παιδι στον πειραια σε καμπινες vf. 2μηνακι. απο αρχες δεκ νομιζω
    https://www.adslgr.com/forum/threads...62#post6330562

    φανταζομαι οτι ακομα δεν εισαι σε καμπινα για να παιρνεις 30αρι.

    νταξει θα περιμενα. λογο καθυστερησης δεν σου χουν πει? οι εναλλακτικοι τωρα ξεκινησαν χονδρικη vdsl οποτε δεν ειναι ολα τοσο streamlined ακομα

  3. #3
    Εγγραφή
    19-02-2016
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    65
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    Cosmote
    Router
    ASUS DSL-N17U
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puffy Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχει συμβει σε παιδι στον πειραια σε καμπινες vf. 2μηνακι. απο αρχες δεκ νομιζω
    https://www.adslgr.com/forum/threads...62#post6330562

    φανταζομαι οτι ακομα δεν εισαι σε καμπινα για να παιρνεις 30αρι.

    νταξει θα περιμενα. λογο καθυστερησης δεν σου χουν πει? οι εναλλακτικοι τωρα ξεκινησαν χονδρικη vdsl οποτε δεν ειναι ολα τοσο streamlined ακομα
    To θεμα ειναι οτι δεν μου λενε. Καμπινες εχω 1 στο διπλα τετραγωνο και αλλη μια 2 τετραγωνα πιο κατω. Τι να πω, δεν εχω ιδεα γιατι δεν μου λενε...

  4. #4
    Εγγραφή
    09-02-2004
    Περιοχή
    ΚΑΛΑΜΑΤΑ
    Μηνύματα
    1.665
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΤΑ
    Router
    Speedport 724
    Εγώ στην Καλαμάτα πήγα στον ΟΤΕ και με καμπίνα της wind έχω πολύ καλή 50ρα. Σκέψου το για ΟΤΕ

  5. #5
    Εγγραφή
    25-10-2012
    Μηνύματα
    906
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΨΥΧΙΚΟ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από _GuardiaN_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    To θεμα ειναι οτι δεν μου λενε. Καμπινες εχω 1 στο διπλα τετραγωνο και αλλη μια 2 τετραγωνα πιο κατω. Τι να πω, δεν εχω ιδεα γιατι δεν μου λενε...
    Δεν γνωρίζουν δυστυχώς το τι παίζει πέραν διαθεσιμότητας για να σου πούν.

  6. #6
    Εγγραφή
    19-02-2016
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    65
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    Cosmote
    Router
    ASUS DSL-N17U
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Takis_Kal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ στην Καλαμάτα πήγα στον ΟΤΕ και με καμπίνα της wind έχω πολύ καλή 50ρα. Σκέψου το για ΟΤΕ
    Ποσο καιρο σου εκαναν να στην ενεργοποιησουν;

    Με πηραν τηλ χτες και μου ελεγαν κατι παπαντζες οτι ειχε προβλημα η αιτηση κλπ και οτι θα την ενεργοποιησουν συντομα την γραμμη, για να δουμε.

  7. #7
    Εγγραφή
    28-08-2003
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.191
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    12000/999
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Tellas - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Oxygen
    Έχουν πρόβλημα με τον τρόπο που βλέπει η WIND τις αιτήσεις του ΟΤΕ. Η WIND βλέπει τις αιτήσεις βάση διεύθυνση από συστημα διευθύνσεων δικό της όχι κοινό με του ΟΤΕ. Οπότε αν σε έναν συνδρομητή ΟΤΕ που κάνει αίτηση για fiber μέσω καμπίνας WIND στον ΟΤΕ η διεύθυνσή του είναι π.χ. Καπέτάν Βασίλη 15 και η WIND έχει την περασμένη την διεύθυνση αυτή ως Βασίλη Καπετάν 15 σου λέει οτι στην διεύθυνση Καπετάν Βασίλη 15 δεν έχω κάλυψη άρα δεν μπορώ να σου δώσω δίκτυο. Αυτό είναι τεράστιο πρόβλημα που δεν το πολυξέρουν στα κεντρικά, σίγουρα όχι από την εξ. πελατών αλλά έχει γίνει σε αρκετούς συνδρομητές και ακόμα μόνιμη λύση δεν έχει βρεθεί παρά με πλάγιους τρόπους. Αν έχει ακυρωθεί η αίτησή σου στείλε μου προσωπικό μήνυμα μήπως μπορέσω να βοηθήσω...

  8. #8
    Εγγραφή
    19-02-2016
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    65
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    Cosmote
    Router
    ASUS DSL-N17U
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panagioths Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχουν πρόβλημα με τον τρόπο που βλέπει η WIND τις αιτήσεις του ΟΤΕ. Η WIND βλέπει τις αιτήσεις βάση διεύθυνση από συστημα διευθύνσεων δικό της όχι κοινό με του ΟΤΕ. Οπότε αν σε έναν συνδρομητή ΟΤΕ που κάνει αίτηση για fiber μέσω καμπίνας WIND στον ΟΤΕ η διεύθυνσή του είναι π.χ. Καπέτάν Βασίλη 15 και η WIND έχει την περασμένη την διεύθυνση αυτή ως Βασίλη Καπετάν 15 σου λέει οτι στην διεύθυνση Καπετάν Βασίλη 15 δεν έχω κάλυψη άρα δεν μπορώ να σου δώσω δίκτυο. Αυτό είναι τεράστιο πρόβλημα που δεν το πολυξέρουν στα κεντρικά, σίγουρα όχι από την εξ. πελατών αλλά έχει γίνει σε αρκετούς συνδρομητές και ακόμα μόνιμη λύση δεν έχει βρεθεί παρά με πλάγιους τρόπους. Αν έχει ακυρωθεί η αίτησή σου στείλε μου προσωπικό μήνυμα μήπως μπορέσω να βοηθήσω...
    Μαλιστα, ενδιαφερον αυτο σ ευχαριστω παρα πολυ. Δυστυχως η διευθυνση μου ειναι μια λεξη οποτε δεν νομιζω να κολλησε εκει. Απ οτι εχω καταλαβει παντως κατι παιζει με την WIND και δεν μου λενε. Η αιτηση δεν εχει ακυρωθει, τρεχει κανονικα απ οτι μου λενε συνεχεια.

  9. #9
    Εγγραφή
    28-08-2003
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.191
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    12000/999
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Tellas - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Oxygen
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από _GuardiaN_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαλιστα, ενδιαφερον αυτο σ ευχαριστω παρα πολυ. Δυστυχως η διευθυνση μου ειναι μια λεξη οποτε δεν νομιζω να κολλησε εκει. Απ οτι εχω καταλαβει παντως κατι παιζει με την WIND και δεν μου λενε. Η αιτηση δεν εχει ακυρωθει, τρεχει κανονικα απ οτι μου λενε συνεχεια.
    Αν απαντάει η WIND "δεν μπορούμε να δώσουμε vdsl σε αυτή την διεύθυνση" τότε το πρόβλημα είναι αυτό που λέω βασικά. Συμβαίνει και με άλλους πελάτες και μέσω της εξ. πελατών δύσκολα θα βρεθεί λύση. Πρέπει να βρεθεί άλλος συνδρομητής που παίρνει στην ιδια διευθυνση μεσω wind αλλά είναι ΟΤΕ και να σταλεί νέα αίτηση με σχετικά σχόλια για να την δουν τα τζιμάνια αλλιώς...

  10. #10
    Εγγραφή
    19-02-2016
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    65
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    Cosmote
    Router
    ASUS DSL-N17U
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panagioths Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν απαντάει η WIND "δεν μπορούμε να δώσουμε vdsl σε αυτή την διεύθυνση" τότε το πρόβλημα είναι αυτό που λέω βασικά. Συμβαίνει και με άλλους πελάτες και μέσω της εξ. πελατών δύσκολα θα βρεθεί λύση. Πρέπει να βρεθεί άλλος συνδρομητής που παίρνει στην ιδια διευθυνση μεσω wind αλλά είναι ΟΤΕ και να σταλεί νέα αίτηση με σχετικά σχόλια για να την δουν τα τζιμάνια αλλιώς...
    Καταλαβα, οποτε με ποιον πρεπει να μιλησω εγω; Εμπλεξα απ οτι φαινεται δηλαδη...

  11. #11
    Εγγραφή
    28-08-2003
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.191
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    12000/999
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Tellas - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Oxygen
    Πάρε αρχικά ένα τηλ σήμερα και μάθε η αίτησή σου αν βρισκεται σε κατάσταση "submitted" ή προς ακύρωση...

  12. #12
    Εγγραφή
    09-02-2004
    Περιοχή
    ΚΑΛΑΜΑΤΑ
    Μηνύματα
    1.665
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΤΑ
    Router
    Speedport 724
    Κράτησαν το τηλέφωνο μου και σε 5-6 ημέρες με πήραν τηλέφωνο και ήρθε την άλλη μέρα τεχνικός
    CPU : i5770K , mobo : Gigabyte Z77 , ram : Corsair 16GB
    GPU : ATI 7950 , Case : HAF932

  13. #13
    Εγγραφή
    19-02-2016
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    65
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    Cosmote
    Router
    ASUS DSL-N17U
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panagioths Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάρε αρχικά ένα τηλ σήμερα και μάθε η αίτησή σου αν βρισκεται σε κατάσταση "submitted" ή προς ακύρωση...
    Τρεχει κανονικα μου ειπαν, δεν ειναι προς ακυρωση. Επισης μου ειπαν πως δεν μπορουν να με ενημερωσουν απο το τηλεφωνικο διοτι δεν βλεπουν ποιο ειναι το προβλημα και το προωθουν στο αναλογο τμημα να με παρουν τηλ να με ενημερωσουν. Αυτο μου το ειχαν πει αλλες δυο φορες και δεν εγινε ποτε, τελεια...

  14. #14
    Εγγραφή
    28-08-2003
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.191
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    12000/999
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Tellas - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Oxygen
    Αν δεν έχουν κάνει κάποια ιδιαίτερη ενέργεια όπως γράφω πιο πανω το αίτημα θα έχει την ίδια κατάληξη μάλλον με τις άλλες φορές.. Το έχω δει σε άλλους συνδρομητές δυστυχώς.. Υπάρχει πρόβλημα με την Καλαμάτα λόγω WIND.

  15. #15
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Μηνύματα
    1.705
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport Plus & R7000
    τουλαχιστον σας δινει + 10% δωρο για την ταλαιπωρια
    ακομα χανεις ip?

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 73
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-04-19, 12:49
  2. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-01-18, 14:35
  3. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-01-18, 20:56
  4. Κοροϊδία του ΟΤΕ στην Καλαμάτα
    Από Takis_Kal στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-01-18, 19:01
  5. Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-07-17, 01:39

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας