Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 18
  1. #1
    Εγγραφή
    28-08-2007
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Question
    Καλησπέρα σας,

    Το πρόβλημά μου έχει ως εξής: πριν από μερικούς μήνες ο ΟΤΕ έκανε τη γραμμή μου Ευρυζωνική/voip, το θέμα είναι πως εγώ θέλω να αγοράσω και να βάλω άλλο modem/router που δεν διαθέτει έξτρα θύρα τηλεφώνου rj11.(εκτός από την line) (δεν ξέρω αν υπάρχουν ρουτερ τα οποία υποστηρίζουν voip αλλά δεν έχουν θύρα τηλεφώνου έξτρα)

    Ερώτημα: Υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει διαφορετικά η σύνδεση των καλωδίων ώστε να έχω τηλέφωνο πάνω στο νέο ρουτερ χωρίς θύρα rj11? Έχω δοκιμάσει αρκετές συνδεσμολογίες αλλά τίποτα δεν λειτούργησε μέχρι στιγμής και είναι ένα θέμα που με καίει γιατί αυτό το ρούτερ (SpeedPort Entry v2i) είναι χάλια σε σχέση με άλλα της αγοράς.

    Ο μόνος τρόπος για να έχω τηλέφωνο είναι πάνω στο modem/router ή υπάρχει καμιά συσκευή που να μπαίνει το τηλέφωνο εκεί και η συσκευή στο ρουτερ;

    H καλύτερη επιλογή θα ήταν το AVM FRITZ! Box 7490 αλλά δε διαθέτω τόσα χρήματα, το πολύ 80 με 100€ μπορώ.

    Γενικά χρειάζομαι ένα καλό ρουτερ σταθερό για gaming (αργότερα με vdsl) streaming.

    Διαθέτω γραμμή PSTN.

    Οι υπόλοιπες θύρες τηλεφώνου στο σπίτι δεν λειτουργούν γιατί ο τεχνικός του οτε τις απομόνωσε (λόγο προβλήματος που είχαμε) και πλέον λειτουργεί μόνο η μία διαθέσιμη στο σαλόνι όπου βρίσκεται το ρουτερ.

    Το πιο απλό θα ήταν να αφαιρέσω τη συσκευή τηλεφώνου και να πάει στα κομμάτια αλλά δεν γίνεται διότι χρησιμοποιείτε από άλλους.

    Να με συγχωρέσετε αλλά δεν βρήκα σχετικό θέμα με το πρόβλημά μου ώστε να το ποστάρω εκεί αν και έψαξα αρκετά στα σχετικά άρθρα.

    Ξέχασα να αναφέρω πως το να έχω 2 ρουτερ και το 1 να είναι bridge δεν με βολεύει, γιαυτό ρωτάω αν υπάρχει άλλος τρόπος. (σχετικό άρθρο: https://www.adslgr.com/forum/threads...BD%CE%B9%CE%B1)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pithonas : 13-02-18 στις 16:49. Αιτία: θυμήθηκα κάτι ακόμα να προσθέσω

  2. #2
    Εγγραφή
    03-11-2016
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    160
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    UP:1061 k/ DN:11889 k
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Σ.Σ. ΑΓΡΑ
    Router
    TG788v2
    SNR / Attn
    21.4(dB) / 4.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Θεωρητικά, μπορέις να σηκώσεις τηλεφωνία βάζοντας κάποιο ΑΤΑ πίσω απο το νέο σου router. Δεν έχω όμως ιδέα αν μπορείς απο ΟΤΕ να το κάνεις απότε πρίν προβείς σε αγορά καλύτερα επικοινώνησε μαζί τους.
    Αν νομίζεις ότι μπορείς να το κάνεις καλύτερα, απόδειξέ το. Μή μένεις μόνο στα λόγια.

  3. #3
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pithonas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σας,

    Το πρόβλημά μου έχει ως εξής: πριν από μερικούς μήνες ο ΟΤΕ έκανε τη γραμμή μου Ευρυζωνική/voip, το θέμα είναι πως εγώ θέλω να αγοράσω και να βάλω άλλο modem/router που δεν διαθέτει έξτρα θύρα τηλεφώνου rj11.(εκτός από την line) (δεν ξέρω αν υπάρχουν ρουτερ τα οποία υποστηρίζουν voip αλλά δεν έχουν θύρα τηλεφώνου έξτρα)

    Ερώτημα: Υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει διαφορετικά η σύνδεση των καλωδίων ώστε να έχω τηλέφωνο πάνω στο νέο ρουτερ χωρίς θύρα rj11? Έχω δοκιμάσει αρκετές συνδεσμολογίες αλλά τίποτα δεν λειτούργησε μέχρι στιγμής και είναι ένα θέμα που με καίει γιατί αυτό το ρούτερ (SpeedPort Entry v2i) είναι χάλια σε σχέση με άλλα της αγοράς.

    Ο μόνος τρόπος για να έχω τηλέφωνο είναι πάνω στο modem/router ή υπάρχει καμιά συσκευή που να μπαίνει το τηλέφωνο εκεί και η συσκευή στο ρουτερ;

    H καλύτερη επιλογή θα ήταν το AVM FRITZ! Box 7490 αλλά δε διαθέτω τόσα χρήματα, το πολύ 80 με 100€ μπορώ.

    Γενικά χρειάζομαι ένα καλό ρουτερ σταθερό για gaming (αργότερα με vdsl) streaming.

    Διαθέτω γραμμή PSTN.

    Οι υπόλοιπες θύρες τηλεφώνου στο σπίτι δεν λειτουργούν γιατί ο τεχνικός του οτε τις απομόνωσε (λόγο προβλήματος που είχαμε) και πλέον λειτουργεί μόνο η μία διαθέσιμη στο σαλόνι όπου βρίσκεται το ρουτερ.

    Το πιο απλό θα ήταν να αφαιρέσω τη συσκευή τηλεφώνου και να πάει στα κομμάτια αλλά δεν γίνεται διότι χρησιμοποιείτε από άλλους.

    Να με συγχωρέσετε αλλά δεν βρήκα σχετικό θέμα με το πρόβλημά μου ώστε να το ποστάρω εκεί αν και έψαξα αρκετά στα σχετικά άρθρα.

    Ξέχασα να αναφέρω πως το να έχω 2 ρουτερ και το 1 να είναι bridge δεν με βολεύει, γιαυτό ρωτάω αν υπάρχει άλλος τρόπος. (σχετικό άρθρο: https://www.adslgr.com/forum/threads...BD%CE%B9%CE%B1)
    Δεν έχεις γραμμή PSTN γιατί έχει γίνει ευρυζωνική η τηλεφωνία, δεν πάνε μαζί αυτά τα δύο.

    Μπορείς να έχεις μπροστά το Speedport για τηλεφωνία και μετά το ρούτερ να κάνει δεύτερη κλήση ή να έχεις μπροστά κάποιο modem/router και μετά το Speedport μόνο για την τηλεφωνία, υπάρχει σχετικό νήμα που μπορείς να ρωτήσεις ότι θέλεις, οι ρυθμίσεις είναι εδώ.

    Μπορείς να έχει τηλεφωνία και στο υπόλοιπο σπίτι αν υπάρχει διαθέσιμο δεύτερο ζευγάρι από την κεντρική πρίζα προς τις άλλες, κοίταξε εδώ την σωστή συνδεσμολογία με διπλή πρίζα για να μην υπάρχουν απώλειες.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  4. #4
    Εγγραφή
    28-08-2007
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από You lied Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θεωρητικά, μπορέις να σηκώσεις τηλεφωνία βάζοντας κάποιο ΑΤΑ πίσω απο το νέο σου router. Δεν έχω όμως ιδέα αν μπορείς απο ΟΤΕ να το κάνεις απότε πρίν προβείς σε αγορά καλύτερα επικοινώνησε μαζί τους.
    Ευχαριστώ για την απάντηση.

    Τι εννοείς με το ¨"Δεν έχω όμως ιδέα αν μπορείς απο ΟΤΕ να το κάνεις οπότε πρίν προβείς σε αγορά καλύτερα επικοινώνησε μαζί τους." ; γιατί όταν τους κάλεσα και τους ρώτησα για το θέμα αυτό μου είχαν πει πως μπορούν να μου δώσουν τους κωδικούς ISP για να μπορέσω να συνδέσω το νέο ρουτερ που θεωρητικά θα ήταν voip. Να μην λειτουργήσει το ΑΤΑ δηλαδή;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχεις γραμμή PSTN γιατί έχει γίνει ευρυζωνική η τηλεφωνία, δεν πάνε μαζί αυτά τα δύο.

    Μπορείς να έχεις μπροστά το Speedport για τηλεφωνία και μετά το ρούτερ να κάνει δεύτερη κλήση ή να έχεις μπροστά κάποιο modem/router και μετά το Speedport μόνο για την τηλεφωνία, υπάρχει σχετικό νήμα που μπορείς να ρωτήσεις ότι θέλεις, οι ρυθμίσεις είναι εδώ.

    Μπορείς να έχει τηλεφωνία και στο υπόλοιπο σπίτι αν υπάρχει διαθέσιμο δεύτερο ζευγάρι από την κεντρική πρίζα προς τις άλλες, κοίταξε εδώ την σωστή συνδεσμολογία με διπλή πρίζα για να μην υπάρχουν απώλειες.
    Ευχαριστώ για την απάντηση:

    1) δηλαδή έγινε τώρα ISDN;
    2)το σχετικό άρθρο το είχα δει αλλά δεν μου αρέσει καθόλου αυτό γιατί δεν θέλω να έχω 2 ρουτερ και να κάνω και 100 ρυθμίσεις. Γιαυτό προσπαθώ να βρω κάποιον άλλο τρόπο, δεν είναι βολικός
    3)Αν κατάλαβα καλά τότε όχι δεν υπάρχει δεύτερο ζευγάρι, αλλά δεν χρειάζομαι κάτι τέτοιο, γιατί ετσι και αλλιώς μόνο μία συσκευή τηλεφώνου έχω.
    Απλά προσπαθώ με 1 μοντεμ/ρουτερ που δεν έχει θύρα rj11 (για τηλέφωνο) να μπορέσω να κάνω το τηλέφωνο να λειτουργεί με κάποιο τρόπο.

  5. #5
    Εγγραφή
    03-11-2016
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    160
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    UP:1061 k/ DN:11889 k
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Σ.Σ. ΑΓΡΑ
    Router
    TG788v2
    SNR / Attn
    21.4(dB) / 4.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Για να σου απαντήσω στο 1 του sweet dreams, σε καμία περίπτωση δεν έχεις γραμμή ISDN. Είναι τελείως διαφορετικές τεχνολογίες.

    Ο πιο σωστός ορισμός θα ήταν adsl over pots.

    Εφ' όσον επικοινώνησες με ΟΤΕ και σου είπαν οτι θα σου δωσουν κωδικούς για το voip registration, τότε δεν βλέπω κανένα λόγο να μη λειτουργεί το ΑΤΑ.
    Αν νομίζεις ότι μπορείς να το κάνεις καλύτερα, απόδειξέ το. Μή μένεις μόνο στα λόγια.

  6. #6
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Για συσκευή modem/router και με δυνατότητα VoIP, δες το σχετικό θέμα. Δεν υπάρχουν και πολλές, οπότε είτε πας σε μία από αυτές, είτε κάνεις πέτρα την καρδιά και πας στις γνωστές λύσεις που χρησιμοποιούνται από δεκάδες χρήστες.

    Χωρίς θύρα RJ11, με ποιον μαγικό τρόπο περιμένεις να δουλέψει μια απλή τηλεφωνική συσκευή; Μόνη περίπτωση κάποιο modem/router που να έχει VoIP χωρίς θύρα, αλλά τότε υποχρεωτικά η τηλεφωνία θα γίνεται από υπολογιστή ή κάποια εφαρμογή σε κινητό. Υπάρχει και η λύση εξωτερικής συσκευής ΑΤΑ, αλλά τότε μιλάμε για επιπλέον συσκευή που πρώτιστα δεν θέλεις και δευτερευόντως καλύτερα να το έκανες με το Speedport ως δεύτερη.

  7. #7
    Εγγραφή
    28-08-2007
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Ευχαριστώ για τις πληροφορίες

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για συσκευή modem/router και με δυνατότητα VoIP, δες το σχετικό θέμα. Δεν υπάρχουν και πολλές, οπότε είτε πας σε μία από αυτές, είτε κάνεις πέτρα την καρδιά και πας στις γνωστές λύσεις που χρησιμοποιούνται από δεκάδες χρήστες.

    Χωρίς θύρα RJ11, με ποιον μαγικό τρόπο περιμένεις να δουλέψει μια απλή τηλεφωνική συσκευή; Μόνη περίπτωση κάποιο modem/router που να έχει VoIP χωρίς θύρα, αλλά τότε υποχρεωτικά η τηλεφωνία θα γίνεται από υπολογιστή ή κάποια εφαρμογή σε κινητό. Υπάρχει και η λύση εξωτερικής συσκευής ΑΤΑ, αλλά τότε μιλάμε για επιπλέον συσκευή που πρώτιστα δεν θέλεις και δευτερευόντως καλύτερα να το έκανες με το Speedport ως δεύτερη.
    Θενξ για το θέμα, είναι χρήσιμο.

  8. #8
    Εγγραφή
    04-04-2012
    Μηνύματα
    1.511
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Fritz 7270, Mikrotik x86
    Για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, βάλε το modem του ΟΤΕ και πάρε υπηρεσίες. Κατόπιν σε μια LAN του router του ΟΤΕ συνέδεσε το δικό σου. Τώρα στο δικό σου router κάνε αυτή την πόρτα wan και τις υπόλοιπες LAN. ΑΥτό εφόσον το router σου υποστηρίζει την δυνατότητα αυτή. Δεν βλέπω άλλον τρόπο.

  9. #9
    Εγγραφή
    28-08-2007
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από atux_null Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, βάλε το modem του ΟΤΕ και πάρε υπηρεσίες. Κατόπιν σε μια LAN του router του ΟΤΕ συνέδεσε το δικό σου. Τώρα στο δικό σου router κάνε αυτή την πόρτα wan και τις υπόλοιπες LAN. ΑΥτό εφόσον το router σου υποστηρίζει την δυνατότητα αυτή. Δεν βλέπω άλλον τρόπο.
    Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου, πιθανότατα αυτό θα γίνει αν και αναμένω να δω μπας και μπορέσω να πάρω το tp link vr200v (στα 80€) αλλά περιμένω από αντιπροσωπία να με ενημερώσει αν υπάρχει σε ΑΝΝΕΧ Α. Αλλιώς θα γίνει με τον παραπάνω τρόπο και θα πάρω κάποιο άλλο.

    Όπως και να έχει σας ευχαριστώ όλους που ασχοληθήκατε με το πρόβλημά μου. καλή συνέχεια.

  10. #10
    Εγγραφή
    04-04-2012
    Μηνύματα
    1.511
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Fritz 7270, Mikrotik x86
    με τον τρόπο που σου ανέφερα δεν σε νοιάζει τι είδους modem έχει, μιας και κάνεις μόνο routing. Ο ΟΤΕ μέχρι και σήμερα υποστηρίζει το pppoe passthrough που στην ουσία δεν χρειάζεται να αλλάξεις το modem τους σε bridge mode. Ετσι μπορείς να κάνεις κατευθείαν pppoe connection.

  11. #11
    Εγγραφή
    21-09-2005
    Μηνύματα
    592
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100 down / 10 up
    ISP
    ΟTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΜΑΚΡΗ
    Router
    Speedport Smart
    Παρέλαβα το router του ΟΤΕ και αναμένω να ενεργοποιηθω καθως και να γυρίσει η τηλεφωνία σε ευρυζωνική.

    Μπορείτε να με βοηθήσετε ως προς την συνδεσμολογία ;

    Αριστερά από την Κεντρική πρίζα βρίσκεται το κουτί του συναγερμού που Συνδέεται με την τηλεφωνική γραμμή.

    Στον πάνω οροφο έχω μονο μια ασύρματη συσκευή τηλεφώνου.

    Θέλω το τηλέφωνο στον πάνω όροφο να είναι αυτόνομο δηλαδή να μην το φέρω στον κάτω όροφο προκειμένου να ναι κοντά στο router

    Στο ρουτερ θέλω να συνδέσω την γραμμή Από την κεντρική μπρίζα καθώς και το συναγερμό μόνο.

    καμια βοήθεια ?

  12. #12
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    H γραμμή του πάνω ορόφου έρχεται στην κεντρική πρίζα;; από εκεί ξεκινάς.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  13. #13
    Εγγραφή
    21-09-2005
    Μηνύματα
    592
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100 down / 10 up
    ISP
    ΟTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΜΑΚΡΗ
    Router
    Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    H γραμμή του πάνω ορόφου έρχεται στην κεντρική πρίζα;; από εκεί ξεκινάς.
    Έως τώρα που είχα (pots nova ) πάνω είχα φίλτρο με ασύρματο τηλέφωνο και κάτω κεντρική πρίζα splitter με συναγερμός στο phone και adsl καρφί στο router

  14. #14
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Tα ξεχνάς αυτά για σωστή συνδεσμολογία, αλλιώς πας σε επιστροφή τηλεφωνικού σήματος με διάφορα προβλήματα που δημιουργεί.
    Θα πρέπει να χωριστεί η γραμμή που έρχεται από τον κατανεμητή με την γραμμή που πάει στον άλλον όροφο, μια ιδέα σωστής συνδεσμολογίας στο Link
    https://www.adslgr.com/forum/threads...27#post6094927
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  15. #15
    Εγγραφή
    21-09-2005
    Μηνύματα
    592
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100 down / 10 up
    ISP
    ΟTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΜΑΚΡΗ
    Router
    Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tα ξεχνάς αυτά για σωστή συνδεσμολογία, αλλιώς πας σε επιστροφή τηλεφωνικού σήματος με διάφορα προβλήματα που δημιουργεί.
    Θα πρέπει να χωριστεί η γραμμή που έρχεται από τον κατανεμητή με την γραμμή που πάει στον άλλον όροφο, μια ιδέα σωστής συνδεσμολογίας στο Link
    https://www.adslgr.com/forum/threads...27#post6094927
    Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση αλλά μπερδεύομαι ομολογώ λίγο

    Έλεγα να έβαζα από την κεντρική πρίζα splitter και να κούμπωνα τον συναγερμό στο phone και το adsl στο ρουτερ που λέει adsl.

    Δεν ξέρω Όμως πως θα επιστρέψω το σήμα στον πάνω όροφο για το ασύρματο

    —Αυτό που θέλω είναι να λειτουργώ το ασύρματο (1) του πάνω ορόφου αυτόνομα .

    Και κάτω να ‘χω “καθαρό Ίντερνετ” και με κάποιο τρόπο να επικοινωνεί ο συναγερμός απροβλημάτιστα με το κινητό μου.. να παίρνει τηλέφωνα δηλαδή σε περίπτωση όπου ενεργοποιηθεί

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. OTE VDSL και...ευρυζωνικη τηλεφωνια
    Από GMaister22 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 550
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-07-22, 19:48
  2. Μηνύματα: 1808
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-21, 20:55
  3. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-17, 22:07
  4. [Netgear] Router σε υπαρχον modem router
    Από gdimitris στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-09-17, 21:43
  5. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-07-17, 20:47

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας