Σελ. 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 61-75 από 81
  1. #61
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marcus1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Nαι το έβαλα σε ξεχωριστή παράγραφο γιατί αυτό αφορά παραπλανητική διαφήμιση της asus, όχι των MediaMarkt. Η εμπειρία μου με την πολιτική των media markt -που ούτε αυτή ανταποκρίνεται σε όσα διαφημίζουν- είναι στην προηγούμενη παράγραφο. Δικό μου το λάθος, δεν το ξεκαθάρισα επαρκώς.
    κανένα πρόβλημα φίλε μου

    προσωπικά είμαι ευχαριστημένος με την Mediamarkt όπως με την Κωτσόβολος (Dixons) όπως με την Cosmodata και με το πλαίσιο

    ίσως να φταίει εκεί που εργάζομαι (εταιρεία/φορέας) όπου είμαστε πελάτες και ψωνίζουμε έτσι με προσέχουν τι να πω...

  2. #62
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    κανένα πρόβλημα φίλε μου

    προσωπικά είμαι ευχαριστημένος με την Mediamarkt όπως με την Κωτσόβολος (Dixons) όπως με την Cosmodata και με το πλαίσιο

    ίσως να φταίει εκεί που εργάζομαι (εταιρεία/φορέας) όπου είμαστε πελάτες και ψωνίζουμε έτσι με προσέχουν τι να πω...
    Είσαι ευχαριστημένος μαζί τους απο την στιγμή που δεν σου έχουν παρέχει τις υπηρεσίες που πρέπει;
    Το 28 μέρες που λες πιο πάνω είναι της media, όπως και τα 2 χρόνια για ελαττώματα σύμφωνα με την ΕΕ (το ένα παροχή του πωλητή, το άλλο υποχρέωση),

    Αν σε πρόσεχαν όπως λες, τότε γιατί έπρεπε να πας στον συνήγορο του καταναλωτή;

  3. #63
    Εγγραφή
    07-06-2011
    Μηνύματα
    48
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Εντάξεις, ποιοτική εταιρεία δεν είναι. Έχει απλά συνήθως μια συμπαθητική οθόνη στα τάμπλετ της και μια στοιχειώδη κάμερα. Τουλάχιστον έχει έδρα στην Ελλάδα και απασχολεί πολύ περισσότερους υπαλλήλους από ότι η sony hellas, πχ.
    Επίσης ενας λόγος που είναι πρώτη στην Ελλάδα είναι ο τεράστιος αριθμός νέων μοντέλων που φέρνει στην χώρα. Πραγματικά κάθε 20-30 ημέρες παρουσιάζει νέο τάμπλετ. Για αυτό και έχει πλημμυρίσει την αγορά. Αντιθέτως η samsung φέρνει στην Ελλάδα επίσημα 4-5 μοντέλα το χρόνο.

  4. #64
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Μηνύματα
    1.451
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ένα GPS πήρα απ΄ την λόγω εταιρία, και πέραν του ότι ήταν άθλιο (νταξ, με 80€ τι περίμενες θα μου πείτε), όταν χρειάστηκα το σέρβις επειδή βάρεσε μητρική, μου έκαναν κόνξες και ζητούσαν την απόδειξη αγοράς, λες και δεν υπήρχε τρόπος να ελέγξουν πότε ήταν αγορασμένο...

    Δεν θα ξανάπαιρνα ΠΟΤΕ προϊόν MLS και θεωρώ ότι στην αγορά των tablets υπάρχουν δύο οδοί:
    - είτε παίρνει κάποιος ένα οικονομικό κατηγορίας Huawei των 200€
    - είτε πάει σε iPad και σκάει όσα ζητά η Μηλοεταιρία.

    Δίνοντας το 2014 300€ για ένα SM T520N το οποίο δεν αναβαθμίστηκε ποτέ (ούτε καν security patches δεν πήρε!) θεωρώ τα iPad μονόδρομο, ειδικά με την έλευση των A11 Bionic και μελλοντικά (φέτος δεν θα πάρει διαβάζω) οθονών OLED.

    Ο,τι άλλο είναι να χαμε να λέγαμε, δεν μπορείς να ζητάς 400€ ως Samsung και να μην εξασφαλίζεις ούτε αναβαθμίσεις 2 χρόνων (που έχεις δεσμευτεί στα κινητά)...

  5. #65
    Το avatar του μέλους eyw
    eyw Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nozomi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένα GPS πήρα απ΄ την λόγω εταιρία, και πέραν του ότι ήταν άθλιο (νταξ, με 80€ τι περίμενες θα μου πείτε), ...
    τι είναι άθλιο?

  6. #66
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Μηνύματα
    1.451
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Χάλια οθόνη, εξαιρετικά αργή, πολύ σπαστή κίνηση (και έγραφε για διπύρηνο επεξεργαστή my ass), ήθελε αρκετές φορές να πατήσεις για να το πάρει κτλ.
    Το όλο πακέτο δλδ.

    Με το που πήρα την ταμπλέτα, απλά καμμία σχέση, απλά είναι μεγάλη για να στερεωθεί καλά μόνο με μια βεντούζα, οπότε κουνιέται λίγο.

    Απ΄το service είμαι απογοητευμένος, απαιτούσαν την απόδειξη για να δεχτούν αντικατάσταση. Αναγκάστηκα να πάω στον Κωτσόβολο και ψάχνω ημερομηνία αγοράς γιατί για λόγους ευκολίας βάζουν "Πελάτης Λιανικης" και οχι το ονοματεπώνυμο.

  7. #67
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nozomi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χάλια οθόνη, εξαιρετικά αργή, πολύ σπαστή κίνηση (και έγραφε για διπύρηνο επεξεργαστή my ass), ήθελε αρκετές φορές να πατήσεις για να το πάρει κτλ.
    Το όλο πακέτο δλδ.

    Με το που πήρα την ταμπλέτα, απλά καμμία σχέση, απλά είναι μεγάλη για να στερεωθεί καλά μόνο με μια βεντούζα, οπότε κουνιέται λίγο.

    Απ΄το service είμαι απογοητευμένος, απαιτούσαν την απόδειξη για να δεχτούν αντικατάσταση. Αναγκάστηκα να πάω στον Κωτσόβολο και ψάχνω ημερομηνία αγοράς γιατί για λόγους ευκολίας βάζουν "Πελάτης Λιανικης" και οχι το ονοματεπώνυμο.
    Λογικό δεν είναι να ζητάνε απόδειξη; το αναφέρει άλλωστε και στους όρους παροχής της εγγύησης

  8. #68
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.347
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nozomi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χάλια οθόνη, εξαιρετικά αργή, πολύ σπαστή κίνηση (και έγραφε για διπύρηνο επεξεργαστή my ass), ήθελε αρκετές φορές να πατήσεις για να το πάρει κτλ.
    Το όλο πακέτο δλδ.

    Με το που πήρα την ταμπλέτα, απλά καμμία σχέση, απλά είναι μεγάλη για να στερεωθεί καλά μόνο με μια βεντούζα, οπότε κουνιέται λίγο.

    Απ΄το service είμαι απογοητευμένος, απαιτούσαν την απόδειξη για να δεχτούν αντικατάσταση. Αναγκάστηκα να πάω στον Κωτσόβολο και ψάχνω ημερομηνία αγοράς γιατί για λόγους ευκολίας βάζουν "Πελάτης Λιανικης" και οχι το ονοματεπώνυμο.
    Πολλές εταιρείες ζητάνε την απόδειξη για after sales service.
    Τι σου κάνει τόσο εντύπωση.
    Και όχι μόνο Ελλάδα, αλλά και εξωτερικό.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  9. #69
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είσαι ευχαριστημένος μαζί τους απο την στιγμή που δεν σου έχουν παρέχει τις υπηρεσίες που πρέπει;
    Το 28 μέρες που λες πιο πάνω είναι της media, όπως και τα 2 χρόνια για ελαττώματα σύμφωνα με την ΕΕ (το ένα παροχή του πωλητή, το άλλο υποχρέωση),

    Αν σε πρόσεχαν όπως λες, τότε γιατί έπρεπε να πας στον συνήγορο του καταναλωτή;
    πιθανόν να μην σου έδωσα να καταλάβεις ακριβώς το πρόβλημα...συγνώμη
    δεν είναι ευθύνη της MEDIAMARKT (κατάστημα λιανικής πώλησης) αλλά της MLS (αντιπροσωπείας) αυτή δημιουργούσε το πρόβλημα
    δεν ήθελε να κόψει το κατάστημα λιανικής πιστωτικό και να μου επιτρέψει να πάρω άλλο προιόν άλλης μάρκας αλλά ήθελε να με αναγκάσει να αγοράσω προιόν της πράγμα που εγώ δεν δεχόμουν σε καμία περίπτωση (όταν αγοράζεις καινούργια/σφραγισμένα δύο ίδια προιόντα και παρουσιάζουν πρόβλημα δεν νομίζω κανείς εδώ μέσα από τους συνομιλητές μας να δεχόταν να πάρει τρίτο προιόν ίδιο ή διαφορετικό της ίδιας εταιρείας)
    για αυτό πήγα στον συνήγορο του καταναλωτή και λύθηκε το πρόβλημα με το κόψιμο πιστωτικού και αγορά άλλου προιόντος άλλης μάρκας

    για αυτό λέω δεν έχω πρόβλημα με την εταιρεία MEDIAMARKT (κατάστημα) ούτε με κανένα άλλο κατάστημα λιανικής που έχω ψωνίσει ώς ιδιώτης αλλά και ώς επαγγελματίας μέχρι τώρα είναι άψογες όλες οι επιχειρήσεις που συνεργάζομαι είτε ως ιδιώτης είτε ως επαγγελματίας καθώς οι επιχειρήσεις γνωρίζουν ποιος είμαι και που δουλεύω.

  10. #70
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    πιθανόν να μην σου έδωσα να καταλάβεις ακριβώς το πρόβλημα...συγνώμη
    δεν είναι ευθύνη της MEDIAMARKT (κατάστημα λιανικής πώλησης) αλλά της MLS (αντιπροσωπείας) αυτή δημιουργούσε το πρόβλημα
    δεν ήθελε να κόψει το κατάστημα λιανικής πιστωτικό και να μου επιτρέψει να πάρω άλλο προιόν άλλης μάρκας αλλά ήθελε να με αναγκάσει να αγοράσω προιόν της πράγμα που εγώ δεν δεχόμουν σε καμία περίπτωση (όταν αγοράζεις καινούργια/σφραγισμένα δύο ίδια προιόντα και παρουσιάζουν πρόβλημα δεν νομίζω κανείς εδώ μέσα από τους συνομιλητές μας να δεχόταν να πάρει τρίτο προιόν ίδιο ή διαφορετικό της ίδιας εταιρείας)
    για αυτό πήγα στον συνήγορο του καταναλωτή και λύθηκε το πρόβλημα με το κόψιμο πιστωτικού και αγορά άλλου προιόντος άλλης μάρκας

    για αυτό λέω δεν έχω πρόβλημα με την εταιρεία MEDIAMARKT (κατάστημα) ούτε με κανένα άλλο κατάστημα λιανικής που έχω ψωνίσει ώς ιδιώτης αλλά και ώς επαγγελματίας μέχρι τώρα είναι άψογες όλες οι επιχειρήσεις που συνεργάζομαι είτε ως ιδιώτης είτε ως επαγγελματίας καθώς οι επιχειρήσεις γνωρίζουν ποιος είμαι και που δουλεύω.
    Το πιστωτικό το δίνει το κατάστημα, όχι η αντιπροσωπεία (είναι άλλωστε δικιά του υποχρέωση) , δεν έχεις να κάνεις εσυ κάτι σαν πελάτης με αυτούς (αντιπροσωπεία). Τα λεφτά σου εσύ τα έδωσες στο Mediamarkt, όχι στην MLS.

    Αν τώρα εσύ επιμένεις να θεωρείς οτι το Mediamarkt είναι οκ απέναντι σου, δικαίωμα σου

  11. #71
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πιστωτικό το δίνει το κατάστημα, όχι η αντιπροσωπεία (είναι άλλωστε δικιά του υποχρέωση) , δεν έχεις να κάνεις εσυ κάτι σαν πελάτης με αυτούς (αντιπροσωπεία). Τα λεφτά σου εσύ τα έδωσες στο Mediamarkt, όχι στην MLS.

    Αν τώρα εσύ επιμένεις να θεωρείς οτι το Mediamarkt είναι οκ απέναντι σου, δικαίωμα σου
    όλο το ιστορικό υπάρχει στο skroutz για όσους θέλουν να το διαβάσουν

    το Mediamarkt ήταν οκ απέναντι μου καθώς ήθελε να κόψει το πιστωτικό και εγώ να αγοράσω κάτι άλλο από το κατάστημα τους ώστε να φύγω ευχαριστημένος

    αλλά την έγκριση για αυτό δεν την έδινε η αντιπροσωπεία καθώς ήθελε πρώτα να κάνει τον τελικό έλεγχο στο προιόν τους (το σέρβις για όσους δεν γνωρίζουν της MLS είναι στην θεσσαλονίκη) και έπρεπε η Mediamarkt να στείλει το δεύτερο προβληματικό προιόν εκεί ώστε να γίνει ο έλεγχος και να δώσουν το τελικό οκ αφού εγώ δεν δεχόμουν να πάρω τρίτο ίδιο προιόν ή άλλο μοντέλο της ίδιας εταιρείας

    η καταγγελία στον συνήγορο του καταναλωτή βοήθησε απλά να γίνουν πιο γρήγορα οι διαδικασίες

    γιατί εγώ ήθελα απλά ένα tablet 10.1 που να έχει τα στοιχειώδη χαρακτηριστικά που να καλύπτει αυτά που ήθελε το συγγενικό μου πρόσωπο

    δεν είχα πρόβλημα με το οικονομικό άλλωστε αν δεν έβρισκα σε Android θα πήγαινα σε IOS ή σε Windows αν χρειαζόταν

  12. #72
    Εγγραφή
    05-03-2017
    Μηνύματα
    87
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΕΔΕΤ Δίοδος
    Αυτή η φαγωμάρα μην τυχόν και κάποια Ελληνική επιχείρηση κερδίσει κάτι... ή το Κίνα είναι φτηνότερο... χωρίς φόρους και ΦΠΑ κλπ. με ξεπερνά.
    Τα MLS είναι μέτρια προιόντα, αυτά που τα διαφοροποιεί είναι:
    α. Οτι δεν σκοτώνονται οι τιμές τους και κρατάει μια σταθερότητα στην διανομή τους η εταιρία (αλυσίδες, μηχανές τιμών, καταστήματα)
    β. Ότι έχουν εξειδικευμένο λογισμικό το οποίο ειναι παραγωγής MLS με αναγνώριση φωνής κλπ. μαζί με αυτοματισμούς, navigator κ.ο.κ.
    Δεν θα την υποστηρίξω, στο service τους επειδή τα διαχειρίζονται όλα κεντρικά... έχουν σοβαρά θέματα και θα πρέπει να το βελτιώσουν. Σίγουρα είναι καλύτεροι από τον Κινέζο που για να βγάλεις άκρη και για να το στείλεις πίσω κ.ο.κ. θα χάσεις ώρες.
    Εντός εγγύησης η MLS καλύπτει τα πάντα, έχει τύχει να συναλλαχθώ αρκετές φορές με το τεχνικό τους τμήμα, δεν είχε ιδιαίτερες καθυστερήσεις -μόνο σε παλιά μοντέλα π.χ. 2ετίας+, ούτε έξτρα χρεώσεις όταν κρατούσες τους όρους εγγύησης π.χ. σπασίματα οθονών, βυσμάτων κ.ο.κ. Στα εκτός εγγύησης όταν αξίζει η επισκευή δεν είναι ακριβοί από 20 έως 50€ μου έχει τύχει με ανταλλακτικά.
    Επειδή πιο πάνω αναφέρθηκε ότι ζητούσαν απόδειξη γιατί δεν ξέρουν πότε πουλήθηκε... φυσικά και δεν ξέρουν πότε το πήρε το κατάστημα (π.χ. προ εξαμήνου) και πότε το πήρε ο πελάτης. Καλύπτουν από την απόδειξη για όσο λέει το κάθε προιόν. Και δεν θυμάμαι κάποια εταιρία να καλύπτει εγγυήσεις χωρίς απόδειξη αγοράς ή registration.
    Γενικά αν κοστολογήσεις την άδεια χρήσης του λογισμικού από 30-50€ , προσφέρει ένα value / money προιόν ιδανικό για χρήστες που θέλουν ένα εύχρηστο προιόν, που δεν ξέρουν πολλά, για την μαμά , τον μπαμπά, τον παππού κ.λ.π. Δεν είναι για τον #techenthusiast , αλλά για τον αρχάριο χρήστη και αυτόν που απλά θέλει να έχει κάποια πρόσθετα προσαρμοσμένα ελληνικής παραγωγής λογισμικά (θα μου πείτε πότε τα εκτιμήσαμε για να τα πληρώνουμε) και ένα ισορροπημένο φασόν china made tablet το οποίο θα βρείς ανταλλακτικά και υποστήριξη (έστω και κακή ακόμη).
    Από την άλλη σε ένα φθηνότερο china noname όταν θα χαλάσει απλά θα το πετάξεις, δεν θα βρείς καμία υποστήριξη και δεν θα μπορεί να το λειτουργήσει η μαμά σου.

    Το ότι είναι ελληνικό αποτελεί καθαρά θέμα Marketing και όπως αναφέρθηκε ίσως το λογότυπο ή οι επιλογές υλικών (customized) να είναι από έλληνα μηχανικό, αλλά το προτιμώ από ένα που δεν δουλεύει έλληνας εργαζόμενος στην διαδικασία παραγωγής - διάθεσης.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    όλο το ιστορικό υπάρχει στο skroutz για όσους θέλουν να το διαβάσουν
    το Mediamarkt ήταν οκ απέναντι μου καθώς ήθελε να κόψει το πιστωτικό και εγώ να αγοράσω κάτι άλλο από το κατάστημα τους ώστε να φύγω ευχαριστημένος
    αλλά την έγκριση για αυτό δεν την έδινε η αντιπροσωπεία καθώς ήθελε πρώτα να κάνει τον τελικό έλεγχο στο προιόν τους (το σέρβις για όσους δεν γνωρίζουν της MLS είναι στην θεσσαλονίκη) και έπρεπε η Mediamarkt να στείλει το δεύτερο προβληματικό προιόν εκεί ώστε να γίνει ο έλεγχος και να δώσουν το τελικό οκ αφού εγώ δεν δεχόμουν να πάρω τρίτο ίδιο προιόν ή άλλο μοντέλο της ίδιας εταιρείας
    η καταγγελία στον συνήγορο του καταναλωτή βοήθησε απλά να γίνουν πιο γρήγορα οι διαδικασίες
    γιατί εγώ ήθελα απλά ένα tablet 10.1 που να έχει τα στοιχειώδη χαρακτηριστικά που να καλύπτει αυτά που ήθελε το συγγενικό μου πρόσωπο
    δεν είχα πρόβλημα με το οικονομικό άλλωστε αν δεν έβρισκα σε Android θα πήγαινα σε IOS ή σε Windows αν χρειαζόταν
    Αυτό ήταν καθαρά θέμα χειρισμού της Media Markt που δεν προσφέρει After Sales υπηρεσίες και ο τρόπος που το χειρίστηκε ως εταιρία. Δεν έχει σχέση κανένας κατασκευαστής. Σε ΟΛΟΥΣ τους κατασκευαστές υπάρχει πολιτική επιστροφής του προιόντος και μάλιστα την μεταφορά σε πολλές περιπτώσεις την αναλαμβάνει το κατάστημα αγοράς... όταν δεν είναι γεμάτο με "εταιρικές πολιτικές"....

  13. #73
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από computersgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό ήταν καθαρά θέμα χειρισμού της Media Markt που δεν προσφέρει After Sales υπηρεσίες και ο τρόπος που το χειρίστηκε ως εταιρία. Δεν έχει σχέση κανένας κατασκευαστής. Σε ΟΛΟΥΣ τους κατασκευαστές υπάρχει πολιτική επιστροφής του προιόντος και μάλιστα την μεταφορά σε πολλές περιπτώσεις την αναλαμβάνει το κατάστημα αγοράς... όταν δεν είναι γεμάτο με "εταιρικές πολιτικές"....
    κάνεις λάθος φίλε μου

    και τα δύο tablet MLS Magic 10.1 ήταν σφραγισμένα στο κουτί τους και αφού ανοίχτηκε η συσκευασία τους και διαπιστώθηκε το πρόβλημα τους όπως ήταν με πλήρη συσκευασία επιστράφηκαν στο κατάστημα MEDIAMARKT όπου τα είδε το τεχνικό τους τμήμα και άμεσα τα προώθησε στην MLS Service

    δεν επιβαρύνθηκα καμία επιστροφή ή μεταφορά των προιόντων MLS στο MLS Service από την MEDIAMARKT

    αυτό που δεν έχετε καταλάβει (για αυτό είπα διαβάστε το πλήρες ιστορικό στο skroutz) και ηταν η αιτία που με ανάγκασε να κάνω καταγγελία στον συνήγορο του καταναλωτή ήταν ή άρνηση της MLS να κόψει πιστωτικό το MEDIAMARKT το οποίο συμφωνούσε ότι ύπαρχει πρόβλημα και στα (2) δύο tablet και εγώ είχα αρνηθεί να πάρω άλλο ένα ίδιο ή διαφορετικό μοντέλο της ίδιας εταιρείας και ήθελα να κοπεί πιστωτικό στην αξία που πλήρωσα και να πάρω άλλο tablet άλλης εταιρείας.

    από μένα πάντως η MLS έχει φάει μαύρο όπως και άλλες "ελληνικές εταιρείες" που στην ουσία πουλάνε "φτηνά κινέζικα"

    το γνωρίζω και ξέρω ότι όλα στην κίνα κατασκευάζονται (φτηνό εργατικό δυναμικό/εργοστάσια)

    αλλά υπάρχει διαφορά κινέζικο με κινέζικο...ξέρεις

    δες π.χ Xiaomi (MUI) Mi Mix 2 Special Edition ή Lenovo (Motorola) Moto Z...κτλ

  14. #74
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αγόρασα από Γερμανό στα μέσα Δεκέμβρη 2015 το MLS IQTab Ultra 3G (χριστουγεννιάτικη προσφορά €99) για συγγενή και θυμάμαι ότι είχα εντυπωσιαστεί με την φωνητική αναγνώριση στα ελληνικά που σε ανδρική φωνή πλησίαζε το 100%, ακόμα και μιλώντας σχετικά γρήγορα. Δεν έχω να πω κάποιο horror story, αντιθέτως μέχρι και σήμερα γίνεται καθημερινή χρήση στο tablet σε WiFi (και 3G) από τουλάχιστον 1 άτομο (αρκετές φορές και από 2ο, μικρό παιδί, με ότι αυτό συνεπάγεται). Facebook, σερφάρισμα, παιχνίδια, chat, βιντεοκλήσεις (εδώ μου έχει τύχει 1-2 φορές να κολλήσει η κάμερα και να χρειαστεί reboot), τράβηγμα φωτογραφιών & βίντεο (υστερεί βέβαια ποιοτικά η κάμερά του, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα) και η απόδοση είναι εξίσου καλή όσο τη 1η μέρα, χωρίς περαιτέρω καθυστέρηση, χωρίς παγώματα, χωρίς ανεξήγητα reboots, χωρίς κανένα πρόβλημα και χωρίς να χρειαστώ ποτέ το service (οπότε δε μπορώ να εκφέρω άποψη για το service).

    Ακόμα και σήμερα να πάψει να λειτουργεί, θεωρώ ότι "έβγαλε" τα λεφτά του για έντονη χρήση 2.5 ετών και ασυζητητί θα ξανατολμούσα να πάρω MLS tablet. Όμως επειδή και εγώ έχω ακούσει από αρκετούς φίλους/γνωστούς παράπονα, θα προσπαθούσα να βρω κάποιο μοντέλο που δεν έχουν ακουστεί συχνά προβλήματα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος psyxakias : 24-02-18 στις 08:49.

  15. #75
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.738
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    nnn σκέφτεται πολύ σοβαρά να πάρει τφ την MLS, να ζητήσει ένα tablet και να το βάλει κληρωση. Οι πρώτοι που θα δηλώσουν συμμετοχή, ξέρω ποιοί θα είναι
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

Σελ. 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 4582
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-04-24, 22:00
  2. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-11-17, 21:05
  3. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-17, 14:51
  4. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-03-17, 09:29
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-02-17, 13:36

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας