Σελ. 5 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 61-75 από 121
  1. #61
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hellraiser76 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μας ξερεις προσωπικα και ξερεις οτι δεν κανουμε κατι;Εγω οταν γινανε οι αυξησεις στα συμβολαια αμεσως το διεκοψα και πηγα σε καρτοκινητη...και τωρα θα αλλαξω ξανα καρτοκινητη και θα το περιορισω στο ελαχιστο.Εσυ που εισαι στους υπευθυνους σε ενα σαιτ με χιλιαδες μελη γιατι δεν ξεκινας κατι οργανωμενα;
    Εγώ δεν το παίζω ντίβα για το γιατι δεν κάνουν οι άλλοι κάτι σαν και εσένα


    Την τελευταία φόρα που είδα μια οργανωμένη κίνηση απο αυτό το site που αυτό σημαίνει επώνυμα, αυτοί που φωνάζανε (σαν και εσάς) γιατί δεν το ξεκινάς εσύ οργανωμένα γίνανε καπνός, συνεχίσανε δε μετά να φωνάζουν στα φόρουμ γιατι δεν γίνεται κάτι.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sdikr : 17-02-18 στις 23:06.

  2. #62
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Νικαια
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    1.196
    Downloads
    83
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    TP-LINK ARCHER VR200
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ δεν το παίζω ντίβα για το γιατι δεν κάνουν οι άλλοι κάτι σαν και εσένα


    Την τελευταία φόρα που είδα μια οργανωμένη κίνηση απο αυτό το site που αυτό σημαίνει επώνυμα, αυτοί που φωνάζανε (σαν και εσάς) γιατί δεν το ξεκινάς εσύ οργανωμένα γίνανε καπνός, συνεχίσανε δε μετά να φωνάζουν στα φόρουμ γιατι δεν γίνεται κάτι.
    Βασικα εσυ δεν το παιζεις τιποτα απλα μπηκες πεταξες την ειρωνεια σου ως συνηθως...κατι σαν και εμας;Ποιοι ειμαστε εμεις μας ξερεις καλα;

    Αντε ξεκινα κατι και θα δεις αμα θα γινουμε καπνος ή οχι;Οσο ομως κανεις γαργαρα γιατι θελεις να τα εχεις καλα με τις εταιριες τοτε να μην κανεις επιθεσεις σε μελη που λενε οτι στην Ελλαδα δεν υπαρχει οργανωμενη καταναλωτικη αντιδραση στα διαφορα καρτελ....

  3. #63
    Εγγραφή
    23-09-2007
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    1.137
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    250/250
    ISP
    INALAN
    Path Level
    Fastpath
    Οι αυξήσεις αναμενόμενες και σίγουρα θα ακολουθήσουν και οι αλλοι 2 σε νανα τρίμηνο ...
    Τωρα γιατι γινεται αυτο δεν μπορώ να το καταλάβω 100% μιας και ετσι χάνουν ολοι ενεργές συνδέσεις και κάποια σίγουρα αλλα λίγα χρήματα
    Λογικά πανε σε πολιτικές εξωτερικού όπου καρτοκινητο δεν υπαρχει οπως εδω και πι συνδέσεις ειναι μόνιμες με τιμες 30-35 ευρω για αρχή
    Κάπως ετσι θα εξομαλύνουν την χασούρα απο την μείωση συνδρομητών που θα πετάξουν την δεύτερη καρτα.
    Τωρα το να τσακωνόμαστε ποιος φταίει και γιατι δεν γινεται κατιι μαλλον δεν ωφελεί στην συζήτηση.
    Καπιταλισμό και ελεύθερη αγορά εχουμε ο καθένας θα πρεπει να ζυγίσει τις ανάγκες του και αν το κινητο περισσεύει να το μειώσει ή κόψει οπως έκανε και σε αλλα πράγματα πολύς κόσμος.
    Αν τωρα καποιος θέλει το κινητο για βαρειά ή επαγγελματική χρήση θα πρεπει να πληρώσει πως να το κάνουμε εκει ποντάρουν οι πάροχοι.
    Resistance is futile
    You will be accumulated by the Borg
    Apple will prevail

  4. #64
    Εγγραφή
    05-12-2008
    Μηνύματα
    2.854
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    Not for public
    Εγω ομως ξερω οτι συνεχως χανω με το F2G. Μειωσανε το διαστημα της ανανεωσης απο 12 σε 6 μηνες, μετα σε 3 μηνες και τωρα (απο τις 15 Μαρτιου 2018) σε 2 μηνες. Το minimum ανανεωσης ηταν 3 ευρω, μετα 5 ευρω και τωρα 10 ευρω. Μονο για online ανανεωση ειναι 5 ευρω (ακομα). Συν το οτι παιρνουν 6 ευρω χαρατσι το εξαμηνο (περα απο τα αλλα) - εβαλα 10 ευρω και τελικα μου καταχωρηθηκαν γυρω στα 2,5 ευρω στις μοναδες μου (δεν ενεργοποιησα καποιο προγραμμα). Τελος απ' ο,τι βλεπω θα κοψουν και τα μπονους με τα 10 ευρω ανανεωσης. Τι να συμπερανω απο τα παραπανω?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος masterfaster : 18-02-18 στις 16:36.

  5. #65
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.704
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από masterfaster Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω ομως ξερω οτι συνεχως χανω με το F2G. Μειωσανε το διαστημα της ανανεωσης απο 12 σε 6 μηνες, μετα σε 3 μηνες και τωρα (απο τις 15 Μαρτιου 2018) σε 2 μηνες. Το minimum ανανεωσης ηταν 3 ευρω, μετα 5 ευρω και τωρα 10 ευρω. Μονο για online ανανεωση ειναι 5 ευρω (ακομα). Συν το οτι παιρνουν 6 ευρω χαρατσι το εξαμηνο (περα απο τα αλλα) - εβαλα 10 ευρω και τελικα μου καταχωρηθηκαν γυρω στα 2,5 ευρω στις μοναδες μου (δεν ενεργοποιησα καποιο προγραμμα). Τελος απ' ο,τι βλεπω θα κοψουν και τα μπονους με τα 10 ευρω ανανεωσης. Τι να συμπερανω απο τα παραπανω?
    1. Γιατί με τους άλλους συνεχώς κερδίζεις ?
    2 Να συμπεράνεις ότι την έκατσες (και στο μέλλον θα την κάτσεις παραπάνω) γιατί δεν έχεις εναλλακτικές.

    ΥΓ Επειδή έχω και εγώ το f2g με τα 300 λεπτά και τα 500 ΜΒ
    1. Τον πρώτο μήνα βάζεις 10 € και σου μένουν 2,5 €
    2. Τον δεύτερο μήνα βάζεις άλλα 10 € και σου μένουν συνολικά 12,5 €
    3. Τον τρίτο μήνα αγοράζεις πακέτα με τα 12,5 €

    Συνολικό κόστος 20 € /τρίμηνο, 80 €/έτος

    Αν στο μεταξύ σου κάνει προσφορά καμμιά άλλη εταιρεία, κρίνεις και αποφασίζεις (το πιό πιθανό να χάσεις τα υπόλοιπα € εκτός αν βάλεις κανά τάληρο)

    Τους τελευταίους 4 μήνες την έβγαλα με 12 € (3€/μήνα λόγω vodafone, 1000 προς όλους και καμπόσα 1? γίγα. Καλή τιμή δεν λέω. Τώρα ξανά f2g)

    Με τις κάρτες πρέπει να ασχολείσαι, αλλιώς κάνεις συμβόλαιο και ξεμπερδεύεις και πληρώνεις.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitri_ns : 18-02-18 στις 17:06.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  6. #66
    Εγγραφή
    05-12-2008
    Μηνύματα
    2.854
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    Not for public
    Το: "Τι να συμπερανω απο τα παραπανω?" αναφεροταν στο "καρτελ" των εταιριων της κινητης τηλεφωνιας.

    Βασικα στο αρχικο μου μηνυμα αναφερομουν σε αυτο. Αλλα μετα εσβησα τα πολλα και αφησα μονο τα παραπανω. Δεν θελησα να δημιουργησω αφορμες για προστριβες.

    Ειναι προφανες οτι θα ακολουθησουν και οι αλλες εταιριες την ιδια πολιτικη τιμων. Δυστυχως δεν λειτουργει ο ανταγωνισμος της ελευθερης αγορας.

    Ισως οι ανεξαρτητες αρχες εδω στην Ελλαδα να μην λειτουργουν και τοσο σωστα (δηλ. ανεξαρτητα), ή μπορει να συμπερανα λανθασμενα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος masterfaster : 18-02-18 στις 18:53.

  7. #67
    Εγγραφή
    29-01-2004
    Περιοχή
    Evosmos,Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.613
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11287/ 1020 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από masterfaster Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ισως οι ανεξαρτητες αρχες εδω στην Ελλαδα να μην λειτουργουν και τοσο σωστα (δηλ. ανεξαρτητα), ή μπορει να συμπερανα λανθασμενα.
    Βγάλε το ίσως και είσαι μέσα. Κάνουν ότι θέλουν και όποτε το κρίνουν αυτοί, για να βγάζουν περισσότερα. Φυσικά κανένας δεν μπορεί να κάνει τίποτα παρά μόνο να μην έχει κινητό.

  8. #68
    Εγγραφή
    16-07-2007
    Περιοχή
    Ingolstadt DE
    Μηνύματα
    3.266
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    23.524 /1024
    ISP
    On, M-net Sdsl
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Διάφορα
    SNR / Attn
    7(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Hellraiser76


    Αγαπητέ φίλε, είσαι πολυ εριστικός. Ετσι χάνεις και το όποιο δίκιο έχεις!

  9. #69
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από masterfaster Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω ομως ξερω οτι συνεχως χανω με το F2G. Μειωσανε το διαστημα της ανανεωσης απο 12 σε 6 μηνες, μετα σε 3 μηνες και τωρα (απο τις 15 Μαρτιου 2018) σε 2 μηνες. Το minimum ανανεωσης ηταν 3 ευρω, μετα 5 ευρω και τωρα 10 ευρω. Μονο για online ανανεωση ειναι 5 ευρω (ακομα). Συν το οτι παιρνουν 6 ευρω χαρατσι το εξαμηνο (περα απο τα αλλα) - εβαλα 10 ευρω και τελικα μου καταχωρηθηκαν γυρω στα 2,5 ευρω στις μοναδες μου (δεν ενεργοποιησα καποιο προγραμμα). Τελος απ' ο,τι βλεπω θα κοψουν και τα μπονους με τα 10 ευρω ανανεωσης. Τι να συμπερανω απο τα παραπανω?
    Απο καταστημα δεν ειναι €5? Το ανεβασαν κι εκει?

  10. #70
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Οσο εσεις τσακωνεστε, να ξερετε οτι οι CEOs αναβουν πουρα και γελανε εις υγειαν των κοροιδων...

  11. #71
    Εγγραφή
    05-12-2008
    Μηνύματα
    2.854
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    Not for public
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο καταστημα δεν ειναι €5? Το ανεβασαν κι εκει?
    Ετσι εμεινα και γω οταν μου ειπαν στο καταστημα οτι το minimum ανανεωσης ειναι 10ευρω. Αλλα εκει που εμεινα τελειως ειναι τα 6 ευρω το εξαμηνο χαρατσι που προεκυψε απο το πουθενα, ετσι ξαφνικα. Βαζεις 10ευρω και σου μενουν περιπου 2,5ευρω στην ψυχρα, χωρις να ενεργοποιησεις καποιο πακετο. Βεβαια σου εδεινε 300 λεπτα μπονους για 30ημερες, αλλα τωρα θα κοψει (απο τις 15 Μαρτιου 2018) και τα μπονους, αφου λεει οτι το minimum για να παρεις καποιο μπονους ειναι 12ευρω.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος masterfaster : 19-02-18 στις 11:04.

  12. #72
    Εγγραφή
    01-07-2010
    Περιοχή
    Area 51
    Μηνύματα
    2.671
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    Το κόβω και θα μείνω μόνο με ένα ΤΑΖΑ που έχω!

  13. #73
    Εγγραφή
    28-12-2005
    Περιοχή
    Μαρούσι, Αττική
    Μηνύματα
    562
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    ΖΤΕ 268Q
    SNR / Attn
    9(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από easyrider77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως δεν χωραει η αγορα πολλες εταιριες..? εδω μιλαμε για εκατομυρια ευρω τζιρο φιλε μου.. τι ειναι, μαγαζια με ψιλικα σε γειτονια..?
    Οχι φιλε μου, στην Ελλάδα με τις υπάρχουσες συνθήκες δεν χωράνε παραπάνω από τρία μεγάλα δίκτυα σταθερης + κινητής.

  14. #74
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Η μόνη ελπίδα να ανακληθεί (το διμηνο) είναι να μην ακολουθήσει έστω ένα από τα υπόλοιπα δύο δίκτυα, εξαιρετικά αβέβαιο όμως.

  15. #75
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Δεν το βλέπω να μην το κάνουν και οι άλλοι δυστυχώς
    Έχω μερικές sim που στην ουσία αυτό που κάνουν είναι να κάθονται σε συναγερμό, gps, θα τις γυρίσω σε κάρτα εξωτερικού, τουλάχιστον εκεί θέλουν 10 ευρώ τον χρόνο και μια ανανέωση, όχι κάθε 3 μήνο

Σελ. 5 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-12-17, 12:15
  2. Τιμολογιακές αλλαγές καρτοκινητής Wind/Q
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-11-17, 09:08
  3. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-10-17, 17:02
  4. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-17, 11:02
  5. Μηνύματα: 53
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-05-17, 17:30

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας