Σελ. 7 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 256789 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 91-105 από 121
  1. #91
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από D_J_V Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά ζούμε σε ακραίους καιρούς και χρειάζονται ακραίες λύσεις.
    Αν κάποιος δεν μπορεί να συντηρήσει ένα κινητό τότε καλά κάνει και το κόβει ακόμη κι αν είναι το βασικό του νούμερο.
    Προσωπικά αντέχω 10-12 ευρώ τον μήνα να τους τα δίνω αλλά όταν ζορίστηκα δεν ήθελα τα 50άρια, 30άρια συμβόλαιο γι’αυτο και έγινε κάρτα, σε άλλη εταιρία βέβαια αλλά παντού το ίδιο θα γινόταν.
    Αν κάποιος το δουλεύει έστω και ελάχιστα το κινητό δεν είναι θέμα τα 5 ευρώ το 3μηνο ή το 2μηνό, αυτό όμως δεν σημαίνει οτι είναι και σωστό αυτό που γίνεται.
    Ακόμα υπάρχει κόσμος που το έχει σαν 2ο νούμερο, ή για άλλες χρήσεις, δεν είναι δηλάδη 5 ευρώ το 2μηνο ή 3μηνό είναι 5 ευρώ*αριθμό sim

  2. #92
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν κάποιος το δουλεύει έστω και ελάχιστα το κινητό δεν είναι θέμα τα 5 ευρώ το 3μηνο ή το 2μηνό, αυτό όμως δεν σημαίνει οτι είναι και σωστό αυτό που γίνεται.
    Ακόμα υπάρχει κόσμος που το έχει σαν 2ο νούμερο, ή για άλλες χρήσεις, δεν είναι δηλάδη 5 ευρώ το 2μηνο ή 3μηνό είναι 5 ευρώ*αριθμό sim
    Αυτα ακριβως ελεγα κι εγω πριν μερικους μηνες.

  3. #93
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.448
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosLarissa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτσι... Αλλά πιο πολύ είναι για το γαμώτο... Οι εταιρίες νομίζουν ότι έπιασαν τον πάπα από τα αρ..... και κάνουν ότι θέλουν.
    Σήμερα το πρωί καλούσα τα 2 μου κινητά (δικό μου και γυναίκας) από σταθερό ΟΤΕ και η κλήση δεν έφτανε ποτέ στα κινητά...Δεν έκανε ποτέ ring...με φούλ σήμα. Τι επανεκκινήσεις έκανα ...τι τα άφησα κλειστά 10 λεπτά τίποτα.. Ξέρετε πως έφτιαξε ? Πήγα 2 τετράγωνα κάτω...
    Μετά από δοκιμές ανακάλυψα ότι στην περιοχή που μένω ανεξάρτητα με το σήμα... που μπορεί να λέει full στην πραγματικότητα αλλά να μην έχει ..
    Βέβαια αυτό δεν είναι τωρινό προφανώς ... Πάντα δεχόμουνα παράπονα από γνωστούς και μην και τους κορόιδευα ότι μου κάνουν πλάκα...

    Εύγε το νέο δύκτυο ...Μόλις βρω πρόγραμμα αλλού έφυγαααααααααααα

  4. #94
    Το avatar του μέλους MitsosLarissa
    MitsosLarissa Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα το πρωί καλούσα τα 2 μου κινητά (δικό μου και γυναίκας) από σταθερό ΟΤΕ και η κλήση δεν έφτανε ποτέ στα κινητά...Δεν έκανε ποτέ ring...με φούλ σήμα. Τι επανεκκινήσεις έκανα ...τι τα άφησα κλειστά 10 λεπτά τίποτα.. Ξέρετε πως έφτιαξε ? Πήγα 2 τετράγωνα κάτω...
    Μετά από δοκιμές ανακάλυψα ότι στην περιοχή που μένω ανεξάρτητα με το σήμα... που μπορεί να λέει full στην πραγματικότητα αλλά να μην έχει ..
    Βέβαια αυτό δεν είναι τωρινό προφανώς ... Πάντα δεχόμουνα παράπονα από γνωστούς και μην και τους κορόιδευα ότι μου κάνουν πλάκα...

    Εύγε το νέο δύκτυο ...Μόλις βρω πρόγραμμα αλλού έφυγαααααααααααα
    Παλιότερα είχα δυο αριθμούς καρτοκινητών. Ένα Wind και ένα Cosmote και τα είχα σε μια συσκευή dual sim... Η Cosmote έδειχνε με το ζόρι 2 γραμμές, όταν η wind έδειχνε 5. Ίσως να είναι αυτό που λες. "Εικονικό" σήμα... Όλα να τα περιμένει κανείς από την Wind.

    Υ.Γ. η κεραία της cosmote, είναι 3-4 τετράγωνα από το σπίτι μου (εκεί που βρίσκεται και το κεντρο Ακαδημίας) ενώ η κεραία της Wind περίπου 1-1,5 χιλιόμετρο

  5. #95
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα το πρωί καλούσα τα 2 μου κινητά (δικό μου και γυναίκας) από σταθερό ΟΤΕ και η κλήση δεν έφτανε ποτέ στα κινητά...Δεν έκανε ποτέ ring...με φούλ σήμα. Τι επανεκκινήσεις έκανα ...τι τα άφησα κλειστά 10 λεπτά τίποτα.. Ξέρετε πως έφτιαξε ? Πήγα 2 τετράγωνα κάτω...
    Μετά από δοκιμές ανακάλυψα ότι στην περιοχή που μένω ανεξάρτητα με το σήμα... που μπορεί να λέει full στην πραγματικότητα αλλά να μην έχει ..
    Βέβαια αυτό δεν είναι τωρινό προφανώς ... Πάντα δεχόμουνα παράπονα από γνωστούς και μην και τους κορόιδευα ότι μου κάνουν πλάκα...

    Εύγε το νέο δύκτυο ...Μόλις βρω πρόγραμμα αλλού έφυγαααααααααααα
    Αν έχεις 4G συσκευή, μου έχει συμβεί κι εμένα, με όλα τα δίκτυα.

  6. #96
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.448
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν έχεις 4G συσκευή, μου έχει συμβεί κι εμένα, με όλα τα δίκτυα.
    4G βέβαια ...

  7. #97
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosLarissa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παλιότερα είχα δυο αριθμούς καρτοκινητών. Ένα Wind και ένα Cosmote και τα είχα σε μια συσκευή dual sim... Η Cosmote έδειχνε με το ζόρι 2 γραμμές, όταν η wind έδειχνε 5. Ίσως να είναι αυτό που λες. "Εικονικό" σήμα... Όλα να τα περιμένει κανείς από την Wind.

    Υ.Γ. η κεραία της cosmote, είναι 3-4 τετράγωνα από το σπίτι μου (εκεί που βρίσκεται και το κεντρο Ακαδημίας) ενώ η κεραία της Wind περίπου 1-1,5 χιλιόμετρο
    Αυτό μάλλον έχει να κάνει με το ότι στις dual sim συσκευές, δεν δουλεύουν και οι δύο κάρτες με 3G ή 4G, το συνηθισμένο είναι η μια 3G και ή άλλη σε κατάσταση 2G

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτα ακριβως ελεγα κι εγω πριν μερικους μηνες.
    Και εγώ

  8. #98
    Εγγραφή
    07-12-2011
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4998
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΚΑΛΗ
    Router
    Speedport 2i - Asus AC68U
    SNR / Attn
    12,5(dB) / 10,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εγώ πιστεύω ότι είναι σωστή απόφαση. Αν δεν είστε διατεθειμένοι να ξοδέψετε 5 ευρώ το δίμηνο απλά σημαίνει ότι δεν χρησιμοποιείτε το συγκεκριμένο νούμερο. Τι στο διάολο χρειάζεστε 2-3 νούμερα ο καθένας; Αυτά κατά την γνώμη μου είναι ύποπτα.

  9. #99
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.698
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gladiator Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πιστεύω ότι είναι σωστή απόφαση. Αν δεν είστε διατεθειμένοι να ξοδέψετε 5 ευρώ το δίμηνο απλά σημαίνει ότι δεν χρησιμοποιείτε το συγκεκριμένο νούμερο. Τι στο διάολο χρειάζεστε 2-3 νούμερα ο καθένας; Αυτά κατά την γνώμη μου είναι ύποπτα.
    2-3 νούμερα στην κάθε εταιρεία εννοείς..
    Αστο καλύτερα και να σου εξηγήσω δεν θα καταλάβεις ..
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  10. #100
    Εγγραφή
    07-12-2011
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4998
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΚΑΛΗ
    Router
    Speedport 2i - Asus AC68U
    SNR / Attn
    12,5(dB) / 10,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    2-3 νούμερα στην κάθε εταιρεία εννοείς..
    Αστο καλύτερα και να σου εξηγήσω δεν θα καταλάβεις ..
    Τι να εξηγήσεις; Προφανώς κάποια απάτη παίζει για να χρειάζεται κάποιος 10 διαφορετικά νούμερα

  11. #101
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.698
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gladiator Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι να εξηγήσεις; Προφανώς κάποια απάτη παίζει για να χρειάζεται κάποιος 10 διαφορετικά νούμερα
    H μεγαλύτερη

    Αρμενιστή Ικαρίας δεν παίζει η wind (ούτε gsm)
    Κτηματολόγιο πρωτευούσης, Πανόρμου Αθήνα 2ος όροφος η wind kai πάλι δεν έχει data, χρειάστηκε να δω τα mail για πληρωμή e-παραβόλου. Βολεύτηκα με την voda

    H cosmote έχει κόψει τις προσφορές και συνεχώς ακριβαίνει. Θα τις ξαναρχίσει ?
    Η cosmote θέλει να αγοράσεις ειδικό πακέτο για roaming στην ΕΕ, η voda δεν θέλει.

    Η voda άλλοτε θέλει 3 € για 1000 λεπτά προς όλους και 1 γίγα, άλλοτε 18€ για τα ίδια. Πόσο της στοιχίζει ?

    Βάλε και συναγερμούς για κλοπή φωτιά κλπ να δεις πως μαζεύονται.
    Οταν κόψεις ένα νούμερο γιατί δεν ανακοινώνουν το καινούργιο για κάποιο διάστημα ?

    Θεωρώ απαράδεκτα ακριβές και τις τρείς ( και σε χρήμα και σε κουτσουρεμένες παρεχόμενες υπηρεσίες) αν τις συγκρίνω με σταθερή+απεριόριστα+ιντερνετ ή τις συγκρίνω με εταιρείες ΕΕ.

    ΥΓ Και δεν σου έβαλα και το νούμερο για την γκόμενα.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  12. #102
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gladiator Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πιστεύω ότι είναι σωστή απόφαση. Αν δεν είστε διατεθειμένοι να ξοδέψετε 5 ευρώ το δίμηνο απλά σημαίνει ότι δεν χρησιμοποιείτε το συγκεκριμένο νούμερο. Τι στο διάολο χρειάζεστε 2-3 νούμερα ο καθένας; Αυτά κατά την γνώμη μου είναι ύποπτα.
    Εγώ είχα από το 2013 ένα νούμερο φοιτητικό CU (Vodafone). Επειδή ήταν μάπα το δίκτυό της (και συνεχίζει να είναι), το κράτησα για δεύτερο (αφού μου δίνει δωρεάν 600MB κάθε μήνα και δε λήγει ποτέ) και για πρώτο νούμερο πήγα και πήρα ένα φοιτητικό What's Up (Cosmote). Παράλληλα, είχα πάρει από το 2015 έναν αριθμό Q (WIND), για να αγοράζω μόνο τις προσφορές που δίνει σε GB, αλλά και για να βλέπω την αναβάθμιση του δικτύου της WIND, όμως τώρα με το 2μηνο, αυτό θα κοπεί "μαχαίρι"...

    Από του χρόνου, με βλέπω πάλι να ξεμένω με τον αριθμό της Vodafone, μόνο για να έχω κινητό, όποτε έρχομαι για μερικές μέρες στο Ελλαδιστάν.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MitsosDaBest13 : 22-02-18 στις 15:03.

  13. #103
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gladiator Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι να εξηγήσεις; Προφανώς κάποια απάτη παίζει για να χρειάζεται κάποιος 10 διαφορετικά νούμερα
    Ωραίο Avatar, ταιριάζει!

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_1.png 
Εμφανίσεις:  77 
Μέγεθος:  21,4 KB 
ID: 191627

  14. #104
    Εγγραφή
    07-12-2011
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4998
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΚΑΛΗ
    Router
    Speedport 2i - Asus AC68U
    SNR / Attn
    12,5(dB) / 10,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    H μεγαλύτερη

    Αρμενιστή Ικαρίας δεν παίζει η wind (ούτε gsm)
    Κτηματολόγιο πρωτευούσης, Πανόρμου Αθήνα 2ος όροφος η wind kai πάλι δεν έχει data, χρειάστηκε να δω τα mail για πληρωμή e-παραβόλου. Βολεύτηκα με την voda

    H cosmote έχει κόψει τις προσφορές και συνεχώς ακριβαίνει. Θα τις ξαναρχίσει ?
    Η cosmote θέλει να αγοράσεις ειδικό πακέτο για roaming στην ΕΕ, η voda δεν θέλει.

    Η voda άλλοτε θέλει 3 € για 1000 λεπτά προς όλους και 1 γίγα, άλλοτε 18€ για τα ίδια. Πόσο της στοιχίζει ?

    Βάλε και συναγερμούς για κλοπή φωτιά κλπ να δεις πως μαζεύονται.
    Οταν κόψεις ένα νούμερο γιατί δεν ανακοινώνουν το καινούργιο για κάποιο διάστημα ?

    Θεωρώ απαράδεκτα ακριβές και τις τρείς ( και σε χρήμα και σε κουτσουρεμένες παρεχόμενες υπηρεσίες) αν τις συγκρίνω με σταθερή+απεριόριστα+ιντερνετ ή τις συγκρίνω με εταιρείες ΕΕ.

    ΥΓ Και δεν σου έβαλα και το νούμερο για την γκόμενα.
    Σου έχω λύσεις για όλα. Ξέχνα την wind αφου δεν πιάνει στα μέρη που θές, ξέχνα και την voda που όντως πιάνει κώλους με τις "προσφορές" της (δε νομίζω να πας τόσο συχνά εξωτερικό που να σε χαλάει η χρέωση του roaming) και άσε μόνο την cosmote. Και το σημαντικότερο: Σούταρε και την γκόμενα γιατί δεν αξίζει το αγχος και το ρίσκο να διαλύσεις την οικογένειά σου.

  15. #105
    Εγγραφή
    25-10-2012
    Μηνύματα
    906
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΨΥΧΙΚΟ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    H μεγαλύτερη

    Αρμενιστή Ικαρίας δεν παίζει η wind (ούτε gsm)
    Κτηματολόγιο πρωτευούσης, Πανόρμου Αθήνα 2ος όροφος η wind kai πάλι δεν έχει data, χρειάστηκε να δω τα mail για πληρωμή e-παραβόλου. Βολεύτηκα με την voda

    H cosmote έχει κόψει τις προσφορές και συνεχώς ακριβαίνει. Θα τις ξαναρχίσει ?
    Η cosmote θέλει να αγοράσεις ειδικό πακέτο για roaming στην ΕΕ, η voda δεν θέλει.

    Η voda άλλοτε θέλει 3 € για 1000 λεπτά προς όλους και 1 γίγα, άλλοτε 18€ για τα ίδια. Πόσο της στοιχίζει ?

    Βάλε και συναγερμούς για κλοπή φωτιά κλπ να δεις πως μαζεύονται.
    Οταν κόψεις ένα νούμερο γιατί δεν ανακοινώνουν το καινούργιο για κάποιο διάστημα ?

    Θεωρώ απαράδεκτα ακριβές και τις τρείς ( και σε χρήμα και σε κουτσουρεμένες παρεχόμενες υπηρεσίες) αν τις συγκρίνω με σταθερή+απεριόριστα+ιντερνετ ή τις συγκρίνω με εταιρείες ΕΕ.

    ΥΓ Και δεν σου έβαλα και το νούμερο για την γκόμενα.
    Σου δίνει 3 ευρώ 1000 λεπτά προς όλους και 1Gb, εξαιρετικά.

    Εάν τα μιλήσεις αυτά τα 1000 λεπτά προς τη Cosmote πχ, το κόστος χονδρικής που θα πληρώσει η Vf στη C-OTE θα είναι 0,01081 x 1000 = 10,8 ευρώ προ ΦΠΑ. Και τα 18 ευρώ που το δίνει είναι τίποτα, εάν βάλουμε μέσα, αποσβέσεις, εταιρικά έξοδα κλπ είναι κάτω του κόστους τιμές αμφότερες, τα 3 ευρώ δε, τραγικά.

Σελ. 7 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 256789 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-12-17, 12:15
  2. Τιμολογιακές αλλαγές καρτοκινητής Wind/Q
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-11-17, 09:08
  3. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-10-17, 17:02
  4. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-17, 11:02
  5. Μηνύματα: 53
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-05-17, 17:30

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας