Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-16 από 16
  1. #16
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημερα, καλο ΣΚ!
    δεν υπαρχουν μαιμου ειναι κινεζικης κατασκευης, το μαιμου το λεμε οταν κατι ειναι απομιμηση, εκτος αν εννοεις απομιμησεις εδω στην Ελλαδα τοτε ναι οκ.
    Οι ευρωπαικοι πουλιονται στην Ελλαδα και ειναι πανακριβοι εχω δει και πανω απο 1000-2000 ευρω (για ΟΛΕΣ τις συχνοτητες). Ειναι ομως και μερικες φορες ποιο γνωστες μαρκες.
    Οι κινεζικοι ειναι κινεζικης μαρκας. Οπως και με τα κινητα. Χωρις αυτο να σημαινει απαραιτητα οτι οι γνωστες μαρκες δεν ειναι made in china, σχεδον το 99% των ηλεκτρονικων ειναι made in china.
    Σχετικα με τις τιμες οπως το κρινει κανεις. Αν συγκρινουμε με αυτους που πουλανε Ελλαδα ναι ειναι παμφτηνοι απο κινα.
    Ομως μερικες φορες παιρνουν κινεζικους τους πουλανε Ελλαδα ενα καρο λεφτα και ειναι οι ιδιοι!
    Επισης εχει διαφορες συχνοτητες μερικες δεν υπαρχουν στην Ελλαδα οποτε θελει πολυ προσοχη!
    Και υπαρχουν μερικοι για ολες τις συχνοτητες οπως ειναι ποιο ακριβοι πχ πανω απο 250-300 ευρω και εχει και για συγκεκριμενες που εχει και με 50 ευρω.
    Εχει απειρους με καλες τιμες απο www.aliexpress.com και www.ebay.com κτλ.
    και εδω πχ https://www.banggood.com/LCD-Display...r_warehouse=CN
    Για παραδειγμα εγω που εχω το mi max 2 δεν εχει την 800αρα μπαντα και θελω στο εξοχικο να εχω παντου 4G, οπως ειδα στο cell mapper app πιανω απο την 1800 απο κατι κεραιες ποιο μακρια.
    Οποτε με το παραπανω μπορω να εχω παντου τερμα 4G.
    Οποτε αναλογα τις αναγκες μας βλεπουμε τι συχνοτητα θελουμε και παιρνουμε και μαλιστα συνηθως απο εξω εχει μαζι και τις κεραιες.
    Απο Ελλαδα ενας ιδιωτης θεωρω οτι δεν υπαρχει περιπτωση να παρει....οι τιμες ειναι απλα εξωφρενικες, οσο κανει στην σελιδα που ειπες για μια συχνοτητα πχ 1800 παιρνω απο κινα για ολες!!!! και μαλιστα για τις δικες μας συχνοτητες!

    και για την 1800 που ενδιαφερομαι εγω, εχει ακομα και κατω απο 50 ευρω!!!! https://www.ebay.ie/itm/NEW-Wireless...MAAOSwVJhZVKtz
    Η 1800 παιζει και σε 3G (Η, Η+) ξεχασα να πω, δεν ειναι αποκλειστικη στο 4G.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 15-04-18 στις 10:06.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Οδηγος: Κεραιες τηλεοπτικού σήματος - Εγκατάσταση
    Από graphist83 στο φόρουμ DVB-T, Tηλεοράσεις, IPTV
    Μηνύματα: 74
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-03-20, 22:05
  2. Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-03-18, 14:28
  3. ποιο κέντρο λήψης να επιλέξω;
    Από gamsgr στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-06-17, 14:47

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας