Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    21-02-2018
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    36
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Καλημέρα σας, ενεργοποίησα και εγώ με την σειρά μου την VDSL 50 υπηρεσία της Nova στις 08/02/18 και εχθές 20/02/18 ενεργοποιήθηκε επιτυχως , πήγα σπίτι το απογεύμα (λόγο δουλειάς) έβγαλα το router που είχα πάνω της ASUS N14U και έβαλα το ZTE ZXHN H168N που μου είχαν στείλει μέρες πριν, ανάβει όλα καλά αργεί να συγχρονίσει και τσάφ κόκκινο λαμπάκι του internet με συγχρονισμο 4996-35600 με max 15000-45000!!!(οταν ρώτησα για την ποιότητα της γραμμής μου, μου είπαν πως σίγουρα δεν θα δω κάτω απο 45 γιατι απο α/κ μέχρι καφάο παέι οπτική, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά με adsl ημουν 18-20)!!!, στα στατιστικα γράφει VDSL2(vectoring) και σε profile17a vlan id 835, σε επικοινωνια που είχα με την Nova για να λύσουμε το πρόβλημα έκαναν τα κλασικά reset, καθαρισμο, καινούριο pass μπας και το παλιό δεν ήταν σωστο, κάρφωμα του router απευθείας στην γραμμή, μέχρι και πως με έχουν συνδέσει σε άλλο πάροχο μου είπαν και δεν έχω vdsl την στιγμή που συγχρονιζω vdsl2(vectoring). Σήμερα το πρωί με πήραν ξανά τηλεφωνο για να ξετικάρω ότα τα adsl profile και να αφήσω μόνο το vdsl τικαρισμένο αλλά όπως ήταν λογικό το λαμπάκι παρέμεινε κόκκινο και το θέμα έιναι πως δεν έχω internet ακόμα και αν συνδέσω το παλιό router για να πάρω adsl.

  2. #2
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    παιζει το ρουτερ να μην υποστηριζει το vectoring,οπως παιζει επισης να εχεις προβλημα στην καλωδιοση του σπιτιου σου αλλα κοιτα πρωτα το ρουτερ και κοιτα αν εχει σωστα τα στοιχεια της υπηρεσιας οπως username και password για συνδεση στην νοβα

  3. #3
    Εγγραφή
    21-02-2018
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    36
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Και με κλειστό vectoring πάλι το ίδιο γίνεται και συγχρονίζει κάπου στα 17, οσον αφορά την καλωδιοση του σπιτιού δεν νομίζω να έχει κάποιο θέμα γιατί παίρνω από την κεντρική γραμμή απευθείας και είχα αποσυνδέσει από παλιά όλες τις υπόλοιπες τηλεφωνικές γραμμές του σπιτιού και το adsl δούλευε χωρίς το παραμικρό πρόβλημα , το username είναι σωστό και ο κωδικός αλλάχτηκε από τους αρμόδιους στην τεχνική υποστήριξη για να είμαστε σίγουροι πως δεν είναι αυτό το πρόβλημα .

  4. #4
    Εγγραφή
    15-01-2018
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Απο αλλο παροχο πηγες σε Νοβα?Εγω ειχα παθει το ιδιο πραγμα και τελικα μετα απο κανενα 2ημερο μου ελυσαν το θεμα!Συννενοηθηκαν με τον ΟΤΕ απο οτι καταλαβα να μου αλλαξουν την γραμμη γτ ενω ειχα ενεργοποιημενη την υπηρεσια vdsl δεν ειχα ιντερνετ

  5. #5
    Εγγραφή
    21-02-2018
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    36
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ήμουν ήδη στην nova απλά έκανα την αναβάθμιση.
    Χθες το πρωί τελικά ήρθε το internet μετά από πολλά τηλέφωνα στα οποία κάθε φορά μου έλεγαν πως έφταιγε ο ΟΤΕ μέχρι που βρήκα κάποιον γνωστό μου όπου είναι τεχνικός του ΟΤΕ, το κοίταξε και με βεβαίωσε πως δεν ήταν δικό τους το πρόβλημα και πως είχαν τελειώσει όλες οι διαδικασίες όπου έπρεπε να γίνουν από μεριάς τους .
    Τελευταίο τηλεφώνημα 22/02 απόγευμα κάπου στις 7 όπου μου διαβεβαίωναν πως το πρόβλημα είναι του ΟΤΕ και όχι δικό τους μέχρι που τους είπα την ενημέρωση που είχα από τον ΟΤΕ και τότε ξαφνικά εντόπισαν πως ο ΟΤΕ έχει τελειώσει όλα τα απαραίτητα και το πρόβλημα έχει πάει στην Nova. Το πρωί λοιπόν στις 23/02 έκανα restart το router και είχα κανονικά internet .
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  IMG_20180223_182335.jpg 
Εμφανίσεις:  41 
Μέγεθος:  706,0 KB 
ID: 191679

Παρόμοια Θέματα

  1. Πρόβλημα με vdsl wind
    Από Kontomanikos στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-02-18, 02:05
  2. Πρόβλημα με VDSL και 4G Bonding
    Από Hellier στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-10-17, 10:46
  3. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-09-17, 10:53
  4. Πρόβλημα με vdsl
    Από Grevius στο φόρουμ Nova VDSL
    Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-06-17, 19:12
  5. πρόβλημα με vdsl
    Από gamsgr στο φόρουμ Vodafone VDSL
    Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-03-17, 20:38

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας