Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-19 από 19
  1. #16
    Εγγραφή
    06-05-2010
    Μηνύματα
    177
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από astbox Εμφάνιση μηνυμάτων
    1) Ναι δεν χρειάζεται ρύθμιση το router.
    2) Θες voip adapter σαν το Grandstream HT503.
    3) Όχι είναι άλλη τεχνολογία.
    4) Δεν μπορείς να το κάνεις. Για να έχεις internet πρέπει να έχεις τουλάχιστον μία τηλεφωνική σύνδεση, αν μεταφέρεις τον αριθμό θα σου καταργήσουν την γραμμή.
    Στους περισσότερους voip παρόχους αν στείλεις τον λογαριασμό της γραμμής σου, σου πατσάρουν τον αριθμό σαν caller id στις εξερχόμενες οπότε όταν καλείς εμφανίζεται ο αριθμός της γραμμής.
    Όταν σε καλούν έρχεται κανονικά από την Cyta.
    5) Ναι.
    Και κατι τελευταίο..

    4)Ξέχασα να αναφέρω οτι θα εχω ιντερνετ απο τον κατω όροφο(του πατερα μου) αρα θα μεταφέρω τον δικο μου αριθμό.


    Για παράδειγμα αυτες οι συσκευές δουλεύουν για αυτο που θελω να κανω;
    https://www.mgmanager.gr/voice-over-...th-router.html

    https://www.e-wireless.gr/HandyTone-...-Adapter-HT802

    Α και ξέχασα να πω οτι απο αυτην την σύνδεση ιντερνετ συνέχεια κατεβάζουμε torrent, youtube κτλ, αν εχω προβλημα με τον ηχο υπαρχει λύση;

    Να σαι καλά!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tsatali22 : 23-02-18 στις 03:36.

  2. #17
    Εγγραφή
    11-09-2017
    Μηνύματα
    1.628
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    None
    4) Ναι τότε μπορείς να το κάνεις.

    Το μόνο μοντέλο που υπάρχει στην αγορά αυτή τη στιγμή και μπορεί να συνδεθεί σε αναλογική γραμμή και σε αναλογικό τηλέφωνο είναι αυτό που σου έγραψα.
    Τα συγκεκριμένα που έβαλες απλά μετατρέπουν το αναλογικό σου τηλέφωνο σε VoIP και δεν μπορούν να συνδεθούν στην αναλογική σου γραμμή.
    Αν δεν σε νοιάζει μπορείς να αγοράσεις κάποιο από τα συγκεκριμένα, αν και θα σου πρότεινα να πάρεις το gigaset που αναφέρθηκε νωρίτερα που τα κάνει όλα μαζί.

    Ναι θα έχεις πρόβλημα, αν πιτάρεις την γραμμή κατά πάσα πιθανότητα ή θα έχεις διακοπές στην ομιλία ή καθυστερήσεις.
    Θεωρητικά μπορεί να σε σώσει κάποιο quality of service αλλά θεωρώ πως αν ορίζεις ένα γενικό download/upload rate στον torrent client σου και youtube παίζεις με 480p δεν θα έχεις πρόβλημα.

  3. #18
    Εγγραφή
    06-05-2010
    Μηνύματα
    177
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από astbox Εμφάνιση μηνυμάτων
    4) Ναι τότε μπορείς να το κάνεις.

    Το μόνο μοντέλο που υπάρχει στην αγορά αυτή τη στιγμή και μπορεί να συνδεθεί σε αναλογική γραμμή και σε αναλογικό τηλέφωνο είναι αυτό που σου έγραψα.
    Τα συγκεκριμένα που έβαλες απλά μετατρέπουν το αναλογικό σου τηλέφωνο σε VoIP και δεν μπορούν να συνδεθούν στην αναλογική σου γραμμή.
    Αν δεν σε νοιάζει μπορείς να αγοράσεις κάποιο από τα συγκεκριμένα, αν και θα σου πρότεινα να πάρεις το gigaset που αναφέρθηκε νωρίτερα που τα κάνει όλα μαζί.

    Ναι θα έχεις πρόβλημα, αν πιτάρεις την γραμμή κατά πάσα πιθανότητα ή θα έχεις διακοπές στην ομιλία ή καθυστερήσεις.
    Θεωρητικά μπορεί να σε σώσει κάποιο quality of service αλλά θεωρώ πως αν ορίζεις ένα γενικό download/upload rate στον torrent client σου και youtube παίζεις με 480p δεν θα έχεις πρόβλημα.
    εβαλα διαφορα torrent και ανοιξα και youtube σε φουλ ποιοτητα -μου ετρωγαν και τα 10 mbps- σε αλλον υπολιγιστη ανοιξα skype και δεν ειχα προβλημα με τον ηχο, ας ελπισω ουτε στο συγκεκριμενο voip θα εχω (yuboto)

  4. #19
    Εγγραφή
    30-10-2011
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    83
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Κανενα
    καλησπέρα σε ολους

    Για να μην ανοιγω και εγω νεο θεμα θα ηθελα να ρωτησω σχετικα με τις συσκευες που χρειάζονται για να λειτουργησει το τηλέφωνο.

    Επέλεξα την ασύρματη συσκευή Gigaset S650H και μου είπαν οτι χρειάζεται επίσης και αυτή εδώ η βάση Gigaset N510 IP Pro. Υπάρχει κάποια αλλη επιλογή σε βάση? αυτο το Fritz αν δεν κανω λαθος που λέτε κανει την ιδια δουλεια?

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 2008
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-02-24, 10:28
  2. Χρήση Speedport 2i για VoIP Cosmote/ΟΤΕ με Mikrotik
    Από deniSun στο φόρουμ MikroTik ADSL modems, routers & routerBOARDs
    Μηνύματα: 390
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-06-23, 14:21
  3. Πρόταση για VoIP DECT συσκευή
    Από alefgr στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 166
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-01-22, 15:48
  4. Γενικές απορίες για τα αυτοκίνητα
    Από cool11 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-11-17, 00:57
  5. Χρήση ZTE ZXDSL 931WII για VOIP με Asterisk server στο lan
    Από Nikiforos στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-03-17, 18:03

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας