Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    04-01-2009
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    149
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    4096/256
    Παιδια εχω cosmote vdsl 30 , η γραμμη μου δυστιχος δεν υποστιριζει 50αρι ..
    Στιν υπιρεσια home boster σου δινουν λεει ενα ρουτερ με σιμ που εχει μεσα 40gb ανα μηνα, σαν mobile data και χρισημοποιουντε τιν ωρα του peak για να σε ξεβουκοσει οταν δεν επαρκει η συνδεση σου.
    Εγω που ειμαι gamer αμα απλα παιζω ενα online game θα ενεργοποιηθουν να μου ριξει το ping μου?
    2ο ερωτιμα.. Αν ασ πουμε υπαρχει μεγαλο φορτο στι συνδεσι μου και ενεργοποιηθουν ποσο γριγορα θα μου τελιωσουν παιζοντας ενα game?
    Αν πχ για ενα βιδεο youtube σε hd σου τροει 100-200mb μαλλον νομιζω οτι δεν αξιζει..

    Εχει δοκιμασει κανεις κατι αναλογο?

  2. #2
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stergios1055 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια εχω cosmote vdsl 30 , η γραμμη μου δυστιχος δεν υποστιριζει 50αρι ..
    Στιν υπιρεσια home boster σου δινουν λεει ενα ρουτερ με σιμ που εχει μεσα 40gb ανα μηνα, σαν mobile data και χρισημοποιουντε τιν ωρα του peak για να σε ξεβουκοσει οταν δεν επαρκει η συνδεση σου.
    Εγω που ειμαι gamer αμα απλα παιζω ενα online game θα ενεργοποιηθουν να μου ριξει το ping μου?
    2ο ερωτιμα.. Αν ασ πουμε υπαρχει μεγαλο φορτο στι συνδεσι μου και ενεργοποιηθουν ποσο γριγορα θα μου τελιωσουν παιζοντας ενα game?
    Αν πχ για ενα βιδεο youtube σε hd σου τροει 100-200mb μαλλον νομιζω οτι δεν αξιζει..

    Εχει δοκιμασει κανεις κατι αναλογο?
    Η περιοχή σου δεν υποστηρίζει 50άρα και όχι η γραμμή σου. Όταν στη διαθεσιμότητα φαίνεται 30άρα VDSL μόνο, αυτό σημαίνει ότι δεν έχουν εγκατασταθεί καμπίνες VDSL οπότε το 30άρι δίνεται μέσω Α/Κ.
    Η VDSL σύνδεση δεν νομίζω ότι έχει να προσφέρει το παραμικρό σε έναν "gamer". Ping χαμηλά θέλετε εσείς και σε αυτό είναι μάλλον χειρότερη από μια καλή adsl με fastpath.

  3. #3
    Εγγραφή
    04-01-2009
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    149
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    4096/256
    Οσο αναφορα για τιν γραμη μου εχεισ δικαιο, δεν το διατιπωσα σωστα, παρολαυτα στιν γυρο περιοχι 300 μετρα απ το σπιτι μου εχουν 50αρα που ειδα να πιανει 47-48mbps. Εγω οταν ειχα 24adsl επιανα 14 τωρα που χω 30vdsl πιανω 20 πριν κανα χρονο επιανα 24-26.
    Τωρα αυτο για το Α/Κ που λες δεν ξερω τι ειναι αν θες εξηγισε μου.
    Το θεμα του ping μου παντος στιν αλλαγη adsl σε vdsl βελτιωθηκε λιγακι κατα 10-15ms ..
    Θα θελα παρολα ταυτα να μου πειτε για τιν υπιρεσια home booster αν θα μου προσεφερε κατι βαση των παραπανω ερωτιματων που εθεσα

  4. #4
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Μηνύματα
    1.705
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport Plus & R7000
    απο mobile να παρεις καλα pings δυσκολο το βλεπω

  5. #5
    Εγγραφή
    11-12-2009
    Μηνύματα
    296
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stergios1055 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια εχω cosmote vdsl 30 , η γραμμη μου δυστιχος δεν υποστιριζει 50αρι ..
    Στιν υπιρεσια home boster σου δινουν λεει ενα ρουτερ με σιμ που εχει μεσα 40gb ανα μηνα, σαν mobile data και χρισημοποιουντε τιν ωρα του peak για να σε ξεβουκοσει οταν δεν επαρκει η συνδεση σου.
    Εγω που ειμαι gamer αμα απλα παιζω ενα online game θα ενεργοποιηθουν να μου ριξει το ping μου?
    2ο ερωτιμα.. Αν ασ πουμε υπαρχει μεγαλο φορτο στι συνδεσι μου και ενεργοποιηθουν ποσο γριγορα θα μου τελιωσουν παιζοντας ενα game?
    Αν πχ για ενα βιδεο youtube σε hd σου τροει 100-200mb μαλλον νομιζω οτι δεν αξιζει..

    Εχει δοκιμασει κανεις κατι αναλογο?
    Νομίζω δεν χρειάζεσαι επιπλέον bandwidth (πόσο μάλλον όταν είναι μόλις 40gb) αλλά χρειάζεσαι qos ώστε να παίρνουν προτεραιότητα τα πακέτα των παιχνιδιών. Δες αυτόν τον οδηγό μήπως σε βοηθήσει https://www.adslgr.com/forum/threads...-modem-routers

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 6028
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-24, 14:08
  2. Cosmote Home Speed Booster
    Από x-ray στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-10-17, 05:41
  3. vdsl 50/home speed booster η vdsl vectoring
    Από panosira στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-09-17, 14:10
  4. Απορία σχετικά με Home Speed Booster Cosmote
    Από milios17 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-07-17, 18:14
  5. Μηνύματα: 188
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-17, 17:33

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας