Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    12-11-2011
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    550
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα σας. Μπορείτε να μου πείτε αν η τηλεόραση Panasonic TX-50DX703E μπορεί να υποστηρίξει πλήρως τα ακουστικά
    https://www.amazon.com/Sony-MDR-DS65.../dp/B004P15HD0
    (να βγάζει τον καλύτερο δυνατό ήχο που αυτά προσφέρουν);
    Δύο υποερωτήσεις:
    1) Γνωρίζεται κάποια άλλα καλύτερα ακουστικά για χρήση αποκλειστικά με τηλεόραση, ταινίες κ.τ.λ. (όχι για παιχνίδια στο PC);
    2) Αν η συγκεκριμένη τηλεόραση μπορεί να αναδείξει το 100% των δυνατοτήτων των συγκεκριμένων ακουστικών, όταν βλέπω DVDs ή Blu-rays, η ποιότητα του ήχου θα είναι και θέμα Blu-ray player;
    *Η σελίδα με τα specifications της τηλεόρασης είναι
    https://www.panasonic.com/se/consume...03e.specs.html
    Δεν ξέρω πολλά από τεχικά, γι' αυτό ρωτάω για προδιαγραφές.
    Ευχαριστώ.

  2. #2
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.655
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Dolby surround σημαίνει 5+1, το λιγότερο. Τα ακουστικά έχουν 2 ηχεία, άρα δεν είναι dolby surround. Στη σελίδα της Amazon που έστειλες λέει ξεκάθαρα "compatible with a wide variety of audio formats including Dolby Digital, Dolby Digital Surround EX, DTS, DTS-ES Matrix, and DTS-ES". Stereo ήχο θα έχεις ότι και να κάνεις, είναι virtual surround τα ακουστικά. Το λέει άλλωστε η σελίδα: "Many 3D movies include a 7.1 audio mix that these headphones can process, however if you don't have a 3D TV or 7.1 audio mix, you will still get great audio clarity with stereo sound and 5.1 surround sound as well".

    Να ξέρεις πάντως ότι αν κυνηγάς τον όσο πιο τέλειο ήχο γίνεται, θα πρέπει να πάρεις ακουστικά με καλώδιο, καθώς οτιδήποτε wireless έχει ένα ανεπαίσθητο lag το οποίο αυξάνεται με την απόσταση.

  3. #3
    Εγγραφή
    12-11-2011
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    550
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Dolby surround σημαίνει 5+1, το λιγότερο. Τα ακουστικά έχουν 2 ηχεία, άρα δεν είναι dolby surround. Στη σελίδα της Amazon που έστειλες λέει ξεκάθαρα "compatible with a wide variety of audio formats including Dolby Digital, Dolby Digital Surround EX, DTS, DTS-ES Matrix, and DTS-ES". Stereo ήχο θα έχεις ότι και να κάνεις, είναι virtual surround τα ακουστικά. Το λέει άλλωστε η σελίδα: "Many 3D movies include a 7.1 audio mix that these headphones can process, however if you don't have a 3D TV or 7.1 audio mix, you will still get great audio clarity with stereo sound and 5.1 surround sound as well".

    Να ξέρεις πάντως ότι αν κυνηγάς τον όσο πιο τέλειο ήχο γίνεται, θα πρέπει να πάρεις ακουστικά με καλώδιο, καθώς οτιδήποτε wireless έχει ένα ανεπαίσθητο lag το οποίο αυξάνεται με την απόσταση.
    Επομένως, τα ακουστικά αυτά υποστηρίζουν, έστω virtual, surround. Πες μου σε παρακαλώ αν η ποιότητα του ήχου θα είναι και θέμα Blu-ray player. Συγκρητικά με το https://www.amazon.com/Mpow-Bluetoot...ustomerReviews

    ποιο από τα δύο θα μου πρότεινες και γιατί;
    Ευχαριστώ.

  4. #4
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.655
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Δεν ξέρω ποια θα πρότεινα, γιατί δεν παρακολουθώ την αγορά για να ξέρω τα specifications. Ξέρω σίγουρα οτι δεν θα έδινα $140 για ακουστικά!!! Το blu ray player γιατί να έχει σχέση; Διαβάζει δεδομένα, μεταδίδει δεδομένα. Δεν κάνει επεξεργασία, τα ακουστικά θα μετατρέψουν τον ήχο από dolby σε stereo, τουλάχιστον αυτό κατάλαβα από την περιγραφή τους.

Παρόμοια Θέματα

  1. Ήχος στη μπροστινή θύρα ακουστικών
    Από spyrosbhta στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-12-17, 00:16
  2. προβλημα σε hdmi καλωδιο συνδεσης pc με tv
    Από evangelos40 στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-12-17, 21:43
  3. Ποιο Soundbar για συνδυασμό με TV;
    Από RASTAVIPER στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-09-17, 16:22
  4. Συνδεση tablet με TV
    Από isurfer στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-17, 12:46

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας