Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 39
  1. #1
    Εγγραφή
    23-02-2018
    Ηλικία
    25
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Ρε παιδιά τι θα γίνει πια με την έλλειψη δίκτυου; Έρχομαι από νησί στην Αθήνα ως πρωτοετης φοιτητής στο αιγαλεω σε πολύ κεντρική περιοχή,βρίσκω το σπίτι μου κάνω αίτηση στην κοσμοτε 21 Σεπτέμβρη για ιντερνετ μου λένε σε 2-3 μέρες θα έρθουν οι τεχνικοί.Και όμως ακόμα μετά από 6 μήνες είμαι χωρίς ιντερνετ λόγω ελειψης δικτύου.Εχω βαρεθεί να λήγει η αίτηση μου κάθε 2 μήνες και να την ανανεώνω και να μου λένε κιόλας ότι κάθε φορά που κάνω αίτηση η προταιροτητα μου πάει από το 0! Και περιμένω 6 μήνες! Δεν αντέχεται άλλο αυτή η κατάσταση,είναι αναγκαίο για τη σχολή μου καθώς είμαι σε σχολή μηχανικών πληροφορικής.Εχω κάνει καταγγελία στην ΕΕΤΤ η οποία μου είπε ότι προώθησε την καταγγελία στον ΟΤΕ.επισης έκανα ταυτόχρονα αίτηση στην βονταφον μπας με εξυπηρετήσει εκείνη αλλά χλωμό το βλέπω..γίνεται εν έτη 2018 να μην μπορεί να βρεθεί μια απλή τηλεφωνική γραμμή; Δεν αντέχω αυτό το μαρτύριο άλλο!

  2. #2
    Το avatar του μέλους MitsosLarissa
    MitsosLarissa Guest
    Αν δεν υπάρχει διαθέσιμη γραμμή στην περιοχή σου, αναγκαστικά θα περιμένεις ή θα βάλεις δορυφορικό internet από την Nova γιατί από 01/01/2017 είναι ο καθολικός πάροχος. Αυτό σημαίνει ότι η εταιρεία για τα επόμενα χρόνια θα εξυπηρετεί σύμφωνα με τους προβλεπόμενους κανόνες αιτήματα για παροχή τηλεπικοινωνιακών υπηρεσιών σε οποιοδήποτε σημείο της ελληνικής επικράτειας, όσο απομακρυσμένο και αν είναι αυτό από υφιστάμενα τηλεπικοινωνιακά δίκτυα.

    Υ. Γ. Η Απάντηση που θα στείλει ο OTE στην ΕΕΤΤ θα είναι πάνω κάτω η παρακάτω: "Σας ενημερώνουμε ότι αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει διαθέσιμο δίκτυο στην περιοχή σας, άρα προς το παρόν δεν μπορεί να προχωρήσει η αίτηση σας διότι από 01/01/2017 ο ΟΤΕ δεν είναι καθολικός πάροχος δικτύου. Όταν βρεθεί διαθέσιμο δίκτυο, η αίτηση σας θα προχωρήσει κατά προτεραιότητα, εφόσον ο αιτών ενδιαφέρεται ακόμα για τηλεπικοινωνιακές παροχές από τον ΟΤΕ. " Οπότε και θα είναι 100% καλυμμένος και εσύ δεν θα κάνεις τη δουλειά σου.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MitsosLarissa : 23-02-18 στις 16:16.

  3. #3
    Εγγραφή
    23-02-2018
    Ηλικία
    25
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Όπως ανάφερα είμαι φοίτητης δεν ξέρω αν θα μπορώ οικονομικά να πληρώνω δορυφορικό ιντερνετ

  4. #4
    Το avatar του μέλους MitsosLarissa
    MitsosLarissa Guest
    Σε καταλαβαίνω, αλλά δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο Υπάρχουν ουκ ολίγες περιπτώσεις που ο ίδιος ο ΟΤΕ λέει δεν μπορώ να σου βάλω γραμμή πήγαινε στη Forthnet (Nova)

    Ή θα περιμένεις πότε (και αν) υπάρξει διαθεσιμότητα ή θα πάρεις δορυφορικό (έχει γύρω στα 37 ευρώ το μήνα εκτός και αν έχουν καμιά φοιτητική προσφορά)

    Υπάρχει και μια τρίτη λύση, αλλά δεν συμφέρει οικονομικά. Internet μέσω κινητού αλλά εκεί το κόστος ξεφεύγει...

  5. #5
    Εγγραφή
    23-02-2018
    Ηλικία
    25
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Έλεος πια..2018 έχουμε και δεν μπορούμε να βάλουμε τηλέφωνο

  6. #6
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PeterGrove Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έλεος πια..2018 έχουμε και δεν μπορούμε να βάλουμε τηλέφωνο
    Τηλέφωνο μπορείς, αλλά απο όσο είδα εσύ θέλεις και internet, αυτό ακόμα δεν είναι καθολική υπηρεσία

  7. #7
    Εγγραφή
    01-06-2014
    Περιοχή
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Μηνύματα
    995
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    SNR / Attn
    14(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Φίλε όντως το καταλαβαίνω αλλά δεν νομίζω να μπορείς να κάνεις κατί.Προτείνω να βάλεις δορυφορικό η mobile internet και να περιορίσεις λίγο η πολύ τη χρήση όσο περιμένεις ...Τώρα αν το χρειάζεσαι όπως είπες στο βαθμό που να μην σε καλύπτει το mobile internet αναγκαστηκά η περιμένεις αν έχεις άλλη υπομονή η μετακομίζεις.

    Δυστυχώς ο ΟΤΕ το Αιγάλεω το έχει αφήσει λίγο σε θέματα διαθεσιμότητας(Έχω δει και άλλους που έχουν θέμα εκεί).

  8. #8
    Εγγραφή
    23-02-2018
    Ηλικία
    25
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Από την στιγμή που δεν υπάρχει βρόγχος ούτε τηλέφωνο μπορείς να βάλεις

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από user2163 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε όντως το καταλαβαίνω αλλά δεν νομίζω να μπορείς να κάνεις κατί.Προτείνω να βάλεις δορυφορικό η mobile internet και να περιορίσεις λίγο η πολύ τη χρήση όσο περιμένεις ...Τώρα αν το χρειάζεσαι όπως είπες στο βαθμό που να μην σε καλύπτει το mobile internet αναγκαστηκά η περιμένεις αν έχεις άλλη υπομονή η μετακομίζεις.

    Δυστυχώς ο ΟΤΕ το Αιγάλεω το έχει αφήσει λίγο σε θέματα διαθεσιμότητας(Έχω δει και άλλους που έχουν θέμα εκεί).
    Είναι δύσκολο να μετακομίζω τώρα όποτε με βλέπω σε μια αιώνια αναμονή..

  9. #9
    Εγγραφή
    19-11-2007
    Περιοχή
    Στη δυτική πλευρά της Νήσου Ντάσχαν
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    610
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Speedport 2
    SNR / Attn
    9(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Γιατί όχι double play sim για να έχεις και σταθερό και ντερνετς;
    - Albert Einstein: “Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe.”

    -Terry Pratchett:
    “An education was a bit like a communicable sexual disease. It made you unsuitable for a lot of jobs and then you had the urge to pass it on.”

  10. #10
    Εγγραφή
    23-02-2018
    Ηλικία
    25
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OxAp0d0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί όχι double play sim για να έχεις και σταθερό και ντερνετς;
    Δηλαδή να πληρώσω 26 ευρώ για 25γβ που ο υπολογιστής μου τα τρώει σε 5 μερες

  11. #11
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PeterGrove Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή να πληρώσω 26 ευρώ για 25γβ που ο υπολογιστής μου τα τρώει σε 5 μερες
    Πως τρώς 25gb σε 5 μέρες;

  12. #12
    Εγγραφή
    23-02-2018
    Ηλικία
    25
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως τρώς 25gb σε 5 μέρες;

    Έχω καινούργιο υπολογιστή,θα αρχίσουν οι Ενημερώσεις θα κατεβάσω προγράμματα από την αρχή το ένα τπ άλλο δεν θέλει πολύ

  13. #13
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PeterGrove Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω καινούργιο υπολογιστή,θα αρχίσουν οι Ενημερώσεις θα κατεβάσω προγράμματα από την αρχή το ένα τπ άλλο δεν θέλει πολύ
    Γιατί δεν το πας σε κάποιον γνωστό σου τότε ώστε να κάνει αυτό το κομμάτι;

    Αν και 25GB ενημερώσεις σε 5 μέρες με την καμία, αν στο ένα και το άλλο απο την άλλη έχεις και τίποτα ταινίες θα πρέπει να τις κόψεις ώστε να μπορέσεις να κάνεις την δουλειά σου σαν σπουδαστής πληροφορικής

  14. #14
    Εγγραφή
    23-02-2018
    Ηλικία
    25
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Για το πακέτο που λες είναι 24μηνο συμβόλαιο δεν νομίζω να με συμφέρει

  15. #15
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    550
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    φιλε το ιδιο προβλημα εχω και εγω στο χαιδαρι μενω εχω κανει αιτηση εδω και 1+ μηνα και μου λενε οτι δνε υπαρχει διαθεσιμος χωρος στην καμπινα. Μονο για vdsl οπου παιρνεις μεσω voip τηλεφωνο. Τελικα ακυρωσα τον ΟΤΕ και ειμαι ενα βημα πριν την nova. ( ολα αυτα με καινουργια καμπινα )

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-09-17, 07:40
  2. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-07-17, 17:09
  3. Επιστροφή σε ΟΤΕ. Έλλειψη χωρητικότητας
    Από lefteris112 στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-07-17, 21:33
  4. Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-05-17, 06:38
  5. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-03-17, 16:22

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας