Σελ. 28 από 87 ΠρώτηΠρώτη ... 818232627282930333848 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 406-420 από 1297
  1. #406
    Εγγραφή
    31-05-2008
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    526
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stavpal Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ δεν πρόλαβα τέτοια πράγματα....πρόλαβα όμως τον γαλατά που το πρωί έφερνε το γάλα...άλλη γεύση όμως. Μέσα 80 αυτό όμως...βοηθάει το ότι ήμουν στην Ορεστιάδα τότε.

    Στο θέμα, είχα κανονίσει με τον ΟΤΕ στις 20/7 να έρθουν για να γίνει η αναβάθμιση σε VOIP και να μου φέρουν το OXYGEN. Την περασμένη Τετάρτη όμως ήρθε τεχνικός σπίτι (ήταν μόνο οι γονείς μου) , είδε το συνδεδεμένο ASUS και είπε ότι δε μπορεί να γίνει αναβάθμιση. Μάλιστα μου ήρθε μήνυμα στο κινητό ότι δεν είναι δυνατή η μετατροπή της γραμμής μου σε ευρυζωνική τηλεφωνία. Τώρα δε ξέρω τι θα γίνει. Το αφήνω έτσι και βλέπουμε. Περίεργο πάντως.
    το ASUS το έχεις σαν ρούτερ μόνο ή σαν μόντεμ ρούτερ;

    πάντως και ανάλογο έτυχε και σε μένα, πριν από κάνα τρίμηνο που ανανέωσα το συμβόλαιο, και κανόνιζα τηλεφωνικά να μου δώσουν ups για το voip,
    μου λέει θα έρθει τεχνικός να το σετάρει, και ρωτάω "τι να σετάρει; έχω δικό μου ρούτερ"
    και μόλις το άκουσε αυτό μου λέει, "μήπως θες να μην σε αλλάξουμε σε voip;"

  2. #407
    Εγγραφή
    27-03-2004
    Περιοχή
    192.168.1.1
    Μηνύματα
    1.115
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΠΕΝΤΕΛΗΣ
    Router
    Fritz!box 7590
    modem router. Μόνο αυτό έχω πάνω. Μάλιστα του τεχνικού του άρεσε και είπε ότι είναι "ωραίο ρούτερ".
    Νέα έκδοση DSL : WARP-DSL 9.99999999999 (=10000000TerraByte/sec)

  3. #408
    Εγγραφή
    20-09-2009
    Μηνύματα
    440
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112600/11260
    ISP
    OTE
    SNR / Attn
    10(dB) / 18(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγαπητέ μου TeoT

    To ψυγείο της μάνας σου λειτουργεί ακόμα.

    Το δικό σου αμφιβάλλω αν θα βγάλει 10 χρόνια.
    Αυτο για 10ετια το πολυ.... μου έλεγαν και στα καταστήματα οταν πριν 6-7 χρόνια εψαχνα για να αντικαταστήσω το ψυγείο συχωρεμένης της μάνας μου...
    To δικό μου πάντως λειτουργεί ...30 χρόνια συμπληρώνει φέτος.... ψυγειοκαταψυκτης Liepherr


    Παρ'όλα αυτά το δικό σου είναι καλύτερο για πολλούς λόγους.

    Αυτό λέγεται εξέλιξη

    Και θα την φας στη μάπα (sorry) γιατί δεν έχεις εναλλακτική.
    Εγώ τουλάχιστον δεν ξέρω κανένα να πουλάει πάγο για ψυγεία, αυτόν που τον φέρνανε με την δαγκάνα σπίτι.

    ΥΓ
    Γεννήθηκες αργά. Δεν πρόλαβες τον πάγο
    Κανεις μεγάλο λάθος.... και τον πάγο πρόλαβα.... και την σκάφη... και ψήσιμο στον φουρνο της γειτονιάς πρόλαβα... ειμαι πολύ μεγαλύτερος απ οτι πιστευεις... και απ οτι καταλαβαινω πρεπει να είμαι μεγαλύτερος και απο εσένα...

    Συνημμένο Αρχείο 195486 Συνημμένο Αρχείο 195485
    Και να ξεκαθαρίσω ...έχοντας δουλέψει χρόνια με την τεχνολογία και πολλές φορρες με την αιχμη της τεχνολογίας...δεν ειμαι κατα της εξέλιξης της τεχνολογίας...απλα δεν μπορώ να δεχτώ αστοχες δικαιολογίες και παραδείγματα...

  4. #409
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.338
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά εγώ δεν αμφισβητώ το ότι υπάρχουν διακοπές ηλεκτροδότησης στο κέντρο σου.
    Μου κάνει όμως εντύπωση η εμμονή σου στον λάθος τρόπο σκέψης που δεν δέχεσαι να καταλάβεις και να διορθώσεις.
    Μας λες ότι υπάρχει πρόβλημα ηλεκτροδότησης... οκ.
    Σου φταίει ο ΟΤΕ γιατί σου προσφέρει υπηρεσία που χρειάζεται τροφοδοσία;
    Και γι αυτό κατηγορείς τον ΟΤΕ;
    Και θεωρείς την τεχνολογία που σου προσφέρει ελαττωματική/οπισθοδρομική κλπ;
    Μήπως θα ήταν λογικότερο να κατηγορήσεις και να επιρρίψεις ευθύνες στον πάροχο ηλεκτρικής ενέργειας;
    Θα σου φέρω ένα παράδειγμα...
    Με την ίδια λογική θα έπρεπε να κατηγορήσεις όλους τους κατασκευαστές ψυγείων, ηλεκτρικών κουζινών, πλυντηρίων ως αναχρονιστές κλπ και την τεχνολογία τους άχρηστη,
    επειδή στην περιοχή σου έχεις διακοπές ρεύματος και δεν μπορείς να ψύξεις τα τρόφιμα, να μαγειρέψεις και να πλύνεις τα ρούχα σου.
    Που καταλήγει η λογική σου;
    Ζήτω ο πάγος, τα τζάκια και οι σκάφες...

    Τώρα κατάλαβες ή ακόμα;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TeoT Εμφάνιση μηνυμάτων
    ......
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TeoT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και να ξεκαθαρίσω ...έχοντας δουλέψει χρόνια με την τεχνολογία και πολλές φορρες με την αιχμη της τεχνολογίας...δεν ειμαι κατα της εξέλιξης της τεχνολογίας...απλα δεν μπορώ να δεχτώ αστοχες δικαιολογίες και παραδείγματα...
    Να απαντήσω εγώ στην τελευταία ερώτηση που σου έκανα ή λες ότι θα χάσω τον χρόνο μου;
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  5. #410
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.448
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Για να παίξω και εγώ το συνήγορο του διαβόλου...... και χωρίς να μιλάω τεχνικά αν και μπορώ θα πω το εξης:

    παλιά είχαμε 2 τύπου τηλεφωνίας PSTN-ISDN. Κάθε τύπος τηλεφωνίας ήθελε από τον παροχέα π.χ ΟΤΕ να συντηρεί ξεχωριστά κέντρα σαν υποδομές ένα για κάθε τύπο ... Συν ότι όταν έπεφτε το ρεύμα στο ISDN τηλέφωνο γιοκ... βασικά έπαιζε σαν PSTN δηλαδή μια γραμμή αλλά το ISDN ήταν off...

    Με την έλευση του Internet στον παροχέα προστέθηκε ένα κέντρο ακόμα να συντηρεί.....

    Με την έλευση του voip δύνεται η δυνατότητα στον παροχέα να ξεφορτωθεί τα δύο πρώτα κέντα και να μετατρέψει την τηλεφωνία σε υπηρεσία δικτύου η οποία και φαινομενικά δείχνει υποβάθμιση στην πραγματικότητα δεν είναι.. αν και εγώ δεν μου αρέσει που τα λέω αυτά αλλά έτσι είναι ...
    Το voip σου δίνει την δυνατότητα να κάνεις την τηλεφωνία σου ότι θέλεις... να βάλεις στο ταμπλέτ σου στο κινητό σου μαζί με το κουνητό σου
    να την βάλεις στον αστερίσκο και να "γουστάρεις"....

    Το βασικό όμως είναι ότι για τον ΟΤΕ μειώνει τρελά τα έξοδά του σε συντήρηση και μπορεί να σου δώσει φτηνά πακέτα (λέμε και κάνα αστείο)

    Βασικά αναλογιστείτε τι έγινε με το ψηφιακό σήμα και τις αναλογικές τηλεοράσεις..


    Το πιάνεται τώρα...????

  6. #411
    Εγγραφή
    20-09-2009
    Μηνύματα
    440
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112600/11260
    ISP
    OTE
    SNR / Attn
    10(dB) / 18(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να παίξω και εγώ το συνήγορο του διαβόλου...... και χωρίς να μιλάω τεχνικά αν και μπορώ θα πω το εξης:

    παλιά είχαμε 2 τύπου τηλεφωνίας PSTN-ISDN. Κάθε τύπος τηλεφωνίας ήθελε από τον παροχέα π.χ ΟΤΕ να συντηρεί ξεχωριστά κέντρα σαν υποδομές ένα για κάθε τύπο ... Συν ότι όταν έπεφτε το ρεύμα στο ISDN τηλέφωνο γιοκ... βασικά έπαιζε σαν PSTN δηλαδή μια γραμμή αλλά το ISDN ήταν off...

    Με την έλευση του Internet στον παροχέα προστέθηκε ένα κέντρο ακόμα να συντηρεί.....

    Με την έλευση του voip δύνεται η δυνατότητα στον παροχέα να ξεφορτωθεί τα δύο πρώτα κέντα και να μετατρέψει την τηλεφωνία σε υπηρεσία δικτύου η οποία και φαινομενικά δείχνει υποβάθμιση στην πραγματικότητα δεν είναι.. αν και εγώ δεν μου αρέσει που τα λέω αυτά αλλά έτσι είναι ...
    Το voip σου δίνει την δυνατότητα να κάνεις την τηλεφωνία σου ότι θέλεις... να βάλεις στο ταμπλέτ σου στο κινητό σου μαζί με το κουνητό σου
    να την βάλεις στον αστερίσκο και να "γουστάρεις"....

    Το βασικό όμως είναι ότι για τον ΟΤΕ μειώνει τρελά τα έξοδά του σε συντήρηση και μπορεί να σου δώσει φτηνά πακέτα (λέμε και κάνα αστείο)

    Βασικά αναλογιστείτε τι έγινε με το ψηφιακό σήμα και τις αναλογικές τηλεοράσεις..


    Το πιάνεται τώρα...????
    Να σε διορθώσω...
    Δεν υπήρχαν/υπάρχουν διαφορετικά ψηφιακα κέντρα άλλο για PSTN και άλλο για ISDN ... στο ιδιο Τ/Κ στην συνδρομητική βαθμίδα συνυπάρχει εξοπλισμός για PSTN και για ISDN και για να το πω πιο απλα... στην ιδια θεση της συνδρομητικής βαθμίδας μπορειςς να τοποθετηθησεις οτι τύπο εξοπλισμό θελεις
    Προσεξε τωρα και αυτο που γραφεις.... οτι και στο Isdn που χρειαζοταν ρευμα για να δουλεψει το ΝΤ ειχαν φροντισει οτι σε περιπτωση διακοπης ρευματος να δουλευει για λογους αφαλειας σαν PSTN... εδω ειναι ολη η ουσια της υπόθεσης....

    Επειδη εχω διαβασει διαφορα απο τους υπερμαχους του Voip ..καποια ευστοχα αλλα και παρα πολλα αστοχα δεν θα το συνεχίσω....

  7. #412
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.664
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TeoT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να σε διορθώσω...
    Δεν υπήρχαν/υπάρχουν διαφορετικά ψηφιακα κέντρα άλλο για PSTN και άλλο για ISDN ... στο ιδιο Τ/Κ στην συνδρομητική βαθμίδα συνυπάρχει εξοπλισμός για PSTN και για ISDN και για να το πω πιο απλα... στην ιδια θεση της συνδρομητικής βαθμίδας μπορειςς να τοποθετηθησεις οτι τύπο εξοπλισμό θελεις
    Προσεξε τωρα και αυτο που γραφεις.... οτι και στο Isdn που χρειαζοταν ρευμα για να δουλεψει το ΝΤ ειχαν φροντισει οτι σε περιπτωση διακοπης ρευματος να δουλευει για λογους αφαλειας σαν PSTN... εδω ειναι ολη η ουσια της υπόθεσης....

    Επειδη εχω διαβασει διαφορα απο τους υπερμαχους του Voip ..καποια ευστοχα αλλα και παρα πολλα αστοχα δεν θα το συνεχίσω....
    Στο Netmod με την κατάλληλη ρύθμιση από το Netmod Configuration Manager, σε διακοπή ρεύματος δουλεύουν τα πάντα: θύρες ISDN, δύο κανάλια φωνής στις αναλογικές... Πρόσφατα δοκιμασμένο.

  8. #413
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.448
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TeoT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να σε διορθώσω...
    Δεν υπήρχαν/υπάρχουν διαφορετικά ψηφιακα κέντρα άλλο για PSTN και άλλο για ISDN ... στο ιδιο Τ/Κ στην συνδρομητική βαθμίδα συνυπάρχει εξοπλισμός για PSTN και για ISDN και για να το πω πιο απλα... στην ιδια θεση της συνδρομητικής βαθμίδας μπορειςς να τοποθετηθησεις οτι τύπο εξοπλισμό θελεις
    Προσεξε τωρα και αυτο που γραφεις.... οτι και στο Isdn που χρειαζοταν ρευμα για να δουλεψει το ΝΤ ειχαν φροντισει οτι σε περιπτωση διακοπης ρευματος να δουλευει για λογους αφαλειας σαν PSTN... εδω ειναι ολη η ουσια της υπόθεσης....

    Επειδη εχω διαβασει διαφορα απο τους υπερμαχους του Voip ..καποια ευστοχα αλλα και παρα πολλα αστοχα δεν θα το συνεχίσω....
    Δίκιο έχεις ...τα είπα απλά χοντρά ...

    Εγώ δεν είμαι υπέρμαχος του voip ..... και μένα δεν μου αρέσει το voip αν θέλεις την γνώμη μου για πολλούς λόγους....
    Θα ήθελα να έχω το δικαίωμα της επιλογής σε τι θα μείνω ... που δεν το έχω
    Όμως έχει και το voip πολλά καλά...

    Για μένα το θέμα είναι κάπου στην μέση ... δεν το βλέπω μονόπλευρα..

  9. #414
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    μιας και μιλάμε για τον οτε.... μπορεις το voip του να το έχεις όπου θες? απο πότε? εδώ σταμάτησε να δίνει τους κωδικούς... συν οτι δεν δούλευε σε οποιαδήποτε άλλη γραμμή!!!
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  10. #415
    Εγγραφή
    25-10-2012
    Μηνύματα
    906
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΨΥΧΙΚΟ
    Δεν υπάρχουν μειωμένα έξοδα για τον πάροχο ίσα ίσα που αυξάνονται δραματικά αν αναλογιστεί κανείς την επένδυση του FTTC. Ακόμη και από τα mini dslams των καμπινών έχει κάρτες και μπορεί να δώσει κανονικά TDM. Και στα αστικά κέντρα, τα ίδια dslams σου δίνουν TDM, τα ίδια και μόνο υπηρεσία data. Συνεπώς, το ότι θα μειωθούν τα έξοδα τους επειδή θα κοπεί η TDM δεν ισχύει. Αυτό που ισχύει είναι ότι χρειάζεται τελείως διαφορετική συντήρηση μια οπτική που φτάνει στη καμπίνα σε σύγκριση με τα ζεύγη χαλκού σε περίπτωση βλάβης. Όπως επίσης ότι για τον τελικό καταναλωτή, μπορεί η καμπίνα να μπει σε δακτύλιο και σε περίπτωση καλωδιακής, να συνεχίσει να έχει υπηρεσία, πράγμα αδύνατο με τα ζεύγη χαλκού από το ΑΚ.

    Το να μπορείς να αποφύγεις μια καλωδιακή που μπορεί να πάρει αρκετές ημέρες για να επιδιορθωθεί σε σύγκριση με το να χάσεις υπηρεσία επειδή έπεσε το ρεύμα είναι εξαιρετικά πιο σημαντικό. Είναι εξέλιξη το να μπορείς να έχεις υπηρεσίες όπως hd voice, υποστήριξη voip συσκευών κλπ. Το ότι μπορεί ένα ποσοστό να μην χρησιμοποιήσει ποτέ τα επιπλέον features δεν τα καθιστά άχρηστα.

    Συνολικά, το να φύγει η τάση από τις γραμμές είναι θετικό από πλευράς παρεμβολών. Ειδικά σε ένα περιβάλλον που χρησιμοποιείται ο χαλκός σε τόσο υψηλές συχνότητες.

  11. #416
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Αν και δεν έχει σημασία, θα διαφωνήσω. Φυσικά και το κοστος μιας πλατφόρμας VoIP είναι μικρότερο από μιας TDM. Αυτό όμως δεν ενδιαφέρει τόσο τον χρήστη. Το FTTC είναι δίκτυο πρόσβασης, το κοστος του δεν συνδέεται άμεσα με την τηλεφωνία.
    Ότι και να λέμε, είναι πρόβλημα για πολλούς το να μην έχουν τηλέφωνο σε διακοπή ΔΕΔΔΗΕ. Και δυστυχώς οι διακοπές του ρεύματος είναι συχνές σε πολλές περιοχές.
    Από εκεί και πέρα, είναι αναμενόμενο ότι το TDM θα σβήσει και πρέπει να κάνουν το κουμάντο τους τόσο οι πάροχοι πρόσβασης όσο και οι συνδρομητές.

    Να κάνω και μια ερώτηση. Που διαβάσατε μελέτη ότι θα βελτιωθεί η κατάσταση στο xDSL επειδή θα φύγει από πάνω το PSTN; Υπάρχει; Βγαίνει από την θεωρία; Δεν νομίζω να υπάρξει διαφορά.

  12. #417
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anderm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνολικά, το να φύγει η τάση από τις γραμμές είναι θετικό από πλευράς παρεμβολών. Ειδικά σε ένα περιβάλλον που χρησιμοποιείται ο χαλκός σε τόσο υψηλές συχνότητες.
    Mην λες τέτοια πράγματα, μπορεί να ακούσεις τα χίλια μύρια εδώ μέσα όπως ακούσαμε κι' εμείς σε άλλο νήμα.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  13. #418
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Το θέμα δεν είναι αν θα ακούσει χίλια μύρια, το θέμα είναι που βασίζεται αυτή η υπόθεση.

  14. #419
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.448
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puntomania Εμφάνιση μηνυμάτων
    μιας και μιλάμε για τον οτε.... μπορεις το voip του να το έχεις όπου θες? απο πότε? εδώ σταμάτησε να δίνει τους κωδικούς... συν οτι δεν δούλευε σε οποιαδήποτε άλλη γραμμή!!!
    Με ένα μικρό * και ένα VPN μια χαρά κάνεις την δουλειά σου...

  15. #420
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Το ίδιο όμως ισχύει και με την TDM.
    Αν ήθελαν οι πάροχοι θα μπορούσε εύκολα να γίνει. Το εφαρμόζει η Cyta μέσω του Cyta4u.

Σελ. 28 από 87 ΠρώτηΠρώτη ... 818232627282930333848 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Χρήση FritzBox 7270v3 ως PBX σε VoIP γραμμή του ΟΤΕ (χωρίς τη χρήση Speedport)
    Από deniSun στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 541
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-05-20, 10:19
  2. μεταβαση σε νυχτερινο ρευμα και λογαριασμος (ηρων)
    Από CptBill στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-12-17, 19:02
  3. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-17, 12:48
  4. Vodafone σε voip
    Από achiavg στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-06-17, 22:26
  5. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-03-17, 08:41

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας