Σελ. 2 από 87 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 1297
  1. #16
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    που βλεπεις προγραμματισμο δεν ξερω
    Εμενα με εβαλαν με το ζορυ σε voip χωρις δικαιωμα υπαναχωρισεις και ο απο πανω μου που φυσικα εχουμε το ιδιο καφαο δεν εχει voip

    Οποιαδήποτε αλλαγη θα επρεπε να γινεται μετα την ληξη του συμβολαιο και χωρις να κοροιδευουν τον πελατη οτι ειναι νομος της ΕΕ.

    Περιμενω να απαντηση καποιος στον JJoukos αυτο που ρωτησε πριν για το που αναφερει το εγγραφο για 2018 ...

    Ο Cosmote καταργεί το χαλκο αρα θα εχει να συντηρεί 2 αλλα 1 δικτιο μειωνοντας τα εξοδα του αλλα κρατοντας ιδιες τιμες στης υπηρεσιες Ετσι διπλασιάζει το κερδος του
    Για την επίτευξη ετησιων στοχων υπαρχουν και τα αναλογα μπονους στα μεγαλοστελεχη
    Εμένα αν με πείραζε τόσο πολύ κάτι θα άλλαζα πάροχο, δεν θα έβγαινα σε κάθε νήμα που έχει την λέξη voip να γκρινιάζω, μήπως να κάνεις και εσύ την αλλαγή;

  2. #17
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα αν με πείραζε τόσο πολύ κάτι θα άλλαζα πάροχο, δεν θα έβγαινα σε κάθε νήμα που έχει την λέξη voip να γκρινιάζω, μήπως να κάνεις και εσύ την αλλαγή;
    αυτο εχεις να προσφέρεις στην συζήτηση ?

  3. #18
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο εχεις να προσφέρεις στην συζήτηση ?
    Ναι, καθώς και το ότι τα ίδια και τα ίδια λες σε κάθε νήμα σχετικά με voip απο τον ΟΤΕ, αν μη τι άλλο να μην γράφει ο κόσμος τα ίδια και τα ίδια ξανά.

    Δεν τηρήσανε αυτά που σου είπανε στο τηλέφωνο, οκ το καταλάβαμε, λύσεις, διακοπή, ή το πας δικαστικά.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sdikr : 24-02-18 στις 22:28.

  4. #19
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, καθώς και το ότι τα ίδια και τα ίδια λες σε κάθε νήμα σχετικά με voip απο τον ΟΤΕ, αν μη τι άλλο να μην γράφει ο κόσμος τα ίδια και τα ίδια ξανά.

    Δεν τηρήσανε αυτά που σου είπανε στο τηλέφωνο, οκ το καταλάβαμε, λύσεις, διακοπή, ή το πας δικαστικά.
    αντι να γραφεις για μενα καλυτερα να βοηθησεις οποιον ανοιξε το thread και ρωτησε Απ το πρωτο σου σχολιο ασχολησε με εμενα

  5. #20
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    αντι να γραφεις για μενα καλυτερα να βοηθησεις οποιον ανοιξε το thread και ρωτησε Απ το πρωτο σου σχολιο ασχολησε με εμενα
    έχει πάρει την απάντηση του απο τα πρώτα 5 μηνύματα

  6. #21
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    που βλεπεις προγραμματισμο δεν ξερω
    Εμενα με εβαλαν με το ζορυ σε voip χωρις δικαιωμα υπαναχωρισεις και ο απο πανω μου που φυσικα εχουμε το ιδιο καφαο δεν εχει voip

    Οποιαδήποτε αλλαγη θα επρεπε να γινεται μετα την ληξη του συμβολαιο και χωρις να κοροιδευουν τον πελατη οτι ειναι νομος της ΕΕ.

    Περιμενω να απαντηση καποιος στον JJoukos αυτο που ρωτησε πριν για το που αναφερει το εγγραφο για 2018 ...

    Ο Cosmote καταργεί το χαλκο αρα θα εχει να συντηρεί 2 αλλα 1 δικτιο μειωνοντας τα εξοδα του αλλα κρατοντας ιδιες τιμες στης υπηρεσιες Ετσι διπλασιάζει το κερδος του
    Για την επίτευξη ετησιων στοχων υπαρχουν και τα αναλογα μπονους στα μεγαλοστελεχη
    Καταρχήν να πω ότι δεν θα βρεθεί η οδηγία διότι απλά δεν υπάρχει.

    Από εκεί και πέρα εξαρτάται την πολιτική εκάστου παρόχου με ποιον τρόπο θα διαθέτει την τηλεφωνία. Ποιος σου είπε ότι θα πρέπει να λήξει το συμβόλαιο για την όποια αλλαγή; Που το είδες γραμμένο και βγάζεις αυτό το συμπέρασμα; Μήπως υπέγραψες πουθενά ότι θα έχεις PSTN τηλεφωνία και όχι VoIP; Καταλαβαίνω ότι δεν την θέλεις, αλλά χάνεις το όποιο δίκαιο όταν επιμένεις σε λάθος συμπεράσματα.

    Για να δοθούν νέες υπηρεσίες, μεγαλύτερες ταχύτητες σύνδεσης και ταυτόχρονα διατηρώντας το κόστος σε χαμηλά επίπεδα, αναγκαστικά πρέπει να πάμε σε ένα ενιαίο ΙΡ δίκτυο. Και αυτό δεν είναι δικό μας φρούτο, ούτε ανακαλύπτουμε τον τροχό. Υπάρχουν εκατοντάδες πάροχοι σε όλο τον κόσμο, αλλά κι εδώ στη χώρα μας, που εξαρχής παρέχουν αποκλειστικά VoIP. Ναι, αν και υπάρχουν αρκετές περιπτώσεις με προβλήματα, εν τούτοις η μεγάλη πλειοψηφία πίνει νερό στο όνομά της.

    Και την τελική κανείς δεν σε υποχρέωσε να παραμείνεις σε έναν πάροχο που δεν σε ακούει. Υπάρχουν και άλλες παραλίες να παίξεις.

  7. #22
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    συμφωνουμε οτι οδηγια δεν υπαρχει για το 2018 αρα κοροιδευουν το κοσμο οταν το επικαλουνται

  8. #23
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Μηνύματα
    1.705
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport Plus & R7000
    με το voip αυτο που σιγουρα ισχυει ειναι το εξης. (απο κοινοτικη οδηγια)

    Spoiler:
    αν είναι να ρθει θε να ρθεί, αλλιώς θα προσπεράσει


    τα χω ξαναπει
    δεν συμφωνω αλλα ουτε και διαφωνω με τον stamka. εχει θεματα το voip.
    οι καμπινες δεν εχουν τροφοδοσια ( και ξεκινανε και κανα 5 λεπτο αφου ερθει το ρευμα)
    το 724 δεν εχει qos και διαβαζω θεματα με την σταθμη φωνης. και φανταζομαι και αλλα μικροθεματα που δεν τα εχω βιωσει με την κλασικη τηλεφωνια.
    να δωσουν voip δεν λεω οχι αλλα οχι τσαπατσουλικα
    (και σιγουρα επιλογη σε ηλικιωμενους, στις συνδεσεις που ειναι μεσω ΑΚ και ουτως η αλλως πανω σε χαλκο ειναι,
    η να βαλουν τροφοδοσια σε περιοχες οπως η δικη μου, που καλοκαιρι πεφτει το ρευμα 3-4 φορες τη βδομαδα,
    και να δωσουν σωστα cpe με δυνατοτητα dect και λοιπα voip καλλουδια, εστω και με "επιδοτουμενη" αγορα.)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος puffy : 25-02-18 στις 02:40.

  9. #24
    Εγγραφή
    17-02-2017
    Μηνύματα
    130
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ
    Router
    speedport plus
    SNR / Attn
    8-9(dB) / 15.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλημέρα σας καλό είναι να διαβάσουμε αυτό δεν είδα να λέει πουθενά για υποχρέωση σε voip

    https://www.eett.gr/opencms/export/s...nsultation.pdf

  10. #25
    Εγγραφή
    14-10-2005
    Περιοχή
    Κυπριαδου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.142
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Fritz 5530
    Προσφατα αναβαθμιστηκα απο adsl σε 100αρα.
    Η κοπελα στο 13888 μου ειπε οτι θα μου στειλουν εξοπλισμο και πως θα αλλαζε η τηλεφωνια σε voip.

    Της ειπα οτι εχω δικο μου ρουτερ και κριμα τα 200€ που το αγορασα.
    Οκ θα σε αφησουμε ως εχει απαντησε.
    OS1: Windows 10,MoBo:Gigabyte Aorus 7 X299, CPU:Ι9-7900X,RAM:G.Skill DDR4 64GB,GPU:MSI 3080 RTX ,PSU:Corsair HX1500i ,SSD1:Samsung 970PRO 512GB SSD 2: Sandisk Ultra 2 960GB,HDD:21 TB W/D, Case:CoolerMaster Cosmos 2,CPU Cooler:Corsair H150i Pro, Monitor: Samsung Odyssey G7 32',Various: Logitech Z550,Keyboard:Logi G915

  11. #26
    Εγγραφή
    30-11-2016
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    84
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    και σε άφησαν;

  12. #27
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πολύ φασαρία για το τίποτα.. γύρισα σε VOIP πριν λίγο καιρό και δεν έχω παρατηρήσει κανένα απολύτως θέμα. Από άποψη καλωδίωσης, απλά έβγαλα το σπλιτερ και σύνδεσα το τηλέφωνο πάνω στο router απευθείας. Η τηλεφωνία άψογη και το QoS του Entry 2e φροντίζει να μην επηρεάζεται ακόμα και όταν λιώνω την γραμμή. Αυτό με το UPS στις καμπίνες είναι θέμα αλλά ΟΚ υπάρχουν κινητά σε κάθε σπίτι, με απειροελάχιστες εξαιρέσεις. Διαφορετικά ΟΚ και η τηλεφωνική μπορεί να νεκρώσει και να μη λειτουργεί καθόλου ακόμα και με POTS.

  13. #28
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τα ιδια και εγώ σε πρόσφατη αναβάθμιση σε 100αρα...μου είπαν οτι θα γίνει vob η τηλεφωνία αλλά δεν άλλαξε κάτι...ακομα pots ειναι.

  14. #29
    Εγγραφή
    09-12-2011
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    361
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Conn-x OTE
    Πάντως σε εμένα σε καινούρια σύνδεση COSMOTE (ήμουν Cyta) πριν 3 μέρες δεν μιλάω με VoIP.

  15. #30
    Εγγραφή
    26-04-2006
    Περιοχή
    AS3329
    Μηνύματα
    1.647
    Downloads
    9
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Πηραν τηλεφωνο στο πατρικό και μιλησαν με την μητερα μου για "αναβαθμιση γραμμης" . Κλεισανε και καποιο ραντεβου να ερθει και τεχνικος για να εγκαταστησει το ρουτερ.
    Η συνδεση ειναι ISDN . Ας παραβλεψουμε το γεγονος οτι στην περιοχη που ειμαι το καλοκαιρι εχουμε συχνοτατες διακοπες ρευματος και η τηλετροφοδοσια της ISDN εχει βολεψει απιστευτα.
    Το ρουτερ οντως εχει s0 ? Και δίνουν παλι 2 καναλια , όπως η BRI?
    Τελικα, ειναι οντως υποχρεωτικό ? Πηρα στο 13888 λες και μιλαω με ρομποτ , η ιδια κασετα . Αναβαθμιση και οπτικες ινες και σκαλωμα αν εχει τηλεφωνικο κεντρο η οχι.

    Σε απαιτηση να ακυρωθει το ραντεβου για το ρουτερ, ελαβα την απιστευτη απαντηση οτι εδω και 3 ημερες λεει, δεν εχει καταχωρηθει γιατι εχουν αλλο συστημα αυτοι που κανουν τις εξερχομενες κλησεις. Με βλεπω να χανω την υπομονη μου.

    Καμια συμβουλη πως να ξεμπλεξω απο αυτο τον χαμό , ή ηρθε η ώρα να το παρω αποφαση, να φυγω απο ISDN και επιστροφη σε PSTN σε πάροχο? ακομα και σε VLU ..

Σελ. 2 από 87 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Χρήση FritzBox 7270v3 ως PBX σε VoIP γραμμή του ΟΤΕ (χωρίς τη χρήση Speedport)
    Από deniSun στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 541
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-05-20, 10:19
  2. μεταβαση σε νυχτερινο ρευμα και λογαριασμος (ηρων)
    Από CptBill στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-12-17, 19:02
  3. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-17, 12:48
  4. Vodafone σε voip
    Από achiavg στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-06-17, 22:26
  5. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-03-17, 08:41

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας