Σελ. 41 από 87 ΠρώτηΠρώτη ... 2131363940414243465161 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 601-615 από 1297
  1. #601
    Εγγραφή
    02-08-2012
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    278
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    99995/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    9(dB) / 6,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geopro64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι βρε παιδιά , ψυχραιμία !
    Δεν είναι δυνατόν να δηλώνουν ότι είναι πρόβλημα το να καλεί το ένα κανάλι φωνής το άλλο κανάλι.
    Θα το διορθώσουν.
    Και να διορθώσουν και τα άλλα ζητήματα, όπως την υπαγωγή όλων των εξερχομένων , ανεξαρτήτως κεφαλικού ή msn ,στο πακέτο των "απεριορίστων" , καθώς και την "περίεργη" συμπεριφορά στην αναμονή εισερχομένων κλήσεων όταν το ένα κανάλι φωνής είναι κατειλημμένο.
    Τέτοια ζητήματα ουδέποτε αποτελούσαν ζητήματα για οποιονδήποτε πάροχο voip (netone , cyta)
    Η αλαζονεία από πλευράς του ΟΤΕ πρέπει να καταπολεμηθεί.
    Αλλά για να συμβεί αυτό πρέπει να έχει απέναντί του πελάτες που να διεκδικούν και να απαιτούν τα αυτονόητα. Και στην τελική να φεύγουν και να πηγαίνουν αλλού.
    Όμως με λύπη διαπιστώνω ότι στο φόρουμ αυτό υπάρχουν αρκετοί που τα βλέπουν όλα beautiful.

    Δεν ειναι ολα ομορφα , αλλα απο τη στιγμη που ο ΟΤΕ εχει την υποδομη και οι αλλοι τωρα πανε να κανουν κατι , δεν ζοριζεται ιδαιτερα , συν οτι του εχουν μεινει και καποια κουσουρια απο την εποχη που ηταν ΔΕΚΟ

  2. #602
    Εγγραφή
    10-09-2017
    Περιοχή
    Νεάπολη
    Μηνύματα
    575
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    cosmote
    Router
    Fritz box 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 15,7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geopro64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι βρε παιδιά , ψυχραιμία !
    Δεν είναι δυνατόν να δηλώνουν ότι είναι πρόβλημα το να καλεί το ένα κανάλι φωνής το άλλο κανάλι.
    Θα το διορθώσουν.
    Και να διορθώσουν και τα άλλα ζητήματα, όπως την υπαγωγή όλων των εξερχομένων , ανεξαρτήτως κεφαλικού ή msn ,στο πακέτο των "απεριορίστων" , καθώς και την "περίεργη" συμπεριφορά στην αναμονή εισερχομένων κλήσεων όταν το ένα κανάλι φωνής είναι κατειλημμένο.
    Τέτοια ζητήματα ουδέποτε αποτελούσαν ζητήματα για οποιονδήποτε πάροχο voip (netone , cyta)
    Η αλαζονεία από πλευράς του ΟΤΕ πρέπει να καταπολεμηθεί.
    Αλλά για να συμβεί αυτό πρέπει να έχει απέναντί του πελάτες που να διεκδικούν και να απαιτούν τα αυτονόητα. Και στην τελική να φεύγουν και να πηγαίνουν αλλού.
    Όμως με λύπη διαπιστώνω ότι στο φόρουμ αυτό υπάρχουν αρκετοί που τα βλέπουν όλα beautiful.
    Απλά θα περιμένω μερικές μέρες αν δε γίνει κάτι η μου το γυρνάνε όπως πριν αλλιώς την κάνω για άλλου .

  3. #603
    Εγγραφή
    28-07-2009
    Μηνύματα
    52
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Με ενημέρωσαν από COSMOTE με επιστολή που υπήρχε μέσα στον λογαριασμό ότι από ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ 2019 θα αλλάξει η γραμμή μου σε ευρυζωνική τηλεφωνία.

    Τώρα έχω PSTN (με πρόγραμμα VDSL 50)

    Τους είπα ότι δεν θέλω να αλλάξω και μου είπαν ότι είναι υποχρεωτικό και συζητήσαμε τα προβλήματα:

    (1) Για το ότι το VoIP δεν λειτουργεί χωρίς ρεύμα, είπαν θα μου στείλουν UPS
    (2) Για το ότι δεν θα δουλεύουν οι τηλεφωνικές συσκευές που είναι συνδεδεμένες σε άλλες πρίζες πλην αυτής που είναι συνδεδεμένη στο ρούτερ, μου είπαν ότι θα στείλουν τεχνικό να αλλάξει την συνδεσμολογία, δωρεάν.
    (3) Για τον κίνδυνο να μην λειτουργεί σωστά ο συναγερμός, μου είπαν ότι δεν θα έχει πρόβλημα
    (4) Για το ότι αν θελήσω να βάλω ρούτερ του εμπορίου δεν θα γίνεται δεν υπάρχει λύση

    Υπάρχει κάτι που να κερδίζουμε από την "ευρυζωνική" τηλεφωνία?

    Εφόσον έχω γραμμή PSTN και αυτοί θέλουν να την αλλάξουν για δικό τους όφελος, μπορώ να ζητήσω να λήξει η σύμβαση?
    (η INALAN δίνει με €28 100down/100up, +€2 η τηλεφωνία)

  4. #604
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    4. Γίνεται και υπάρχει λύση.

    Άμεσα κανένα κέρδος. Μακροπρόθεσμα ναι, όπως φθηνότερες υπηρεσίες ή περισσότερες υπηρεσίες στο ίδιο κόστος.

    Όχι, δεν μπορείς να διακόψεις αζημίως. Έχεις συμβόλαιο για παροχή υπηρεσίας και όχι του πρωτοκόλλου με την οποία την λαμβάνεις.
    Στην Inalan δεν θα έχεις VoIP τηλεφωνία;

  5. #605
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NRonv Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με ενημέρωσαν από COSMOTE με επιστολή που υπήρχε μέσα στον λογαριασμό ότι από ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ 2019 θα αλλάξει η γραμμή μου σε ευρυζωνική τηλεφωνία.

    Τώρα έχω PSTN (με πρόγραμμα VDSL 50)

    Τους είπα ότι δεν θέλω να αλλάξω και μου είπαν ότι είναι υποχρεωτικό και συζητήσαμε τα προβλήματα:

    (1) Για το ότι το VoIP δεν λειτουργεί χωρίς ρεύμα, είπαν θα μου στείλουν UPS
    (2) Για το ότι δεν θα δουλεύουν οι τηλεφωνικές συσκευές που είναι συνδεδεμένες σε άλλες πρίζες πλην αυτής που είναι συνδεδεμένη στο ρούτερ, μου είπαν ότι θα στείλουν τεχνικό να αλλάξει την συνδεσμολογία, δωρεάν.
    (3) Για τον κίνδυνο να μην λειτουργεί σωστά ο συναγερμός, μου είπαν ότι δεν θα έχει πρόβλημα
    (4) Για το ότι αν θελήσω να βάλω ρούτερ του εμπορίου δεν θα γίνεται δεν υπάρχει λύση

    Υπάρχει κάτι που να κερδίζουμε από την "ευρυζωνική" τηλεφωνία?

    Εφόσον έχω γραμμή PSTN και αυτοί θέλουν να την αλλάξουν για δικό τους όφελος, μπορώ να ζητήσω να λήξει η σύμβαση?
    (η INALAN δίνει με €28 100down/100up, +€2 η τηλεφωνία)

    1 αν έχει το κέντρο που παίρνεις ιντερνετ... ναι θα έχεις
    2 υπάρχει στο μανουαλ η συνδεσμολογία για όσους έχουν παλιά εγκατάσταση
    3 αποτι ξέρω δουλεύουν... αμα κόψει τα καλώδια τηλ... ο κλέφτης πάλι δουλειά δεν κάνεις
    4 ποιος είπε ότι δεν μπορείς να βάλεις ρουτερ του εμπορίου?

    το ότι θα αλλάξει η τηλεφωνία σε voip... το ξέρουμε εδώ και πολύ καιρό, πιθανόν θα το ήξερες και εσύ οταν ανανέωσες την γραμμή σου, οπότε γιατί έχεις πρόβλημα ξαφνικά? ...θες να φύγεις και να πας αλλού όπου και εκεί η τηλεφωνία θα είναι voip... εκεί δεν σε πειράζει αν δεν δουλεύουν όλα αυτά που λες πιο πάνω?
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  6. #606
    Εγγραφή
    28-07-2009
    Μηνύματα
    52
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    1. Εννοείς θα έχω τηλεφωνία αν βάλω UPS στο ρούτερ ή θα έχω ανεξάρτητα αυτού?
    (δεν με ενδιαφέρουν οι κλήσεις φωνής, απλά να λειτουργεί η κλήση του συναγερμού ακόμα και όταν έχει κοπεί το ρεύμα)
    2. Προφανώς υπάρχει τρόπος συνδεσμολογίας, αλλά γιατί να μπω σε αυτήν την διαδικασία την στιγμή που δεν κερδίζω τίποτα με το VoIP παρά μόνο χάνω?
    4. Αυτοί οι ίδιοι μου το είχαν πει, και για αυτόν τον λόγο είχα ζητήσει εξαρχής PSTN

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    4. Γίνεται και υπάρχει λύση.
    Άμεσα κανένα κέρδος. Μακροπρόθεσμα ναι, όπως φθηνότερες υπηρεσίες ή περισσότερες υπηρεσίες στο ίδιο κόστος.
    ...
    Δηλαδή πόσο φθηνότερες εννοείς?
    Δεν νομίζω ότι είναι κοντά στο να προσφέρουν 100/100, όχι με €28, αλλά ούτε με €38, ούτε €58, ούτε με €78

    Οι παραπάνω υπηρεσίες ποιες μπορεί να είναι?
    Γιατί όταν είχα ρωτήσει τον υπάλληλο του ΟΤΕ τι παραπάνω δίνει η ευρυζωνική, δεν ήξερε να μου πει ...


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    4. Γίνεται και υπάρχει λύση.
    ...
    Από τον ΟΤΕ μου είπαν ότι δεν γίνεται.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...
    Όχι, δεν μπορείς να διακόψεις αζημίως. Έχεις συμβόλαιο για παροχή υπηρεσίας και όχι του πρωτοκόλλου με την οποία την λαμβάνεις.
    ...
    Αυτό είναι το πρόβλημα, ότι ναι μεν για να υπογράψω με διαβεβαίωσαν ότι η γραμμή που θα πάρω θα είναι PSTN, και έτσι όντως έγινε, αλλά τώρα έρχονται μονομερώς και το αλλάζουν, χωρίς να μου δίνουν την δυνατότητα να φύγω...


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...
    Στην Inalan δεν θα έχεις VoIP τηλεφωνία;
    Γιατί το θεωρείς απαραίτητο?

    Αν θες, σου δίνουν VoIP με €2 το μήνα (και πολλά είναι τα €2 γιατί στην ουσία χρησιμοποιείς το bandwidth που ήδη έχεις πληρώσει)

    Εγώ δεν κάνω κλήσεις από το σταθερό γιατί έχω απεριόριστες στο κινητό, που έχει και όλους τους αριθμούς τηλεφώνου κλπ

    Επίσης το σταθερό δεν κάνει βιντεοκλήσεις με Viber/Whatsapp/Messenger/Skype που αφού έχεις wifi κάνεις όσες θες από το κινητό ή το τάμπλετ ή το λάπτοπ

  7. #607
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NRonv Εμφάνιση μηνυμάτων
    1. Εννοείς θα έχω τηλεφωνία αν βάλω UPS στο ρούτερ ή θα έχω ανεξάρτητα αυτού?
    (δεν με ενδιαφέρουν οι κλήσεις φωνής, απλά να λειτουργεί η κλήση του συναγερμού ακόμα και όταν έχει κοπεί το ρεύμα)
    2. Προφανώς υπάρχει τρόπος συνδεσμολογίας, αλλά γιατί να μπω σε αυτήν την διαδικασία την στιγμή που δεν κερδίζω τίποτα με το VoIP παρά μόνο χάνω?
    4. Αυτοί οι ίδιοι μου το είχαν πει, και για αυτόν τον λόγο είχα ζητήσει εξαρχής PSTN

    - - - Updated - - -



    Δηλαδή πόσο φθηνότερες εννοείς?
    Δεν νομίζω ότι είναι κοντά στο να προσφέρουν 100/100, όχι με €28, αλλά ούτε με €38, ούτε €58, ούτε με €78

    Οι παραπάνω υπηρεσίες ποιες μπορεί να είναι?
    Γιατί όταν είχα ρωτήσει τον υπάλληλο του ΟΤΕ τι παραπάνω δίνει η ευρυζωνική, δεν ήξερε να μου πει ...




    Από τον ΟΤΕ μου είπαν ότι δεν γίνεται.




    Αυτό είναι το πρόβλημα, ότι ναι μεν για να υπογράψω με διαβεβαίωσαν ότι η γραμμή που θα πάρω θα είναι PSTN, και έτσι όντως έγινε, αλλά τώρα έρχονται μονομερώς και το αλλάζουν, χωρίς να μου δίνουν την δυνατότητα να φύγω...




    Γιατί το θεωρείς απαραίτητο?

    Αν θες, σου δίνουν VoIP με €2 το μήνα (και πολλά είναι τα €2 γιατί στην ουσία χρησιμοποιείς το bandwidth που ήδη έχεις πληρώσει)

    Εγώ δεν κάνω κλήσεις από το σταθερό γιατί έχω απεριόριστες στο κινητό, που έχει και όλους τους αριθμούς τηλεφώνου κλπ

    Επίσης το σταθερό δεν κάνει βιντεοκλήσεις με Viber/Whatsapp/Messenger/Skype που αφού έχεις wifi κάνεις όσες θες από το κινητό ή το τάμπλετ ή το λάπτοπ
    Κάπου τα έχεις μπερδέψει... αν πας στην ιναλαν...Και δεν πάρεις τηλεφωνία....Μετά συναγερμό και τις τηλ συσκευές που έχεις...ρι θα τα κανείς?
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  8. #608
    Εγγραφή
    25-10-2010
    Μηνύματα
    635
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5494
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    18,7(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NRonv Εμφάνιση μηνυμάτων

    (1) Για το ότι το VoIP δεν λειτουργεί χωρίς ρεύμα, είπαν θα μου στείλουν UPS
    Καί UPS νά βάλεις άν σέ συνδέσουν σέ καμπίνα (νέα καφάο) καί η καμπίνα δέν έχει μπαταρίες,τότε καί UPS νά έχεις είναι δώρον άδωρον,είμαι σέ voip καί έχω UPS καί σέ μιά ολιγόλεπτη διακοπή ρεύματος δέν είχα τηλέφωνο καί ίντερνετ λόγο ότι δέν έχει μπαταρίες η κοντινή καμπίνα πού είμαι συνδεμένος.

  9. #609
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.806
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NRonv Εμφάνιση μηνυμάτων
    1. Εννοείς θα έχω τηλεφωνία αν βάλω UPS στο ρούτερ ή θα έχω ανεξάρτητα αυτού?
    (δεν με ενδιαφέρουν οι κλήσεις φωνής, απλά να λειτουργεί η κλήση του συναγερμού ακόμα και όταν έχει κοπεί το ρεύμα)
    Η χρηση τηλεφωνικης γραμμης για συναγερμο ειναι καλη μονο για μειωση του κοστους επικοινωνιας επειδη υπαρχει και για αλλους λογους.
    Για οτιδηποτε αλλο ηταν και ειναι παντελως ακαταλληλη, οποτε το ολο επιχειρημα ειναι ακυρο.
    Αναξιοπιστη ηταν παντοτε.
    2. Προφανώς υπάρχει τρόπος συνδεσμολογίας, αλλά γιατί να μπω σε αυτήν την διαδικασία την στιγμή που δεν κερδίζω τίποτα με το VoIP παρά μόνο χάνω?
    Ολο και κατι κερδιζεις. Καλυτερη ταχυτητα συγχρονισμου, καλυτερη ποιοτητα ηχου, ψηφιακη επικοινωνια απο ακρη σε ακρη, πολυ δυσκολη υποκλοπη, δυνατοτητα πλεον της μιας ταυτοχρονης συνομιλιας χωρις πολυπλοκο/επιπλεον εξοπλισμο.
    Οσο για την καλωδιωση, πραγματικα καποιος που σκεφτεται να βαλει inalan το θεωρει σοβαρό θέμα?

    4. Αυτοί οι ίδιοι μου το είχαν πει, και για αυτόν τον λόγο είχα ζητήσει εξαρχής PSTN
    Οι παραπάνω υπηρεσίες ποιες μπορεί να είναι?
    Γιατί όταν είχα ρωτήσει τον υπάλληλο του ΟΤΕ τι παραπάνω δίνει η ευρυζωνική, δεν ήξερε να μου πει ...
    Από τον ΟΤΕ μου είπαν ότι δεν γίνεται να εχω δικο μου ρουτερ
    Αμα ζοριζεις κοριτσακια/αγορακια που δουλευουν 4ωρο για ελαχιστα αργυρια, να σου εξηγησουν περι στρατηγικης τηλεπικοινωνιων του οτε και τι θα δουλευει στο μελλον, αυτα παθαινεις.

    Αυτό είναι το πρόβλημα, ότι ναι μεν για να υπογράψω με διαβεβαίωσαν ότι η γραμμή που θα πάρω θα είναι PSTN, και έτσι όντως έγινε, αλλά τώρα έρχονται μονομερώς και το αλλάζουν, χωρίς να μου δίνουν την δυνατότητα να φύγω...
    Μεγαλο παιδι εισαι, ελαβες προφορικη διαβεβαιωση και υπεγραψες κατι που δεν αναγραφεται? Και μαλιστα σε ενα μεγαλο και κατ επεκταση απροσωπο μαγαζι? Σου εχουν πει ποτε οτι πρεπει να προσεχεις τι βαζεις και που?

    Αν θες, σου δίνουν VoIP με €2 το μήνα (και πολλά είναι τα €2 γιατί στην ουσία χρησιμοποιείς το bandwidth που ήδη έχεις πληρώσει)

    Εγώ δεν κάνω κλήσεις από το σταθερό γιατί έχω απεριόριστες στο κινητό, που έχει και όλους τους αριθμούς τηλεφώνου κλπ

    Επίσης το σταθερό δεν κάνει βιντεοκλήσεις με Viber/Whatsapp/Messenger/Skype που αφού έχεις wifi κάνεις όσες θες από το κινητό ή το τάμπλετ ή το λάπτοπ
    Για αρχη το κοστος των 2e για voip δεν καλυπτει μονο το κοστος να φτασει η φωνη σου μεχρι τον παροχο.
    Επισης αν θες να μιλησεις με την θεια Αμιρσουδα στο χωριο, η κληση σου μαλλον πρεπει να δρομολογηθει απο καπου αλλου καθοτι θα αργησει να μπει inalan στο χωριο της θειας.
    Κατα ταλλα ομολογεις καταπτυστα οτι εισαι φανατικος χρηστης του voip σε διαφορες εκφανσεις του, (skype,viber κλπ) του οποιου οχι μονο χρησιμοποιεις αποκλειστικα, αλλα το γουσταρεις κιολας γιατι δινει παραπανω ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ.
    Προφανως τιποτε απο αυτα δεν δουλευει ουτε σημερα αμα κοπει το ρευμα και παπαλα το ρουτερ. Αλλα τοτε γυρνας στα DATA της κινητης και την παλευεις απο εκει. Για την ασφαλεια σου, κανε και το συναγερμο να μπορει να κανει το ιδιο και μην παιζεις με αυτα. Μονο και μονο η ψυχικη οδυνη αξιζει το κοστος ενος gsm module.
    Σε αυτον ακριβως τον ψηφιακο κοσμο που πολυ καλα γνωριζεις, προσαρμοζεται και το σταθερο σου τηλεφωνο. Τι πιο φυσιολογικο?
    Εχεις καθε δικαιωμα να γκρινιαζεις γιατι μπορεις, αλλα μεχρι εκει. Σοβαρα επιχειρηματα δεν υπαρχουν οσο και αν το παλεψουμε.
    Οποτε σου προσφερουμε ενα φιλικο χτυπημα στη πλατη, και παμε παρακατω.

  10. #610
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Spoiler:


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για αρχη το κοστος των 2e για voip δεν καλυπτει μονο το κοστος να φτασει η φωνη σου μεχρι τον παροχο.
    Επισης αν θες να μιλησεις με την θεια Αμιρσουδα στο χωριο, η κληση σου μαλλον πρεπει να δρομολογηθει απο καπου αλλου καθοτι θα αργησει να μπει inalan στο χωριο της θειας.
    Κατα ταλλα ομολογεις καταπτυστα οτι εισαι φανατικος χρηστης του voip σε διαφορες εκφανσεις του, (skype,viber κλπ) του οποιου οχι μονο χρησιμοποιεις αποκλειστικα, αλλα το γουσταρεις κιολας γιατι δινει παραπανω ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ.
    Προφανως τιποτε απο αυτα δεν δουλευει ουτε σημερα αμα κοπει το ρευμα και παπαλα το ρουτερ. Αλλα τοτε γυρνας στα DATA της κινητης και την παλευεις απο εκει. Για την ασφαλεια σου, κανε και το συναγερμο να μπορει να κανει το ιδιο και μην παιζεις με αυτα. Μονο και μονο η ψυχικη οδυνη αξιζει το κοστος ενος gsm module.
    Σε αυτον ακριβως τον ψηφιακο κοσμο που πολυ καλα γνωριζεις, προσαρμοζεται και το σταθερο σου τηλεφωνο. Τι πιο φυσιολογικο?
    Εχεις καθε δικαιωμα να γκρινιαζεις γιατι μπορεις, αλλα μεχρι εκει. Σοβαρα επιχειρηματα δεν υπαρχουν οσο και αν το παλεψουμε.
    Οποτε σου προσφερουμε ενα φιλικο χτυπημα στη πλατη, και παμε παρακατω.

    Θα συμφωνησω .

    The gr81 .

  11. #611
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η χρηση τηλεφωνικης γραμμης για συναγερμο ειναι καλη μονο για μειωση του κοστους επικοινωνιας επειδη υπαρχει και για αλλους λογους.
    Για οτιδηποτε αλλο ηταν και ειναι παντελως ακαταλληλη, οποτε το ολο επιχειρημα ειναι ακυρο.
    Αναξιοπιστη ηταν παντοτε.

    Ολο και κατι κερδιζεις. Καλυτερη ταχυτητα συγχρονισμου, καλυτερη ποιοτητα ηχου, ψηφιακη επικοινωνια απο ακρη σε ακρη, πολυ δυσκολη υποκλοπη, δυνατοτητα πλεον της μιας ταυτοχρονης συνομιλιας χωρις πολυπλοκο/επιπλεον εξοπλισμο.
    Οσο για την καλωδιωση, πραγματικα καποιος που σκεφτεται να βαλει inalan το θεωρει σοβαρό θέμα?


    Αμα ζοριζεις κοριτσακια/αγορακια που δουλευουν 4ωρο για ελαχιστα αργυρια, να σου εξηγησουν περι στρατηγικης τηλεπικοινωνιων του οτε και τι θα δουλευει στο μελλον, αυτα παθαινεις.


    Μεγαλο παιδι εισαι, ελαβες προφορικη διαβεβαιωση και υπεγραψες κατι που δεν αναγραφεται? Και μαλιστα σε ενα μεγαλο και κατ επεκταση απροσωπο μαγαζι? Σου εχουν πει ποτε οτι πρεπει να προσεχεις τι βαζεις και που?



    Για αρχη το κοστος των 2e για voip δεν καλυπτει μονο το κοστος να φτασει η φωνη σου μεχρι τον παροχο.
    Επισης αν θες να μιλησεις με την θεια Αμιρσουδα στο χωριο, η κληση σου μαλλον πρεπει να δρομολογηθει απο καπου αλλου καθοτι θα αργησει να μπει inalan στο χωριο της θειας.
    Κατα ταλλα ομολογεις καταπτυστα οτι εισαι φανατικος χρηστης του voip σε διαφορες εκφανσεις του, (skype,viber κλπ) του οποιου οχι μονο χρησιμοποιεις αποκλειστικα, αλλα το γουσταρεις κιολας γιατι δινει παραπανω ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ.
    Προφανως τιποτε απο αυτα δεν δουλευει ουτε σημερα αμα κοπει το ρευμα και παπαλα το ρουτερ. Αλλα τοτε γυρνας στα DATA της κινητης και την παλευεις απο εκει. Για την ασφαλεια σου, κανε και το συναγερμο να μπορει να κανει το ιδιο και μην παιζεις με αυτα. Μονο και μονο η ψυχικη οδυνη αξιζει το κοστος ενος gsm module.
    Σε αυτον ακριβως τον ψηφιακο κοσμο που πολυ καλα γνωριζεις, προσαρμοζεται και το σταθερο σου τηλεφωνο. Τι πιο φυσιολογικο?
    Εχεις καθε δικαιωμα να γκρινιαζεις γιατι μπορεις, αλλα μεχρι εκει. Σοβαρα επιχειρηματα δεν υπαρχουν οσο και αν το παλεψουμε.
    Οποτε σου προσφερουμε ενα φιλικο χτυπημα στη πλατη, και παμε παρακατω.
    Το voip σαν τεχνολογία μπορεί να κάνει πολλά, η σύγκριση όμως θα πρέπει να είναι με την συγκεκριμένη υλοποίηση και όχι με το τι θα μπορούσε να έχει με χρήση voip.

    Βγες και πες, αυτό είναι δεν έχεις άλλη επιλογή, είναι προτιμότερο και πιο τιμίο απο το να το λες τεχνολογία του μέλλοντος που υπάρχει εδώ και πολλά χρόνια

  12. #612
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.806
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το voip σαν τεχνολογία μπορεί να κάνει πολλά, η σύγκριση όμως θα πρέπει να είναι με την συγκεκριμένη υλοποίηση και όχι με το τι θα μπορούσε να έχει με χρήση voip.

    Βγες και πες, αυτό είναι δεν έχεις άλλη επιλογή, είναι προτιμότερο και πιο τιμίο απο το να το λες τεχνολογία του μέλλοντος που υπάρχει εδώ και πολλά χρόνια
    Μα το λεει, δεν εχεις αλλη επιλογη, απλα μερικοι εκ φυσεως αντιδραστικοι, το θελουν με περισσοτερα λογια.

  13. #613
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα το λεει, δεν εχεις αλλη επιλογη, απλα μερικοι εκ φυσεως αντιδραστικοι, το θελουν με περισσοτερα λογια.
    Σωστά ο ΟΤΕ δεν λέει πουθενά για τεχνολογία του μέλλοντος, λέει πολύ απλά εγώ θα παρέχω υπηρεσία έτσι πλέον. δεν κάθετε να το δικαιολογήσει με πράγματα που δεν ισχύουν καν με την υλοποίηση που το παρέχει πλέον ο ΟΤΕ

  14. #614
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.806
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Εμεις εδω προσπαθουμε να χρυσωσουμε το χαπι.
    Παντα υπαρχει ενα μικρο ποσοστο που δικαιως ενοχλειται απο οποιαδηποτε αλλαγη, για διαφορους λογους.

    Τις προαλλες καποιος διαμαρτυροταν καπου γιατι δεν του δουλευει το ivr.
    Στην απομαγνητοφωνηση προεκυψαν κρακ, κρακ, κρακ οταν παταγε πχ το 3... ωω ναι..παλμικο τηλεφωνο.
    Σε τηλεφωνικη επικοινωνια ειπε οτι εχει μια παλια siemens, με καντραν (και βακελιτη υποθετω) την οποια δεν αλλαζει λεει επειδη εχει ισχυρο κουδουνι και το ακουει στο... μπανιο. Υποθετω οτι θα εχει και καμμια 20ρια μετρα καλωδιο και το σερνει γυρω γυρω.

    Ελπιζω το voip του speedport να υποστηριζει pulse dial, αλλιως δεν τους βλεπω καλα εκει στο 13888.

  15. #615
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμεις εδω προσπαθουμε να χρυσωσουμε το χαπι.
    Παντα υπαρχει ενα μικρο ποσοστο που δικαιως ενοχλειται απο οποιαδηποτε αλλαγη, για διαφορους λογους.

    Τις προαλλες καποιος διαμαρτυροταν καπου γιατι δεν του δουλευει το ivr.
    Στην απομαγνητοφωνηση προεκυψαν κρακ, κρακ, κρακ οταν παταγε πχ το 3... ωω ναι..παλμικο τηλεφωνο.
    Σε τηλεφωνικη επικοινωνια ειπε οτι εχει μια παλια siemens, με καντραν (και βακελιτη υποθετω) την οποια δεν αλλαζει λεει επειδη εχει ισχυρο κουδουνι και το ακουει στο... μπανιο. Υποθετω οτι θα εχει και καμμια 20ρια μετρα καλωδιο και το σερνει γυρω γυρω.

    Ελπιζω το voip του speedport να υποστηριζει pulse dial, αλλιως δεν τους βλεπω καλα εκει στο 13888.
    Ivr με g729.......
    Δεν ξέρω για το speedport αλλά υπάρχουν Voip Ata που υποστηρίζουν pulse dial

Σελ. 41 από 87 ΠρώτηΠρώτη ... 2131363940414243465161 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Χρήση FritzBox 7270v3 ως PBX σε VoIP γραμμή του ΟΤΕ (χωρίς τη χρήση Speedport)
    Από deniSun στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 541
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-05-20, 10:19
  2. μεταβαση σε νυχτερινο ρευμα και λογαριασμος (ηρων)
    Από CptBill στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-12-17, 19:02
  3. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-17, 12:48
  4. Vodafone σε voip
    Από achiavg στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-06-17, 22:26
  5. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-03-17, 08:41

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας