Σελ. 70 από 87 ΠρώτηΠρώτη ... 50606568697071727580 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.036-1.050 από 1297
  1. #1036
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Fotis_Greece Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εταιρεία στο Γέρακα με δυο adsl isdn συνδεσεις. Περιπου 50 υπαλληλοι, heavy internet users. Εγινε μετατροπή σε vobb, δυο oxygen μπροστά με στοιχεία συνδεσης CLIxxxxx και Draytek 3900 να κανει PPPoE κλήσεις.
    Η ποιότητα ομιλιας της ευρυζωνικης είναι χαλια, το καταλαβαινουν ολοι, δεν υπαρχει αρκετο bandwidth. Αναμενουμε VDSL μεχρι τέλος του έτους για να κανουν την δουλειά τους οι άνθρωποι. Βαλαμε και καποιο μεσον μήπως καταφέρουμε και το επισπευσουμε.
    Ρώτα μήπως γυρίσουν την τηλεφωνία σε MSAN ISDN και γλιτώσεις.

  2. #1037
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.344
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επιμένεις, σου λέει πιο πάνω, πως έχει Ups, και οι καμπίνες έχουν πρόβλεψη για μπαταρία, απλά ο ΟΤΕ επέλεξε να μην βάλει, θα μπορούσε να μην είχε βάλει και γεννήτρια στο ΑΚ, αλλά παραμένει να είναι λάθος του παρόχου, όχι της ΔΕΗ, όπως το να λες πως είναι θέμα του χρήστη το qos και να βάλει καλύτερο εξοπλισμό. Με αυτό το σκεπτικό θα λέει ο ΟΤΕ εγώ σας χρεώνω για το τηλέφωνο αλλά δεν το παρέχω.

    Βάζουμε στην άκρη το θέμα του ρεύματος (που είναι ευθύνη του ΟΤΕ και όχι της ΔΕΗ), εσυ ζητας να κάνει ο χρήστης qos για να δουλέψει κάτι που μέχρι τώρα δεν είχε θέμα, γιατί ο ΟΤΕ δεν επέλεξε τον σωστό εξοπλισμό ή γιατί δεν έχει κάνει τις σωστές ρυθμίσεις, ή μήπως φταίει η broadcom;
    Ότι πεις.
    Δεν έχει νόημα να πω κάτι παραπάνω.
    Ας κρίνουν οι υπόλοιποι αυτά που γράφεις (όπως και τα δικά μου φυσικά).

    Πάμε στο qos που απ ότι φαίνεται ούτε και αυτό το κατάλαβες.
    Ο πάροχος σου δίνει εξοπλισμό που καλύπτει τις απολύτως βασικές ανάγκες σου.
    Ποτέ δεν δούλευε σωστά σε όλους.
    Τζάμπα μην επιμένεις και εκτίθεσαι.
    Είσαι Moderator και διαβάζεις πολύ περισσότερα μηνύματα από εμένα.
    Έχεις εικόνα από το φόρουμ για ιδανική λειτουργία των cpe σε κατάσταση φόρτου;
    Για θύμισέ μου που υπάρχουν αυτά τα μηνύματα να τα δω και εγώ.
    Αντιθέτως... πλήθος μηνυμάτων για προβλήματα με μπουκωμένα qos, οδηγίες για αλλαγή/στήσιμο/παραμετροποίηση qos στα cpe των παρόχων.
    Και γιατί αυτό;
    Γιατί οι ανάγκες οι δικές μου, με τις δικές μου και των υπολοίπων διαφέρουν.
    Ο ένας μπορεί να σερφάρει, ο άλλος να παίζει games και ο τρίτος να λιώνει στο dw.
    Για πες μου λοιπόν ποιο είναι το ιδανικό conf που θα έπρεπε να έχουν οι πάροχοι στα cpe όπου θα κάλυπτε όλων των παραπάνω τις ανάγκες;
    Ή μήπως θα πρέπει ο πάροχος να δώσει διαφορετικό εξοπλισμό σε αυτόν που έχει κατοικία, άλλον σε αυτόν που έχει καφετέρια και άλλον σε αυτόν με την εταιρεία;
    Και με ποια λογική θα πρότεινες να γίνει το παραπάνω; τετραγωνικά, αριθμός πελατών, αριθμός υπαλλήλων;

    Εγώ δεν έγραψα να τρέξουν ΟΛΟΙ και να πάρουν το εξοπλισμό που πρότεινα, γιατί ο εξοπλισμός που δίνουν είναι για πέταμα.
    Απάντησα ότι το πρόβλημα που περιέγραφε ο συγκεκριμένος χρήστης θα μπορούσε να λυθεί με τον τρόπο που υπέδειξα.
    Και αυτό γιατί περιγράφει μια εταιρεία με αυξημένες απαιτήσεις (heavy traffic όπως γράφει) και προσπαθεί να καλύψει τις ανάγκες του με τον εξοπλισμό που του έδωσαν.
    Μακάρι να μπορούσαμε να κάνουμε όλοι την δουλειά μας με τα cpe των παρόχων.
    Θα είχαν κλείσει cisco κλπ.
    Απλά... δεν είχα καταλάβει ότι ο συγκεκριμένος χρήστης του φόρουμ δεν έψαχνε να βρει λύση αλλά μια γωνιά για να απαλύνει τον πόνο του.
    Και έτσι μπήκα στον κόπο να τον απαντήσω με λεπτομέρειες.
    Απλά τζάμπα χαράμισα τον χρόνο μου.
    Προσωπικά άλλη μια φορά την πάτησα έτσι με αντίστοιχο χρήστη στο νήμα για τα ΜΤ όπου και αυτός ρωτούσε απλά για να γεμίζει σελίδες.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  3. #1038
    Εγγραφή
    20-10-2006
    Μηνύματα
    228
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όλη την ευθύνη την έχει ο πάροχος. Ακόμα και αν χρησιμοποιεί φουλ την γραμμή στο internet, οι υπόλοιπες υπηρεσίες όπως το VoBB, πρέπει να είναι έτσι σεταρισμενες ώστε να δουλεύουν απροβλημάτιστα. Δεν συζητάμε για VoIP που δουλεύει πάνω από το internet που δίνει τρίτος αλλά για μια υπηρεσία που ελέγχει από άκρο σε άκρο ο ISP. Αν ο πελάτης επιλέξει να βάλει δικό του εξοπλισμό, τότε και μόνο τότε μέρος της ευθύνης μετατοπίζεται στον πελάτη.
    Δεν θα συμφωνήσω σε αυτό. Γι' αυτό άλλωστε υπάρχουν και οι διαφορετικές κατηγορίες πελατών. Δεν πιστεύω ότι το VoBB, δεν δουλεύει σωστά από τον πάροχο σε συνδυασμό με οποιαδήποτε χρήση ίντερνετ για ένα μέσο χρήστη ή μια μικρή επιχείρηση. Σίγουρα όπως σε όλες τις τεχνολογίες και περιπτώσεις, όπως και προ VoBB θα υπάρχουν και προβλήματα. Τώρα όταν μιλάμε για 20 και 50 υπαλλήλους με χρήση oxygen και speedport, για σωστή και εύρυθμη λειτουργία, είναι λίγο τραβηγμένο. Τουλάχιστον χωρίς προσθήκη επιπλέον εξοπλισμού και προσωπικό χρόνο για σετάρισμα. Και ο πάροχος, σίγουρα μπορεί σε τέτοιες κατηγορίες πελατών να προσφέρει διαφορετικό και πιο εξειδικευμένο εξοπλισμό, υπηρεσίες και υποστήριξη. Το θέμα είναι ότι αλλάζουν τα κόστη μετά...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος codezero : 26-03-19 στις 19:26.

  4. #1039
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Δεν έχει σημασία αν συμφωνείς. Είτε είναι ένας χρήστης, είτε εκατό και λιώνουν το internet, η τηλεφωνία πρέπει να δουλεύει απροβλημάτιστα. Για αυτό υπάρχουν πολλές τεχνικές και έχουν προβλεφθεί χρωματισμοί πακέτων, προτεραιότητες κλπ. Αν υπάρχουν περιπτώσεις που δεν συμβαίνει τότε ο πάροχος δεν έχει σετάρει σωστά την υπηρεσία ή έχει θέματα με το CPE που έχει επιλέξει και την αποκατάσταση πρέπει να την κάνει ο ISP. Αυτό είναι και το προτέρημα που έχει η VoIP υλοποίηση του ISP μας σε σχέση με το προϊόν κάποιου τρίτου.

    Και ενημερωτικά σχετικά με τις συσκευές τρίτων. Αν έχεις το CPE του ISP για την τηλεφωνία τότε την ευθύνη για την ασφάλεια του την έχει ο ISP. Όταν βάζουμε δική μας την ευθύνη την έχουμε εμείς. Και επειδή τα περιστατικά που εκμεταλλεύονται τρύπες και χρεώνουν για τηλεφωνία ανυποψίαστους είναι πολλά παγκοσμίως, το νου σας.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος emeliss : 26-03-19 στις 19:15.

  5. #1040
    Εγγραφή
    16-12-2005
    Μηνύματα
    597
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    Inalan
    Router
    Draytek 2865ac
    SNR / Attn
    11(dB) / 17(dB)
    Παντως και εγω για να μην θεωρηθω "απαρχαιωμενος" εχω κανει εγκατάσταση VOIP της Modulus, 6 καναλια φωνης σε Panasonic NS500 (320€ license unlock). Εχουμε παρει αριθμοδοτηση 21022xxxxx αλλα σαν caller id ζητησα να φαίνεται ο αριθμος του παροχου μας ο οποιος ερχεται μεσω pots και forward on busy στο 21022xxxxx της Modulus.
    Παιζει απροβληματιστα σε 50/5 της Forthnet με επιλεγμενο το sip priority του Draytek 2862.
    Network, Software & Hardware Solutions

  6. #1041
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.344
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχει σημασία αν συμφωνείς. Είτε είναι ένας χρήστης, είτε εκατό και λιώνουν το internet, η τηλεφωνία πρέπει να δουλεύει απροβλημάτιστα. Για αυτό υπάρχουν πολλές τεχνικές και έχουν προβλεφθεί χρωματισμοί πακέτων, προτεραιότητες κλπ. Αν υπάρχουν περιπτώσεις που δεν συμβαίνει τότε ο πάροχος δεν έχει σετάρει σωστά την υπηρεσία ή έχει θέματα με το CPE που έχει επιλέξει και την αποκατάσταση πρέπει να την κάνει ο ISP. Αυτό είναι και το προτέρημα που έχει η VoIP υλοποίηση του ISP μας σε σχέση με το προϊόν κάποιου τρίτου.

    Και ενημερωτικά σχετικά με τις συσκευές τρίτων. Αν έχεις το CPE του ISP για την τηλεφωνία τότε την ευθύνη για την ασφάλεια του την έχει ο ISP. Όταν βάζουμε δική μας την ευθύνη την έχουμε εμείς. Και επειδή τα περιστατικά που εκμεταλλεύονται τρύπες και χρεώνουν για τηλεφωνία ανυποψίαστους είναι πολλά παγκοσμίως, το νου σας.
    Κάνεις λάθος.
    Το ίδιο πίστευα και εγώ αλλά η πράξη έδειξα άλλα.
    QoS σημαίνει επεξεργαστική ισχύ.
    Πολύ απλά... όσο το ζορίζεις τόσο περισσότερη επεξεργαστική θέλεις.
    Άρα... αποτελεσματικό qos ΔΕΝ μπορεί να υπάρξει για όλες τις κατηγορίες χρηστών.
    Προφανώς λοιπόν και τα cpe των παρόχων ΔΕΝ μπορούν εκ των πραγμάτων να καλύψουν όλες τις ανάγκες όλων των χρηστών.

    Όσο για τις τεχνικές που αναφέρεις...
    Εφαρμόζονται και αποδίδουν μόνο σε συγκεκριμένα hw.
    Δεν είναι για όλα.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  7. #1042
    Εγγραφή
    20-10-2006
    Μηνύματα
    228
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχει σημασία αν συμφωνείς. Είτε είναι ένας χρήστης, είτε εκατό και λιώνουν το internet, η τηλεφωνία πρέπει να δουλεύει απροβλημάτιστα. Για αυτό υπάρχουν πολλές τεχνικές και έχουν προβλεφθεί χρωματισμοί πακέτων, προτεραιότητες κλπ. Αν υπάρχουν περιπτώσεις που δεν συμβαίνει τότε ο πάροχος δεν έχει σερφάρει σωστά την υπηρεσία.
    Η τηλεφωνία σίγουρα δουλεύει απροβλημάτιστα στις περισσότερες περιπτώσεις, σε λογικά, με βάση τον εξοπλισμό και τις δυνατότητες αυτού, πλαίσια.
    Δεν πιστεύω να θεωρείς φυσιολογικό ότι ένας πάροχος που δίνει στον κάθε πελάτη ένα CPE για ίντερνετ και τηλεφωνία, θα τον υποστηρίξει και εγγυηθεί αδιάλειπτη λειτουργία όταν πλέον μιλάμε για 20,50 ή 100 χρήστες όπως λες...(ξεφεύγει από την έννοια του οικιακού χρήστη ακόμα και της μικρής επιχείρησης...)

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ενημερωτικά σχετικά με τις συσκευές τρίτων. Αν έχεις το CPE του ISP για την τηλεφωνία τότε την ευθύνη για την ασφάλεια του την έχει ο ISP. Όταν βάζουμε δική μας την ευθύνη την έχουμε εμείς. Και επειδή τα περιστατικά που εκμεταλλεύονται τρύπες και χρεώνουν για τηλεφωνία ανυποψίαστους είναι πολλά παγκοσμίως, το νου σας.
    Το θέμα της ασφάλειας του δικτύου και της τηλεφωνίας είναι πολύ σημαντικό. Εννοείται ότι δεν μπορεί ο κάθε μέσος χρήστης να εγκαταστήσει/ρυθμίσει/ασφαλίσει το δίκτυο και το τηλεφωνικό του κέντρο ή να αλλάξει εξοπλισμό. Γι' αυτό είπα
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από codezro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ο πάροχος, σίγουρα μπορεί σε τέτοιες κατηγορίες πελατών να προσφέρει διαφορετικό και πιο εξειδικευμένο εξοπλισμό, υπηρεσίες και υποστήριξη. Το θέμα είναι ότι αλλάζουν τα κόστη μετά...
    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Fotis_Greece Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παντως και εγω για να μην θεωρηθω "απαρχαιωμενος" εχω κανει εγκατάσταση VOIP της Modulus, 6 καναλια φωνης σε Panasonic NS500 (320€ license unlock). Εχουμε παρει αριθμοδοτηση 21022xxxxx αλλα σαν caller id ζητησα να φαίνεται ο αριθμος του παροχου μας ο οποιος ερχεται μεσω pots και forward on busy στο 21022xxxxx της Modulus.
    Παιζει απροβληματιστα σε 50/5 της Forthnet με επιλεγμενο το sip priority του Draytek 2862.
    Εδώ κάνεις εσύ κουμάντο στη γραμμή με το Draytek, δεν περιμένεις από ένα oxygen ή speedport να διαχειριστεί τη γραμμή και το qos. Σύν τη μεγάλη διαφορά στις ταχύτητες, μιας και μιλάμε για vdsl, για πολλά ταυτόχρονα κανάλια φωνής.
    Σταθερή εταιρεία και σοβαρή η modulus.

  8. #1043
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Το QoS μπορεί να γίνει με ελάχιστους πόρους από τον ISP. Δεν θα έλεγε ούτε καν ο ίδιος ο ISP ότι καλών λάθος.

  9. #1044
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.612
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από codezero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό είναι απαράδεκτο δυστυχώς. Κανονικά θα έπρεπε να επιτρέπει ο ΟΤΕ, σε όσους επιθυμούν, να μπορούν να κάνουν χρήση του voip και μέσω άλλων backup λύσεων, πχ. 3G. Έστω, μέσω IP/δικτύου Cosmote.

    Spoiler:
    Παρατήρησα ότι στην παράθεση μου, σου γράφω για speedport αλλά εννοώ τα οxygen
    έχει σχετική υπηρεσια. Το λέει cosmote backup. νομίζω 5€ το μήνα.

  10. #1045
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.344
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το QoS μπορεί να γίνει με ελάχιστους πόρους από τον ISP. Δεν θα έλεγε ούτε καν ο ίδιος ο ISP ότι καλών λάθος.
    Πάλι κάνεις λάθος.
    Δεν έχεις διαβάσει το προηγούμενο μήνυμά μου.
    QoS δεν μπορεί να σου κάνει ο πάροχος γιατί δεν ξέρει τις προτεραιότητές σου.
    Για πες μου τι θα πρότεινες εσύ ως προτεραιότητα;
    games, serfing, tor;
    tor, games, serfing;
    serfing, tor, games;
    Ξέρεις πόσοι συνδυασμοί υπάρχουν;
    Και πόσοι διαφορετικοί χρήστες;
    Εκτός του ότι, ΑΝ γινόταν κάτι τέτοιο θα μπορούσε να γίνει ΜΟΝΟ στο dw σου.
    Το qos στο up γίνεται στο cpe.
    Δεν θα είχε κανένα νόημα να γίνεται στον πάροχο.
    Γιατί;
    Γιατί όπως έγραψα...
    στο dw δύσκολα θα έχεις bootleneck.
    Ενώ στο up σίγουρα θα έχεις bootleneck.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  11. #1046
    Εγγραφή
    20-10-2006
    Μηνύματα
    228
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από k.m. Εμφάνιση μηνυμάτων
    έχει σχετική υπηρεσια. Το λέει cosmote backup. νομίζω 5€ το μήνα.
    Εννοούσα για την υπηρεσία τηλεφωνίας, η οποία λειτουργεί μόνο μέσω της συγκεκριμένης γραμμής adsl/vdsl/fiber. Για το ίντερνετ backup, σίγουρα μπορείς να βάλεις το cosmote backup, όπως και ένα 3g στικάκι οποιουδήποτε παρόχου ακόμα, μία σύνδεση με άλλο πάροχο ή και δορυφορικό ίντερνετ ξέρω γω.

  12. #1047
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.612
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από codezero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοούσα για την υπηρεσία τηλεφωνίας, η οποία λειτουργεί μόνο μέσω της συγκεκριμένης γραμμής adsl/vdsl/fiber. Για το ίντερνετ backup, σίγουρα μπορείς να βάλεις το cosmote backup, όπως και ένα 3g στικάκι οποιουδήποτε παρόχου ακόμα, μία σύνδεση με άλλο πάροχο ή και δορυφορικό ίντερνετ ξέρω γω.
    με το voip πλέον ένα και το αυτό ειναι.

    δεν μπορείς να το κάνεις με άλλου παρόχου γιατί τότε το internet θα είναι από άλλο πάροχο και δεν θα κάνει register την τηλεφωνία.

  13. #1048
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    deniSun, μάλλον δεν βλέπεις σε ποιο νήμα γράφεις. Για το VoIP μιλάμε ως υπηρεσία του ISP. Όχι για όλα τα υπόλοιπα που κάνεις ως χρήστης. Υπάρχει λοιπόν το VoIP ως πρώτη προτεραιότητα από τον ISP στο κλειστό του δίκτυο και μετά σε ότι περισσεύει κάνε ότι θες προς το internet.

  14. #1049
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.344
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    deniSun, μάλλον δεν βλέπεις σε ποιο νήμα γράφεις. Για το VoIP μιλάμε ως υπηρεσία του ISP. Όχι για όλα τα υπόλοιπα που κάνεις ως χρήστης. Υπάρχει λοιπόν το VoIP ως πρώτη προτεραιότητα από τον ISP στο κλειστό του δίκτυο και μετά σε ότι περισσεύει κάνε ότι θες προς το internet.
    Ξέρω που γράφω.
    Απλά βλέπω ότι αποφεύγεις να απαντήσεις σε ότι σου γράφω.
    Θα συνεχίσω όμως να σου απαντάω στα πυροτεχνήματα.

    voip πρώτη προτεραιότητα... οκ συμφωνούμε.
    Αυτό κάνουν όλα τα qos των cpe των παρόχων.
    Το πρόβλημα είναι γιατί δεν λειτουργεί όταν το φουλάρεις.
    Η απάντηση που έδωσες σε αυτό είναι:
    ο πάροχος δεν έχει σετάρει σωστά την υπηρεσία ή έχει θέματα με το CPE που έχει επιλέξει
    Πάνω σε αυτά σε απάντησα.
    Αλλά δεν μου απάντησες.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  15. #1050
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Τι να σου. Ότι έχει θέματα με το oxygen? Προφανώς δεν είναι τυχαία όλα αυτά που γράφουν στο νήμα για τα χίλια μύρια θέματα. Ότι μου έγραφες είναι σε εντελώς άλλη λογική. Χαίρομαι που συμφώνησες αλλά δεν νομίζω πως θα δούμε τα πράγματα από την ίδια οπτική γωνία ώστε να έχουμε παραγωγικότερη συζήτηση.

Σελ. 70 από 87 ΠρώτηΠρώτη ... 50606568697071727580 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Χρήση FritzBox 7270v3 ως PBX σε VoIP γραμμή του ΟΤΕ (χωρίς τη χρήση Speedport)
    Από deniSun στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 541
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-05-20, 10:19
  2. μεταβαση σε νυχτερινο ρευμα και λογαριασμος (ηρων)
    Από CptBill στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-12-17, 19:02
  3. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-17, 12:48
  4. Vodafone σε voip
    Από achiavg στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-06-17, 22:26
  5. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-03-17, 08:41

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας