Σελ. 77 από 87 ΠρώτηΠρώτη ... 576772757677787982 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.141-1.155 από 1297
  1. #1141
    Εγγραφή
    31-05-2008
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    526
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν οι συνδικαλες δε νοιάζονται να έχουν failover προφανώς πρόκειται για δημόσιο νοσοκομείο . Πχ το hybrid μου λειτουργεί πάνω σε ups αλλά μια μλκια να σου κάνουν κλασικά σε μεγάλη αργία και μέτρα μέρες
    δημόσιο - ιδιωτικό, το ίδιο είναι, κανείς κατασκευαστής μαγνητικού τομογράφου δεν σου εγγυάται λειτουρία 100%, γιατί απλά δεν μπορεί
    και δεν μπορείς να έχει 2ο απλά για failover ( κόστος μηχανήματος 7ψήφιο νούμερο)

  2. #1142
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.886
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από petasis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να έχεις GSM πρέπει α) να υπάρχει σήμα, και β) να μην λήγει η κάρτα κάθε μήνα.
    Δεν είναι όλοι οι συναγερμοί συνδεδεμένοι με κάποιο κέντρο παρακολούθησης νομίζω. Κάποιοι ειδοποιούν σε συμβάν μόνο.
    Παίζει δλδ τόσο τρομερό επίπεδο ασφάλειας που θα κάνει την χαλάστρα η διακοπή ρεύματος στο VoIP?

    Ζητώ συγγνώμη για το ειρωνικό ύφος, αλλά οι τρύπες σε τέτοιες υλοποιήσεις είναι τόσες που η διακοπή ρεύματος είναι το λιγότερο...

  3. #1143
    Εγγραφή
    16-03-2006
    Περιοχή
    Γκορυτσά, Ασπρόπυργος
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    2.497
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ISDN
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΡΙΑΣΙΟ
    Router
    Draytek 2850Vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς με τέτοιες απόψεις δεν πάμε μπροστά. Παίζει και να μας θεωρείς εγκάθετους από τους παρόχους αλλά η λογική σου είναι λάθος και πέρα από κόλλημα δε βλέπω σοβαρά επιχειρήματα.

    α) Μια χαρά τηλεφωνία είναι η VOIP και μάλιστα με δυνατότητες που δεν προσφέρει η POTS τηλεφωνία, όπως περισσότερη ασφάλεια (δεν μπορεί να συνδέσει ο καθένας ένα τηλ/netmod στη γραμμή σου να σε ακούει, καθώς χρειάζεται τους SIP κωδικούς σου), άμεση παροχή επιπλέον καναλιών φωνής (χωρίς επιπλέον ζεύγη καλωδίων / νέα εγκατάσταση), HD ποιότητα (που μπορεί να δοθεί αργότερα ή και με απλή ποιότητα να βελτιώσει προβληματική γραμμή με θόρυβο) κτλ.
    β) κάτι άλλο πιθανόν να εννοούσαν (πχ VOIP τηλεφωνία από άλλους παρόχους, που είναι προαιρετική)
    γ) Κανείς δε σου κλέβει τίποτα, σε λίγο θα μας πεις οτι σου κλέβουν μπιτς και όταν κάνουν update firmware. Το βασικό είναι να λειτουργεί σωστά το QOS του router, ώστε να μην επηρεάζεται η τηλεφωνία όσο και αν "μπουκώνει" η γραμμή. Εγώ την "μπουκώνω" διαρκώς (ειδικά το 1 Mbit upload) και δεν έχω κανένα πρόβλημα στην VOIP τηλεφωνία. Περισσότερο αξίζει να πιέσουμε να μπουν VDSL καμπίνες παντού για να ανέβουν οι ταχύτητες (και το ποσοστό του VOIP να είναι <2% σε download/upload), παρά για τα kilobit της τηλεφωνίας.
    δ) ζητήματα.. ζωής και θανάτου λύνονται με άλλους τρόπους (βλέπε IP/GSM συναγερμούς που κάνουν διαρκές polling, σε αντίθεση με τους PSTN που δίνουν ένα τεστ ανα 24ωρο συνήθως), καθώς όσο εύκολο είναι να κοπεί το ρεύμα άλλο τόσο εύκολο είναι να σου κόψουν και το καλώδιο του τηλ για να μην ειδοποιήσει ο συναγερμός.

    Στο μοναδικό θέμα που συμφωνώ ότι θα πρέπει να διορθωθεί είναι για το ρεύμα των VDSL καμπίνων με UPS, όχι όμως για τους συναγερμούς, αλλά για να μη διακόπτεται το internet εάν ο συνδρομητής έχει φροντίσει να έχει UPS όπως συμβαίνει τόσα χρόνια με την ADSL. Αυτό είναι μεγάλη πατατιά του ΟΤΕ (και των άλλων παρόχων νομίζω) και θα πρέπει να βρεθεί λύση.

    - - - Updated - - -

    Παρεμπιπτόντως επειδή αναφέρθηκαν 2 κανάλια μέσω ISDN, και εκεί υπήρχε έμμεση δέσμευση bandwidth λόγω ότι το ISDN δέσμευε φάσμα συχνοτήτων που επηρέαζε το upload των ADSL γραμμών. Και εκεί η δέσμευση ήταν μόνιμη, όχι μόνο όταν λειτουργούσε η τηλεφωνία. Εκεί δεν ήταν... κλοπή αλλά περιορισμός της τεχνολογίας;
    Ζήτημα με τις χρεώσεις του ΟΤΕ δεν βλέπεις;
    Είναι δυνατόν ο ΟΤΕ να ζητά χρεώσεις ακριβώς τις ίδιες με το ISDN (κάπου 20-25 ευρώ προ φόρων);


    Επίσης, είναι κακή πρακτική να δέχεσαι την υποβάθμιση μιας υπηρεσίας επειδή υπάρχει "εναλλακτική". Δύο αναξιόπιστοι, κάνουν έναν αξιόπιστο;

    Σχετικά με το ISDN, εγώ ήμουν εξαιρετικά ικανοποιημένος. Αυτό που λες, δεν ισχύει. Φυσικά και το ISDN δεσμεύει φάσμα, αλλά αυτό που μένει αρκεί και για ADSL και για VDSL. Και τώρα που το φάσμα που δέσμευε το ISDN παραμένει δεσμευμένο (και αχρησιμοποίητο), η VDSL κλειδώνει στα 5Mbps (το ότι το πραγματικό upload παίζει από 1 έως 4.3 έχει να κάνει με την συμφόρηση στο δίκτυο του ΟΤΕ, όχι στην σύνδεση).

    Όσο για την γνώμη του φόρουμ και αν σας θεωρώ εγκάθετους, απλά σας ενημερώνω. Το θέμα θα το λύσουμε μόνο εγώ, ο ΟΤΕ, και η ΕΕΤΤ. Ότι και να πούμε εδώ, δεν έχει σημασία. Υποθέτω ότι οι περισσότεροι δεν συμφωνείτε με το υποχρεωτικό της μετάβασης (και για αυτό φτιάχτηκε αυτό το νήμα). Και εγώ δεν συμφωνώ. Απλά προσπαθώ να κάνω και κάτι για αυτό, πηγαίνοντας την διαφωνία μου στον υπεύθυνο. Και μετά στον επόμενο, μέχρι να βγει κάποια άκρη.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φυσικά και μπορείς να τα έχεις όλα αυτά, αλλά δεν μπορείς να ζητάς να τα πληρώσεις σε τιμές vdsl best effort.
    Να φανταστείς ακόμα και τα μισθωμένα με 99% uptime με 5ψηφία ποσά τον μήνα μπορούν να μείνουν πολλές ώρες χωρίς υπηρεσία, αν μείνουν παραπάνω άπλα θα πληρώσει ο πάροχος την όποια συμφωνημένη ρήτρα.
    Ναι αλλά στην πράξη μένουν; Η ISDN τηλεφωνία που είχα ήταν πάντα εκεί, δεν θυμάμαι ποτέ να διακόπηκε ή να είχε βλάβη. Σε αντίθεση με το VDSL. Κάθε διακοπή ρεύματος και διακοπή του διαδικτύου. Και έπαιρνες και το 11888, τους έλεγες πάλι δεν έχω ιντερνετ, και έβγαζες το άχτι σου.
    Τώρα θα κόβεται το ρεύμα, και δεν θα έχεις απλά τίποτα. Ούτε ίντερνετ, ούτε τηλέφωνο.

    Θεωρώ το θέμα τόσο σημαντικό, που πρέπει να το δει σοβαρά το κράτος. Στον σεισμό του 99 για παράδειγμα, είδαμε στην πράξη την αξιοπιστία της κινητής και της σταθερής. Στον επόμενο σεισμό θα ξεμείνουμε μόνο με τα κινητά. Σωθήκαμε...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παίζει δλδ τόσο τρομερό επίπεδο ασφάλειας που θα κάνει την χαλάστρα η διακοπή ρεύματος στο VoIP?

    Ζητώ συγγνώμη για το ειρωνικό ύφος, αλλά οι τρύπες σε τέτοιες υλοποιήσεις είναι τόσες που η διακοπή ρεύματος είναι το λιγότερο...
    Δηλαδή, επειδή κάτι δεν είναι ολόσωστο, δεν τρέχει τίποτα αν το πετσοκόψουμε κιόλας;

  4. #1144
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από petasis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι αλλά στην πράξη μένουν; Η ISDN τηλεφωνία που είχα ήταν πάντα εκεί, δεν θυμάμαι ποτέ να διακόπηκε ή να είχε βλάβη. Σε αντίθεση με το VDSL. Κάθε διακοπή ρεύματος και διακοπή του διαδικτύου. Και έπαιρνες και το 11888, τους έλεγες πάλι δεν έχω ιντερνετ, και έβγαζες το άχτι σου.
    Τώρα θα κόβεται το ρεύμα, και δεν θα έχεις απλά τίποτα. Ούτε ίντερνετ, ούτε τηλέφωνο.

    Θεωρώ το θέμα τόσο σημαντικό, που πρέπει να το δει σοβαρά το κράτος. Στον σεισμό του 99 για παράδειγμα, είδαμε στην πράξη την αξιοπιστία της κινητής και της σταθερής. Στον επόμενο σεισμό θα ξεμείνουμε μόνο με τα κινητά. Σωθήκαμε...
    Μένει γιατί σχεδόν ποτέ δεν γίνεται διακοπή σε εσένα και στο ΑΚ, αλλα δεν έχουν κάποια υποχρέωση να βάλουν γεννήτρια στο ΑΚ.
    Δεν υπάρχει δίκτυο, σταθερό ή κινητό που να έχει φτιαχτεί για να μπορεί να εξυπηρετήσει ταυτόχρονα όλους τους χρήστες του τόσο απλό. το αναφέρουν μάλιστα και στο συμβόλαιο που υπογράφεις, σκέψου τον ΟΤΕ την πρωτοχρονιά που για να βγάλεις γραμμή πρέπει να έχεις βύσμα.


    Δεν έχει κάπου να παρέμβει το κράτος,

  5. #1145
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.886
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από petasis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή, επειδή κάτι δεν είναι ολόσωστο, δεν τρέχει τίποτα αν το πετσοκόψουμε κιόλας;
    Στο post που έκανα quote το πετσόκομα υπάρχει ήδη σε μεγάλο βαθμό.

    Παίζει σε τέτοιες υλοποιήσεις οι ιδιοκτήτες να μην αλλάζουν τις μπαταρίες στον πίνακα του συναγερμού και στη σειρήνα.

  6. #1146
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Οι μπαταρίες ok είναι το προβλέπεις και τις αλλάζεις . Αλλα να έχεις και τον οτετζη να τραβάει καλώδια έτοιμη δουλειά στο διαρρήκτη ...ok GSM και κοίτα να μη λήγει η κάρτα κάθε μήνα πάμε μπροστά

  7. #1147
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.886
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι μπαταρίες ok είναι το προβλέπεις και τις αλλάζεις . Αλλα να έχεις και τον οτετζη να τραβάει καλώδια έτοιμη δουλειά στο διαρρήκτη ...ok GSM και κοίτα να μη λήγει η κάρτα κάθε μήνα πάμε μπροστά
    Κάθε 2 λήγει.

  8. #1148
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Νομίζω καλή επιλογή είναι η ULTRA SIM της Intertelecom. Την φορτίζεις και επικοινωνείς όσο υπάρχει διαθέσιμο ποσό. Ισχύει για 12 μήνες από την τελευταία κλήση, άρα ουσιαστικά δεν λήγει ποτέ.
    Επιπλέον έχει 2 νούμερα. Ένα σταθερό Ελλάδας κι ένα κινητό Αγγλίας.

  9. #1149
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω καλή επιλογή είναι η ULTRA SIM της Intertelecom. Την φορτίζεις και επικοινωνείς όσο υπάρχει διαθέσιμο ποσό. Ισχύει για 12 μήνες από την τελευταία κλήση, άρα ουσιαστικά δεν λήγει ποτέ.
    Επιπλέον έχει 2 νούμερα. Ένα σταθερό Ελλάδας κι ένα κινητό Αγγλίας.

    Καλό ακούγεται, δεν το ρίχνεις και εδώ να υπάρχει μέσα στις επιλογές

  10. #1150
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Σε λίγο που θα είμαι σε υπολογιστή. Έπεσα τυχαία πάνω της πριν 2-3 μέρες και αν ισχύουν αυτά που αναφέρει, φαίνεται καλή περίπτωση.

  11. #1151
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από petasis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ζήτημα με τις χρεώσεις του ΟΤΕ δεν βλέπεις; Είναι δυνατόν ο ΟΤΕ να ζητά χρεώσεις ακριβώς τις ίδιες με το ISDN (κάπου 20-25 ευρώ προ φόρων);
    Ζήτημα με τις χρεώσεις τηλεφωνίας & internet προσωπικά θεωρώ ότι πρέπε να τεθεί, ανεξάρτητα από το VOIP. Η εμπλοκή του VOIP παίζει να αποπροσανατολίσει τέτοια συζήτηση και να αποτελέσει δικαιολογια ως επένδυση των παρόχων σε νέες τεχνολογίες και αναβάθμιση των δικτύων τους.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από petasis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης, είναι κακή πρακτική να δέχεσαι την υποβάθμιση μιας υπηρεσίας επειδή υπάρχει "εναλλακτική". Δύο αναξιόπιστοι, κάνουν έναν αξιόπιστο;
    Εγώ πάντως 1+ χρόνο με VOIP στο σπίτι και στο εξοχικό δεν έχω αντιληφθεί υποβάθμιση στην υπηρεσία, κάθε άλλο ανέφερα χαρακτηριστικά που υπερτερεί το VOIP.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από petasis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σχετικά με το ISDN, εγώ ήμουν εξαιρετικά ικανοποιημένος. Αυτό που λες, δεν ισχύει. Φυσικά και το ISDN δεσμεύει φάσμα, αλλά αυτό που μένει αρκεί και για ADSL και για VDSL. Και τώρα που το φάσμα που δέσμευε το ISDN παραμένει δεσμευμένο (και αχρησιμοποίητο), η VDSL κλειδώνει στα 5Mbps (το ότι το πραγματικό upload παίζει από 1 έως 4.3 έχει να κάνει με την συμφόρηση στο δίκτυο του ΟΤΕ, όχι στην σύνδεση).
    Για ρίξε μια ματιά στο φάσμα 26-80 KHz: Να πώς δουλεύουν τα ADSL - ADSL2 και ADSL2+. Ότι επηρεάζει το upload είναι δεδομένο, απλά επειδή δεν αφήνουν ελεύθερο το upload οι πάροχοι (αλλά κλειδώνει στο 1 Mbps), σε κάποιες περιπτώσεις δεν είναι τόσο αισθητο σε όλους. Δε το αναφέρω τυχαία, είχα 10+ χρόνια ISDN. Προβλήματα δεν είχα, αν και είχα κάποιο παράπονο πως (δεν) εφάρμοζαν το χρόνο ομιλίας στους MSN αριθμούς (σχετικά links: #1, #2). Και εκεί ο.. περίεργος βέβαια είχα θεωρηθεί που δε γκρίνιαζε για το "άθλιο netmod", επειδή όλα αυτά τα χρόνια είχα το ίδιο ενώ σε άλλους είχαν καεί 2-3-4 σε μικρότερο διάστημα. Μάλιστα το έχω ακόμα, διότι είπα στον ΟΤΕ να το επιστρέψω και μου είπαν θα με ειδοποιήσουν αλλά δεν έγινε ποτέ, και το δοκίμασα πρόσφατα σε γραμμή και λειτουργεί ΟΚ (το έχω τουλάχιστον 18 χρόνια!).

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από petasis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θεωρώ το θέμα τόσο σημαντικό, που πρέπει να το δει σοβαρά το κράτος. Στον σεισμό του 99 για παράδειγμα, είδαμε στην πράξη την αξιοπιστία της κινητής και της σταθερής. Στον επόμενο σεισμό θα ξεμείνουμε μόνο με τα κινητά. Σωθήκαμε...
    Με σεισμούς έχει διακοπεί τηλεφωνία/ιντερνετ σε ολόκληρες χώρες, δεν είναι και ότι πιο ταιριαστό ως παράδειγμα. Γενικότερα όμως θέλω να πιστεύω ότι έχουν αναβαθμιστεί τα δίκτυα από το 1999, καθώς τότε χρειάστηκα πάνω από 2 ώρες να βγάλω γραμμή είτε με σταθερό είτε με κινητό. Αυτό συνέβαινε και σε κάθε γνωστή γιορτή παλιότερα. Τώρα ή έχουμε καλύτερα δίκτυα ή στέλνουμε περισσότερα μηνύματα παρά τηλέφωνα...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από petasis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή, επειδή κάτι δεν είναι ολόσωστο, δεν τρέχει τίποτα αν το πετσοκόψουμε κιόλας;
    Απλά δε μπορεί να τίθεται ως επιχείρημα "ζωής και θανάτου" η αποκλειστική εξάρτηση σε 1.. τηλεφωνικό καλώδιο.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    ok GSM και κοίτα να μη λήγει η κάρτα κάθε μήνα πάμε μπροστά
    Πολλά πακέτα κινητής δίνουν επιπλέον SIMs, μοιράζοντας το data σε άλλες συσκευές (tablets, συναγερμούς, 3G/4G modems / routers για xDSL backup, κτλ) και φυσικά δεν λήγουν ποτέ. Μάλιστα η 2η σε κάποια πακέτα είναι εντελώς δωρεάν. Έχω πάρει έτσι 4 SIMs από συγγενείς.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος psyxakias : 27-04-19 στις 10:51.

  12. #1152
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.699
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    @ psyxakias

    " θέλω να πιστεύω ότι έχουν αναβαθμιστεί τα δίκτυα από το 1999, καθώς τότε χρειάστηκα πάνω από 2 ώρες να βγάλω γραμμή είτε με σταθερό είτε με κινητό. "

    Αν σου ξαναχρειαστεί
    ακολούθησε το ανάποδο από τους άλλους.

    Τα δίκτυα κινητής κορέστηκαν.
    Το σταθερό άδειασε.
    Τα διεθνή αδειάσανε

    Πάρε από σταθερό σε σταθερό (1η προσπάθεια)
    Πάρε από σταθερό σε κινητό (2 η προσπάθεια)

    Τώρα επειδή τα πράγματα εξελίχθηκαν από το 1999 θά σούλεγα 1η προσπάθεια viber. (κατά προτίμηση wifi)

    Ο ΟΤΕ είχε από τότε σύστημα για προτεραιότητες κλήσεων. Οι κινητοί όχι. Ετσι έδινε προτεραιότητα σε τηλεφωνήματα προς Πυροσβεστική, ΕΚΑΒ, Αστυνομία κι έκοβε τις άλλες.

    Eπειδή το Καλλιθέα - Κηφισιά (σταθερά) είχε κοπεί, έβγαλα αμέσως γραμμή μέσω Λονδίνου.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitri_ns : 27-04-19 στις 12:07.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  13. #1153
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από petasis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να έχεις GSM πρέπει α) να υπάρχει σήμα, και β) να μην λήγει η κάρτα κάθε μήνα.
    Δεν είναι όλοι οι συναγερμοί συνδεδεμένοι με κάποιο κέντρο παρακολούθησης νομίζω. Κάποιοι ειδοποιούν σε συμβάν μόνο.
    Τότε μένεις μόνο στην ενσύρματη σύνδεση και ότι ήθελε προκύψει. Δεν έχεις σήμα(που λύνεται με εξωτερική κεραία), δεν θέλεις να πληρώνεις και κάρτα/σύνδεση, τι παραπάνω να σου κάνει ο συναγερμός αν κοπεί ή πάθει βλάβη η ενσύρματη σύνδεση;;

    'Ολοι οι συναγερμοί(εκτός αν είναι κάποιος με 30 ευρώ) έχουν δυνατότητα να συνδεθούν με κέντρο λήψης σημάτων, μόνος σου επιλέγεις για μεγαλύτερη ασφάλεια να συνδεθείς με το κέντρο λήψης σημάτων αλλά και εκεί φυσικά θα πληρώσεις, δεν θα σε συνδέσουν τζάμπα.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  14. #1154
    Εγγραφή
    09-03-2008
    Μηνύματα
    586
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cyta
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    26(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε το αναφέρω τυχαία, είχα 10+ χρόνια ISDN. Προβλήματα δεν είχα, αν και είχα κάποιο παράπονο πως (δεν) εφάρμοζαν το χρόνο ομιλίας στους MSN αριθμούς (σχετικά links: #1, #2). Και εκεί ο.. περίεργος βέβαια είχα θεωρηθεί που δε γκρίνιαζε για το "άθλιο netmod", επειδή όλα αυτά τα χρόνια είχα το ίδιο ενώ σε άλλους είχαν καεί 2-3-4 σε μικρότερο διάστημα. Μάλιστα το έχω ακόμα, διότι είπα στον ΟΤΕ να το επιπεριέργωςι μου είπαν θα με ειδοποιήσουν αλλά δεν έγινε ποτέ, και το δοκίμασα πρόσφατα σε γραμμή και λειτουργεί ΟΚ (το έχω τουλάχιστον 18 χρόνια!).
    Τήν ίδια πολιτική μή ένταξης του msn στό πακέτο ομιλίας εφαρμόζουν όλως περιέργως καί στό VoIP.
    Τό santis πάντως το έχω κρατήσει καί εγώ.

  15. #1155
    Εγγραφή
    12-03-2015
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από galotzas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπα? Τωρα υποχρεωνουν για VOIP? Περσυ με πηραν και εθαβαν την cyta οτι εχεις VOIP και οταν κοπει το ρευμα δεν θα εχεις τηλεφωνο και μπλα μπλα. Ρεζιλιδες
    βάλε ups !!!

Σελ. 77 από 87 ΠρώτηΠρώτη ... 576772757677787982 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Χρήση FritzBox 7270v3 ως PBX σε VoIP γραμμή του ΟΤΕ (χωρίς τη χρήση Speedport)
    Από deniSun στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 541
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-05-20, 10:19
  2. μεταβαση σε νυχτερινο ρευμα και λογαριασμος (ηρων)
    Από CptBill στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-12-17, 19:02
  3. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-17, 12:48
  4. Vodafone σε voip
    Από achiavg στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-06-17, 22:26
  5. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-03-17, 08:41

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας