Σελ. 74 από 87 ΠρώτηΠρώτη ... 54646972737475767984 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.096-1.110 από 1297
  1. #1096
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.691
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios4711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού είναι παίξουμε τη κολοκυθιά θα παίξω
    Μπορείς να δώσεις εικόνα από το συμβόλαιο που έχεις, όπου αναφέρει ότι το ποσό που δεσμεύτηκες να πληρώνεις δεν μπορεί να αλλαχθεί μονομερώς από την πλευρά σου;
    Δεν το λέει πουθενά ε; φυσικό είναι. Αφού είναι αυτονόητο ότι δεν μπορείς να το κάνεις. Αυτός είναι και ο λόγος που κάνουμε συμβόλαια, να μην αποφασίζουμε εκ των υστέρων ότι δε μας βολεύει κάποιο σημείο της συναλλαγής.
    Το ότι δεν το λέει δε σου δίνει το δικαίωμα να πληρώσεις λιγότερα τον επόμενο μήνα
    Eίσαι λίγο νυχτωμένος
    Το ότι ο πάροχος μπορεί μονομερώς ν' αλλάξει τους όρους συμβολαίου και σου δίνει απλά το δικαίωμα να αποχωρήσεις εντός μηνός αζημίως, τόχεις ακούσει ?

    Αν θες να παίξεις κολοκυθιά, παίξτη μόνος σου.
    Εγώ μεγάλωσα και παίζω "περνά-περνά η μέλισσα"
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  2. #1097
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.880
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eίσαι λίγο νυχτωμένος
    Το ότι ο πάροχος μπορεί μονομερώς ν' αλλάξει τους όρους συμβολαίου και σου δίνει απλά το δικαίωμα να αποχωρήσεις εντός μηνός αζημίως, τόχεις ακούσει ?

    Αν θες να παίξεις κολοκυθιά, παίξτη μόνος σου.
    Εγώ μεγάλωσα και παίζω "περνά-περνά η μέλισσα"
    Σε ορισμένου χρόνου συμβόλαια πλέον δεν μπορει πχ να αλλάξει πάγιο ή λεπτά ομιλίας/mb/ταχύτητα κι έτσι...

  3. #1098
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.691
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ορισμένου χρόνου συμβόλαια πλέον δεν μπορει πχ να αλλάξει πάγιο ή λεπτά ομιλίας/mb/ταχύτητα κι έτσι...
    Από pstn σε voip ?
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  4. #1099
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.880
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από pstn σε voip ?
    Δεν νομίζω ότι προβλέπει/καλύπτει κάτι τέτοιο ο νέος κανονισμός.

  5. #1100
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020


    ...θα τα βλέπουν τα παιδιά μας σε 5-10 χρόνια...και θα λένε... κοίτα να δεις τι τραβούσαν οι γέροι μας με το τηλ!!!


  6. #1101
    Εγγραφή
    31-07-2017
    Περιοχή
    χανια κρητη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    937
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΥΔΩΝΑΣ
    Router
    fritzbox 5530 fiber
    Κάποια στιγμή και αυτοί που δεν θέλουν το voip θα αναγκαστούν να αποδεχτούν θα μου πει κάποιος αν με αναγκάσουν να γυρίσω θα πάω σε άλλον παροχο αν είσαι σε συμβόλαιο αόριστου χρόνου να συμφωνήσω αν είσαι όμως σε συμβόλαιο ορισμένου χρόνου ( Ε Ι ∆ Ι Κ Ο Ι Ο Ρ Ο Ι ) [15. Ρητά συμφωνείται, ότι σε περίπτωση που η σύµβαση λυθεί χωρίς σπουδαίο λόγο από τον Πελάτη, ή από την Εταιρεία λόγω υπαιτιότητας του Πελάτη πριν από την πάροδο των είκοσι τεσσάρων (24) µηνών από την ημερομηνία ενεργοποίησής του, τότε ο Πελάτης θα χρεωθεί εφάπαξ στο λογαριασµό της Τηλεφωνικής του Γραµµής το Τέλος Αποδέσμευσης, το οποίο για το παρόν Πρόγραµµα προκύπτει ως το µικρότερο από τα παρακάτω ποσά: i) το σύνολο της έκπτωσης του µηνιαίου τέλους του παρόντος Προγράµµατος (διαφορά µεταξύ του µηνιαίου τέλους της ελάχιστης διάρκειας παραµονής και αορίστου χρόνου) που έχει λάβει ο Πελάτης µέχρι τη στιγµή καταγγελίας της σύµβασης. Ειδικά στην περίπτωση που η καταγγελία της σύµβασης γίνει πριν την πάροδο 2 µηνών από την έναρξη εφαρµογής του παρόντος Προγράµµατος στην παραπάνω τηλεφωνική γραµµή, ο Πελάτης θα χρεωθεί µε τα µηνιαία τέλη δύο µηνών αορίστου χρόνου, και ii) το ένα τρίτο του αθροίσµατος των µηνιαίων τελών από τη στιγµή της καταγγελίας της σύµβασης µέχρι την λήξη της ελάχιστης διάρκειας παραµονής. Όλα τα παραπάνω ποσά υπολογίζονται προ ΦΠΑ και Τέλους Συνδροµητών Σταθερής Τηλεφωνίας και στο τελικό ποσό εφαρµόζεται ΦΠΑ.] και θα μεινω (στο κομμάτι Ρητά συμφωνείται, ότι σε περίπτωση που η σύµβαση λυθεί χωρίς σπουδαίο λόγο) λέτε ο οτε θα θεώρηση σπουδαίο λόγο το δεν θέλω voip και θέλω να κάνω διακοπή συμβολαίου και άντε και έκανες διακοπή συμβολαίου είτε με Τέλος Αποδέσμευσης είτε χωρίς και πηγες –πηγατε σε άλλον παροχο όταν στο μέλλον και οι άλλοι παροχοι θα γυρίσουν και αυτοί σε voip τι θα κάνετε θα κόψετε τελείως το τηλέφωνο

  7. #1102
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από terism69 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ....όταν στο μέλλον και οι άλλοι παροχοι θα γυρίσουν και αυτοί σε voip τι θα κάνετε θα κόψετε τελείως το τηλέφωνο
    Όταν στο μέλλον γυρίσουν όλοι οι πάροχοι σε VoIP τότε η τηλεφωνία θα είναι ανεξάρτητη από το internet
    Θα δίνουν naked DSL και θα μπορούμε να επιλέξουμε να μη βάλουμε καθόλου τηλεφωνία ή να βάλουμε από άλλον πάροχο που μας βολεύει καλύτερα, θα είναι γενικώς φτηνότερο το συνολικό κόστος και δεν θα έχει γελοίους περιορισμούς πχ να μην μπορείς να τον βάλεις να δουλέψει σε softphone κλπ.
    Αλλά αυτά είπαμε στο μέλλον. Αν ο ΟΤΕ βιάζεται να μας φέρει το μέλλον σήμερα καλώς τα δεχτήκαμε. Να το κάνει σωστά όμως
    Αν μου μειώσει την τιμή και με αφήσει να χρησιμοποιήσω την υπηρεσία με όποια συσκευή θέλω με όποιον τρόπο και σε όποιον τόπο θέλω, ευχαρίστως να το βάλω από σήμερα.
    Δεν είμαι κατά της τεχνολογίας VoIP, έχω νούμερο και στη Yuboto, είμαι όμως κατά του υποχρεωτικού τρόπου που το δίνει ο ΟΤΕ
    Αυτός θέλει με αυτόν τον τρόπο να μειώσει το κόστος του και να αυξήσει την ευελιξία του αλλά αδιαφορεί ότι το ίδιο ακριβώς θέλω και εγώ.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eίσαι λίγο νυχτωμένος
    Το ότι ο πάροχος μπορεί μονομερώς ν' αλλάξει τους όρους συμβολαίου και σου δίνει απλά το δικαίωμα να αποχωρήσεις εντός μηνός αζημίως, τόχεις ακούσει ?

    Αν θες να παίξεις κολοκυθιά, παίξτη μόνος σου.
    Εγώ μεγάλωσα και παίζω "περνά-περνά η μέλισσα"
    Γιαυτό έκανα bold τα γράμματα και έβαλα και υπογράμμιση για να καταλάβεις ότι μιλάω για τη δική μου πλευρά.
    Μπορώ να αλλάξω μονομερώς τους όρους εγώ; (πχ να του πληρώνω λιγότερα; ) αν μπορώ ευχαρίστως του δίνω το δικαίωμα να αποχωρήσει αζημίως (ο ΟΤΕ) Τόσα αποφάσισα να δίνω κύριε αν δε σου αρέσει φύγε πάνε βρες άλλον πελάτη. Να φύγετε κύριε να πάτε αλλού
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stelios4711 : 04-04-19 στις 23:59.

  8. #1103
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios4711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιαυτό έκανα bold τα γράμματα και έβαλα και υπογράμμιση για να καταλάβεις ότι μιλάω για τη δική μου πλευρά.
    Μπορώ να αλλάξω μονομερώς τους όρους εγώ; (πχ να του πληρώνω λιγότερα; ) αν μπορώ ευχαρίστως του δίνω το δικαίωμα να αποχωρήσει αζημίως (ο ΟΤΕ) Τόσα αποφάσισα να δίνω κύριε αν δε σου αρέσει φύγε πάνε βρες άλλον πελάτη. Να φύγετε κύριε να πάτε αλλού
    Τώρα όχι! Είχες την ευχέρεια κατά την σύναψη της σύμβασης να θέσεις και τους δικούς σου όρους, άσχετα αν το άλλο μέρος τους αποδεχόταν για να προχωρήσετε στην συμφωνία. Έτσι συμβαίνει στις εμπορικές συμβάσεις και αλλού.
    Από την στιγμή που αποδέχθηκες του όποιους όρους, υποχρεωτικά πορεύεσαι με αυτούς.

  9. #1104
    Εγγραφή
    25-10-2003
    Περιοχή
    marousi
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    433
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13000/950
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    TP-limk-kati + Netgear
    Τελευταίο επισοδειο στο σειριαλ από τα εξωτικά ΣΠΑΤΑ.
    Συνδρομητής cyta 3 χρονια τώρα, όλα καλά (18dn/1up + 2 voip γραμμες). Έρχεται η voda και μας παίρνει τον πάροχο, οπότε παπαλα cyta4U, πάπαλα και τα απεριόριστα προς το νησί!!!
    Και εκεί που κουναμε και ξυνουμε την κελέα μας, τσουπ 50/5 η voda με 25ευρα/μηνα. Ενδίδουμε και δυο μέρες μετά, κομμένο τηλέφωνο αλλά internet ok.
    ξεκινά η μετάβαση, και αφού κυνηγάμε τον κουριερ στα μισά Σπατα έχουμε στα χέρια μας ένα ωραίο μαύρο router (fibra μας το είπαν) μαζί με μερικά φίλτρα για αναλογικό τηλ. Το fibra /300N τούμπανο με τα dualband του, τα 5Ghz του, τα διπλά και τετραπλά SSID για τους μουσαφιρεόυς, τις phone ports του.... Χλίδα μηλάμε.
    Και να που κλειδώνει το άτιμο στα 50/5 και κατέβαζε κιόλας ..... ώρε γλέντια, μπράβο Voda!
    Τηλέφωνο όμως?? Παγερά κόκκινο, σαν το κρασι νεμεας ενα πράμα. Ρε ρεστρτ από εδω, ρεσταρτ από κει τίποτα.
    Μπαινω και στο μενου, βλέπω και max rate 75/25 και λέω ρε τι κάνανε στους χαλκους??? Βέβαια η καμπίνα είναι στον κήπο μου (της ποτίζω με ευλάβεια και την γείωση, μήπως και ξηλώσει.....)

    Αλλά τηλεφωνο τίποτα. Κάποια στιγμή ρίχνω μουτρα και μιλάω και με τεχνικο......

    ΝΑ ΒΑΛΩ ΛΕΕΙ ΤΟ ΦΙΛΤΡΟ Η ΤΟ SPLITER ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΤΟ ΚΟΥΤΙ, ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΔΕΣΩ ΤΟ ΤΗΛ ΣΑΝ POTS!!!!!
    ΔΕΝ ΕΧΕΙ VOIP H ΚΑΜΠΙΝΑ MOY ΚΑΙ ΤΟ PHONE ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΚΟΚΚΙΝΟ


    Είπατε τίποτα χωριανοί? Vectored καμπινούλα έτοιμη για όλα, αλλα το POTS, POTS

  10. #1105
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pstratos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελευταίο επισοδειο στο σειριαλ από τα εξωτικά ΣΠΑΤΑ.
    Συνδρομητής cyta 3 χρονια τώρα, όλα καλά (18dn/1up + 2 voip γραμμες). Έρχεται η voda και μας παίρνει τον πάροχο, οπότε παπαλα cyta4U, πάπαλα και τα απεριόριστα προς το νησί!!!
    Και εκεί που κουναμε και ξυνουμε την κελέα μας, τσουπ 50/5 η voda με 25ευρα/μηνα. Ενδίδουμε και δυο μέρες μετά, κομμένο τηλέφωνο αλλά internet ok.
    ξεκινά η μετάβαση, και αφού κυνηγάμε τον κουριερ στα μισά Σπατα έχουμε στα χέρια μας ένα ωραίο μαύρο router (fibra μας το είπαν) μαζί με μερικά φίλτρα για αναλογικό τηλ. Το fibra /300N τούμπανο με τα dualband του, τα 5Ghz του, τα διπλά και τετραπλά SSID για τους μουσαφιρεόυς, τις phone ports του.... Χλίδα μηλάμε.
    Και να που κλειδώνει το άτιμο στα 50/5 και κατέβαζε κιόλας ..... ώρε γλέντια, μπράβο Voda!
    Τηλέφωνο όμως?? Παγερά κόκκινο, σαν το κρασι νεμεας ενα πράμα. Ρε ρεστρτ από εδω, ρεσταρτ από κει τίποτα.
    Μπαινω και στο μενου, βλέπω και max rate 75/25 και λέω ρε τι κάνανε στους χαλκους??? Βέβαια η καμπίνα είναι στον κήπο μου (της ποτίζω με ευλάβεια και την γείωση, μήπως και ξηλώσει.....)

    Αλλά τηλεφωνο τίποτα. Κάποια στιγμή ρίχνω μουτρα και μιλάω και με τεχνικο......

    ΝΑ ΒΑΛΩ ΛΕΕΙ ΤΟ ΦΙΛΤΡΟ Η ΤΟ SPLITER ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΤΟ ΚΟΥΤΙ, ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΔΕΣΩ ΤΟ ΤΗΛ ΣΑΝ POTS!!!!!
    ΔΕΝ ΕΧΕΙ VOIP H ΚΑΜΠΙΝΑ MOY ΚΑΙ ΤΟ PHONE ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΚΟΚΚΙΝΟ


    Είπατε τίποτα χωριανοί? Vectored καμπινούλα έτοιμη για όλα, αλλα το POTS, POTS
    H καμπίνα είναι του ΟΤΕ;;
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  11. #1106
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.335
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Fotis_Greece Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επιβεβαιωνω οτι με το νεο firmware του Oxygen (το περασα εγω manually) τα προβληματα στο VOIP εχουν εξαλειφθει. Επιτελους μιλας κανονικα ακομα και αφαιρωντας το bandwidth limit στο Draytek.
    Ωραία νέα.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  12. #1107
    Εγγραφή
    25-10-2003
    Περιοχή
    marousi
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    433
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13000/950
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    TP-limk-kati + Netgear
    Πρέπει να είναι του οτε, καθώς είχαμε και παλιότερα γραμμή ΟΤΕ από την ίδια, μετά μπηκαμε σε CYTA , και τώρα voda χωρίς ξεμπριζομα / δημιουργία νεου βροχου

  13. #1108
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pstratos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρέπει να είναι του οτε, καθώς είχαμε και παλιότερα γραμμή ΟΤΕ από την ίδια, μετά μπηκαμε σε CYTA , και τώρα voda χωρίς ξεμπριζομα / δημιουργία νεου βροχου
    Αφού είναι δίπλα σου, δεν έχεις προσέξει τι γράφει πάνω;;

    Είναι περίεργο να δίνει VDSL με POTS από ξένη καμπίνα.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  14. #1109
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pstratos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελευταίο επισοδειο στο σειριαλ από τα εξωτικά ΣΠΑΤΑ.
    Συνδρομητής cyta 3 χρονια τώρα, όλα καλά (18dn/1up + 2 voip γραμμες). Έρχεται η voda και μας παίρνει τον πάροχο, οπότε παπαλα cyta4U, πάπαλα και τα απεριόριστα προς το νησί!!!
    Και εκεί που κουναμε και ξυνουμε την κελέα μας, τσουπ 50/5 η voda με 25ευρα/μηνα. Ενδίδουμε και δυο μέρες μετά, κομμένο τηλέφωνο αλλά internet ok.
    ξεκινά η μετάβαση, και αφού κυνηγάμε τον κουριερ στα μισά Σπατα έχουμε στα χέρια μας ένα ωραίο μαύρο router (fibra μας το είπαν) μαζί με μερικά φίλτρα για αναλογικό τηλ. Το fibra /300N τούμπανο με τα dualband του, τα 5Ghz του, τα διπλά και τετραπλά SSID για τους μουσαφιρεόυς, τις phone ports του.... Χλίδα μηλάμε.
    Και να που κλειδώνει το άτιμο στα 50/5 και κατέβαζε κιόλας ..... ώρε γλέντια, μπράβο Voda!
    Τηλέφωνο όμως?? Παγερά κόκκινο, σαν το κρασι νεμεας ενα πράμα. Ρε ρεστρτ από εδω, ρεσταρτ από κει τίποτα.
    Μπαινω και στο μενου, βλέπω και max rate 75/25 και λέω ρε τι κάνανε στους χαλκους??? Βέβαια η καμπίνα είναι στον κήπο μου (της ποτίζω με ευλάβεια και την γείωση, μήπως και ξηλώσει.....)

    Αλλά τηλεφωνο τίποτα. Κάποια στιγμή ρίχνω μουτρα και μιλάω και με τεχνικο......

    ΝΑ ΒΑΛΩ ΛΕΕΙ ΤΟ ΦΙΛΤΡΟ Η ΤΟ SPLITER ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΤΟ ΚΟΥΤΙ, ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΔΕΣΩ ΤΟ ΤΗΛ ΣΑΝ POTS!!!!!
    ΔΕΝ ΕΧΕΙ VOIP H ΚΑΜΠΙΝΑ MOY ΚΑΙ ΤΟ PHONE ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΚΟΚΚΙΝΟ


    Είπατε τίποτα χωριανοί? Vectored καμπινούλα έτοιμη για όλα, αλλα το POTS, POTS
    Εχουν ακουστεί αρκετές περιπτώσεις άλλων παρόχων που ακόμα δίνουν Pots, ακόμα και απο νεο καφάο, αλλά όχι για πολύ

  15. #1110
    Εγγραφή
    16-12-2005
    Μηνύματα
    596
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    Inalan
    Router
    Draytek 2865ac
    SNR / Attn
    11(dB) / 17(dB)
    Σημερινο: Ναυτιλιακη εταιρεία στη Αθηνα, υπάλληλος του ΟΤΕ καλει και ζητά τον διευθύνων συμβουλο. Τον συνδεσαν σε μενα και ρωταω περι τινος πρόκειται μιας και απουσιαζε. Μου απαντησε για την "αναβάθμιση" της τηλεφωνιας σε ευρυζωνικη. Απαντω: μιληστε σε μενα, ειμαι ο τεχνικος, μαζι θα πρεπει να συνεννοηθούμε. Μου λεει οτι δεν γινεται και μονο με τον Διευθ. Συμβουλο θα πρέπει να γινει.
    Του απαντησα να καλεσει σε 6 μηνες που θα γυρισει!!!

Σελ. 74 από 87 ΠρώτηΠρώτη ... 54646972737475767984 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Χρήση FritzBox 7270v3 ως PBX σε VoIP γραμμή του ΟΤΕ (χωρίς τη χρήση Speedport)
    Από deniSun στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 541
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-05-20, 10:19
  2. μεταβαση σε νυχτερινο ρευμα και λογαριασμος (ηρων)
    Από CptBill στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-12-17, 19:02
  3. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-17, 12:48
  4. Vodafone σε voip
    Από achiavg στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-06-17, 22:26
  5. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-03-17, 08:41

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας