Σελ. 25 από 87 ΠρώτηΠρώτη ... 515202324252627303545 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 361-375 από 1297
  1. #361
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iokastis Εμφάνιση μηνυμάτων

    χαχαχα μα δεν σε ρωτησα την αποψη μου εξεφρασα και μαλιστα τεκμηριωμένα ενώ εσυ αντίθετα μου επιτεθηκες με υφος ειρωνικο.αν σε ενοχλεί το κάθε μελος να γραφει την αποψη του να το πεις ξεκάθαρα και διχως να μειωνεις κανενα! αυτά και δεν το συνεχιζω γιατι είναι εκτος θεματος

    .
    Ναι, βλέπω πολύ τεκμηρίωση

    στο καματι της τηλεφωνιας το voip είναι οπισθοδρομιση.και δεν με νοιαζει τι φταιει αν η υλοποιηση δεν γινεται σωστα..ας την εκαναν

  2. #362
    Εγγραφή
    09-10-2017
    Μηνύματα
    320
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    Router
    asus ac55u/speedport e.2i
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανώς και δεν προσπαθώ να σε πείσω.

    Εξέλιξη ήταν μόνο από αυτό

    Συνημμένο Αρχείο 195403
    σε αυτό


    Συνημμένο Αρχείο 195402.

    Τι κι αν ήθελες τηλεφωνήτρια να σε συνδέσει, τι κι αν στοίχιζε μία περιουσία η κάθε κλήση (κλείσε να σε πάρω εγώ)

    Το voip είναι οπισθοδρόμηση, τελεία και παύλα.
    Ασε που τα κωλόπ@ιδα θέλουν να το επιβάλλουν και στα κινητά.

    Πάλι καλά που εφαρμόστηκε με το έτσι θέλω, με τσαμπουκά και δεν κάνανε συνέλευση πολυκατοικίας.

    ΥΓ
    Εμείς εδώ στο Παλιό Φάληρο αντιστεκόμαστε στους αντίχριστους. Κατεβάζουμε και αγάλματα
    Συνημμένο Αρχείο 195407
    να με πεισεις σε τι; στο ότι οσοι εχουν voip με την οποια διακοπη στο ηλεκτρικο δεν εχουν τηλεφωνο και ότι αυτό είναι οπισθοδρομηση;όχι δεν θα με πεισεις.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, βλέπω πολύ τεκμηρίωση
    διαφωνεις ότι με την οποια διακοπη στο ηλεκτρικο αυτος που εχει voip δεν θα εχει τηλεφωνο,ναι η οχι;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην παραδοσιακή τηλεφωνία, όταν δύο μέρη συνδέονται για να συνομιλήσουν, ανοίγουν ένα κανάλι επικοινωνίας στο δίκτυο και το διατηρούν ώσπου να κλείσει η γραμμή.

    Επειδή μία μιλάει ο ένας και μία ο άλλος το κανάλι υπο-χρησιμοποιείται τουλάχιστον κατά 50 %
    Αυτό είναι κατασπατάληση πόρων και υλικού.

    Στην voip τεχνολογία (ακόμακαι πάνω από χαλκό) όπου δεν υπάρχει κανάλι αλλά πακέτα που ταξιδεύουν χωρίς να μπερδεύονται, από το ίδιο υλικό περνούν πολλαπλές συνδέσεις.

    Αυτό είναι τεράστια ανακούφιση και επαύξηση χωρητικότητας για τα ήδη υπάρχοντα δίκτυα των παρόχων ώστε να ταξιδεύει πολύ περισσότερη πληροφορία (είτε φωνή είτε data)

    Τα ίδια γίνονται και στα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας όπου σταδιακά όλα (φωνή και data) γίνονται πακέτα ip.
    Εκεί όμως απαιτείται σύνδεση data όπου τα δίκτυα υστερούν σε κάλυψη (το 4G που λέμε) και πολλές συσκευές δεν υποστηρίζουν ακόμα VoLTE ( = Voice over LTE)

    Επειδή όλα γίνονται πακέτα και ταξιδεύουν, αναπτύχθηκαν εφαρμογές τύπου skype, viber, whatsup, βιντεοκλήσης κλπ 'οπου φωνή, φωτογραφίες, βίντεο ταξιδεύουν όλα μαζί υπό μορφή πακέτου.

    Μονόδρομος το ip και το voice over ip (voip)

    - - - Updated - - -



    Ελπίζω να σου έλυσα τις απορίες, είναι η εξέλιξη των πραγμάτων.

    Χωρίς να έχει πολύ μεγάλη σχέση, προτιμάς αυτοκίνητο 20ετίας ή σύγχρονο?
    Ναι μεν υποχρεώνεσαι να ξοδεύεσαι και να το αλλάξεις (τα παλιά αυτοκίνητα κρατούσαν 50 χρόνια με ελάχιστη συντήρηση), αλλά καμμία σχέση με τα τωρινά.

    Εξέλιξη το λέμε

    @iokastis
    Πολύ το εγώ χρησιμοποιείς και αν δεν είσαι το κέντρο του κόσμου όπου όλα περιστρέφονται γύρω σου, κάπου είσαι λάθος.
    αν γινει διακοπη στο ηλεκτρικο αυτος που εχει voip θα εχει τηλεφωνο ναι η οχι; τα υπολοιπα είναι εξω από αυτό που ρωταω,μπορεις να μου απαντησεις συγκεκριμενα;

  3. #363
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.621
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iokastis Εμφάνιση μηνυμάτων
    να με πεισεις σε τι; στο ότι οσοι εχουν voip με την οποια διακοπη στο ηλεκτρικο δεν εχουν τηλεφωνο και ότι αυτό είναι οπισθοδρομηση;όχι δεν θα με πεισεις.
    Τα παλιά σπίτια είχανε 2 πρίζες.
    Γιατι αυτές ήταν οι ανάγκες, δεν υπήρχαν ηλεκτρικές συσκευές.

    Τώρα μόνο η κουζίνα έχει 40 πρίζες και λίγες λέω.

    Πάρε ένα ups, βάλτου κι ένα φωτιστικό led να έχεις φως, αν το χρειάζεσαι, όταν κόβεται το ρεύμα και σταμάτα να γκρινιάζεις για το voip.

    Το voip σε πάει μπροστά. Τώρα έχεις και φως..
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  4. #364
    Εγγραφή
    09-10-2017
    Μηνύματα
    320
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    Router
    asus ac55u/speedport e.2i
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα παλιά σπίτια είχανε 2 πρίζες.
    Γιατι αυτές ήταν οι ανάγκες, δεν υπήρχαν ηλεκτρικές συσκευές.

    Τώρα μόνο η κουζίνα έχει 40 πρίζες και λίγες λέω.

    Πάρε ένα ups, βάλτου κι ένα φωτιστικό led να έχεις φως, αν το χρειάζεσαι, όταν κόβεται το ρεύμα και σταμάτα να γκρινιάζεις για το voip.

    Το voip σε πάει μπροστά. Τώρα έχεις και φως..
    και ups να βαλω αν πεσει το ηλεκτρικο δεν υπαρχει σταθερο..διαφωνεις; απαντησε σε αυτό και ΔΕΝ γρινιαζω..διαπιστώσεις και ερωτημα κανω.

  5. #365
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.621
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iokastis Εμφάνιση μηνυμάτων
    να με πεισεις σε τι; στο ότι οσοι εχουν voip με την οποια διακοπη στο ηλεκτρικο δεν εχουν τηλεφωνο και ότι αυτό είναι οπισθοδρομηση;όχι δεν θα με πεισεις.

    - - - Updated - - -

    διαφωνεις ότι με την οποια διακοπη στο ηλεκτρικο αυτος που εχει voip δεν θα εχει τηλεφωνο,ναι η οχι;

    - - - Updated - - -

    αν γινει διακοπη στο ηλεκτρικο αυτος που εχει voip θα εχει τηλεφωνο ναι η οχι; τα υπολοιπα είναι εξω από αυτό που ρωταω,μπορεις να μου απαντησεις συγκεκριμενα;
    Οχι δεν θάχεις τηλέφωνο, εκτός αν βάλεις ups
    Δεν θάχεις ψυγείο
    Δεν θάχεις ασανσέρ
    Δεν θάχεις νερό αν έχεις πιεστικό

    Ουτε καν survivor γιατί δεν θα παίζει η τηλεόραση.

    Και οι συναγερμοί θα ουρλιάζουν και θα σου πάρουν το κεφάλι.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iokastis Εμφάνιση μηνυμάτων
    και ups να βαλω αν πεσει το ηλεκτρικο δεν υπαρχει σταθερο..διαφωνεις; απαντησε σε αυτό και ΔΕΝ γρινιαζω..διαπιστώσεις και ερωτημα κανω.
    Εδώ έχεις λάθος.
    Και σταθερό θα έχεις και ασύρματο τηλέφωνο αν το έχεις στο ups.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  6. #366
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iokastis Εμφάνιση μηνυμάτων
    εδώ οσοι αλλαξαν modem router υποχρεωτικα η cosmote τους γυρισε σε voip,το ιδιο γινεται και στις νεες συνδεσεις.
    Επικεντρώνεσαι σε έναν πάροχο, όταν μιλώ (ο κανονισμός) για όλους του παρόχους. Και αναφέρω ότι (όχι πάντα) σε αρκετές περιπτώσεις ήδη το εφαρμόζουν Wind και Vodafone (και αν θυμάμαι σωστά και η Nova).
    Eίναι γνωστό ότι ο ΟΤΕ έχει αποφασίσει μέσα στο 2019 όλο το δίκτυό του (άρα και οι υπηρεσίες) να είναι ΙΡ. Οι άλλοι δεν έχουν αναφέρει τέτοια προοπτική, αλλά εκεί θα καταλήξουν κάποια στιγμή και η αρχή γίνεται με τις καμπίνες του Vectoring, θέλουν δεν θέλουν.

  7. #367
    Εγγραφή
    09-10-2017
    Μηνύματα
    320
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    Router
    asus ac55u/speedport e.2i
    Path Level
    Fastpath
    κριμα ρε παιδια και το λεω ειλικρινα εδώ στην επαρχια αν οσοι εχουν voip βαλουν ups στην οποια διακοπη στο ηλεκτρικο ΔΕΝ θα εχουν σταθερο.θα μου πειτε πως το γνωριζω; δεν εχω εγω voip εχουν όμως οι φιλοι μου και μου το ειπαν.δεν εμεινα όμως σε αυτό εχω ups στον σταθερο και σε αυτό εχω και το μ/ρ και βλεπω ότι στις διακοπες του ηλεκτρικου πεφτει το κεντρο..δεν είναι ολη η Ελλαδα η Αθηνα τι να κανουμε ετσι εχουν τα πραγματα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επικεντρώνεσαι σε έναν πάροχο, όταν μιλώ (ο κανονισμός) για όλους του παρόχους. Και αναφέρω ότι (όχι πάντα) σε αρκετές περιπτώσεις ήδη το εφαρμόζουν Wind και Vodafone (και αν θυμάμαι σωστά και η Nova).
    Eίναι γνωστό ότι ο ΟΤΕ έχει αποφασίσει μέσα στο 2019 όλο το δίκτυό του (άρα και οι υπηρεσίες) να είναι ΙΡ. Οι άλλοι δεν έχουν αναφέρει τέτοια προοπτική, αλλά εκεί θα καταλήξουν κάποια στιγμή και η αρχή γίνεται με τις καμπίνες του Vectoring, θέλουν δεν θέλουν.
    εχεις δικιο,το κανω όμως γιατι εδώ εχουμε μονο την cosmote...το εχω αναφαιρει.κοιτα φιλε μου δεν θα ειχα καμια ενσταση για το voip αν δεν υπηραχαν πρακτικα ζητήματα όπως αυτό που αναφαιρω.πρεπει να πιεσουμε για να εξαληφθουν τα προβλήματα και αυτό θα γινει μονο με τη δημοσιοποιηση αυτων..εκει στοχευω ..

  8. #368
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iokastis Εμφάνιση μηνυμάτων
    να με πεισεις σε τι; στο ότι οσοι εχουν voip με την οποια διακοπη στο ηλεκτρικο δεν εχουν τηλεφωνο και ότι αυτό είναι οπισθοδρομηση;όχι δεν θα με πεισεις.

    διαφωνεις ότι με την οποια διακοπη στο ηλεκτρικο αυτος που εχει voip δεν θα εχει τηλεφωνο,ναι η οχι;

    αν γινει διακοπη στο ηλεκτρικο αυτος που εχει voip θα εχει τηλεφωνο ναι η οχι; τα υπολοιπα είναι εξω από αυτό που ρωταω,μπορεις να μου απαντησεις συγκεκριμενα;
    Διαφωνώ ότι αν γίνει διακοπή στο ηλεκτρικό κι έχεις Voip με σύνδεση από το αστικό κέντρο, δεν θα έχεις τηλεφωνία.
    Διαφωνώ ότι αν γίνει διακοπή στο ηλεκτρικό κι έχεις Voip με σύνδεση από την καμπίνα, δεν θα έχεις τηλεφωνία. Συμφωνώ ότι θα ισχύει στις περισσότερες περιπτώσεις σήμερα.
    Διαφωνώ ότι τo VoIP είναι οπισθοδρόμηση (κυριολεκτικά και μεταφορικά).

  9. #369
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iokastis Εμφάνιση μηνυμάτων
    κριμα ρε παιδια και το λεω ειλικρινα εδώ στην επαρχια αν οσοι εχουν voip βαλουν ups στην οποια διακοπη στο ηλεκτρικο ΔΕΝ θα εχουν σταθερο.θα μου πειτε πως το γνωριζω; δεν εχω εγω voip εχουν όμως οι φιλοι μου και μου το ειπαν.δεν εμεινα όμως σε αυτό εχω ups στον σταθερο και σε αυτό εχω και το μ/ρ και βλεπω ότι στις διακοπες του ηλεκτρικου πεφτει το κεντρο..δεν είναι ολη η Ελλαδα η Αθηνα τι να κανουμε ετσι εχουν τα πραγματα.

    - - - Updated - - -

    εχεις δικιο,το κανω όμως γιατι εδώ εχουμε μονο την cosmote...το εχω αναφαιρει.
    Αν γίνει διακοπή στο κέντρο και δεν έχουν μπαταρίες ή γεννήτρια τότε πάλι δεν θα έχεις τηλέφωνο.
    Συνήθως όταν γίνεται διακοπή γίνεται σε κάποια περιοχή, μερικές φορές πχ έμεις έχουμε διακοπή, το κέντρο όχι, ή το ανάποδο με την γραμμή να ξεκινά απο την καμπίνα αν γίνει διακοπή σε εμάς τότε δεν θα έχει και η καμπίνα ρεύμα.
    Αν η γραμμή ξεκινά απο το κέντρο, ακόμα και voip να είναι, αν έχουμε Ups θα έχουμε τηλέφωνο

  10. #370
    Εγγραφή
    09-10-2017
    Μηνύματα
    320
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    Router
    asus ac55u/speedport e.2i
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν γίνει διακοπή στο κέντρο και δεν έχουν μπαταρίες ή γεννήτρια τότε πάλι δεν θα έχεις τηλέφωνο.
    Συνήθως όταν γίνεται διακοπή γίνεται σε κάποια περιοχή, μερικές φορές πχ έμεις έχουμε διακοπή, το κέντρο όχι, ή το ανάποδο με την γραμμή να ξεκινά απο την καμπίνα αν γίνει διακοπή σε εμάς τότε δεν θα έχει και η καμπίνα ρεύμα.
    Αν η γραμμή ξεκινά απο το κέντρο, ακόμα και voip να είναι, αν έχουμε Ups θα έχουμε τηλέφωνο
    δεν εχουν τιποτα στο κεντρο..εκανα update στο πιο πανω μνμ και το εγραψα. τες πα δεν είναι προσωπικο το ζητημα..είναι πρακτικο για τους μισους εδώ που εχουν voip.

  11. #371
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.621
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iokastis Εμφάνιση μηνυμάτων
    κριμα ρε παιδια και το λεω ειλικρινα εδώ στην επαρχια αν οσοι εχουν voip βαλουν ups στην οποια διακοπη στο ηλεκτρικο ΔΕΝ θα εχουν σταθερο.θα μου πειτε πως το γνωριζω; δεν εχω εγω voip εχουν όμως οι φιλοι μου και μου το ειπαν.δεν εμεινα όμως σε αυτό εχω ups στον σταθερο και σε αυτό εχω και το μ/ρ και βλεπω ότι στις διακοπες του ηλεκτρικου πεφτει το κεντρο..δεν είναι ολη η Ελλαδα η Αθηνα τι να κανουμε ετσι εχουν τα πραγματα.
    O OTE έχει πολλά κέντρα.
    Με την εξέλιξη πολλά από αυτά γίνανε ανεπίβλεπτα, δηλαδή κλείσαν τις πόρτες, και τα κρατήσανε γιατί όλοι οι χαλκοί κατέληγαν εκεί.

    Ε τώρα αν κάποιος ανοίξει για όποιο λόγο, μην τον πάρει κανά μάτι, αφήσει ανοιχτά και μπούνε οι κατσίκες δεν φταίει το voip.

    Το παράδειγμα είναι πραγματικό από Ράχες Χριστού Ικαρίας.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  12. #372
    Εγγραφή
    09-10-2017
    Μηνύματα
    320
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    Router
    asus ac55u/speedport e.2i
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    O OTE έχει πολλά κέντρα.
    Με την εξέλιξη πολλά από αυτά γίνανε ανεπίβλεπτα, δηλαδή κλείσαν τις πόρτες, και τα κρατήσανε γιατί όλοι οι χαλκοί κατέληγαν εκεί.

    Ε τώρα αν κάποιος ανοίξει για όποιο λόγο, μην τον πάρει κανά μάτι, αφήσει ανοιχτά και μπούνε οι κατσίκες δεν φταίει το voip.

    Το παράδειγμα είναι πραγματικό από Ράχες Χριστού Ικαρίας.
    αυτό δεν ισχυει εδώ σ'εμας,στο κτηριο του οτε σχεδόν τρεις φορες την εβδομαδα ερχονται υπαλληλοι τεχνικοι και κανουν δουλεια..και η ενσταση μου είναι για την υλοποιηση του voip όχι για την τεχνολογια ..

  13. #373
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iokastis Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν εχουν τιποτα στο κεντρο..εκανα update στο πιο πανω μνμ και το εγραψα. τες πα δεν είναι προσωπικο το ζητημα..είναι πρακτικο για τους μισους εδώ που εχουν voip.
    Αν το κέντρο δεν έχει εφεδρική πηγή τροφοδοσίας (το αμφισβητώ αλλά το προσπερνώ), τότε 1000% δεν θα λειτουργεί και η απλή TDM τηλεφωνία που έχεις εσύ και όχι μόνο το VoIP του γείτονα. Μαγικά δεν γίνονται.

  14. #374
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    στο θέμα του ρευματος... να πω οτι είμαστε απ τους τυχερούς εδώ ακόμα... σε διακοπή... έχουμε ιντερνετ και τηλ... για κάποιες ώρες
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  15. #375
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.184
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν το κέντρο δεν έχει εφεδρική πηγή τροφοδοσίας (το αμφισβητώ αλλά το προσπερνώ), τότε 1000% δεν θα λειτουργεί και η απλή TDM τηλεφωνία που έχεις εσύ και όχι μόνο το VoIP του γείτονα. Μαγικά δεν γίνονται.
    Όσες φορές και να το γράψεις δεν πρόκειται να το καταλάβουν...
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

Σελ. 25 από 87 ΠρώτηΠρώτη ... 515202324252627303545 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Χρήση FritzBox 7270v3 ως PBX σε VoIP γραμμή του ΟΤΕ (χωρίς τη χρήση Speedport)
    Από deniSun στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 541
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-05-20, 10:19
  2. μεταβαση σε νυχτερινο ρευμα και λογαριασμος (ηρων)
    Από CptBill στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-12-17, 19:02
  3. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-17, 12:48
  4. Vodafone σε voip
    Από achiavg στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-06-17, 22:26
  5. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-03-17, 08:41

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας