Σελ. 26 από 87 ΠρώτηΠρώτη ... 616212425262728313646 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 376-390 από 1297
  1. #376
    Εγγραφή
    28-07-2007
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    943
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE ΚΑΜΠΙΝΑ
    Router
    Speedport Εntry+Cisco881
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΟΧΗ ΙΣΧΙΟΣ:
    ΗΔΗ στις επαρχιες και χωρια εχουν αρχισει να τοποθετουν γεννητριες διπλα στις καμπινες! Mεσα στην καμπινα υπαρχει διαταξη με πυκνωτη και μπαταρια για την αδιαλειπτη λειτουργια κατα το ελαχιστο, αλλα ικανο διαστημα για επανεκινηση του dslam, της μεταβασης στην παροχη απο την γεννητρια!
    Στις πιο μικρες καμπινες (RURAL) τοποθετουν συστημα με μπαταριες, κατι σαν ανοιχτο ups.Δηλαδη το inverter, ο μετασχ/στης και οι πλακετα ειναι χωριστα κομματια!
    Στα κεντρα υπαρχουν μπαταριες και γεννητριες μαζι! Οποτε στις συνδεσεις αυτες συνηθως δεν υπαρχει προβλημα!
    { λεω συνηθως, γιατι θα αναφερω ενα περιστατικο : πριν αρκετα πολυ καιρο επεσαν στο κεντρικο ιατρειο μου και οι 4 isdn γραμμες (τηλ. + ιντερνετ) (Σαββατο απογευμα), ενω η μια pstn λειτουργουσε ( τηλ. + ιντερνετ), καθως επισης και του ταχυδρομειου οι pstn γραμμες. Απομακρυσμενα δρομολογησα ολη την κινηση των ασυρματων δικτυων απο την pstn γραμμη και πηρα τηλεφωνο τον τεχνικο του οτε, που τοσα χρονια εχουμε γινει φιλοι και κολλητοι! Τελικα την επομενη εργασιμη μερα μου ειπε, οτι για καποιο λογο επεσε η ασφαλεια στον πινακα, μεσα στο κεντρο του οτε, που "πιανει" το isdn κεντρο με το isdn dslam του. ΕΔΩ ΤΩΡΑ : 1) ΔΕΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΗΚΕ Η ΓΕΝΝΗΤΡΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΕ ΔΙΑΚΟΠΗ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ, ΔΗΛΑΔΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΕΗ, 2) ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΗΚΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΜΠΑΤΑΡΙΕς, ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ, ΚΑΙ ΚΑΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΑΔΕΙΑΣΑΝ ΟΙ ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ. }
    ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΗΧΟΥ ΚΛΗΣΕΙΣ:
    ΤΟ VOIP αναμφισβητητα προσφερει πολυ καλυτερη ποιοτητα ηχου, κρυσταλινο και καθαρο!
    Σιγουρα μπορει να υπαρξουν προβληματα σε καποιους που μπορει να οφειλονται σε προβληματικο εξοπλισμο (και οι PSTN συσκευες καποτε μπορει να χαλασουν), ειτε σε προβλημα χαμηλου ευρους μιας γραμμης
    (σπανια οταν υπαρχει σωστο qos και στις δυο πλευρες)! Ομως και ποσες κλασικες pstn γραμμες δεν ειχαν θορυβο, τσαχαλισμα, συνακροαση........!
    ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΛΕΙΔΩΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΡΟΥΤΕΡ.
    Φευγοντας ο θορυβος της κλασικης τηλεφωνιας και ελευθερωνοντας συχνοτητες το μοντεμ θα κλειδωσει κλυτερα στις δυσκολες γραμμες!
    { ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ στο σπιτι μου, με isdn κλειδωνα 2100-2200, οταν την εκανα pstn πηγε 3900-4100, και οταν το εκανα voip κλειδωσε σταθερα 5900-6100. Ο ΟΤΕ δεν ηθελε να μου το κανει voip λογω χαμηλων συγχρονισμων και ταχυτητων, αλλα με λιγο "σμπρωξιμο" και παρακαλια, και αφου υπεγραψα οτι εχω την ευθυνη εγω και οτι γνωριζω πληρως για τα πιθανα προβληματα, προχωρησαμε σε δοκιμαστικη μεταβαση, η οποια ηταν απολυτα επιτυχης, οπως το φανταζομουνα και υποστηριζα)
    ΤΕΛΟΣ, η γραμμη voip μπορει να παιξει αριστα και σε βλαβη με μονοκλονο καλωδιο, ενω η κλασικη τηλεφωνια βγαινει off! Συχνη βλαβη αυτη!
    ΙΑΤΡΙΚΗ, ΕΦΗΜΕΡΙΕΣ, LAN, WLAN, WAN, VOIP, FAST ETHERNET, ΑΣΥΡΜΑΤΕΣ ΖΕΥΞΕΙΣ.

  2. #377
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Πριν από λίγο ήρθε sms στο κινητό για να απαντήσω σε ένα ερωτηματολόγιο σε έρευνα του ΟΤΕ, στην ιστοσελίδα https://conferience.com/app/ck_loyalty_c.
    Στο τέλος είχε πεδίο που έγραφες τυχόν δικές σου απόψεις/σχόλια/υποδείξεις.
    Ζήτησα τον κωδικό για λειτουργία της υπηρεσίας VoIP σε δικιά μου συσκευή, όπως συμβαίνει και σε άλλες περιπτώσεις του Ομίλου DT.

  3. #378
    Εγγραφή
    16-09-2007
    Περιοχή
    Παλαιοχώρι Ηλείας
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    102
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΣΤΟΥΝΗ
    Router
    Speedport Smart
    SNR / Attn
    13.5(dB) / 13.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εσείς που κατηγορείται το voip σκεφτείτε το εξής:
    Αν έχεις PSTN γραμμή και το ψηφιακό κέντρο πάθει βλάβη, δεν υπάρχουν ανταλλακτικά, καθώς λόγω πεπερασμένης τεχνολογίας δεν τα υποστηρίζουν οι κατασκευαστές. Θα πρέπει να αφαιρεθεί κάποια κάρτα από άλλο κέντρο στην Ελλάδα που έχει καταργηθεί ώστε να τοποθετηθεί εκεί. Φαντάσου πόσο θα μείνεις χωρίς τηλεφωνία.
    Επίσης εαν υπάρχει καμπίνα στην περιοχή σου ενώ θα μπορούσες να έχεις voip από την καμπίνα, έχεις PSTN από το αστικό κέντρο. Εάν γίνει καλωδιακή βλάβη στο κύριο δίκτυο, το λιγότερο θα μείνεις μια εβδομάδα χωρίς τηλεφωνία.
    Στην τελική πόσες διακοπές ρεύματος γίνονται, ακόμα και σε αγροτικές περιοχές;; Και για πόση ώρα;;

  4. #379
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimgavril Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και για πόση ώρα;;
    απ τον Οκτώβριο του 17 μέχρι και τον μαρτιο του 18 εδώ σε μένα έγιναν 8 διακοπές..... η μικρότερη ήταν 12 ώρες.. και η μεγαλύτερη 23!!!
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  5. #380
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.739
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    VF + NOVA
    SNR / Attn
    15,8(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puntomania Εμφάνιση μηνυμάτων
    απ τον Οκτώβριο του 17 μέχρι και τον μαρτιο του 18 εδώ σε μένα έγιναν 8 διακοπές..... η μικρότερη ήταν 12 ώρες.. και η μεγαλύτερη 23!!!
    Νομιζω σε νησι εισαι. σωστα?
    The gr81 .

  6. #381
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimgavril Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσείς που κατηγορείται το voip σκεφτείτε το εξής:
    Αν έχεις PSTN γραμμή και το ψηφιακό κέντρο πάθει βλάβη, δεν υπάρχουν ανταλλακτικά, καθώς λόγω πεπερασμένης τεχνολογίας δεν τα υποστηρίζουν οι κατασκευαστές. Θα πρέπει να αφαιρεθεί κάποια κάρτα από άλλο κέντρο στην Ελλάδα που έχει καταργηθεί ώστε να τοποθετηθεί εκεί. Φαντάσου πόσο θα μείνεις χωρίς τηλεφωνία.
    Επίσης εαν υπάρχει καμπίνα στην περιοχή σου ενώ θα μπορούσες να έχεις voip από την καμπίνα, έχεις PSTN από το αστικό κέντρο. Εάν γίνει καλωδιακή βλάβη στο κύριο δίκτυο, το λιγότερο θα μείνεις μια εβδομάδα χωρίς τηλεφωνία.
    Στην τελική πόσες διακοπές ρεύματος γίνονται, ακόμα και σε αγροτικές περιοχές;; Και για πόση ώρα;;
    Πιάνεις ακραίες περιπτώσεις όμως, Εαν κοπεί η οπτική και όχι ο χαλκός θα είσαι χωρίς internet αλλά τουλάχιστον θα έχεις τηλέφωνο, αν τρακάρει κάποιος στην καμπίνα, πάλι δεν θα έχεις internet, αλλά αμα απλά τρακάρει και δεν την πάρει παραμάζωμα, θα έχεις τηλέφωνό κλπ κλπ

  7. #382
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    ..μας έτυχε 2 φορές να κόψει εργολάβος που περνούσε δίκτυο νερού.. τις ινες... σε 4 ώρες ήταν συνεργείο του οτε στο νησί και τις έφτιαξε μέχρι την νύχτα. να τα λέμε και αυτά.
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  8. #383
    Εγγραφή
    09-10-2017
    Μηνύματα
    320
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    Router
    asus ac55u/speedport e.2i
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν το κέντρο δεν έχει εφεδρική πηγή τροφοδοσίας (το αμφισβητώ αλλά το προσπερνώ), τότε 1000% δεν θα λειτουργεί και η απλή TDM τηλεφωνία που έχεις εσύ και όχι μόνο το VoIP του γείτονα. Μαγικά δεν γίνονται.
    θα το ξαναπω αλλα για τελευταια φορα.σε τυχον διακοπη του ηλεκτρικου ρεύματος εδώ στην περιοχη μου οσοι εχουν ευρυζωνικη τηλεφωνια δεν εχουν σταθερο τηλεφωνο.αυτο συμβαινει μεχρι τωρα στην περιοχη μου,δημος με 17 δημοτικα διαμερίσματα.δεν υπαρχουν οπτικες ινες στα σπιτια μας,υπαρχει το χαλκινο δικτυο του οτε που υπηρχε παντα.σε ότι με αφορα βλεπω στην οποια διακοπη ότι δεν υπαρχει ιντερνετ γιατι όπως εγραψα πιο πριν εχω ups και πανω σε αυτό και το modem router.voip δεν εχω και στις διακοπες του ηλεκτρικου που είναι αρκετα συχνες κουμπωνω μια παλια τηλεφωνικη συσκευή.αυτο το κανω τις φορες που η διακοπη της ΔΕΗ διαρκει πολύ.το ζητημα δεν είναι προσωπικο και δεν είμαι κατά της εξέλιξης,ειμαι όμως κατά της προχειρότητας και του υποχρεωτικου που εφαρμοζει η cosmote στην περιοχη μου.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puntomania Εμφάνιση μηνυμάτων
    στο θέμα του ρευματος... να πω οτι είμαστε απ τους τυχερούς εδώ ακόμα... σε διακοπή... έχουμε ιντερνετ και τηλ... για κάποιες ώρες
    αυτό σημαινει ότι εχετε στο κεντρο σας μπαταρια,ups η ότι άλλο σχετικο.στο δικο μας δεν υπαρχει τετοιο πραγμα..το λεω και με αμφισβητουν..στην αμφισβητηση τους απλα σηκωνω τα χερια γιατι νομιζω ότι εδώ λειτουργούμε αδολα..εγω τουλάχιστον αυτό κανω..είμαι γεωργος στο επαγγελμα και δεν εχω η προσβλεπω σε εισοδηματα από αλλου…

  9. #384
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Αν δεν καταλαβαίνεις τι λέμε, δεν υπάρχει νόημα για συνέχεια. Δεν έχει σχέση το VoIP με την οπτική ή τον χαλκό.
    Σε απώλεια της ηλεκτρικής ισχύος στο αστικό κέντρο και αν σε αυτό δεν υπάρχει (ή δεν δουλεύει) εφεδρική πηγή τροφοδοσίας, κανένα είδους τηλεφωνίας δεν πρόκειται να λειτουργήσει (VoIP, PSTN ή ISDN).
    Για να έρθει τάση μέσω του χαλκού ώστε να λειτουργήσει το δικό σου τηλέφωνο, κάπου πρέπει αυτή να βρεθεί στο αστικό κέντρο. Με ποιον μαγικό τρόπο θα γίνει αυτό, όταν δεν έχει ή δεν λειτουργεί η εφεδρική πηγή;
    Το πρόβλημα λοιπόν είναι κοινό για οποιοδήποτε είδος τηλεφωνίας από αστικό κέντρο. Η διαφορά έχει να κάνει για υπηρεσία από καμπίνα. Το κατάλαβες τώρα;

  10. #385
    Εγγραφή
    09-10-2017
    Μηνύματα
    320
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    Router
    asus ac55u/speedport e.2i
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν καταλαβαίνεις τι λέμε, δεν υπάρχει νόημα για συνέχεια. Δεν έχει σχέση το VoIP με την οπτική ή τον χαλκό.
    Σε απώλεια της ηλεκτρικής ισχύος στο αστικό κέντρο και αν σε αυτό δεν υπάρχει (ή δεν δουλεύει) εφεδρική πηγή τροφοδοσίας, κανένα είδους τηλεφωνίας δεν πρόκειται να λειτουργήσει (VoIP, PSTN ή ISDN).
    Για να έρθει τάση μέσω του χαλκού ώστε να λειτουργήσει το δικό σου τηλέφωνο, κάπου πρέπει αυτή να βρεθεί στο αστικό κέντρο. Με ποιον μαγικό τρόπο θα γίνει αυτό, όταν δεν έχει ή δεν λειτουργεί η εφεδρική πηγή;
    Το πρόβλημα λοιπόν είναι κοινό για οποιοδήποτε είδος τηλεφωνίας από αστικό κέντρο. Η διαφορά έχει να κάνει για υπηρεσία από καμπίνα. Το κατάλαβες τώρα;
    δηλαδή μου λες ότι σας λεω ψεμματα; σηκωνω τα χερια ψηλα..αλλα να ξερετε εσεις τι συμβαινει στο σπιτι μου και όχι εγω αυτό πραγματικα με ξεπερνα.. καλο βραδυ ειλικρινα βαρεθηκα να μιλω σε τοιχους..είναι αντιπαραγωγικο.

  11. #386
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Όχι δεν σε λέω ψεύτη, πιθανόν να κάνεις λάθος. Μόνο μια απάντηση θέλω.
    Με ποιον μαγικό τρόπο έχεις εσύ τηλεφωνία και όχι ο γείτονας, όταν το αστικό κέντρο που συνδέεστε και οι 2 δεν έχει ή δεν λειτουργεί η εφεδρική πηγή τροφοδοσίας;

  12. #387
    Εγγραφή
    09-10-2017
    Μηνύματα
    320
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    Router
    asus ac55u/speedport e.2i
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι δεν σε λέω ψεύτη, πιθανόν να κάνεις λάθος. Μόνο μια απάντηση θέλω.
    Με ποιον μαγικό τρόπο έχεις εσύ τηλεφωνία και όχι ο γείτονας, όταν το αστικό κέντρο που συνδέεστε και οι 2 δεν έχει ή δεν λειτουργεί η εφεδρική πηγή τροφοδοσίας;
    εγω,το εγραψα,συνδεω μια παλια συσκευή και εχω τηλεφωνια γιατι δεν εχω voip.πριν δυο λεπτα μιλουσα με την ξαδερφη μου,εχει voip και όταν κόβεται το ρευμα ΔΕΝ εχει σταθερο. φιλε μου της ειπα τι λετε και γελουσε..αστο δεν το συνεχιζω.

  13. #388
    Εγγραφή
    24-04-2010
    Περιοχή
    Λιλιπούπολη
    Μηνύματα
    527
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι αυτά προβλήματα του voip, αλλά προβλήματα υλοποίησης.
    Οι πιο πολλές κλήσεις εδώ και χρόνια ταξιδεύουν σε μορφή voip στα δίκτυα των παρόχων.
    Το αποτελεσμα για τον τελικο χρηστη εχει σημασια για μενα οχι η θεωρια λειτουργιας της τηλεφωνιας μεσω VOIP η δεν ξερω τι αλλο....
    Αν δεν μπορω να εχω την ιδια ποιοτητα τηλεφωνου που εχω με χαλκο με τη VOIP τοτε τι με νοιαζουν εμενα τα περι υλοποιησης που λες;;;;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι δεν σε λέω ψεύτη, πιθανόν να κάνεις λάθος. Μόνο μια απάντηση θέλω.
    Με ποιον μαγικό τρόπο έχεις εσύ τηλεφωνία και όχι ο γείτονας, όταν το αστικό κέντρο που συνδέεστε και οι 2 δεν έχει ή δεν λειτουργεί η εφεδρική πηγή τροφοδοσίας;
    Το ενδεχομενο ο ενας παροχος να εχει μπαταριες/ups στο αστικο κεντρο και ο αλλος να μην εχει λογω χωρητικοτητας δεν παιζει;;;;;
    Timeo Danaos et dona ferrentes

  14. #389
    Εγγραφή
    09-10-2017
    Μηνύματα
    320
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    Router
    asus ac55u/speedport e.2i
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rookie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το αποτελεσμα για τον τελικο χρηστη εχει σημασια για μενα οχι η θεωρια λειτουργιας της τηλεφωνιας μεσω VOIP η δεν ξερω τι αλλο....
    Αν δεν μπορω να εχω την ιδια ποιοτητα τηλεφωνου που εχω με χαλκο με τη VOIP τοτε τι με νοιαζουν εμενα τα περι υλοποιησης που λες;;;;
    ελα μου ντε δεν θα βγαλεις ακρη φιλε..μη το ψάχνεις.

  15. #390
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rookie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το αποτελεσμα για τον τελικο χρηστη εχει σημασια για μενα οχι η θεωρια λειτουργιας της τηλεφωνιας μεσω VOIP η δεν ξερω τι αλλο....
    Αν δεν μπορω να εχω την ιδια ποιοτητα τηλεφωνου που εχω με χαλκο με τη VOIP τοτε τι με νοιαζουν εμενα τα περι υλοποιησης που λες;;;;

    - - - Updated - - -



    Το ενδεχομενο ο ενας παροχος να εχει μπαταριες/ups στο αστικο κεντρο και ο αλλος να μην εχει λογω χωρητικοτητας δεν παιζει;;;;;
    Θα είναι λίγο δύσκολο να έχεις συνακροάσεις, θόρυβο στην γραμμή και υποκλοπές απο την γραμμή αν είσαι με voip, αλλά κάτι θα κάνουμε να τα περάσουμε και αυτά μέσα στο πρότυπο


    ΥΓ οι κλήσεις σου εδώ και καιρό ακόμα και αν εσυ έχεις απλή τηλεφωνική γραμμή σπίτι, ταξιδεύουν στα δίκτυα των παροχών σε μορφή ip/voip

Σελ. 26 από 87 ΠρώτηΠρώτη ... 616212425262728313646 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Χρήση FritzBox 7270v3 ως PBX σε VoIP γραμμή του ΟΤΕ (χωρίς τη χρήση Speedport)
    Από deniSun στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 541
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-05-20, 10:19
  2. μεταβαση σε νυχτερινο ρευμα και λογαριασμος (ηρων)
    Από CptBill στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-12-17, 19:02
  3. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-17, 12:48
  4. Vodafone σε voip
    Από achiavg στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-06-17, 22:26
  5. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-03-17, 08:41

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας