Σελ. 18 από 87 ΠρώτηΠρώτη ... 8131617181920232838 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 256-270 από 1297
  1. #256
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.344
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iokastis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ευχαριστω,να λοιπον ενας λογος που το voip δεν δινει κατι παραπανω και αντίθετα προσθετει προβλημα στον χρηστη.αν αυριο μεθαύριο λυθει αυτό το ζητημα εδώ θα είμαι να χειροκροτησω τη μεταβαση και παλι ευχαριστω.
    Δίνει πολλά παραπάνω.
    Το θέμα της ηλεκτροδότησης το έχουμε συζητήσει εκτενώς σε διάφορα σημεία και δυστυχώς συνεχίζουμε να το συζητάμε.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  2. #257
    Εγγραφή
    09-10-2017
    Μηνύματα
    320
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    Router
    asus ac55u/speedport e.2i
    Path Level
    Fastpath
    η ουσια και το μειζον είναι να εχω σταθερο τηλεφωνο ανα πασα και στιγμη γιατι το πληρωνω.αυτο δεν το εγγυάται κανενας παροχος με το voip...και κατι ακομη παιδια ουτε ανακαλυψα τον τροχο ουτε είμαι αδιάβαστος απλα ψυχραιμα κρινω τη νεα τεχνολογια που ακομη δεν είναι ετοιμη αλλα δινεται προς χρηση.στο συγκεκριμενο δεν υπαρχει λυση από κανενα παροχο ασχετα με το τι λεω εγω η εσεις,αυτη είναι η αληθεια..αν λετε κατι διαφορετικο με επιχειρημα όμως ευχαρίστως να το ακουσω αλλα διχως να υποτιμούμε ο ενας τον άλλο με υπονοιες κτλ. ευχαριστω.

  3. #258
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iokastis Εμφάνιση μηνυμάτων
    η ουσια και το μειζον είναι να εχω σταθερο τηλεφωνο ανα πασα και στιγμη γιατι το πληρωνω.αυτο δεν το εγγυάται κανενας παροχος με το voip...και κατι ακομη παιδια ουτε ανακαλυψα τον τροχο ουτε είμαι αδιάβαστος απλα ψυχραιμα κρινω τη νεα τεχνολογια που ακομη δεν είναι ετοιμη αλλα δινεται προς χρηση.στο συγκεκριμενο δεν υπαρχει λυση από κανενα παροχο ασχετα με το τι λεω εγω η εσεις,αυτη είναι η αληθεια..αν λετε κατι διαφορετικο με επιχειρημα όμως ευχαρίστως να το ακουσω αλλα διχως να υποτιμούμε ο ενας τον άλλο με υπονοιες κτλ. ευχαριστω.
    Αυτό ούτε το κλασικό σταθερό στο εγγυάται κανείς, ούτε στο κινητό

  4. #259
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Σε 'ένα σπίτι που έχω 320 και περισσότερες μέρες τον χρόνο δεν έχω ρεύμα αφού απουσιάζω.
    Γιατί να πληρώνω όλο τον χρόνο τηλέφωνο;
    Μπορεί να επισκεφτώ το σπίτι μόνο για δυο μέρες ή πέντε για συντήρηση κτλ. Εκείνες τις μέρες χρειάζομαι και τηλέφωνο και ίντερνετ.
    Οι εταιρείες κινητές τηλεφωνίας δεν εξυπηρετούν αφού το δίκτυο είναι ανεπαρκές και δεν καλύπτουν.

    H cosmote επιμένει στην μετάβαση σε Voip.

  5. #260
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iokastis Εμφάνιση μηνυμάτων
    η ουσια και το μειζον είναι να εχω σταθερο τηλεφωνο ανα πασα και στιγμη γιατι το πληρωνω.αυτο δεν το εγγυάται κανενας παροχος με το voip...και κατι ακομη παιδια ουτε ανακαλυψα τον τροχο ουτε είμαι αδιάβαστος απλα ψυχραιμα κρινω τη νεα τεχνολογια που ακομη δεν είναι ετοιμη αλλα δινεται προς χρηση.στο συγκεκριμενο δεν υπαρχει λυση από κανενα παροχο ασχετα με το τι λεω εγω η εσεις,αυτη είναι η αληθεια..αν λετε κατι διαφορετικο με επιχειρημα όμως ευχαρίστως να το ακουσω αλλα διχως να υποτιμούμε ο ενας τον άλλο με υπονοιες κτλ. ευχαριστω.
    Κοίτα, καταλαβαίνω τους ενδοιασμούς αλλά να βάλουμε τα πράγματα σε σωστή βάση.
    Νέα τεχνολογία δεν είναι το VoIP. Απλά είναι νέα για την πλειοψηφία των συνδέσεων στη χώρα μας. Υπάρχει και λειτουργεί σε όλο τον κόσμο χρόνια τώρα. Ακόμη και δικοί μας πάροχοι έδιναν και δίνουν αποκλειστικά VoIP εδώ και 15 χρόνια. Φαντάζομαι αν υπήρχε γενικό θέμα θα είχες-είχαμε ακούσει κάτι.
    Επίσης φαντάζομαι ότι θα ήθελες να έχεις μια σύνδεση FTTH 100/100 ή παραπάνω σε λογικό κόστος, έχοντας την εμπειρία των χρηστών σε άλλες περιοχές του πλανήτη. Και το ερώτημα είναι, θα έχεις και τότε αυτούς τους ενδοιασμούς;

  6. #261
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε 'ένα σπίτι που έχω 320 και περισσότερες μέρες τον χρόνο δεν έχω ρεύμα αφού απουσιάζω.
    Γιατί να πληρώνω όλο τον χρόνο τηλέφωνο;
    Μπορεί να επισκεφτώ το σπίτι μόνο για δυο μέρες ή πέντε για συντήρηση κτλ. Εκείνες τις μέρες χρειάζομαι και τηλέφωνο και ίντερνετ.
    Οι εταιρείες κινητές τηλεφωνίας δεν εξυπηρετούν αφού το δίκτυο είναι ανεπαρκές και δεν καλύπτουν.

    H cosmote επιμένει στην μετάβαση σε Voip.
    καμμια επιλογη για τον καταναλωτη Αυτο θα βαλεις και αυτο θα πληρωνεις υποχρεωτικα
    Κοιτα τι γινεται με αλλους παροχους και σε 2 χρονια που λήγει το συμβολαιο μπορει να εχει αλλαξει κατι

  7. #262
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε 'ένα σπίτι που έχω 320 και περισσότερες μέρες τον χρόνο δεν έχω ρεύμα αφού απουσιάζω.
    Γιατί να πληρώνω όλο τον χρόνο τηλέφωνο;
    Μπορεί να επισκεφτώ το σπίτι μόνο για δυο μέρες ή πέντε για συντήρηση κτλ. Εκείνες τις μέρες χρειάζομαι και τηλέφωνο και ίντερνετ.
    Με την TDM τηλεφωνία, πως θα είχες υπηρεσία όταν την χρειαζόσουν αν δεν πλήρωνες όλο τον χρόνο;
    Αλλάζει κάτι ως προς το κόστος και την χρήση τώρα με το VoIP;

  8. #263
    Εγγραφή
    09-10-2017
    Μηνύματα
    320
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    Router
    asus ac55u/speedport e.2i
    Path Level
    Fastpath
    νομιζω ότι μιλω ξεκάθαρα.σταθερη τηλεφωνια(όχι voip) εχω και μου την εγγυάται η cosmote 100% γι'αυτο και την πληρωνω.αν γινει διακοπη ρεύματος εγω που δεν εχω voip συνεχιζω να εχω τη σταθερη τηλεφωνια που μου εγγυάται η cosmote την οποια πληρωνω.ρωτω ξανα λοιπον κατι συγκεκριμενο.αν γινει διακοπη ρεύματος ο χρηστης που εχει voip θα εχει τηλεφωνο; εγω λεω πως όχι εσεις;

  9. #264
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Εξαρτάται την περίπτωση. Αν παίρνει από καμπίνα το πιθανότερο είναι να μη έχει τηλεφωνία. Αν όμως παίρνει από αστικό κέντρο θα έχει στην μεγάλη πλειοψηφία στη χώρα μας.
    Για το ερώτημα σε σύνδεση FTTH δεν απαντάς όμως.

  10. #265
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Εγώ δεν έχω τηλεφωνία αν και έχω και ups γιατί η καμπίνα έχει και αυτή διακοπή ρεύματος.

  11. #266
    Εγγραφή
    09-10-2017
    Μηνύματα
    320
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    Router
    asus ac55u/speedport e.2i
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξαρτάται την περίπτωση. Αν παίρνει από καμπίνα το πιθανότερο είναι να μη έχει τηλεφωνία. Αν όμως παίρνει από αστικό κέντρο θα έχει στην μεγάλη πλειοψηφία στη χώρα μας.
    Για το ερώτημα σε σύνδεση FTTH δεν απαντάς όμως.
    εδώ δεν εχουμε vdsl και θες να απαντησω για συνδεση FTTH..αλλα και το ερωτημα που κανεις είναι ατοπο γιατι δεν εχει σχεση με το σταθερο τηλεφωνο.και κατι για ολους που με διαβαζουν.μενω σε χωριο.τα μισα τηλεφωνα είναι voip και τα αλλα μισα όχι.εδω εχουμε συχνες διακοπες ρεύματος που συχνα κρατουν για ωρες.τοτε εγω εχω σταθερο και οι αλλοι που εχουν voip όχι.εγω πληρωνω τα ιδια με αυτους.ποσο πιο ξεκάθαρος να γινω;αυτα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ δεν έχω τηλεφωνία αν και έχω και ups γιατί η καμπίνα έχει και αυτή διακοπή ρεύματος.
    ετσι ακριβως!

  12. #267
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    To ερώτημα έχει βάση. Αν ερχόταν η Inalan στο χωριό, θα έβαζες με 28€ σύνδεση 100/100. Ναι ή όχι.
    Αν έβαζες, θα είχες ναι ή όχι ενδοιασμούς για την VoIP τηλεφωνία;

    Αν στο χωριό σου παίρνεται σύνδεση από αστικό κέντρο και όχι καμπίνα, βάλε ένα απλό UPS (ακόμη και ο ΟΤΕ δίνει τέτοιo αν το ζητήσεις) για τον router και θα έχεις τηλεφωνία κανονικά.

  13. #268
    Εγγραφή
    09-10-2017
    Μηνύματα
    320
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    Router
    asus ac55u/speedport e.2i
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    To ερώτημα έχει βάση. Αν ερχόταν η Inalan στο χωριό, θα έβαζες με 28€ σύνδεση 100/100. Ναι ή όχι.
    Αν έβαζες, θα είχες ναι ή όχι ενδοιασμούς για την VoIP τηλεφωνία;

    Αν στο χωριό σου παίρνεται σύνδεση από αστικό κέντρο και όχι καμπίνα, βάλε ένα απλό UPS (ακόμη και ο ΟΤΕ δίνει τέτοιo αν το ζητήσεις) για τον router και θα έχεις τηλεφωνία κανονικά.
    αν η χ εταιρια μου εδινε σταθερο τηλεφωνο όπως μου δινει τωρα η cosmote και δεν σχετίζεται με τις διακοπες της δεη ναι θα εβαζα.στο χωριο μου συμβαινει ότι εγραψα.εγω εχω και οι αλλοι με voip όχι παρα τα ιδια χρηματα που πληρωνουν όπως εγω.
    και κατι ακομη..μολις εκλεισα τη συνομιλια με την ξαδερφη μου που ζει στο άλλο μισο και εχει voip.μου ειπε ότι τους εθεσε στο 13888 το θεμα των συχνων διακοπων ρεύματος και της ειπαν ότι δεν μπορουν να κανουν τιποτα και θα εχει τηλεφωνια όταν επανελθει το ηλεκτρικο.σε ρωτω λοιπον αυτό εσυ το θεωρεις προοδο και είναι κατά τη γνωμη σου δικαιο; αν θες με αιτιολογια η απαντηση σου,ευχαριστω.

  14. #269
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iokastis Εμφάνιση μηνυμάτων
    εδώ δεν εχουμε vdsl και θες να απαντησω για συνδεση FTTH..αλλα και το ερωτημα που κανεις είναι ατοπο γιατι δεν εχει σχεση με το σταθερο τηλεφωνο.και κατι για ολους που με διαβαζουν.μενω σε χωριο.τα μισα τηλεφωνα είναι voip και τα αλλα μισα όχι.εδω εχουμε συχνες διακοπες ρεύματος που συχνα κρατουν για ωρες.τοτε εγω εχω σταθερο και οι αλλοι που εχουν voip όχι.εγω πληρωνω τα ιδια με αυτους.ποσο πιο ξεκάθαρος να γινω;αυτα.

    - - - Updated - - -

    ετσι ακριβως!
    δυστυχώς ετσι ειναι, το θεμα ειναι στη πράξη τι συμβαίνει στον καθένα μας Αλλος θελει 100αρα και για να παιζει παιχνιδια και για αλλον το τηλ ειναι αναγκαιότητα
    Δεν έχουμε ολοι της ιδιες ανάγκες και απαιτήσεις ουτε την ιδια εξυπηρέτηση απ τους παροχους λογο περιοχης και χουμε τη τάση να πιστεύουμε οτι ολοι η Ελλαδα ειναι η Αθηνα και η Θεσσαλονικη
    Οπως εγραψε και ο thourios "Εγώ δεν έχω τηλεφωνία αν και έχω και ups γιατί η καμπίνα έχει και αυτή διακοπή ρεύματος " κατα τα αλλα "αναβαθμιστήκαμε" οπως λεει ο Cosmote
    καμμια επιλογη για τον καταναλωτη

  15. #270
    Εγγραφή
    09-10-2017
    Μηνύματα
    320
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    Router
    asus ac55u/speedport e.2i
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    δυστυχώς ετσι ειναι, το θεμα ειναι στη πράξη τι συμβαίνει στον καθένα μας Αλλος θελει 100αρα και για να παιζει παιχνιδια και για αλλον το τηλ ειναι αναγκαιότητα
    Δεν έχουμε ολοι της ιδιες ανάγκες και απαιτήσεις ουτε την ιδια εξυπηρέτηση απ τους παροχους λογο περιοχης και χουμε τη τάση να πιστεύουμε οτι ολοι η Ελλαδα ειναι η Αθηνα και η Θεσσαλονικη
    Οπως εγραψε και ο thourios "Εγώ δεν έχω τηλεφωνία αν και έχω και ups γιατί η καμπίνα έχει και αυτή διακοπή ρεύματος " κατα τα αλλα "αναβαθμιστήκαμε" οπως λεει ο Cosmote
    καμμια επιλογη για τον καταναλωτη
    ετσι είναι και ο τραγέλαφος είναι πως όλα αυτά δεν σου τα λεει ο ντηλερ που σου πλασαρει το νέο πακετο..και καθόμαστε τωρα εμεις εδώ να σπαμε το κεφαλι μας για την ανεπαρκη πληροφορηση των παροχων..για να μη πω κατι χειροτερο

Σελ. 18 από 87 ΠρώτηΠρώτη ... 8131617181920232838 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Χρήση FritzBox 7270v3 ως PBX σε VoIP γραμμή του ΟΤΕ (χωρίς τη χρήση Speedport)
    Από deniSun στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 541
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-05-20, 10:19
  2. μεταβαση σε νυχτερινο ρευμα και λογαριασμος (ηρων)
    Από CptBill στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-12-17, 19:02
  3. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-17, 12:48
  4. Vodafone σε voip
    Από achiavg στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-06-17, 22:26
  5. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-03-17, 08:41

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας