Σελ. 29 από 87 ΠρώτηΠρώτη ... 919242728293031343949 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 421-435 από 1297
  1. #421
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ίδιο όμως ισχύει και με την TDM.
    Αν ήθελαν οι πάροχοι θα μπορούσε εύκολα να γίνει. Το εφαρμόζει η Cyta μέσω του Cyta4u.
    Η CYTA απο το 2009 που θυμαμαι την πρωτη φορα που εκανα συνδρομη μαζι τους...... ηταν voip στην μερια μου.
    The gr81 .

  2. #422
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Η Cyta εξαρχής έδινε και δίνει μόνο VoIP. Επίσης μόνο VoIP έδιναν Netone και Vivonti μέχρι που έκλεισαν.
    Και η HOL αρχικά έδινε μόνο VoIP και στην πορεία μετά από κάποια χρόνια ξεκίνησε να δίνει και TDM. Ακόμη το έχουν πάρα πολλοί σήμερα στην Vodafone.
    Η HOL πέραν του κύριου αριθμού που λειτουργούσε μόνο στην συσκευή της, έδινε και ένα δωρεάν δεύτερο αριθμό που μπορούσες να τον χρησιμοποιήσεις απ' οπουδήποτε στον πλανήτη αφού έδινε τον κωδικό αυτού. Μόνο που δεν κατανάλωνε τις μονάδες του πακέτου αλλά είχε χρέωση ανά κλήση.

  3. #423
    Το avatar του μέλους gravis
    gravis Guest
    Σιγά σιγά θα γίνει υποχρεωτικός και ο ηλεκτρονικός λογαριασμός. Με πήραν από το 13888 κ μου ανακοίνωσαν ότι καταργειτε ο έντυπος και θα σας γίνει ηλεκτρονικός. Τώρα το γεγονός ότι είχα ήδη ηλεκτρονικο λογαριασμό τα ψιλοχασανε κ αποδωθηκε σε λάθος του συστηματος. Τώρα φυσικά θα είναι αρκετοί υπέρμαχοι του εντύπου λογαριασμού γιατί π.χ θα θέλουν να βλέπουν τον ταχυδρόμο στην πόρτα τους.

  4. #424
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.667
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gravis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σιγά σιγά θα γίνει υποχρεωτικός και ο ηλεκτρονικός λογαριασμός. Με πήραν από το 13888 κ μου ανακοίνωσαν ότι καταργειτε ο έντυπος και θα σας γίνει ηλεκτρονικός. Τώρα το γεγονός ότι είχα ήδη ηλεκτρονικο λογαριασμό τα ψιλοχασανε κ αποδωθηκε σε λάθος του συστηματος. Τώρα φυσικά θα είναι αρκετοί υπέρμαχοι του εντύπου λογαριασμού γιατί π.χ θα θέλουν να βλέπουν τον ταχυδρόμο στην πόρτα τους.
    Η το άλλο, πως ότι είναι σε χαρτί μένει. Ενώ αν το έχεις σαν pdf στο email σου ή σε κάποιο αποθηκευτικό μέσω τοπικά στο σπίτι σου δεν μετράει. Το ειρωνικό είναι πως οι περισσότεροι που λαμβάνουν έντυπους λογαριασμούς μετά από λίγο τους πετάνε στο καλάθι των αχρήστων. Πόσοι έχουν έντυπους λογαριασμούς ας πούμε από 2 χρόνια πίσω; Σίγουρα κάποιοι θα έχουν αλλά η πλειοψηφία όχι. Εγώ πάντως λογαριασμούς ΔΕΗ, σταθερό/ίντερνετ και κινητό, καθώς και τις αποδείξεις πληρωμής τους τα κρατάω σαν backup σε onedrive και google drive. Έντυπο σε χαρτί συνήθως κρατάω μόνο τους τελευταίους 2 λογαριασμούς.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  5. #425
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η το άλλο, πως ότι είναι σε χαρτί μένει. Ενώ αν το έχεις σαν pdf στο email σου ή σε κάποιο αποθηκευτικό μέσω τοπικά στο σπίτι σου δεν μετράει. Το ειρωνικό είναι πως οι περισσότεροι που λαμβάνουν έντυπους λογαριασμούς μετά από λίγο τους πετάνε στο καλάθι των αχρήστων. Πόσοι έχουν έντυπους λογαριασμούς ας πούμε από 2 χρόνια πίσω; Σίγουρα κάποιοι θα έχουν αλλά η πλειοψηφία όχι. Εγώ πάντως λογαριασμούς ΔΕΗ, σταθερό/ίντερνετ και κινητό, καθώς και τις αποδείξεις πληρωμής τους τα κρατάω σαν backup σε onedrive και google drive. Έντυπο σε χαρτί συνήθως κρατάω μόνο τους τελευταίους 2 λογαριασμούς.
    Τα έχω και σε digital μορφή και σε χάρτινη, 10 χρόνια είναι το μάξ, εκτός αν υπάρχει κάποια μεγαλύτερη εγγύηση.
    Αν έχεις forthnet τότε αυτό το διάστημα μεγαλώνει κατα πολύ

    Υποχρεωτικό δεν μπορώ να καταλάβω πως θα το κάνουν, αρκετός κόσμος έχει γραμμές αλλά δεν έχει internet

  6. #426
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.349
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gravis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σιγά σιγά θα γίνει υποχρεωτικός και ο ηλεκτρονικός λογαριασμός. Με πήραν από το 13888 κ μου ανακοίνωσαν ότι καταργειτε ο έντυπος και θα σας γίνει ηλεκτρονικός. Τώρα το γεγονός ότι είχα ήδη ηλεκτρονικο λογαριασμό τα ψιλοχασανε κ αποδωθηκε σε λάθος του συστηματος. Τώρα φυσικά θα είναι αρκετοί υπέρμαχοι του εντύπου λογαριασμού γιατί π.χ θα θέλουν να βλέπουν τον ταχυδρόμο στην πόρτα τους.
    Ο έντυπος λογαριασμός θα πρέπει να δίνεται από όλες τις εταιρείες παροχής υπηρεσιών.
    Και μάλιστα σε συνδυασμό ταυτόχρονης κατάργησης του έντυπου λογαριασμού.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  7. #427
    Εγγραφή
    31-05-2008
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    526
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο έντυπος λογαριασμός θα πρέπει να δίνεται από όλες τις εταιρείες παροχής υπηρεσιών.
    Και μάλιστα σε συνδυασμό ταυτόχρονης κατάργησης του έντυπου λογαριασμού.
    ??
    δεν κατάλαβα,

    το θέμα είναι ότι αν δεν παίρνεις έντυπους λογαριασμούς, πρέπει να έχεις τρόπο να αποθηκεύεις τους άλλους,
    εγώ το κάνω , έχω και backup σε ΝΑΣ και μπακάπς σε άλλο χώρο

    αν δεν το κάνεις αυτό, θα πρέπει να εμπιστεύεσαι 100% τον εκδότη του λογαριασμού,
    μάλλον αδύνατο με αυτά που διαβάζουμε κάθε μέρα

    δεν ξέρω πόσοι από τα γερόντια , θειες κλπ που δεν ξέρουν τι θα πει υπολογιστής, μπορούν να το κάνουν

  8. #428
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.595
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα έχω και σε digital μορφή και σε χάρτινη, 10 χρόνια είναι το μάξ, εκτός αν υπάρχει κάποια μεγαλύτερη εγγύηση.
    Αν έχεις forthnet τότε αυτό το διάστημα μεγαλώνει κατα πολύ

    Υποχρεωτικό δεν μπορώ να καταλάβω πως θα το κάνουν, αρκετός κόσμος έχει γραμμές αλλά δεν έχει internet

    Αθάνατη Forthnet!
    Φυλάω ως κόρην οφθαλμού όλους τους λογαριασμούς της από το 2007!!!

  9. #429
    Το avatar του μέλους gravis
    gravis Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mην λες τέτοια πράγματα, μπορεί να ακούσεις τα χίλια μύρια εδώ μέσα όπως ακούσαμε κι' εμείς σε άλλο νήμα.
    Σε αυτούς που λέγανε τα "χίλια μύρια" ήμουν κ εγω αλλά εξακολουθώ να πιστεύω ότι κ η τάση να πέσει η ταχύτητες συγχρονισμου δεν θα ανέβουν. Φυσικά θα το διαπιστωσουμε οσονούπω με την υποχρεωτική μετάβαση όλων σε voip

  10. #430
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.349
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kiriakk Εμφάνιση μηνυμάτων
    ??
    δεν κατάλαβα,

    το θέμα είναι ότι αν δεν παίρνεις έντυπους λογαριασμούς, πρέπει να έχεις τρόπο να αποθηκεύεις τους άλλους,
    εγώ το κάνω , έχω και backup σε ΝΑΣ και μπακάπς σε άλλο χώρο

    αν δεν το κάνεις αυτό, θα πρέπει να εμπιστεύεσαι 100% τον εκδότη του λογαριασμού,
    μάλλον αδύνατο με αυτά που διαβάζουμε κάθε μέρα

    δεν ξέρω πόσοι από τα γερόντια , θειες κλπ που δεν ξέρουν τι θα πει υπολογιστής, μπορούν να το κάνουν

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο έντυπος λογαριασμός θα πρέπει να δίνεται από όλες τις εταιρείες παροχής υπηρεσιών.
    Και μάλιστα σε συνδυασμό ταυτόχρονης κατάργησης του έντυπου λογαριασμού.

    Typing error:
    ηλεκτρονικός λογαριασμός ήθελα να γράψω.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  11. #431
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.448
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η το άλλο, πως ότι είναι σε χαρτί μένει. Ενώ αν το έχεις σαν pdf στο email σου ή σε κάποιο αποθηκευτικό μέσω τοπικά στο σπίτι σου δεν μετράει. Το ειρωνικό είναι πως οι περισσότεροι που λαμβάνουν έντυπους λογαριασμούς μετά από λίγο τους πετάνε στο καλάθι των αχρήστων. Πόσοι έχουν έντυπους λογαριασμούς ας πούμε από 2 χρόνια πίσω; Σίγουρα κάποιοι θα έχουν αλλά η πλειοψηφία όχι. Εγώ πάντως λογαριασμούς ΔΕΗ, σταθερό/ίντερνετ και κινητό, καθώς και τις αποδείξεις πληρωμής τους τα κρατάω σαν backup σε onedrive και google drive. Έντυπο σε χαρτί συνήθως κρατάω μόνο τους τελευταίους 2 λογαριασμούς.
    Να γίνω κακκούλης με αυτά που λές ?

    Η σκέψη σου σωστή ...αλλά σε google drive one drive... πάρε ένα ns με 4 δίσκους και τέλος...

  12. #432
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gravis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε αυτούς που λέγανε τα "χίλια μύρια" ήμουν κ εγω αλλά εξακολουθώ να πιστεύω ότι κ η τάση να πέσει η ταχύτητες συγχρονισμου δεν θα ανέβουν. Φυσικά θα το διαπιστωσουμε οσονούπω με την υποχρεωτική μετάβαση όλων σε voip
    Δεν μιλούσαμε για τις ταχύτητες συγχρονισμού αλλά για την μείωση του θορύβου, υπάρχει το νήμα για ένα refresh, χωρίς βέβαια να έχω καμία όρεξη να επαναλάβω μια τέτοια συζήτηση.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  13. #433
    Το avatar του μέλους gravis
    gravis Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μιλούσαμε για τις ταχύτητες συγχρονισμού αλλά για την μείωση του θορύβου, υπάρχει το νήμα για ένα refresh, χωρίς βέβαια να έχω καμία όρεξη να επαναλάβω μια τέτοια συζήτηση.
    Ναι αυτό συζητούσαμε, ότι η μείωση τάσης θα φέρει μείωση θορύβου άρα λιγότερο crosstalk άρα θεωρητικά μεγαλύτερες ταχύτητες συγχρονισμό. Αν μιλούσαμε για κάτι άλλο τσάμπα τα χίλια μυρια

  14. #434
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gravis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι αυτό συζητούσαμε, ότι η μείωση τάσης θα φέρει μείωση θορύβου άρα λιγότερο crosstalk άρα θεωρητικά μεγαλύτερες ταχύτητες συγχρονισμό. Αν μιλούσαμε για κάτι άλλο τσάμπα τα χίλια μυρια
    H διαφωνία ξεκίνησε ότι από τις οπτικές ίνες δεν περνάει τάση και έμεινε στο ότι η τάση παράγει θόρυβο, αυτά λέγαμε εγώ και ο @jkoukos και κάποιοι διαφωνούσαν, είπαμε, το νήμα είναι εκεί για ένα φρεσκάρισμα μνήμης.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  15. #435
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    H διαφωνία ξεκίνησε ότι από τις οπτικές ίνες δεν περνάει τάση και έμεινε στο ότι η τάση παράγει θόρυβο, αυτά λέγαμε εγώ και ο @jkoukos και κάποιοι διαφωνούσαν, είπαμε, το νήμα είναι εκεί για ένα φρεσκάρισμα μνήμης.
    Δεν θέλω, δεν θέλω, αλλά εκεί κάθε δυο πόστ το ξαναγράφεις δεν θα αλλάξει κάτι όσο και να το επαναλαμβάνεις

Σελ. 29 από 87 ΠρώτηΠρώτη ... 919242728293031343949 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Χρήση FritzBox 7270v3 ως PBX σε VoIP γραμμή του ΟΤΕ (χωρίς τη χρήση Speedport)
    Από deniSun στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 541
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-05-20, 10:19
  2. μεταβαση σε νυχτερινο ρευμα και λογαριασμος (ηρων)
    Από CptBill στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-12-17, 19:02
  3. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-17, 12:48
  4. Vodafone σε voip
    Από achiavg στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-06-17, 22:26
  5. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-03-17, 08:41

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας