Σελ. 43 από 87 ΠρώτηΠρώτη ... 2333384142434445485363 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 631-645 από 1297
  1. #631
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.743
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η χρηση τηλεφωνικης γραμμης για συναγερμο ειναι καλη μονο για μειωση του κοστους επικοινωνιας επειδη υπαρχει και για αλλους λογους.
    Για οτιδηποτε αλλο ηταν και ειναι παντελως ακαταλληλη, οποτε το ολο επιχειρημα ειναι ακυρο.
    Αναξιοπιστη ηταν παντοτε.

    Ολο και κατι κερδιζεις. Καλυτερη ταχυτητα συγχρονισμου, καλυτερη ποιοτητα ηχου, ψηφιακη επικοινωνια απο ακρη σε ακρη, πολυ δυσκολη υποκλοπη, δυνατοτητα πλεον της μιας ταυτοχρονης συνομιλιας χωρις πολυπλοκο/επιπλεον εξοπλισμο.
    Οσο για την καλωδιωση, πραγματικα καποιος που σκεφτεται να βαλει inalan το θεωρει σοβαρό θέμα?


    Αμα ζοριζεις κοριτσακια/αγορακια που δουλευουν 4ωρο για ελαχιστα αργυρια, να σου εξηγησουν περι στρατηγικης τηλεπικοινωνιων του οτε και τι θα δουλευει στο μελλον, αυτα παθαινεις.


    Μεγαλο παιδι εισαι, ελαβες προφορικη διαβεβαιωση και υπεγραψες κατι που δεν αναγραφεται? Και μαλιστα σε ενα μεγαλο και κατ επεκταση απροσωπο μαγαζι? Σου εχουν πει ποτε οτι πρεπει να προσεχεις τι βαζεις και που?



    Για αρχη το κοστος των 2e για voip δεν καλυπτει μονο το κοστος να φτασει η φωνη σου μεχρι τον παροχο.
    Επισης αν θες να μιλησεις με την θεια Αμιρσουδα στο χωριο, η κληση σου μαλλον πρεπει να δρομολογηθει απο καπου αλλου καθοτι θα αργησει να μπει inalan στο χωριο της θειας.
    Κατα ταλλα ομολογεις καταπτυστα οτι εισαι φανατικος χρηστης του voip σε διαφορες εκφανσεις του, (skype,viber κλπ) του οποιου οχι μονο χρησιμοποιεις αποκλειστικα, αλλα το γουσταρεις κιολας γιατι δινει παραπανω ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ.
    Προφανως τιποτε απο αυτα δεν δουλευει ουτε σημερα αμα κοπει το ρευμα και παπαλα το ρουτερ. Αλλα τοτε γυρνας στα DATA της κινητης και την παλευεις απο εκει. Για την ασφαλεια σου, κανε και το συναγερμο να μπορει να κανει το ιδιο και μην παιζεις με αυτα. Μονο και μονο η ψυχικη οδυνη αξιζει το κοστος ενος gsm module.
    Σε αυτον ακριβως τον ψηφιακο κοσμο που πολυ καλα γνωριζεις, προσαρμοζεται και το σταθερο σου τηλεφωνο. Τι πιο φυσιολογικο?
    Εχεις καθε δικαιωμα να γκρινιαζεις γιατι μπορεις, αλλα μεχρι εκει. Σοβαρα επιχειρηματα δεν υπαρχουν οσο και αν το παλεψουμε.
    Οποτε σου προσφερουμε ενα φιλικο χτυπημα στη πλατη, και παμε παρακατω.
    Ίσως αν το τελεμαρκετινγκ του ΟΤΕ δεν διαφήμιζε 10 χρόνια πόσο σπουδαίο πλεονέκτημα είναι η PSTN as opposed to voip δεν θα χρειαζόταν τώρα να κλαψομουνιάζουν για τους "μίζερους, γκρινιάρηδες, αντιδραστικούς" τους οποίους εκείνοι πρώτοι έβαλαν στο τριπάκι "πι ες τι εν ή τέφρα";
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος marcus1 : 13-10-18 στις 15:23.

  2. #632
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.354
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Σήμερα δήλωσα βλάβη σε έναν οργανισμό.
    Ο τεχνικός έφτασε σε λιγότερο από 1' ώρα (βάλτε ότι θέλετε με το μυαλό σας).
    Πάνω στη συζήτηση τον ρώτησα γιατί δεν έχουν ενεργοποιηθεί ακόμα σε voip;
    Είχε κάνει μάλιστα πριν 1 μήνα ανανέωση συμβολαίου και τους έστειλαν και το speedport.
    Μου είπε ότι δεν έχει δοθεί εντολή για αλλαγή αλλά αν θέλω μπορεί να το κάνει αμέσως.
    Απόρησα και τον είπα ότι από το 13888 κλπ λένε ότι δεν γίνεται έτσι απλά η αλλαγή αλλά ούτε υπάρχει και κάποια διαδικασία αίτησης.
    Έβαλε τα γέλια το παιδί.
    Μου έδειξε το Interface και μου έδειξε ότι το μόνο που θέλει είναι δύο κλικ σε δύο πεδία.
    Σε δευτερόλεπτα άναψε το λαμπάκι telephone.
    Μου είπε ότι το μόνο που χρειαζόταν ήταν φεύγοντας να περάσει από το kv και να αλλάξει κάτι (ήμουν ενθουσιασμένος από την διαδικασία και δεν το συγκράτησα) ώστε να μην έχω διπλό χτύπο από την αναλογική και από την voip μαζί.

    Αυτό ήταν.
    Ούτε αιτήσεις, ούτε ηλίθιες συνομιλίες με άσχετες τηλεφωνήτριες.
    Οπότε...
    Ψάξτε να βρείτε τρόπο να μιλάτε απευθείας με τεχνικούς, διαφορετικά... χάπια πίεσης.

    ΥΓ
    1. Μόλις έκανε την αλλαγή στο kv με πήρε πίσω τηλ. (του έδωσα το κινητό μου) για να μου πει αν όλα είναι οκ.
    2. Μου επισήμανε ότι έχουν πέσει έξω στο χρονοδιάγραμμα της πλήρης μετάβασης σε voip το οποίο έπρεπε να έχει τελειώσει εδώ και δύο χρόνια.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  3. #633
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα δήλωσα βλάβη σε έναν οργανισμό.
    Ο τεχνικός έφτασε σε λιγότερο από 1' ώρα (βάλτε ότι θέλετε με το μυαλό σας).
    Πάνω στη συζήτηση τον ρώτησα γιατί δεν έχουν ενεργοποιηθεί ακόμα σε voip;
    Είχε κάνει μάλιστα πριν 1 μήνα ανανέωση συμβολαίου και τους έστειλαν και το speedport.
    Μου είπε ότι δεν έχει δοθεί εντολή για αλλαγή αλλά αν θέλω μπορεί να το κάνει αμέσως.
    Απόρησα και τον είπα ότι από το 13888 κλπ λένε ότι δεν γίνεται έτσι απλά η αλλαγή αλλά ούτε υπάρχει και κάποια διαδικασία αίτησης.
    Έβαλε τα γέλια το παιδί.
    Μου έδειξε το Interface και μου έδειξε ότι το μόνο που θέλει είναι δύο κλικ σε δύο πεδία.
    Σε δευτερόλεπτα άναψε το λαμπάκι telephone.
    Μου είπε ότι το μόνο που χρειαζόταν ήταν φεύγοντας να περάσει από το kv και να αλλάξει κάτι (ήμουν ενθουσιασμένος από την διαδικασία και δεν το συγκράτησα) ώστε να μην έχω διπλό χτύπο από την αναλογική και από την voip μαζί.

    Αυτό ήταν.
    Ούτε αιτήσεις, ούτε ηλίθιες συνομιλίες με άσχετες τηλεφωνήτριες.
    Οπότε...
    Ψάξτε να βρείτε τρόπο να μιλάτε απευθείας με τεχνικούς, διαφορετικά... χάπια πίεσης.

    ΥΓ
    1. Μόλις έκανε την αλλαγή στο kv με πήρε πίσω τηλ. (του έδωσα το κινητό μου) για να μου πει αν όλα είναι οκ.
    2. Μου επισήμανε ότι έχουν πέσει έξω στο χρονοδιάγραμμα της πλήρης μετάβασης σε voip το οποίο έπρεπε να έχει τελειώσει εδώ και δύο χρόνια.
    Γιατί πότε κανένας τεχνικός ΟΤΕ δεν έχει πει μπαρούφες στο πεδίο.
    Υποθέτω όλοι οι τεχνικοί πεδίου του ΟΤΕ έχουν πρόσβαση στο σύστημα δρομολογήσεως κλήσεων, αντί να πάει πχ στο παλιό tdm να το στείλουν στο νέο, μάλλον όλοι αυτοί εδώ στο φόρουμ που είχανε θέμα εισερχομένων κλήσεων μετά απο την αλλαγή είχανε πρόβλημα αυτοί

  4. #634
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.710
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Σήμερα έκανα αίτηση στον ΟΤΕ 13888 για FTTH από cyta

    Απάντησε η Κωνσταντίνα

    Με ρώτησε αν καλώ από cyta και μου ζήτησε να με καλέσει εκείνη για να μην χρεώνομαι (όπα τις, καλά αρχίζουμε)
    Αφού μου ζήτησε διάφορα στοιχεία με ενημέρωσε ότι πρώτα θα γίνει η φορητότητα και μετά θα ξεκινήσει η διαδικασία για FFTH

    Η διαδικασία της αίτησης:
    1. sms στο κινητό με λινκ για σαιτ
    2.tap στο link, ανοίγει browser
    Βήμα 1ο: Φωτογραφία με την κάμερα την μπροστινή πλευρά της ταυτότητας
    Βήμα 2ο Φωτογραφία με την κάμερα την πίσω πλευρά της ταυτότητας
    Βήμα 3ο: Selfie για να δουν ότι είμαι ο ίδιος με την ταυτότητα
    Βήμα 4ο Ασπρίζει η οθόνη του κινητού και υπογράφω με το δάχτυλο

    Στα ενδιάμεσα μπορούσα να κάνω download την σύμβαση

    Δεν ήταν τεχνικός, ήτανε τηλεφωνήτρια, ευγενέστατη και ήξερε την δουλειά της σε αντίθεση με κάποια προηγούμενη που μου έλεγε ότι δεν υπάρχει FTTH στην περιοχή μου

    Ευχαριστώ Κωνσταντίνα

    ΥΓ Φίλος που έκανε κι αυτός αίτηση, όλα τα έστειλε εντύπως και του ζητήσανε να σκανάρει και το κουπόνι, δεν τους έφτανε ο αριθμός του κουπονιού και το ΑΦΜ όπως σ'εμένα.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  5. #635
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα έκανα αίτηση στον ΟΤΕ 13888 για FTTH από cyta

    Απάντησε η Κωνσταντίνα

    Με ρώτησε αν καλώ από cyta και μου ζήτησε να με καλέσει εκείνη για να μην χρεώνομαι (όπα τις, καλά αρχίζουμε)
    Αφού μου ζήτησε διάφορα στοιχεία με ενημέρωσε ότι πρώτα θα γίνει η φορητότητα και μετά θα ξεκινήσει η διαδικασία για FFTH

    Η διαδικασία της αίτησης:
    1. sms στο κινητό με λινκ για σαιτ
    2.tap στο link, ανοίγει browser
    Βήμα 1ο: Φωτογραφία με την κάμερα την μπροστινή πλευρά της ταυτότητας
    Βήμα 2ο Φωτογραφία με την κάμερα την πίσω πλευρά της ταυτότητας
    Βήμα 3ο: Selfie για να δουν ότι είμαι ο ίδιος με την ταυτότητα
    Βήμα 4ο Ασπρίζει η οθόνη του κινητού και υπογράφω με το δάχτυλο

    Στα ενδιάμεσα μπορούσα να κάνω download την σύμβαση

    Δεν ήταν τεχνικός, ήτανε τηλεφωνήτρια, ευγενέστατη και ήξερε την δουλειά της σε αντίθεση με κάποια προηγούμενη που μου έλεγε ότι δεν υπάρχει FTTH στην περιοχή μου

    Ευχαριστώ Κωνσταντίνα
    Αγόρασα ενα κράνος σήμερα, στο skroutz το είχε 49,90, το βρήκα σε κατάστημα στα 45 προσφορά, και μετά στον Google στα 43, ο Γιάννης ήταν πολύ εξυπηρετικός
    Ευχαριστώ Γιάννη

    Ελπίζω να μην σε βάλει σε adsl με vobb, γιατί εδω είναι το νήμα της μετάβασης σε voip

  6. #636
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.710
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγόρασα ενα κράνος σήμερα, στο skroutz το είχε 49,90, το βρήκα σε κατάστημα στα 45 προσφορά, και μετά στον Google στα 43, ο Γιάννη ήταν πολύ εξυπηρετικός
    Ευχαριστώ Γιάννη

    Ελπίζω να μην σε βάλει σε adsl με vobb, γιατί εδω είναι το νήμα της μετάβασης σε voip
    Κόλλησε λίγο όταν της είπα ότι αν ο διαχειριστής δεν θέλει, δεν επιθυμώ να μείνω στον ΟΤΕ, το ξεπέρασε.

    ΥΓ
    Είμαι ο πιό voip απ'όλους σας
    Σε voip είμαι (Cyta) se voip θα πάω.

    Σιγά μην μείνω σε adsl. Πονάνε τα παλληκάρια ? vdsl 30 δεν πάει και παραπάνω το σαπάκι, αλλιώς θα κάνω τηλεφωνικό σεξ με το 13888
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitri_ns : 13-10-18 στις 22:27.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  7. #637
    Εγγραφή
    13-11-2006
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    10240/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Crypto F360
    Γεια σας παιδιά. Γνωρίζετε αν ειναι υποχρεωτικό το voip σε νέους συνδρομητές οτενετ; Ενδιαφέρομαι να αλλάξω από forthnet σε ΟΤΕ (vdsl 50), αλλά έχω ένα tp link (9980) και με έχει βολέψει αφάνταστα.

  8. #638
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlackCoat Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας παιδιά. Γνωρίζετε αν ειναι υποχρεωτικό το voip σε νέους συνδρομητές οτενετ; Ενδιαφέρομαι να αλλάξω από forthnet σε ΟΤΕ (vdsl 50), αλλά έχω ένα tp link (9980) και με έχει βολέψει αφάνταστα.
    και πού κόλλησες?

  9. #639
    Εγγραφή
    13-11-2006
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    10240/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Crypto F360
    Στο ότι δεν υποστηρίζει voip το παλιό ρουτερ και θέλει σύνδεση γέφυρας (Bridge) κλπ;

    (βλ@κειες λέω; )

  10. #640
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlackCoat Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο ότι δεν υποστηρίζει voip το παλιό ρουτερ και θέλει σύνδεση γέφυρας (Bridge) κλπ;

    (βλ@κειες λέω; )
    αφιέρωσε λίγο χρόνο στο θέμα voip... και θα δεις ότι μπορείς να τα έχεις και όλα μαζί!

  11. #641
    Εγγραφή
    13-11-2006
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    10240/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Crypto F360
    Μέσα σε δύο μέρες διάβασα όλο το topic που αφορά στο router μου. Μπορείς σε παρακαλώ να με παραπέμψεις σε κάποιο αντίστοιχο για το voip; Σε ευχαριστώ.

  12. #642
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlackCoat Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας παιδιά. Γνωρίζετε αν ειναι υποχρεωτικό το voip σε νέους συνδρομητές οτενετ; Ενδιαφέρομαι να αλλάξω από forthnet σε ΟΤΕ (vdsl 50), αλλά έχω ένα tp link (9980) και με έχει βολέψει αφάνταστα.

    Κάποια στιγμή θα γίνει υποχρεωτικά voip σε όλες τις συνδέσεις ΟΤΕ, αν όχι σήμερα σε μερικούς μήνες, όποτε πάλι μπροστά σου θα το έχεις.
    Αν σε βάλουν σε νέα καμπίνα απο τον ΟΤΕ θα είναι με vectroring εκεί δεν θα δουλεύει πλέον το 9980 γιατί αν δεν κάνω λάθος δεν υποστηρίζει vectoring

    Οπότε το Bridge ή το pppoe passthrough δεν το γλυτώνεις

  13. #643
    Εγγραφή
    13-11-2006
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    10240/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Crypto F360
    Σας ευχαριστώ πολύ αμφότερους. Τουλάχιστον να ξέρω και τι (άλλο) να αναζητήσω.

    (Μέσα και στα δύο είσαι : και σε καινούρια καμπίνα καινούριας τεχνολογίας kv θα είμαι λογικά, 80μ. από το σπίτι μου, ούτε και το tp link υποστηρίζει vectoring)

    (στην περιοχή μου δεν έχει καμπίνες απ' ό, τι έχω καταλάβει, από dslam κουμπώνουν απευθείας στα kv)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος BlackCoat : 14-10-18 στις 17:16.

  14. #644
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.354
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlackCoat Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σας ευχαριστώ πολύ αμφότερους. Τουλάχιστον να ξέρω και τι (άλλο) να αναζητήσω.

    (Μέσα και στα δύο είσαι : και σε καινούρια καμπίνα θα είμαι λογικά, 80μ. από το σπίτι μου, ούτε και το tp link υποστηρίζει vectoring)
    Αυτή την στιγμή υπάρχουν δύο θέματα ενεργά όπου συζητάμε για σύνδεση voip αντάπτορα πίσω από ρούτερ.
    Το ένα είναι με χρήση asus σαν ρούτερ και το άλλο με ΜΤ.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  15. #645
    Εγγραφή
    13-11-2006
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    10240/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Crypto F360
    Ευχαριστώ! Θα το αναζητήσω!

Σελ. 43 από 87 ΠρώτηΠρώτη ... 2333384142434445485363 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Χρήση FritzBox 7270v3 ως PBX σε VoIP γραμμή του ΟΤΕ (χωρίς τη χρήση Speedport)
    Από deniSun στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 541
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-05-20, 10:19
  2. μεταβαση σε νυχτερινο ρευμα και λογαριασμος (ηρων)
    Από CptBill στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-12-17, 19:02
  3. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-17, 12:48
  4. Vodafone σε voip
    Από achiavg στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-06-17, 22:26
  5. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-03-17, 08:41

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας