Σελ. 3 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 115
  1. #31
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    To DMZ είναι άσχετο με την static IP. Με το DMZ ουσιαστικά αν είσαι σε 2πλό ΝΑΤ, ξεπερνάς το θέμα της επικοινωνίας λόγω θεμάτων port forwarding.
    Η static ΙΡ είναι μόνoν αν θέλεις ο router να έχει σταθερή δημόσια διεύθυνση. Δεν έχει σχέση με το ΝΑΤ και το DMZ.

    O οδηγός αφορά τις ρυθμίσεις στην συσκευή της εταιρείας και σε οποιονδήποτε router πίσω από αυτόν. Απλά ο κάθε router τις έχει σε διαφορετικό μενού. Όμως οι ρυθμίσεις υπάρχουν σε όλα ακριβώς οι ίδιες (δεν γίνεται διαφορετικά), όλων των κατασκευαστών. Και γι' αυτό δεν δίνει screenshoots και δεν αναφέρει καν ποιον router έχει, αφού δεν χρειάζεται.

  2. #32
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Ωραια, για να μην μιλαω θεωρητικα γιατι δεν τα πιανω ολα, θα ζητησω λοιπον block ips αφου ειναι η καλυτερη λυση και να απενεργοποιησουν το ΝΑΤ, γιατι τους εχω ζητησει static ip μονο.
    Static ip θελω ετσι κι αλλιως για να μην εχω αναγκη το ip cloud ή το noip.
    Οταν θα εχω στα χερια μου το μηχανημα οταν με το καλο ερθει η INALAN θα δω τα υπολοιπα στην πραξη.
    Ευχαριστω για τις επεξηγησεις!

  3. #33
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλησπέρα, κατοπιν δοκιμων με DMZ στο θεμα εδω https://www.adslgr.com/forum/threads...ik-RB-DMZ-host που φαινεται οτι τελικα τα καταφερα.
    Δεν καταλαβαινω τι παραπανω θα κερδισω αν παρω τελικα block ips (4) με 6 ευρω τον μηνα παραπανω.
    το ξερω οτι το mikrotik θα εχει δικια του public ip, αλλα εννοω σε επιπεδο ιντερνετ routing τι παραπανω θα κερδισω απο το DMZ?
    ποια ειναι να μειονεκτηματα και πλεονεκτηματα καθε λυσης?
    ερχεται πολυ συντομα η inalan μαλλον πριν τις γιορτες και θελω να δω τι να κανω.
    To καταλαβα οτι με DMZ δεν ανοιγουμε πορτες παιζουν οπως ειναι, οποτε μαλλον να μην το θεωρησω τοσο ασφαλες ε?
    Thanks!

  4. #34
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Αν στην ΙΡ προς την οποία ενεργοποιείς το DMZ δεν υπάρχει router με σωστές ρυθμίσεις, τότε το εσωτερικό δίκτυο θα είναι σουρωτήρι.
    Αλλά το ίδιο δεν ισχύει και στην περίπτωση απευθείας σύνδεσης μέσω ΡΡΡ και δεν έχεις ρυθμίσει σωστά ή δεν υπάρχει router;
    Άρα μην σε απασχολεί το DMZ από αυτή την άποψη.

    Στην δικιά σου περίπτωση δεν υπάρχει κάποιο πλεονέκτημα ή μειονέκτημα. Εξαρτάται τι θέλεις.
    Η λύση του block είναι αν θέλεις το ΜΤ (ή/και άλλες συσκευές σου) να έχουν την δικιά τους δημόσια διεύθυνση.
    Η λύση του DMZ είναι ότι αν και είσαι σε 2πλό ΝΑΤ, εν τούτοις το ΜΤ λειτουργεί αυτόνομα, απλά χωρίς δημόσια διεύθυνση, δανειζόμενος αυτή του Speedport. Τώρα όμως θέλεις DDNS για πρόσβαση απ' έξω και γλυτώνεις 6€.

  5. #35
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημέρα, ευχαριστω πολύ, πολύ ωραια τα γραφεις.
    Εγω δεν κανω κατι ιδιαιτερο για να θελω και από εκει δημοσια διευθυνση, το μονο που θελω είναι ένα ονομα DDNS ή static ip, βλεπω παιζει και το noip μου γιατι μπαινω στο openvpn και όλα τα αλλα τα κανω με το Openvpn δλδ δεν βγαζω μηχανήματα μου στο ιντερνετ, μονο η ip camera που το κανει αυτόματα και το openvpn τιποτα άλλο.
    Λεω να το κανω ετσι και θα δουμε μετα.
    Προς το παρον οσο το κοιταξα με το άλλο θεμα χτες, με adsl δλδ και θα το δω και τον επομενο καιρο θα το αφήσω ετσι τωρα μεχρι να ερθει η INALAN θα διαβασω και για το DMZ ότι μπορω να το σεταρω το 109 οσο ποιο καλα γινεται.
    Παντως βλεπω ότι με καλυπτει μην δινω αδικα +6 ευρω τον μηνα, γιατι πρεπει να πληρωνω χωριστα και Cosmote tv satellite (το θελει η οικογενεια όχι εγω) και Modulus που θα παω το νουμερο μου απευθειας σε αυτην.

    Άλλη μια ερωτηση, αφου θα είμαι με DMZ εχει καποιο νοημα να παρω σκετη static ip αφου θα είναι χρησιμη μονο στο router της INALAN ?
    θα μπορω να την δουλευω εγω για να μπαινω απεξω, ή παλι πρεπει να βολευτω με το noip ? αν δεν μπορω να την χρησιμοποιησω τοτε να μην παρω.
    Στο mt ip cloud λεει ότι είναι πισω από ΝΑΤ και ότι μπορει να μην δουλευει, τωρα δειχνει να δουλευει παντως αλλα δεν ξερω αν θα είναι αξιοπιστο, αμα είναι θα το εχω ανοιχτο για backup ddns.

  6. #36
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Η δημόσια σταθερή ΙΡ θα μπει αναγκαστικά στον router της Inalan, οπότε δεν σε βολεύει. Τα είπαμε, είτε Block είτε DMZ θα επιλέξεις.
    Από την στιγμή που δοκίμασες και λειτουργεί το δεύτερο, δεν υπάρχει λόγος να ξοδευτείς με το πρώτο.

  7. #37
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η δημόσια σταθερή ΙΡ θα μπει αναγκαστικά στον router της Inalan, οπότε δεν σε βολεύει. Τα είπαμε, είτε Block είτε DMZ θα επιλέξεις.
    Από την στιγμή που δοκίμασες και λειτουργεί το δεύτερο, δεν υπάρχει λόγος να ξοδευτείς με το πρώτο.
    καλησπέρα, ναι αυτο λεω αμα παρω ΜΟΝΟ static ip μπορω να την χρησιμοποιω? ασχετως με τα αλλα λεω.
    πχ να μπαινω σε αυτην απο εξω να βλεπω την ip camera?
    ή να παρω dynamic και να συνεχισω να δουλευω με noip ?
    με DMZ αναφερομαι. Αν δεν μπορει να χρησιμοποιει τοτε τσαμπα και το 1ευρω τον μηνα, οκ δεν ειναι πολλα αλλα αν δεν δουλευει καπου τι να την κανω τοτε.

  8. #38
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Και στις 2 περιπτώσεις θα σου δουλέψει. Η απόφαση είναι δικιά σου αν θα βάλεις static ή με DDNS.
    Ο router της Inalan θα έχει πάντα μία WAN IP. Μέσω αυτής (και του DMZ) έχεις πρόσβαση στο δίκτυο του ΜΤ και φυσικά στην κάμερα.
    Απλά στην μία περίπτωση (αν πάρεις static) θα πληκτρολογείς την σταθερή δημόσια ΙΡ, ενώ στην άλλη το DDNS Hostname.
    Στη θέση σου δεν θα έβαζα σταθερή, αφού κάνω την δουλειά μου με το DDNS.

  9. #39
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και στις 2 περιπτώσεις θα σου δουλέψει. Η απόφαση είναι δικιά σου αν θα βάλεις static ή με DDNS.
    Ο router της Inalan θα έχει πάντα μία WAN IP. Μέσω αυτής (και του DMZ) έχεις πρόσβαση στο δίκτυο του ΜΤ και φυσικά στην κάμερα.
    Απλά στην μία περίπτωση (αν πάρεις static) θα πληκτρολογείς την σταθερή δημόσια ΙΡ, ενώ στην άλλη το DDNS Hostname.
    Στη θέση σου δεν θα έβαζα σταθερή, αφού κάνω την δουλειά μου με το DDNS.
    α ενταξει νομιζα οτι λογω DMZ δεν θα δουλευει.
    Ναι καλα λες γιατι να πληρωνουμε τσαμπα.
    Παντως το mt ip cloud δεν παιζει τελικα το δοκιμασα τωρα με το openvpn απο το κινητο.
    Δειχνει οτι παω να συνδεθω στην ip 192.168.1.3 που ειναι αυτη που εχει το 109 απο το dhcp client στην συνδεση με το adsl router.
    Αρα μπερδευεται.
    Το ψαχναμε σε αλλο θεμα, ισως εχει λυση με script και ΝΑΤ αλλα ειναι μπελας, αφου υπαρχει το noip δεν υπαρχει λογος.

  10. #40
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καλημέρα! χτες με σύνδεσαν με την INALAN, προς το παρον δεν έβαλα το τηλεφωνο μου σε αυτην γιατι θα κρατησω την ADSL 3play για μερικο καιρο και βλεπουμε μετα.
    Παντως το μετατρεπω σε VOIP με ενα linksys SPA 3102 οπως εκανα και πριν και παιζω απο παντου μεσω openvpn, και πριν με ADSL δεν ειχα προβλημα ουτε και τωρα και δεν εχω κανει QoS στο 109.

    Ακολουθωντας λοιπον καποια πραγματα απο το θεμα εδω, αλλα και το αλλο που λεγαμε για DMZ απο ADSL https://www.adslgr.com/forum/threads...ik-RB-DMZ-host ομως καταφερα προφανως να δουλεψει σωστα.
    Στο μηχανημα της INALAN εκλεισα το wifi και το dhcp server και αυτα τα κανει το 109 πλεον οπως και DNS και οτιδηποτε αλλο οπως και το ανοιγμα πορτων.
    Παραθετω μονο τις σχετικες εντολες, εννοειτε οτι το 109 ειναι στημενο με τα αλλα γνωστα tutorials για τα bridge, wifi, dhcp server κτλ κτλ.

    Το δικτυο ειναι σε awmn subnet του κομβου μου τυπου 10.Χ.ΧΧΧ.0/27
    Το ρουτερ της Inalan το αφησα οπως ηταν στο 192.168.100.1 οποτε πρεπει να ειναι σε μια πορτα χωριστα απο το bridge και σε αυτην εχω δωσει την ip 192.168.100.8/24
    Μετα για να μπορω να δω θα δουμε παρακατω εναν κανονα σχετικο στο ΝΑΤ και αλλον εναν ακομα για να εχω ιντερνετ απο την πορτα αυτη.
    Προς το παρον η ADSL παιζει εναλλακτικα, αλλα μπορει να δοκιμασω κατι σε load balacing ποιο πολυ για να μαθαινω, αλλα θα το δουμε σε αλλο θεμα αυτο οταν ειναι.
    Για το firewall ισχυουν οτι εχουμε πει στο σχετικο tutorial.

    Κώδικας:
    /ip address
    add address=10.Χ.ΧΧΧ.4/27 interface=bridge1-lan-wlan network=10.Χ.ΧΧΧ.0
    add address=192.168.100.8/24 interface=ether2-Inalan network=192.168.100.0
    Κώδικας:
    /ip firewall nat
    add action=masquerade chain=srcnat comment="Inalan router NAT for internet" dst-address=!192.168.100.1 out-interface=ether2-Inalan src-address=10.Χ.ΧΧΧ.0/27
    add action=src-nat chain=srcnat comment=DMZ dst-address=192.168.100.1 out-interface=ether2-Inalan src-address=10.Χ.ΧΧΧ.0/27 to-addresses=192.168.100.8
    Κώδικας:
    /ip route
    add comment="gia internet FTTH" distance=1 gateway=192.168.100.1
    add comment="gia internet apo ADSL" distance=2 gateway=pppoe-out1
    Ξεχασα να πω, το ip cloud στο 109 μαλλον δεν παιζει λεει οτι ειμαι πιισω απο ΝΑΤ, αλλα στο στο nas server που εχω noip παιζει κανονικα.
    Η INALAN δινει ΜΟΝΟ public ips και οχι πισω απο ΝΑΤ, μου το εχουν επιβεβαιωσει αρκετοι τεχνικοι που εχω μιλησει μεχρι τωρα.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20190315_204229.jpg  

    IMG_20190315_224905.jpg  

    RX download bw test.png  

    Στιγμιότυπο οθόνης_2019-03-16_11-57-36.png  

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 16-03-19 στις 22:53. Αιτία: προσθήκη γραφημάτων b/w test

  11. #41
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καλησπέρα, εχω ενα 109 πισω απο το ρουτερ της ιναλαν με DMZ, σημερα με αναβαθμισαν στα 200 και ενω αμα συνδεσω το pc με τα ΙΔΙΑ καλωδια που εχω pc-mikrotik και mikrotik-router inalan πιανω καπου 240-250 και up και down οταν ειμαι μεσω του mikrotik με το ζορι 160 στο down και 210 στο up.
    Εχει κανεις καμια ιδεα πως ειναι δυνατον αυτο το πραγμα???

    - - - Updated - - -

    κακα νεα το βρηκα νομιζω....δυστυχως οπως βλεπω τερματιζει η χρηση cpu στο speedtest φαινεται στο tools - profile cpu παει πανω απο 99 και 99.5% και εκει ειναι που κοβει και ετσι δεν πιανω ταχυτητα.
    Γιατι ρε γμτ!!!???
    μηπως αν βγαλω το h/w switch στρωσει ? δεν το εχω στησει εγω κιολας αυτο και δεν τα ξερω

    - - - Updated - - -

    Εκανα διαφορες αλλαγες στις ρυθμισεις στα interfaces δεν αλλαξε κατι, θα δω αυριο στο bridge και στο switch.

    - - - Updated - - -

    Καλημέρα! ξεχασα να πω ότι δεν εχω καν QoS αλλιως θα ηταν αντε γεια....
    και επισης εχω πανω και pppoe-client τη nova adsl.
    Δεν ξερω αν γινεται να βγαλω κατι να ελαφρυνει την χρηση cpu μπας και...
    Επισης δεν εχω πλεον στο 109 wifi, το εχει αναλαβει το hap ac2 λογω 5ghz ac.

  12. #42
    Εγγραφή
    04-09-2005
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    106
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cosmote
    Δεν νομίζω να καταφέρεις τίποτα. Το 109 είναι switch δεν είναι router. Δες και εδώ τα Ethernet test results https://mikrotik.com/product/CRS109-...tn-testresults

  13. #43
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από esma Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν νομίζω να καταφέρεις τίποτα. Το 109 είναι switch δεν είναι router. Δες και εδώ τα Ethernet test results https://mikrotik.com/product/CRS109-...tn-testresults
    Καλημέρα! συμφωνα με αυτό είναι https://i.mt.lv/cdn/rb_files/CRS109-...1579680129.pdf
    Our CRS series combines the best features of a fully functional router and a Layer 3 switch, is powered by the familiar RouterOS.
    αλλά να σταθουμε στα bolds, μην παιζουμε με τις λεξεις, ότι είναι είναι. Απλα προφανως δεν εχει την δυναμη που εχουν οσα προοριζονται αποκλειστικα για ρουτερς.
    Εξαλου τοσα χρονια που το εχω και με nova adsl 10mbps και από περσι 15 Μαρτιου που εβαλα Inalan ftth 100/100 οσο επιανε η γραμμη μου με τα bonus δλδ 130+ μια χαρα τα ειχε. Τωρα με την 200αρα εχει πρόβλημα!

    αυτά με τις μετρήσεις δεν μπορω να τα καταλάβω.

    Τι λες επειδή εχω ένα hap ac2 με dude και σαν ap και switch μπορει να κανει το routing? δλδ ότι εχει να κανει με την Inalan να το μεταφερω στο hap ac2 https://mikrotik.com/product/hap_ac2 και να αφήσω την nova adsl στο 109? ετσι κι αλλιως καιρο ηθελα να κανω διαχωρισμο για διαφορους λογους, απλα στο αντιθετο δλδ η Ιnalan να εμενε στο 109, δεν περιμενα να εχω τετοιο πρόβλημα. Το hap ac2 εχει πολύ ποιο δυνατη cpu! το θεμα χωρου των πακετων πειραζει, αλλα φανταζομαι να χωρεσει ότι χρειαζομαι. Aυτο σιγουρα δεν θεωρείτε ρουτερ ουτε βλεπω να ανεφερει πουθενα κατι τετοιο αντίθετα με το 109.

    Εναλλακτικα θα πρεπει να αγορασω καποιο αποκλειστικα gigabit ethernet router είναι πολύ φτηνα 50-60 ευρω. Πχ αυτό https://mikrotik.com/product/RB750Gr3 και αυτό https://mikrotik.com/product/hex_s Αλλα προσπαθω να μην εχω στην μεση και 3ο μηχανημα mikrotik για να κανουμε την δουλεια μας.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 11-03-20 στις 10:05. Αιτία: Συμπληρωμα για mikrotik only router

  14. #44
    Εγγραφή
    03-09-2011
    Μηνύματα
    3.279
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Όσο πιάνει
    ISP
    Cosmote-LTE
    Router
    Mikrotik Chateau LTE18
    Για δοκιμασε να τα χωρισεις σε πρωτη φαση.
    Άλλα Ντάλλα....

  15. #45
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από macro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για δοκιμασε να τα χωρισεις σε πρωτη φαση.
    Δλδ το 109 λες δεν εχει καμια ελπιδα ε? να μην πεδευομαι με ρυθμισεις στο bridge και switch? αν και για το switch είναι ξεχωριστο chip λογικα δεν θα αλλαξει κατι.

    Πιστευω ότι μπορει να τα καταφερει το hap ac2 απλα από θεμα χωρου της εσωτερικης μνημης είναι το θεμα εχει μονο 16ΜΒ, εχει και dude πανω, η βαση βεβαια τρεχει ένα μια εξωτερικη καρτα CF 8GB (σε ανταπτορα usb to CF).

    Να παρω ότι χρειαζεται με τα exports ε?

    Αυτό πρεπει να κανω να δοκιμασω στο hap ac2 και να δω, αλλιως θα πρεπει να παρω ένα gigabit router.

Σελ. 3 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Mikrotik OpenVPN Server με Android Client
    Από deniSun στο φόρουμ MikroTik ADSL modems, routers & routerBOARDs
    Μηνύματα: 386
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-11-23, 11:30
  2. Mikrotik Dual-Wan με PCC --> πρόβλημα με VPN
    Από tsatasos στο φόρουμ MikroTik ADSL modems, routers & routerBOARDs
    Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-01-18, 12:54
  3. RB 953 με Huawei ME909s-120
    Από kontras στο φόρουμ MikroTik ADSL modems, routers & routerBOARDs
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-05-17, 09:38
  4. Cosmote VoIP με άλλο router/modem
    Από Codehack στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-17, 10:42
  5. Χρήση ZTE ZXDSL 931WII για VOIP με Asterisk server στο lan
    Από Nikiforos στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-03-17, 18:03

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας