Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    28-02-2018
    Ηλικία
    25
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Οτε
    Καλημερα,
    Εχω μερικα προβληματα εδω και 1 περιπου μηνα με το Internet χωρις καποιον ουσιαστικο λογο.Τα προβληματα ξεκινησαν περιπου στις 5/2 μεχρι τωρα.Τις πρωτες μερες λοιπον ,ειχα μονο τηλεφωνο και το router δεν μπορουσε να κανει ποτε συγχρονισμο με τον παροχο.Μια λοιπον βδομαδα την εβγαλα χωρις Internet(δεν με πολυ ενοιαζε κιολας καθως εγραφα εξεταστικη).Καθως τελειωσε εκεινη η εβδομαδα λοιπον,πηρα τηλεφωνο στην forthnet/nova και τα παιδια απο εκει μου ελεγαν να στειλουν τεχνικο χωρις να προσπαθησουν να επιλυσουν το προβλημα απο εκει(οταν λεω να επιλυσουν, εννοω να το ψαξουν λιγο,αυτοι εκαναν μονο ενα restart το δικτυο).Μετα απο αρκετα τηλεφωνηματα,επεσα σε ενα καλο παιδι το οποιο με βοηθησε παρα πολυ και μου ειπε οτι λογικα ειναι το splitter/filter καθως οταν επαιρνα τηλεφωνο ερχοταν το Internet και μου ειπε να περασω απο ενα καταστημα τους για να παρω καινουργιο.Ειχα αλλα 2 λοιπον splitter τα οποια τα δοκιμασα και τα δυο(δεν πηγα να παρω καινουργιο εφοσον ειχα ηδη),και το ενα απο τα δυο μου βγηκε τελειως προβληματικο οπως και εκεινο που χρησιμοποιουσα εξαρχης(αναβοσβηνε το broadband χωρις να κανει συνχρονισμο το Internet).Μετα δοκιμασα και ενα παλιο που χρησιμοποιουσα παλιοτερα και ειδα οτι επιανε Internet αλλα παλι υπηρχαν προβληματα.Για παραδειγμα οταν επαιρνε καποιος απο το σπιτι τηλεφωνο μερικες φορες επεφτε το Internet και μερικες φορες ηταν κομπλε.Επισης χωρις να χρησιμοποιηθει το τηλεφωνο χανει τακτικα την συνδεση χωρις λογο ενω το splitter ειναι σιγουρα καλο(δεν μου εχει κανει προβληματα στο παρελθον).Οποτε ρωτω εγω τωρα,τι μπορει να φταιει για ολα αυτα τα random disconnects;Να φταιει παλι στο splitter,να φταιει το καλωδιο dsl και να πρεπει να παρω αλλο,να φταιει η πριζα απο οπου παιρνω το σημα ετσι στα καλα καθουμενα,να φταιει το ιδιο το router;Το θεμα ειναι οτι πρεπει να βρεθει λυση γιατι εχει αρχισει να γινεται σπαστικο.

  2. #2
    Εγγραφή
    04-10-2013
    Μηνύματα
    2.347
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλημέρα basilis1926,

    Σε ευχαριστούμε που επικοινώνησες μαζί μας.

    Θα ήθελες να μας ενημερώσεις σε προσωπικό μήνυμα με κάποιο στοιχείο της υπηρεσίας σου ώστε να μπορέσουμε να εξυπηρετήσουμε;

    Γεωργία, Nova Support

Παρόμοια Θέματα

  1. Elastix + Vodafone Call Disconnection Problem.
    Από mondeo στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Software
    Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-11-17, 02:18
  2. Συντόμευση για στιγμιαίο router disconnect
    Από yiannakos στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-11-17, 19:54
  3. COSMOTE: νέο πακέτο mobile internet PLAY NOW UNLIMITED
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 46
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-10-17, 10:22
  4. Disconnects & Ping(Fast Path Mode)
    Από player131 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-05-17, 19:31
  5. Cosmote DSL with Speedport entry2i keeps disconnecting
    Από lowellkitchen στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-03-17, 17:20

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας