Σελ. 115 από 235 ΠρώτηΠρώτη ... 95105110113114115116117120125135 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.711-1.725 από 3515
  1. #1711
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.938
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Ποιος ξέρει τι σκέφτονται γενικά θα έλεγα εγώ..
    Κανονικά τώρα τον Αύγουστο θα έπρεπε να υπάρξει οργασμός έργων επειδή λείπει και ο κόσμος.. Γιατί βασικά δεν τους βλέπω έτοιμους και για του χρόνου.. Αν λάβουμε υπόψη τυχόν αρχαία, δεδδηε κλπ κλπ τι άλλο χρειάζεται..
    Και χωρίς να έχουμε εικόνα σχετικά με το τι γίνεται με την υπόθεση με το Δήμο..
    Απλά κλάφτα Χαράλαμπε..
    Μπλέξαμε.. Πραγματικά μπλέξαμε..
    Άλλες περιοχές έχουν vdsl χρόνια.. Και εμείς το ψάχνουμε με τις διόπτρες.. Όλοι πλέον σιγά σιγά πάνε για ftth.. Αλλά εμείς εδώ είμαστε προχώ με τις 10αρες adsl.. Όταν θα δούμε το vdsl παίζει να έχει γίνει και παρωχημένο..
    Την υπόθεση με τις νέες καμπίνες την ακούω εδώ και 4-5 χρόνια από διάφορους τεχνικούς αλλά καμπίνες δεν βλέπουμε..
    https://www.youtube.com/watch?v=BbSRsocpQ_A
    Δεν ξέρω.. Βαρέθηκα να τα λέω πια.. Έχει καταντήσει αηδία δλδ.. Έργα η με ρυθμούς χελώνας.. Ακανόνιστα χωρίς κάποιο σχέδιο Η καθόλου έργα..
    Άλλες εργολαβίες ξέρουν να τις κάνουν μια χαρά.. Αλλά εμάς μου φαίνεται μας έχουν χ@#$%^ους κανονικά.. Μιλάω για όλους όσους ήταν αρμόδιοι από τότε που έγιναν οι αναθέσεις..
    Δεν κάνει και αυτός ο οτε καμιά καλή προσφορά με το booster.. Να φάνε τη σκόνη μας μετά οι άλλοι.. Έμα τι να πω πια..
    Από την άλλη, για wisp δεν συμφέρει.. Οπότε..
    Περαστικά μας για άλλη μια φορά..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  2. #1712
    Εγγραφή
    17-04-2016
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω.. Βαρέθηκα να τα λέω πια.. Έχει καταντήσει αηδία δλδ.
    Προσωπικά έπαψα να ασχολούμαι και απλά έχω αποδεχτεί ότι θα είμαι με σκατένιο Internet για αρκετό καιρό ακόμα.
    Απλά δεν έχει νόημα ούτε να νευριάζεις και πόσο μάλλον να ψάχνεις να βρεις λογική.

    Επίσης δεν μπορώ να πω ότι μου κάνει εντύπωση. Μην ξεχνάμε σε ποια χώρα ζούμε. Το περίεργο θα ήταν να ξεκινάγανε και να ολοκλήρωναν τα έργα στον προβλεπόμενο χρόνο, χωρίς παράταση πάνω στην παράταση πάνω σε άλλη παράταση κτλ.

    Όσο για τα έργα που λες. Ναι αν κάποιοι είχαν μυαλό θα έβλεπαν ότι Αύγουστο είναι η καλύτερη περιοχή να κάνεις έργα. Αλλά τι να περιμένεις, εδώ οι τύποι δεν εκμεταλλεύτηκαν το Lock down, που η Αθήνα των 5 εκατομμυρίων κατοίκων, έμοιαζε σαν Post apocalyptic πόλη. Με κίνηση αντίστοιχη χωριού των 2.000 κατοίκων.

  3. #1713
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.723
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εννοείτε ότι και εγώ από ένα σημείο και μετά είπα να την βλέπω "χαλαρά" την όλη κατάσταση..
    και συνεχίζω να κάνω την δουλειά μου όπως την έκανα τόσα χρόνια τώρα..

    Ευτυχώς χρησιμοποιώ την γραμμή μου μόνος μου..

    Και επειδή εγώ θα μπορούσα να είχα βάλει και Inalan καταλαβαίνετε ότι δεν είχα φτάσει σε απελπιστική κατάσταση..

    Βέβαια δεν αφήνω ευκαιρία να τα χώνω στην Wind..

    Θα μπορούσα να έμενα κάπου Αλεξάνδρας..
    αλλά όταν βλέπω τώρα ότι η Vodafone άφησε την μία πλευρά της Αλεξάνδρας χωρίς έργα.. (πολύ κουφό και αυτό..)
    σκέφτομαι ότι ακόμη και τώρα υπάχουν και άλλοι στην Αθήνα σε παρόμοια θέση όπως είμαστε και εμείς!

    - - - Updated - - -




    Μεγάλα έργα OTE & ΔΕΗ (?) επί της Φαιδριάδων & Τροπαίων..

    https://www.google.com/maps/@38.0054...7i16384!8i8192

    Να δούμε εάν θα αλλάξουν και την σαβούρα καφάο στο απέναντι πεζοδρόμιο..
    Βλέπω κάτι Kits της εταιρίας Nexans..
    https://www.nexans.gr/

    Έκανα μία γύρα στην περιοχή, αλλά δεν είδα να αλλάξανε κάποιο άλλο καφάο OTE..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Iris07 : 05-08-20 στις 21:14.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  4. #1714
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.938
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JohnTehGreek Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά έπαψα να ασχολούμαι και απλά έχω αποδεχτεί ότι θα είμαι με σκατένιο Internet για αρκετό καιρό ακόμα.
    Απλά δεν έχει νόημα ούτε να νευριάζεις και πόσο μάλλον να ψάχνεις να βρεις λογική.

    Επίσης δεν μπορώ να πω ότι μου κάνει εντύπωση. Μην ξεχνάμε σε ποια χώρα ζούμε. Το περίεργο θα ήταν να ξεκινάγανε και να ολοκλήρωναν τα έργα στον προβλεπόμενο χρόνο, χωρίς παράταση πάνω στην παράταση πάνω σε άλλη παράταση κτλ.

    Όσο για τα έργα που λες. Ναι αν κάποιοι είχαν μυαλό θα έβλεπαν ότι Αύγουστο είναι η καλύτερη περιοχή να κάνεις έργα. Αλλά τι να περιμένεις, εδώ οι τύποι δεν εκμεταλλεύτηκαν το Lock down, που η Αθήνα των 5 εκατομμυρίων κατοίκων, έμοιαζε σαν Post apocalyptic πόλη. Με κίνηση αντίστοιχη χωριού των 2.000 κατοίκων.
    Και εγώ μην νομίζεις ότι καίγομαι κιόλας για γρήγορο ίντερνετ..
    Απλά μου την έχει δώσει το όλο σκηνικό που παίζεται..
    Περισσότερο με ενδιαφέρει να αναβαθμιστεί το δίκτυο της περιοχής.. Όπως έγινε και αλλού.. Να γίνει επιτέλους αυτό που λένε..
    Αλλά μας θεωρούν πρωτόγονους εδώ φαίνεται..
    Για το περίεργο που λες ένα πράγμα θα πω μόνο.. Κάποιες άλλες περιοχές έχουν vdsl χρόνια τώρα.... Αυτό μόνο..
    Κατά τα άλλα καλά τα είπες..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοείτε ότι και εγώ από ένα σημείο και μετά είπα να την βλέπω "χαλαρά" την όλη κατάσταση..
    και συνεχίζω να κάνω την δουλειά μου όπως την έκανα τόσα χρόνια τώρα..

    Ευτυχώς χρησιμοποιώ την γραμμή μου μόνος μου..

    Και επειδή εγώ θα μπορούσα να είχα βάλει και Inalan καταλαβαίνετε ότι δεν είχα φτάσει σε απελπιστική κατάσταση..

    Βέβαια δεν αφήνω ευκαιρία να τα χώνω στην Wind..

    Θα μπορούσα να έμενα κάπου Αλεξάνδρας..
    αλλά όταν βλέπω τώρα ότι η Vodafone άφησε την μία πλευρά της Αλεξάνδρας χωρίς έργα.. (πολύ κουφό και αυτό..)
    σκέφτομαι ότι ακόμη και τώρα υπάχουν και άλλοι στην Αθήνα σε παρόμοια θέση όπως είμαστε και εμείς!
    Και εγώ είχα αρχίσει να το βλέπω χαλαρά αλλά με φούντωσε η κοροϊδία που παίζεται μπροστά στα μάτια μας..
    Αν η ίναλαν είχε σοβαρά πακέτα ομιλίας με τις εταιρίες που συνεργάζεται θα είχα βάλει εχτές αν είχα κ κάλυψη..
    Και εφόσον βάζει μόνο σε εσένα.. Μια χαρά...
    Αλλά δεν ξέρω αν θα έκοβα τελείως τη σταθερή..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  5. #1715
    Εγγραφή
    23-12-2004
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    912
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    DrayTek
    Επειδή με την cosmote δε βγάζω άκρη ,αφού για πολλοστή φορά μέσα σε 1.5 χρόνο δεν εχω Ίντερνετ ,αποφάσισα να πάω inalan .Επειδη στο σάιτ δεν βρίσκω κάτι ,ισχύει ακόμα η προσφορά για πληρωμή του προστ’ιματος ;Βασικά δεν πρέπει να είναι πολύ ,αφού 4 μήνες μένουν για τη λήξη του συμβολαίου
    Επίσης τι χρειάζεται για την αίτηση και συνήθως ποσό χρόνο τους παίρνει ;Το θέμα είναι ότι δουλεύω online και χωρίς internet την εχω βάψει.
    Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου
    http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

  6. #1716
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.723
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Πρέπει να ισχύει η προσφορά, αλλά μίλα πρώτα μαζί τους..
    Για την σύνδεση, ανάλογα τώρα τι δουλειές έχουν βάλει σε σειρά να κάνουν..

    Για ότι άλλο θες με Inalan, δες το θέματα για την Inalan εδώ:

    https://www.adslgr.com/forum/threads...AE%CE%BD%CE%B1
    &
    https://www.adslgr.com/forum/threads/872485-Inalan
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  7. #1717
    Εγγραφή
    20-01-2010
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    19300/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ZYXEL P-660HW-Τ3
    SNR / Attn
    8(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Το συμβόλαιο που έχω με wind έχει λήξη και σκέφτομαι να πάω σε 50vdsl
    Πόσο κλειδώνει η περιοχή γενικά ?

    είμαι στα 20μετρα από το αρχαίο πράσινο κουτί που έχει την γραμμή μου και κλειδώνω 17/18 mbs αυτή την στιγμή

    Είμαι αορίστου εδώ και μερικούς μήνες, με την προσδοκία να έρθει κάτι καλύτερο,αλλά δεν βλέπω φώς για τα υπόλοιπα 2 χρόνια

  8. #1718
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.398
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από orelink Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το συμβόλαιο που έχω με wind έχει λήξη και σκέφτομαι να πάω σε 50vdsl
    Πόσο κλειδώνει η περιοχή γενικά ?

    είμαι στα 20μετρα από το αρχαίο πράσινο κουτί που έχει την γραμμή μου και κλειδώνω 17/18 mbs αυτή την στιγμή

    Είμαι αορίστου εδώ και μερικούς μήνες, με την προσδοκία να έρθει κάτι καλύτερο,αλλά δεν βλέπω φώς για τα υπόλοιπα 2 χρόνια
    Αν η τιμή δεν έχει αλλάξει με το αόριστο κάτσε εκεί που είσαι. H Wind αργεί ακόμα να δώσει VDSL στο δικό μας ΑΚ. Εκτός και αν καλύπτεσαι από την Inalan όπου μπορείς να κοιτάξεις και εκεί μιας και δεν έχει δέσμευση.

  9. #1719
    Εγγραφή
    20-01-2010
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    19300/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ZYXEL P-660HW-Τ3
    SNR / Attn
    8(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν η τιμή δεν έχει αλλάξει με το αόριστο κάτσε εκεί που είσαι. H Wind αργεί ακόμα να δώσει VDSL στο δικό μας ΑΚ. Εκτός και αν καλύπτεσαι από την Inalan όπου μπορείς να κοιτάξεις και εκεί μιας και δεν έχει δέσμευση.
    Η inalan δεν δίνει δυστυχώς
    Η wind έχει πάρει για να μου πλασάρει την 50vdsl και βλέπω τον αριθμό μου στο site τους και δίνουν 50 vdsl ,έχει βάλει κάποιος στην περιοχή μας για να ξέρω που θα βρίσκομαι?
    επίσης θα πάω σε άλλη εταιρεία ,δεν θέλω σχέσεις με wind

  10. #1720
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.938
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από orelink Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το συμβόλαιο που έχω με wind έχει λήξη και σκέφτομαι να πάω σε 50vdsl
    Πόσο κλειδώνει η περιοχή γενικά ?

    είμαι στα 20μετρα από το αρχαίο πράσινο κουτί που έχει την γραμμή μου και κλειδώνω 17/18 mbs αυτή την στιγμή

    Είμαι αορίστου εδώ και μερικούς μήνες, με την προσδοκία να έρθει κάτι καλύτερο,αλλά δεν βλέπω φώς για τα υπόλοιπα 2 χρόνια
    Αν τα στατιστικά στο προφίλ ισχύουν, θα μπορούσες να κάνεις τη δοκιμή.. Είσαι μέσα στο χλμ.. 30-35.. Κάπου εκεί θα είσαι λογικά αν όλα πάνε καλά.. Το για πόσο καιρό θα εξαρτηθεί από το crosstalk που υπάρχει σε μια πυκνοκατοικημένη περιοχή..
    Αλλά έχε κατά νου ότι το vdsl από α.κ είναι εντελώς απρόβλεπτο.. Και γενικότερα το vdsl απαιτεί άψογη εσωτερική καλωδίωση..
    Το πάγιο-παροχές που σου προσφέρουν αξίζει τη δοκιμή;
    Ακόμα μην κοιτάς απόσταση μόνο από το καφάο.. Αλλά το attenuation στο ρουτερ.. Στατιστικά υπάρχουν διαθέσιμα;
    Διαφορετικά μόνο adsl στον οτε και booster.. Η καμιά λύση wisp, επικουρικά με τη σταθερή.. Δεν υπάρχει κάτι άλλο για τώρα..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 20-08-20 στις 14:42.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  11. #1721
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.723
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    H Wind δίνει την 50άρα 28..
    και η Vodafone 27 ..

    όσο πληρώνω τώρα στον OTE για 11 Mbps..

    Πανάθεμάσε και πάλι WIND !!!
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  12. #1722
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.938
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    H Wind δίνει την 50άρα 28..
    και η Vodafone 27 ..

    όσο πληρώνω τώρα στον OTE για 11 Mbps..

    Πανάθεμάσε και πάλι WIND !!!

    Πανάθεμα που την δίνει 28;
    Η που δίνεις όσο στη κοτε;
    Just kidding..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  13. #1723
    Εγγραφή
    15-01-2007
    Μηνύματα
    51
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Ας πω κι εγώ τον πόνο μου και ταυτόχρονα ίσως απαντήσω και στην ερώτηση του φίλου.
    Η καμπίνα μου είναι στη γωνία Αγίας Ζώνης και Λέλας Καραγιάννη (444-326).
    Πριν 2 χρόνια ήμουν σε adsl στον οτε. Αποφάσισα τότε να βάλω vdsl 50 πάλι στον οτε για δύο λόγους.
    Πρώτον, είχα βαρεθεί να βλέπω το 11 download. Υπέθεσα οτι θα έφτανα τα 24 του adsl, έστω τα 20. Τελικά κλείδωσε στα 18. Τώρα είμαι στα 15...Ουάου!!!
    Ο δεύτερος λόγος και σημαντικότερος ήταν ότι πίστευα πως μέχρι να λήξει το νέο συμβόλαιο, η wind θα είχε τελειώσει και θα ήμουν έτοιμος. Που να' ξερα...
    Σε δυο μήνες λήγει το συμβόλαιό μου και πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω. Αν δεν χρειαζόμουν το τηλέφωνο θα είχα πάει ήδη στην inalan.
    Σίγουρα πάντως δεν θα συνεχίσω το πρόγραμμα που έχω, γιατί ξέχασα να αναφέρω ότι ο οτε, επειδή είμαι παλιός πελάτης, μου έκανε τη χάρη να πληρώνω μόνο 37,5 ευρώ το μήνα... Double ουάου!!!
    Μάλλον θα βρω το φτηνότερο adsl πρόγραμμα και θα γυρίσω στα παλιά.
    Αυτές οι υπερταχύτητες με κούρασαν...

  14. #1724
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.938
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Σε άλλο πάροχο με adsl κ snr6 (αν η γραμμή σου το σηκώνει) ίσως έρθεις πάλι στις ταχύτητες που έχεις τώρα.. Αν δεν σε ενδιαφέρει το upload.. Αν σε ενδιαφέρει το up μπορείς να πας βόντα και χάνοντας λίγο στο down να πάρεις annex-m για να σηκώσεις λίγο το up.. Πάλι αν η γραμμή σου το σηκώνει.. Αν πάλι σε ενδιαφέρει το τηλέφωνο πολύ.. Η νόβα νομίζω με 21ε τα έχει όλα απεριόριστα & έχει και snr6.. Αλλά χρεώνει το annex-m.. Μπορείς να δοκιμάσεις κ vdsl καθώς οι άλλοι πάροχοι δίνουν προφίλ 8b, αλλά πόσο καλύτερα να πάει; Και για πόσο.. Το vdsl από α.κ είναι εντελώς απρόβλεπτο.. Πρέπει να είσαι μεσοτοιχία για να πεις ότι κάτι γίνεται..
    Μια καλή λύση θα ήταν το booster, αλλά οι τιμές του οτε και οι παροχές που δίνει στα προγράμματα, προσωπικά με κάνουν να το σκέφτομαι..
    Είναι δύσκολο να βρεις τη χρυσή τομή..
    *Και δεν ανέφερα καθόλου και τυχόν θέματα με εξοπλισμούς και Voip.. Αυτά είναι άλλο story..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 21-08-20 στις 06:09.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  15. #1725
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.723
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sphinx7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας πω κι εγώ τον πόνο μου και ταυτόχρονα ίσως απαντήσω και στην ερώτηση του φίλου.
    Η καμπίνα μου είναι στη γωνία Αγίας Ζώνης και Λέλας Καραγιάννη (444-326).
    Καλημέρα..
    Μάλιστα.. είσαι κάπου στα 600 μέτρα από το A/K.

    Κατ' αρχάς θα περίμενα να έπιανες περισσότερα στο ADSL, γιατί 11 Mbps πιάνω εγώ που είμαι ~ 1200 μέτρα από το A/K.
    Οπότε ναι θα περίμενα και κάτι καλύτερο μετά και στο VDSL.

    Τώρα περιμένεις FTTH όταν τελειώσει η Wind.

    H Vodafone σου δίνει VDSL ?
    Όπως έλεγα παραπάνω το έχει στα 27 την 50άρα..
    Ίσως πετύχεις και καλύτερη τιμή ως νέος πελάτης, εάν δεν έχεις κάποιο λόγο να μείνεις OTE.

    Βέβαια μετά θα πρέπει να περιμένεις να δώσει και FTTH η Vodafone από Wind..

    Εγώ αναγκάστηκα πρόσφατα και έβαλα το νέο 24XL το οποίο είναι καλό εάν χρησιμοποιείς αρκετά το τηλέφωνο,
    και είναι και το μόνο που διαφημίζει τώρα ο OTE.

    Κάμποσα άλλα πακέτα τα έχει καταργήσει ο OTE,
    αλλά εάν θες να το "παλέψεις" με τους εκπροσώπους του, μπορείς να πας εδώ
    https://help.cosmote.gr/system/templ...romQuery=kw679

    στον τιμολκατάλογο του OTE, να πατήσεις μετά το μενού Εσωτερικού,
    και να κατεβάσεις τον κατάλογο "Οικιακά Οικονομικά Προγράμματα Ισχύει από: 25/06/20"
    όπου μπορείς να δεις ποια πακέτα είναι ενεργά τώρα..

    - - - Updated - - -

    ** ΒΤW εάν ξαναδεις τίποτα έργα από Wind εκεί κάτω ενημέρωσε μας!
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

Σελ. 115 από 235 ΠρώτηΠρώτη ... 95105110113114115116117120125135 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. VDSL και Κυψέλη - A/K Άρης - Vodafone
    Από nxenos στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 1116
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-08-23, 10:52
  2. VDSL Πατήσια (Δήμος Αθηναίων)
    Από clioII16v στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 285
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-07-23, 07:26
  3. VDSL 30Mbps - A/K AΡΗΣ
    Από No-Name στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-01-18, 21:56
  4. A.K Πατησια ( Πλ.Αμερικης)
    Από villasg στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-06-17, 23:10
  5. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-06-17, 00:22

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας