Σελ. 19 από 235 ΠρώτηΠρώτη ... 9141718192021242939 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 271-285 από 3515
  1. #271
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημέρα και καλη εβδομαδα!
    εγω θα ηθελα να αποφυγω τον χαλκο εστω και από την καμπινα μεχρι τον κατανεμητή, γιατι η δικια μου είναι στο από πισω οικοδομικο τετραγωνο και είναι αποσταση.
    Εχει τυχει 2 μπορει και 3 φορες να κοπουν τα καλωδια στην διαδρομή αυτή και να μεινω εκτος και δεν τα φτιαχνουν τοσο γρηγορα οσο η Inalan!
    τον ιουνιο δεν ειχα μεινει εκτος για ολο τον μηνα και το πρόβλημα ηταν εξω από την πορτα ορατο…..αν δεν εχεις ΟΤΕ αυτά παθαινεις σε περιπτωση βλαβης….
    τωρα παλι είμαι χωρις υπηρεσίες δεν ξερω από που υποθετω στην Παρνηθος οποτε είναι μετα το ΚΦ.
    Επισης στην πολυκατοικια μου μεσα δεν είναι τοσο καλα τα καλωδια και τα εχουν κλεισει όλα, θελει σκαψιμο το υπογειο (με τηνος τα εξοδα αυτό?) και εχει μαρμαρα.
    Η να περαστει εξωτερικη γραμμη όλα τα καλωδια και να υπογραψουν ολοι οι ιδιοκτητες (6) που οι 3 είναι χαμενοι γιατι χρωστανε.
    Οποτε είναι μονόδρομος για μενα η INALAN.
    Ισως μονο το τηλεφωνο να αφήσω στην Pstn γιατι οι voip εταιρειες δεν συμφερουν δεν δινουν απεριόριστα τηλεφωνα.

  2. #272
    Εγγραφή
    20-01-2005
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    huwai
    Καλημέρα
    Στην Άνω Κυψέλη επί της Καυκάσου ακόμα δεν έχει μπει κάποια νέα καμπίνα, αλλά με παίρνουν συνέχεια από τον ΟΤΕ ότι πρέπει να μεταβώ σε ευρυζωνία.
    Σήμερα μάλιστα με πήραν και με πίεζαν μάλιστα να τους απαντήσω σήμερα αν το θέλω γιατί 7 Δεκεμβρίου κλείνει το κέντρο και θα μείνω χωρίς τηλέφωνο.
    Όταν τον ρώτησα αφού έτσι και αλλιώς θα γίνει γιατί θέλουν την συγκατάθεση μου και μάλιστα με ηχογραφημένο μήνυμα και δεν το κάνουν, άρχισε να μου λέει ότι είναι για να στείλουν νέο εξοπλισμό και κάτι τέτοια.
    Μου μυρίζει κάποια ανανέωση με το έτσι θέλω.
    Όταν άρχισα να ρωτάω το νούμερο της καμπίνας (εδώ πάνω στα σύνορα με το Γαλάτσι ακόμα δεν έχω καταλάβει αν θα είναι wind η vodafione) , σημειωτέον δεν υπάρχει νέα καμπίνα εδώ πάνω ακόμα, άρχισε να μου λέει εγώ δεν είμαι αρμόδιος και μόνο μου έδωσαν αυτό το τηλ να "ενημερώσω " με ηχογράφηση και καλά ότι θα γίνει αυτό.
    ΑΦού επέμεινα να μου πει σε ποιο κέντρο ανήκω σε ποια καμπίνα θα με συνδέσει αφου εδώ πάνω υπάρχουν μόνο καφαο παλιά και όχι νεες καμπίνες μου λέει ότι μέχρι 1 χιλιόμετρο μπορεί να είναι η καμπίνα.
    Έχει τύχει σε κανέναν άλλον αυτό

    Εδώ είναι το σημείο είμαι
    https://goo.gl/maps/Ht5ufEEQPnz

  3. #273
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.762
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Κατ' αρχάς ναι είχε βγει δελτίο τύπου, που είχε μπει και εδώ ότι το A/K Πατήσια θα γυρίσει σε VoIP μαζί και με άλλα A/K εδώ:
    https://www.adslgr.com/forum/threads...AF%CE%B1%CF%82

    Η ανακοίνωση υπήρχε και στον τελευταίο λογαριασμό που είχα λάβει πριν λίγο καιρό.

    Με γύρισαν ήδη όπως έλεγα και εδώ από τώρα.. μου έστειλαν SMS πρώτα, να είμαι έτοιμος.
    https://www.adslgr.com/forum/threads...33#post6457833

    και γενικά όλα καλά τώρα..
    Ναι έχω βάλει πάνω στην γραμμή το Speedport που μου έδωσε ο OTE τώρα, (ADSL) (είχα κάτι άλλο πριν..)
    Πολύ καλό το βρίσκω κατ' αρχήν!

    Θα πας εδώ
    https://www.adslgr.com/forum/threads...79#post6464879

    και από την λίστα εκεί θα βάλεις την διεύθυνση σου και θα βρεις το καφάο και το A/K που παίρνεις σύνδεση!

    * Έχεις και Inalan και OTE ?

    - - - Updated - - -

    Καυκάσου 166, ναι στο A/K Πατήσια είσαι..
    Δες τον χάρτη εδώ:

    http://fttxgr.eu/map

    - - - Updated - - -

    Λοιπόν αυτό είναι το καφάο σου OTE.. το 444-384

    444-384444ΠΑΤΗΣΙΑ23.749538.005556Ν. ΑΤΤΙΚΗΣΔ. ΑΘΗΝΑΙΩΝΔ. ΑθηναίωνΑΘΗΝΑΧΡΗΣΤΟΥ ΜΙΧΑΗΛ 54, ΛΑΝΙΤΗ 16, ΧΡΗΣΤΟΥ ΜΙΧΑΗΛ 64, ΧΡΗΣΤΟΥ ΜΙΧΑΗΛ 58, ΧΡΗΣΤΟΥ ΜΙΧΑΗΛ 60, ΧΡΥΣΑΝΘΟΥ ΜΥΛΩΝΑ 3, ΠΑΛΛΗΚΑΡΙΔΗ 49, ΠΑΛΛΗΚΑΡΙΔΗ 62, ΛΑΝΙΤΗ 10, ΛΑΝΙΤΗ 6, ΛΑΝΙΤΗ 4, ΧΡΗΣΤΟΥ ΜΙΧΑΗΛ 63, ΠΑΛΛΗΚΑΡΙΔΗ 55, ΧΡΗΣΤΟΥ ΜΙΧΑΗΛ 62, ΧΡΥΣΑΝΘΟΥ ΜΥΛΩΝΑ 7, ΧΡΗΣΤΟΥ ΜΙΧΑΗΛ 59, ΠΑΛΛΗΚΑΡΙΔΗ 60, ΧΡΥΣΑΝΘΟΥ ΜΥΛΩΝΑ 5, ΠΑΛΛΗΚΑΡΙΔΗ 64, ΠΑΛΛΗΚΑΡΙΔΗ 53, ΠΑΛΛΗΚΑΡΙΔΗ 51, ΚΑΥΚΑΣΟΥ 168, ΛΑΝΙΤΗ 2, ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ ΑΥΞΕΝΤΙΟΥ 2, ΚΑΥΚΑΣΟΥ 166, ΧΡΥΣΑΝΘΟΥ ΜΥΛΩΝΑ 1, ΧΡΗΣΤΟΥ ΜΙΧΑΗΛ 61, ΧΡΗΣΤΟΥ ΜΙΧΑΗΛ 56

    Και πρέπει να είναι αυτό εδώ!
    https://www.google.gr/maps/@38.00558...7i13312!8i6656

    Οπότε περιμένεις και εσύ την Wind για την περιοχή μας, η οποία ακόμη δεν άρχισε τα έργα..
    δεν έχει μπει καμία καμπίνα της VDSL προς το παρόν..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Iris07 : 22-10-18 στις 14:00.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  4. #274
    Εγγραφή
    20-01-2005
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    huwai
    ας αρχίσουμε από το τέλος
    το καφαο είναι πίσω από το μπλε αμάξι το άλλο το πράσινο είναι στην απέναντι πλευρά.

    επειδή η φωτογραφία απο το street view είναι παλιά όποιος περάσει τώρα θα δει 2 φρεάτια ένα την inalan και ένα της vodafone και όχι της wind

    ναι έχω και inalan και οτε στο σπίτι αλλά στην Καυκάσου είναι ο επαγγελματικός χώρος και εκεί έχω μόνο οτε.

  5. #275
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Εγώ που έχω Forthnet Nova δε μου έχουν πει τίποτα για VoIP που νομίζω ότι δεν το υποστηρίζουν έτσι κι αλλιώς αυτοί...
    Βέβαια ούτε και εδώ προς Νομικού και περίχωρα που κυκλοφορώ (ψάχνοντας πάρκινγκ κάθε μέρα) δεν έχω δει έργα από κανέναν...

  6. #276
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.762
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ναι για το πράσινο καφάο λέω, είναι το ADSL του OTE.

    Έχει βάλει και άλλος καφάο από την άλλη μεριά ??

    Εντάξει τα φρεάτια της Inalan είναι για τις δικές της γραμμές.

    Επίσης ναι, στην περιοχή υπάρχουν αρκετά φρεάτια της Vodafone εδώ και χρόνια..
    είναι για δικές της δουλειές και δεν έχουν σχέση με τα δίκτυα VDSL που αναπτύσονται τώρα.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  7. #277
    Εγγραφή
    20-01-2005
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    huwai
    ναι υπάρχει και από την απέναντι πλευρά καφαο χρώμα γκρι του οτε , το απόγευμα που θα παω θα τα βγαλω μια φωτογραφία γιατί δεν φαίνονται καλά από το street view.
    η vodafone έσκαψε τον ίδιο δρόμο με διαφορά 3 ημερών από την inalan και φυσικά και οι 2 εταιρείες έσκαψαν ξεχωριστά η μία από την άλλη

  8. #278
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.762
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Χμμ.. ναι εάν μπορείς βάλε μία φωτογραφία να δούμε!
    Να υποθέσω ότι ο OTE ήθελε να αλλάξει το καφάο του ADSL και τώρα θα το βάλει από την άλλη μεριά ?

    Κάμποσα καφάο ADSL πρέπει να τα αλλάξει τώρα ο OTE που θα μπουν οι νέες καμπίνες VDSL,
    αλλά συνήθως βγάζει το παλιό και βάζει στην ίδια θέση το νέο..

    Οπότε να υποθέσω έχετε Double Play ΟΤΕ..

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dosman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ που έχω Forthnet Nova δε μου έχουν πει τίποτα για VoIP που νομίζω ότι δεν το υποστηρίζουν έτσι κι αλλιώς αυτοί...
    Βέβαια ούτε και εδώ προς Νομικού και περίχωρα που κυκλοφορώ (ψάχνοντας πάρκινγκ κάθε μέρα) δεν έχω δει έργα από κανέναν...
    Ναι, μόνο ο OTE αλλάζει τώρα όπως φαίνεται.
    Οι δικοί μου έχουν Vodafone.. ούτε αυτή είπε κάτι τώρα.

    - - - Updated - - -

    Ααα υπάρχει και το άλλο καφάο εκεί.. από τότε παλιά!!
    Τώρα το είδα.. ενδιαφέρον!

    https://www.google.gr/maps/@38.00550...7i13312!8i6656

    Ποιος ξέρει γιατί έχει 2 ο OTEς.. ADSL είναι και αυτό..
    Είχε πολλές γραμμές και έβαλε και 2ο?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Iris07 : 22-10-18 στις 14:59.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  9. #279
    Εγγραφή
    20-01-2005
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    huwai
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  IMG_20181022_163007.jpg 
Εμφανίσεις:  16 
Μέγεθος:  514,0 KB 
ID: 198142
    έτσι είναι τουλάχιστον από τότε που ήρθα εγώ το 2005
    υπήρχαν και τα 2 καφαο οπότε λογικά επειδή έχει πολλές πολυκατοικίες θα έβαλαν 2
    αν δείτε στον δρόμο υπάρχουν 2 σκαψίματα το μικρό είναι της ιναλαν στο μεγάλο ποιο κοντά στο πεζοδρόμειο είναι της vodafone.

    Τώρα στο αρχικό μου ερώτημα θα δώσει ο οτε voip αλλά μέσα από τα παλιά καφαο? αφού καινούργια δεν υπάρχουν στην περιοχή?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος P_M : 22-10-18 στις 16:52.

  10. #280
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.762
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Και εγώ έτσι νόμιζα ότι θα έδινε VoIP όταν θα έμπαινε το VDSL αλλά όπως είπαν κάποια παιδιά,
    δεν υπάρχει πρόβλημα να δώσει και με αυτά τα καφάο τώρα.

    Με 11 Mbps που πιάνω τώρα οκ είναι η ποιότητα της φωνής.. καλή!

    Τι ταχύτητα πιάνεις εκεί πάνω?

    Οπότε θα σου έλεγα να τους πεις να σου στείλουν το Speedport να ξεμπερδεύεις,
    εφόσων είναι να μείνεις OTE.
    Ως 10 Δεκεμβρίου θα γίνει η αλλαγή όπως έλεγε η ανακοίνωση.

    Δεν ξέρω εάν έχεις ιδιαίτερες απαιτήσεις στο τηλεφωνικό τμήμα της γραμμής.

    Άστα να πάνε έχουν γεμίσει οι δρόμοι αυλάκια, από μικρά έως μεγάλα!!
    Αποχεύτευση, αέριο, ευδάπ, και 2-3 πάροχοι internet!

    ΔΕΗ και OTE από τα πεζοδρόμια..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Iris07 : 22-10-18 στις 17:49.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  11. #281
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Με τόσο πυκνοκατοίκηση στην Κυψέλη και τόσο μικρά και στενά στενάκια, χαμός γίνεται...
    Εκεί θα ήταν το ωραίο να υπάρχει μια "τάξη" σε όλα... ένα σκάψιμο με έναν "μεγάλο αγωγό" κατά μήκος του κεντρικού δρόμου και ενδιάμεσα μικρά φρεάτια ανά κάποια μέτρα για να εξυπηρετούνται οι "κοινοί" ιδιοκτήτες των υπόγειων γραμμών για τυχόν βλάβες ή εκτροπές που θα γινόντουσαν με μικρές τομές αντί για σκάψιμο όλου του δρόμου...

    *για τα φρεάτια εννοώ να υπάρχουν πχ ανά 10 μέτρα φρεάτια για Inalan, μετά από 10 μέτρα για αέριο, μετά για ΕΥΔΑΠ και μετά πάλι για Inalan και γενικά για όποιον άλλον πάροχο σκάβει υπογείως και δε χρειάζεται να έχει καμπίνες.
    Για όποιος είχε και καμπίνες θα μπορούσε να έχει καμπίνα αντί για φρεάτιο αλλά όλα να περνάνε από έναν κοινό αγωγό...

    Όνειρα θερινής νυκτός λένε...
    (λογικά δε γίνεται πουθενά αυτό...)

  12. #282
    Εγγραφή
    20-01-2005
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    huwai
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι ταχύτητα πιάνεις εκεί πάνω?

    Οπότε θα σου έλεγα να τους πεις να σου στείλουν το Speedport να ξεμπερδεύεις,
    εφόσων είναι να μείνεις OTE.
    Ως 10 Δεκεμβρίου θα γίνει η αλλαγή όπως έλεγε η ανακοίνωση.

    Δεν ξέρω εάν έχεις ιδιαίτερες απαιτήσεις στο τηλεφωνικό τμήμα της γραμμής.
    στην καυκασου πιανω 789 / 6.006 όσο και στο σπίτι και για αυτό στο σπίτι έβαλα inalan και ησύχασα.
    το θέμα είναι ότι λόγω της αλλαγής θέλουν να με δεσμευσουν από ότι κατάλαβα με νεο συμβολαιο αλλά δεν το λένε και φέρνουν το voip σαν δικαιολογια

  13. #283
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.762
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγαπητέ πελάτη,

    Σας ενημερώνουμε ότι ο Όμιλος ΟΤΕ προχωρά στην αναβάθμιση των υπηρεσιών τηλεφωνίας, μέσω
    τεχνολογιών νέας γενιάς, στην περιοχή σας.

    Η αναβάθμιση της σταθερής τηλεφωνικής σας γραμμής, με αριθμό *********** , σε ευρυζωνική τηλεφωνία, θα
    έχει ολοκληρωθεί μέχρι τις 10 Δεκεμβρίου 2018 και δε θα επιφέρει καμία αλλαγή στις χρεώσεις των
    υπηρεσιών σας.

    Τις επόμενες μέρες, ένας εκπρόσωπός μας θα σας καλέσει για να σας ενημερώσει για τα πλεονεκτήματα της
    νέας τεχνολογίας και τη διαδικασία αναβάθμισης της τηλεφωνικής σας γραμμής.

    Σε περίπτωση που δεν καταστεί εφικτό να επικοινωνήσει μαζί σας τηλεφωνικά, σας παρακαλούμε να μας
    καλέσετε στο 13888 απαραιτήτως πριν τις 03 Δεκεμβρίου 2018 ώστε να σας καθοδηγήσουμε για τις
    απαιτούμενες ενέργειες και να εξασφαλιστεί η ομαλή μετάβαση και η ορθή λειτουργία της σύνδεσής σας.

    Η αναβάθμιση των υπηρεσιών τηλεφωνίας στην περιοχή σας είναι μέρος του έργου για τη βελτίωση των
    τηλεπικοινωνιακών υποδομών σε ολόκληρη τη χώρα. Επενδύουμε συνεχώς στα Δίκτυα Νέας Γενιάς με στόχο
    να παρέχουμε αναβαθμισμένες υπηρεσίες σταθερής τηλεφωνίας και Internet υψηλής ποιότητας, συμβάλλοντας
    έμπρακτα στην ψηφιακή ανάπτυξη της χώρας. Έτσι, δημιουργούμε έναν κόσμο καλύτερο για όλους.

    Ευχαριστούμε προκαταβολικά για τη συνεργασία και την κατανόησή σας.
    Με εκτίμηση,
    Εξυπηρέτηση Πελατών
    Μου είχε έρθει αυτό το μήνυμα με τον προηγούμενο λογαριασμό..
    Εσένα δεν στο στείλανε.. ?

    Βασικά εμένα έληγε και το συμβόλαιο τώρα, και επειδή είχα αποφασίσει να μείνω OTE,
    πήγα σε κατάστημα, ανανέωσα και πήρα τον νέο εξοπλισμό.
    (Δεν είχα ως τώρα speedport..)

    Οπότε όπως κατάλαβα επ' ευκαιρία της ανανέωσης με γυρίσανε και VoIP άμεσα.

    Νομίζω δεν φαίνεται να σε υποχρεώνουν να ανανεώσεις..

    Κατάλαβες εσύ κάτι τέτοιο ?
    Κανονικά θα έπρεπε να σου που και για το νέο συμβόλαιο εάν ήταν έτσι..
    για τιμή και ότι συμφωνείς..

    Δεν ξέρω εάν θα μπορούσες να πας σε ένα κατάστημα να πάρεις τον νέο εξοπλισμό..
    και να μην γίνει τίποτα άλλο, και να ξεμπερδεύεις..

    Σου είχαν δώσει πρόσφατα εξοπλισμό από OTE.. ??

    Εγώ είχα ένα αρχαίο προ ADSL+ δεν μου το ζήτησαν.. είχα αγοράσει δικό μου τώρα.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  14. #284
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από P_M Εμφάνιση μηνυμάτων
    το θέμα είναι ότι λόγω της αλλαγής θέλουν να με δεσμευσουν από ότι κατάλαβα με νεο συμβολαιο αλλά δεν το λένε και φέρνουν το voip σαν δικαιολογια
    Δεν ισχύει αυτό και λάθος συμπέρασμα βγάζεις.
    Πριν από το δικό σας αστικό κέντρο έχει γίνει σε άλλα, ενώ θα επακολουθήσουν και τα υπόλοιπα σε όλη την χώρα.
    Το αστικό σου κέντρο γυρίζει σε VoIP τηλεφωνία, θέλεις δεν θέλεις. Ειδοποιούν λοιπόν ότι χρειάζεται συμβατός εξοπλισμός και ειδικά αν έχεις ISDN συσκευές, συγκεκριμένος. Πιθανόν να χρειαστείς βοήθεια από τον τεχνικό να σου τον συνδέσει ώστε να μην έχεις πρόβλημα με την νέα υπηρεσία.
    Δέσμευση λόγω του εξοπλισμού ή της αναγκαστικής αλλαγής της τηλεφωνίας δεν υπάρχει, εκτός αν συμφωνήσεις να αλλάξεις ταυτόχρονα και πακέτο ή αποδεχθείς κάποια άλλη προσφορά.

  15. #285
    Εγγραφή
    20-01-2005
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    huwai
    Έχει λήξει από τον ιούλιο του 17
    ειμαι σε αορίστου
    ποιο πολύ μου έκανε και εμένα εντύπωση που μου είπε συμφωνείτε να καταγραφεί η κλήση μας.
    αν δεν το έλεγε αυτό ίσως να μην έδινα σημασία αλλά αυτό μέχρι τώρα το λένε όταν χρειάζεται σε ανανέωση ή σε προσφορά
    θα δω τις επόμενες ημέρεσ που θα κάνω αίτηση για αλλαγή σε άλλη εταιρεία

Σελ. 19 από 235 ΠρώτηΠρώτη ... 9141718192021242939 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. VDSL και Κυψέλη - A/K Άρης - Vodafone
    Από nxenos στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 1116
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-08-23, 10:52
  2. VDSL Πατήσια (Δήμος Αθηναίων)
    Από clioII16v στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 285
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-07-23, 07:26
  3. VDSL 30Mbps - A/K AΡΗΣ
    Από No-Name στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-01-18, 21:56
  4. A.K Πατησια ( Πλ.Αμερικης)
    Από villasg στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-06-17, 23:10
  5. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-06-17, 00:22

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας