Εμφάνιση 1-7 από 7
  1. #1
    Εγγραφή
    18-08-2017
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport 724v CI
    SNR / Attn
    (dB) / 1.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλό μεσημέρι,

    Επειδή δεν μου έχει ξανατύχει τέτοια περίπτωση θα ήθελα την δική σας άποψη
    Στις 8/2 ανανέωσα την σύμβαση μου με την COSMOTE και αναβάθμισα σε 50/5 με πολύ καλή
    τιμή (χωρίς αποστολή εξοπλισμού αφού το Speedport ήταν μια χαρά για την σύνδεση μου)
    Πράγματι η σύνδεση είναι άψογη, το ρουτερ κλειδώνει στα 51200/5120 με line att 2.1up/1.9down
    Επειδή όμως είχαμε συμφωνήσει να δούμε αν είναι εφικτή η μετάβαση σε 100/10, μίλησα την περασμένη εβδομάδα με άλλη εκπρόσωπο (η πρώτη ουδέποτε με πήρε τηλέφωνο ενώ της είχα στείλει και emai αλλά και μέσω 13888 της είχα αφήσει μήνυμα) η οποία φυσικά δεν με κάλεσε για το θέμα αυτό αλλά... για να μου δώσει προσφορά για ανανέωση!!! αφού το συμβόλαιο μου είχε λήξει!
    Αφού την ενημέρωσα πως έχω ήδη ανανεώσει, είδαμε αν είναι εφικτή η μετάβαση σε 100/10 και αφού είμασταν ΟΚ μου είπε πως θα μου έστελναν νέο εξοπλισμό για την αναβάθμιση
    Τον έλαβα χθες (όπως είχαμε συμφωνήσει) αλλά δεν υπήρχε πουθενά το χαρτί της νέας σύμβαση με την τιμή που μου έδωσαν
    Φυσικά κάλεσα στο 13888, κανείς δεν ήξερε τίποτε ούτε είδαν κάποια εκκρεμότητα! μου είπαν φυσικά ξανά ότι θα στείλουν μήνυμα στη πωλήτρια να με καλέσει(σιγά μην με καλούσε, όπως και η προηγούμενη) και επίσης στο chat που μίλησα την πρώτη φορά μου είπαν ότι απλά θα μου έρθει η σύμβαση με email και δεν απαιτείται υπογραφή (αν και στην πρώτη ανανέωση τα συμβόλαια ήρθαν άμεσα στο email μου με τα πάντα μέσα και χρειαζόταν υπογραφή) και την δεύτερη φορά που ξαναμίλησα μου είπαν ότι θα το ελέγξουν και ΘΑ... με καλέσουν.... φυσικά ακόμη περιμένω!
    Τελικά τι ισχύει?
    Να πω την αλήθεια πιο πολύ με στενοχωρεί η διαπίστωση πως η εξυπηρέτηση πελατών της COSMOTE έχει
    γίνει ένα μπάχαλο και κανείς δεν έχει την κατάλληλη εκπαίδευση να εξυπηρετήσει σοβαρά τον πελάτη.
    Και εγώ σε εταιρία με σερβις εργάζομαι και όταν λεμε στον πελάτη θα σας καλέσουμε, τον καλούμε πάντα και εντός της ημέρας
    Α... και το γελοίο της υπόθεσης, μετά το τηλεφώνημα της περασμένης εβδομάδας, με ξαναπήραν την Δευτέρα να μου δώσουν προσφορά για την ανανέωση του συμβολαίου μου αφού είχε λήξει!!!! 2 ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ αφού είχα ανανεώσει!!!

  2. #2
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Μηνύματα
    1.705
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport Plus & R7000
    για να μην μπλεκομαστε αδικα αιτηση για 100αρι αν δεν εχει γινει μπορει να γινει ανα πασα στιγμη, οποτε και λαθος να εχει γινει δεν ειναι σπουδαιο.

  3. #3
    Εγγραφή
    18-08-2017
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport 724v CI
    SNR / Attn
    (dB) / 1.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Βασικά αυτό που ρώτησα είναι αν έχει κανείς κάνει τηλεφωνικά την συμφωνία και δεν του εστάλησαν τα συμβόλαια, δεν ρώτησα για το αν μπορείς να κάνεις αίτηση ή αν έχει γίνει λάθος
    Επίσης με απογοήτευσε η αντιμετώπιση του 13888 όπου κανείς δεν μπορούσε να απαντήσει σε μια απλή ερώτηση όπως αυτή του θέματος της αιτήσεως και της αποστολής των συμβολαίων, όπως επίσης και η έλλειψη ενδιαφέροντος επικοινωνίας και από τους δύο πωλητές όπου αφού έκλεισαν την συμφωνία δεν ασχολήθηκαν καν να επικοινωνήσουν μαζί μου στα emails και στα μηνύματα που τους άφησε το 13888.

  4. #4
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Μηνύματα
    1.705
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport Plus & R7000
    με το modem εφοσον γινεται αλλαγη προγραμματοςς στελνουν και το νεο συμβολαιο ναι.τωρα εσενα πως σου ηρθε ο εξοπλισμος ξεμπαρκος....

    δεν ξερω τι εννοεις οτι εκανες τηλεφωνικα τη συμφωνια. δεν γινεται συμφωνια. αιτημα γινεται.

    γινεται ηχογραφηση αναφερεται οτι θα παρεις το ταδε προγραμμα στην ταδε τιμη και συμφωνεις να ενεργοποιηθει και σου στελνουν το εξοπλισμο με το συμβολαιο (καθαρα ενημερωτικα σε επιβεβαιωση της ηχογραφησης, το οποιο οταν το λαβεις να το κοιταξεις, πχ σε μενα εγραφε λαθος τιμη)
    ακριβως οπως εγινε και οταν πηρες το 50αρι

  5. #5
    Εγγραφή
    18-08-2017
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport 724v CI
    SNR / Attn
    (dB) / 1.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Tελικά μου έστειλαν ενα λινκ και ενα pin με sms όπου κατέβασα το συμβόλαιο με τα συμφωνημένα και ήδη παίζω με τα παρακάτω!

    Τεστ με κατέβασμα αρχείων από torrents βγήκε στα 11Mbit/s

    Speedtest 95 up 9.4 down

    12ms ping

    Date / time 2018-03-02 19:41:36
    Downstream

    102397 kBit/s

    Upstream

    10239 kBit/s

  6. #6
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Μηνύματα
    1.705
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport Plus & R7000
    καλοριζικη. σε καμπινα vodafone ε?

  7. #7
    Εγγραφή
    18-08-2017
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport 724v CI
    SNR / Attn
    (dB) / 1.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ναι, εδώ την περιοχή την έχει αναλάβει η βονταφον και ευτυχώς έχει καμπίνες παντού, η μια κάτω από το σπίτι μου !
    Βεβαια παρατηρω οτι το 724v μου βγάζει κάποια crc errors κάτι που με το Entry 2 δεν έχω αλλά θα το αφήσω λόγω γιγαμπιτ εθερνετ
    Ασύρματο δεν δουλεύω αφού τα έχω κάνει όλα με σύρμα, ενω για 3 συσκευές (κινητο, ταμπλετ) κάνω χρήση ασύρματου ρουτερ με 5g αν και σε αυτά δεν με πολυενδιαφέρει η ταχύτητα εκει έτσι και αλλιώς.

Παρόμοια Θέματα

  1. Προγραμμα 100/10(πτωση ταχυτητας)
    Από panosira στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 59
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-03-18, 13:10
  2. Περίεργη συμπεριφορά σε WIND 100/10 και P2P
    Από Kasi86 στο φόρουμ BitTorrent
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-03-18, 10:36
  3. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-03-18, 23:56
  4. Wind vdsl2 100/10
    Από Fiber100 στο φόρουμ Wind VDSL
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-01-18, 00:24
  5. ΟΤΕ VDSL 30/3 σε 100/10 Πειραιάς
    Από rempes στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-01-18, 14:56

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας