Σελ. 7 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 25678 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 91-105 από 107
  1. #91
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    "Δεν υπάρχουν τρίτες εταιρίες" μη μας δουλευεις . 2103507760 και 10 αλλα νουμερα τι ειναι https://www.white-pages.gr/arithmos/2103507760
    Λέει δεν υπάρχουν τριτες που να βγαίνουν μέσω του 13888, αυτό που δίνεις πιο πάνω σαν απόδειξη δεν βγαίνει μέσω 13888, διάβασε το λίγο καλύτερα

  2. #92
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    To καταλαβα αλλα ειναι 13888 σε μεταμφιεση Μα μαζι ειναι ο ενας δινει πασα στον αλλο . Edit ΄καποιος πρεπει να μου κανει πλακα γιατι 15 :00 παλι παρε -παρε tvfulpack
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimyok : 26-03-19 στις 16:17.

  3. #93
    Εγγραφή
    09-11-2006
    Μηνύματα
    2.252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    26(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    "Δεν υπάρχουν τρίτες εταιρίες" μη μας δουλευεις . 2103507760 και 10 αλλα νουμερα τι ειναι https://www.white-pages.gr/arithmos/2103507760
    Από το κτίριο του Αγ. Στεφάνου της cosmote είναι το συγκεκριμένο και σε καλούν υπάλληλοι του Ομίλου.
    Δεν χρειάζεται να βλέπετε φαντάσματα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    καποιος πρεπει να μου κανει πλακα γιατι 15 :00 παλι παρε -παρε tvfulpack
    Σε αυτό έχεις δίκιο, το έχουν παραξηλώσει το θέμα. Την επόμενη φορά, ζητήσε τον/την team leader και πες της να καταγράψει παράπονο (request) ότι ΔΕΝ επιθυμείς άλλες κλήσεις και να το προωθήσει ώστε να σε σβήσουν άμεσα από αυτή την καμπάνια καθώς και όλες τις επόμενες. Εάν σε ξανακαλέσουν, ζήτησε την ηχογράφηση της κλήσης και σκίσε τους με όποιο τρόπο νομίζεις.

  4. #94
    Εγγραφή
    12-07-2006
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    TP-Link W9980
    Το 13888 ειναι μαγεία. Ειχα 3 κλησεις την ημέρα, καθε μερα εκτος Κυριακής.
    "Δεν ενδιαφέρομαι" - πρεπει να το ειπα 300 φορες, 400 φορες, 1000 δεν θυμάμαι
    Φυσικα τους ειπα πολλές φορες, οτι με εχετε ξαναπάρει και λέμε καθε φορά τα ιδια.

    Το αποτελεσμα.. οι κλήσεις έγιναν 5 την ημέρα. Καθε μερα εκτος Κυριακής
    Το εχω μπλοκάρει απο τα εισερχόμενα και ολα καλά....
    Σήμερα εμφανίστηκε και το άλλο νούμερο που αναφέρατε

    Τριτη εταιρία φυσικά υπάρχει και ειναι πάρα πολυ γνωστή στο χωρο. Το ποιο νούμερο εμφανίζεται... είναι άλλο καπέλο

  5. #95
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gpolic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το 13888 ειναι μαγεία. Ειχα 3 κλησεις την ημέρα, καθε μερα εκτος Κυριακής.
    "Δεν ενδιαφέρομαι" - πρεπει να το ειπα 300 φορες, 400 φορες, 1000 δεν θυμάμαι
    Φυσικα τους ειπα πολλές φορες, οτι με εχετε ξαναπάρει και λέμε καθε φορά τα ιδια.

    Το αποτελεσμα.. οι κλήσεις έγιναν 5 την ημέρα. Καθε μερα εκτος Κυριακής
    Το εχω μπλοκάρει απο τα εισερχόμενα και ολα καλά....
    Σήμερα εμφανίστηκε και το άλλο νούμερο που αναφέρατε

    Τριτη εταιρία φυσικά υπάρχει και ειναι πάρα πολυ γνωστή στο χωρο. Το ποιο νούμερο εμφανίζεται... είναι άλλο καπέλο
    Κακώς το απέκλεισες. Στη θέση σου θα ζητούσα την ηχογράφηση όπου τους ζητάς ρητά να μη σε ξανακαλέσουν για προσφορά, και θα επικοινωνούσα με την ΕΕΤΤ ή όποιος φορέας είναι υπεύθυνος για να τρέξω καταγγελία εναντίον τους.

  6. #96
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Πηγα στις επιλογες προσωπικων στοιχειων και ξετσεκαρα καθε επιλογη . Στα callcenters ειναι ζωα οτι και να πεις . Την ηχογραφηση ποια ειναι η διαδικασια να στη στειλουν ;

  7. #97
    Εγγραφή
    12-07-2006
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    TP-Link W9980
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κακώς το απέκλεισες. Στη θέση σου θα ζητούσα την ηχογράφηση όπου τους ζητάς ρητά να μη σε ξανακαλέσουν για προσφορά, και θα επικοινωνούσα με την ΕΕΤΤ ή όποιος φορέας είναι υπεύθυνος για να τρέξω καταγγελία εναντίον τους.
    Έχεις δίκιο, άλλα αν πάλι δεν λειτουργούσε η καταγγελία; Και χρειάζεται και χρόνος για να κάνεις ολα αυτά
    Τωρα, με μια κίνηση ξεμπέρδεψα. Μεχρι που εμφανίστηκε το νεο νούμερο δηλαδή!

  8. #98
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πηγα στις επιλογες προσωπικων στοιχειων και ξετσεκαρα καθε επιλογη . Στα callcenters ειναι ζωα οτι και να πεις . Την ηχογραφηση ποια ειναι η διαδικασια να στη στειλουν ;
    Ουσιαστικά παίρνεις και τους ζητάς την ηχογράφηση από το τηλεφώνημα. Δεν το έχω κάνει ποτέ να σου πω την αλήθεια. Πάντως αυτό που έκανες με τα προσωπικά δεδομένα είναι η καλύτερη κίνηση τώρα με το νέο νόμο του GDPR

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gpolic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις δίκιο, άλλα αν πάλι δεν λειτουργούσε η καταγγελία; Και χρειάζεται και χρόνος για να κάνεις ολα αυτά
    Τωρα, με μια κίνηση ξεμπέρδεψα. Μεχρι που εμφανίστηκε το νεο νούμερο δηλαδή!
    Αν βολεύεσαι καλά κάνεις. Εγώ που είμαι λίγο πιο θερμοκέφαλος και δεν αφήνω να πέσει εύκολα κάτω καρφίτσα, προσπαθώ να κυνηγάω αυτές τις περιπτώσεις όπου μου σπάνε τα νεύρα.

    Αν πάντως βγάλεις την φραγή, δοκίμασε έτσι να πεις όταν σε πάρουν τηλέφωνο πως "Για να προχωρήσουμε στο τηλεφώνημα θα ήθελα να σας ενημερώσω πως θα καταγράψω την κλήση μας. Δέχεστε να προχωρήσουμε?"
    Όταν το είπα αυτό σε έναν πάντως μου το'κλεισε στα μούτρα χαχα!

  9. #99
    Εγγραφή
    01-09-2018
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλημέρα κι από μένα.
    Χρόνια συνδρομητης στη forthnet κ απολύτως ικανοποιημένος με ζαλιζαν κανα χρόνο τώρα απ το 13888 κ από τα άλλα τους τηλέφωνα με τρελές προσφορές.
    Επειδή έχουμε 4 καρτοκινητά ΟΤΕ λόγω προβληματων δικτύου στο εξοχικό,αποφάσισα να τα μαζέψω όλα σε μια εταιρεία κ να τους πω ναι.
    Μου έδωσαν ουσιαστικά το πακέτο double play 24l κ με έξτρα παροχές :6 ώρες προς κινητά /μήνα,το cosmote one για τα κινητά,δωροεπιταγή 30 ευρώ,έκπτωση στον πρώτο λογαριασμό 32 ευρώ κ δεσμεύτηκαν γιατί ήμουν υποψιασμένος να μη με περάσουν σε ευρυζωνικότητα voip ...
    Μου στέλνουν στο μέιλ την αίτηση αλλαγής φορητότητας και μια γενική σύμβαση,τόσο γενική που δεν ανέφερε τίποτα για όλα αυτά που μου είχαν υποσχεθεί τηλεφωνικά.Οι συνομιλίες όλες είναι καταγεγραμμένες (τους είχα ενημερώσει ότι θα τους καταγράψω στην αρχή της συζήτησης αλλιώς δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις σε δικαστήρια τη μαγνητοφωνημενη συνομιλία).
    Τους στέλνω άμεσα μέιλ όπου τους λέω ότι θέλω το συμβόλαιο με τις παροχές κ τους παίρνω κ τηλέφωνα όπου αφήνω τα στοιχεία μου να με πάρουν πίσω.
    Χθες,μετά από 4 μέρες και 2 εργάσιμες με παίρνουν.
    Έχω καταλάβει ότι κάτι μυρίζει,τους λέω ότι για να υπογράψω θέλω τις παροχές ,τη διάρκεια του συμβολαίου κ το κόστος να φαίνονται αναλυτικά σε ενα χαρτί που θα το υπογράψουμε κ οι 2...
    Εκεί άρχισαν τα απίστευτα,ότι όλοι έτσι κάνουν,ότι είμαστε μεγάλοι,κλπ κλπ.
    Τους είπα αφού δε γράφετε τις παροχές,δώστε μου το double play 24xl που έχει χρόνο ομιλίας προς κινητά 360λεπτά κ όχι αυτό που μου δίνετε που έχει 30 default κ 360 δώρο...Πάλι αρνητικοί...
    Τους είπα ποιός με καλύπτει αν με χρεωσετε για τα παραπάνω λεπτά προς κινητά όταν οι παροχές σας είναι στον αέρα κ όχι γραπτές ;Πάλι γενικότητες περί αξιοπιστίας...
    Τέλος,τους είπα ότι μου ζητάνε να υπογράψω κάτι που δεν υπάρχει κ αν δεν αλλάξουν το σύστημα τους δεν υπογράφω καθώς στα καρτοκινητά με χρέωναν για κάτι υπηρεσίες που δεν είχα ποτέ αγοράσει.
    Το τηλεφώνημα διήρκεσε 20 λεπτά...
    Μετά με πήρε μια άλλη κ άρχισε πάλι τα ίδια.
    Και στο τέλος μια τρίτη κ μου είπε ότι η "προσφορά "ακυρώθηκε.
    Αφού το έψαξα αρκετά,βρήκα ότι η forthnet πριν κάνα δίμηνο δικαιώθηκε στα ευρωπαϊκά δικαστήρια κ βγαίνει κ σε κινητή κ αυτοί έχουν βαλθεί να της πάρουν όλους τους πελάτες.
    Μακριά παιδιά από αυτούς τους καουμπόηδες,μόνο μπελάδες φέρνουν.
    Αλήθεια,η ΕΕΤΤ δεν ξέρει τι γίνεται με τα τηλεφωνικά συμβόλαια ;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Panos6970 : 24-04-19 στις 08:28.

  10. #100
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.344
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panos6970 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα κι από μένα.
    Χρόνια συνδρομητης στη forthnet κ απολύτως ικανοποιημένος με ζαλιζαν κανα χρόνο τώρα απ το 13888 κ από τα άλλα τους τηλέφωνα με τρελές προσφορές.
    Επειδή έχουμε 4 καρτοκινητά ΟΤΕ λόγω προβληματων δικτύου στο εξοχικό,αποφάσισα να τα μαζέψω όλα σε μια εταιρεία κ να τους πω ναι.
    Μου έδωσαν ουσιαστικά το πακέτο double play 24l κ με έξτρα παροχές :6 ώρες προς κινητά /μήνα,το cosmote one για τα κινητά,δωροεπιταγή 30 ευρώ,έκπτωση στον πρώτο λογαριασμό 32 ευρώ κ δεσμεύτηκαν γιατί ήμουν υποψιασμένος να μη με περάσουν σε ευρυζωνικότητα voip ...
    Μου στέλνουν στο μέιλ την αίτηση αλλαγής φορητότητας και μια γενική σύμβαση,τόσο γενική που δεν ανέφερε τίποτα για όλα αυτά που μου είχαν υποσχεθεί τηλεφωνικά.Οι συνομιλίες όλες είναι καταγεγραμμένες (τους είχα ενημερώσει ότι θα τους καταγράψω στην αρχή της συζήτησης αλλιώς δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις σε δικαστήρια τη μαγνητοφωνημενη συνομιλία).
    Τους στέλνω άμεσα μέιλ όπου τους λέω ότι θέλω το συμβόλαιο με τις παροχές κ τους παίρνω κ τηλέφωνα όπου αφήνω τα στοιχεία μου να με πάρουν πίσω.
    Χθες,μετά από 4 μέρες και 2 εργάσιμες με παίρνουν.
    Έχω καταλάβει ότι κάτι μυρίζει,τους λέω ότι για να υπογράψω θέλω τις παροχές ,τη διάρκεια του συμβολαίου κ το κόστος να φαίνονται αναλυτικά σε ενα χαρτί που θα το υπογράψουμε κ οι 2...
    Εκεί άρχισαν τα απίστευτα,ότι όλοι έτσι κάνουν,ότι είμαστε μεγάλοι,κλπ κλπ.
    Τους είπα αφού δε γράφετε τις παροχές,δώστε μου το double play 24xl που έχει χρόνο ομιλίας προς κινητά 360λεπτά κ όχι αυτό που μου δίνετε που έχει 30 default κ 360 δώρο...Πάλι αρνητικοί...
    Τους είπα ποιός με καλύπτει αν με χρεωσετε για τα παραπάνω λεπτά προς κινητά όταν οι παροχές σας είναι στον αέρα κ όχι γραπτές ;Πάλι γενικότητες περί αξιοπιστίας...
    Τέλος,τους είπα ότι μου ζητάνε να υπογράψω κάτι που δεν υπάρχει κ αν δεν αλλάξουν το σύστημα τους δεν υπογράφω γιατί τους θεωρώ απατεώνες καθώς στα καρτοκινητά με χρέωναν για κάτι υπηρεσίες που δεν είχα ποτέ αγοράσει.
    Το τηλεφώνημα διήρκεσε 20 λεπτά...
    Μετά με πήρε μια άλλη κ άρχισε πάλι τα ίδια.
    Και στο τέλος μια τρίτη κ μου είπε ότι η "προσφορά "ακυρώθηκε.
    Αφού το έψαξα αρκετά,βρήκα ότι η forthnet πριν κάνα δίμηνο δικαιώθηκε στα ευρωπαϊκά δικαστήρια κ βγαίνει κ σε κινητή κ αυτοί έχουν βαλθεί να της πάρουν όλους τους πελάτες.
    Μακριά παιδιά από αυτούς τους καουμπόηδες,μόνο μπελάδες φέρνουν.
    Αλήθεια,η ΕΕΤΤ δεν ξέρει τι γίνεται με τα τηλεφωνικά συμβόλαια ;
    Απλά αισχροι καναγιες...
    Αυτό με την δέσμευση για να μην μπεις σε voip... ξέχνα το.
    Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση.
    Όλες οι γραμμές θα περάσουν σε voip υποχρεωτικά.
    Αυτό είναι το πλάνο που θα υλοποιηθεί σε κάποιους άμεσα και σε κάποιος λίγο αργότερα.
    Οπότε μην έχεις αυταπάτες.
    Όπως επίσης... και το ότι δεν μπορείς να υποχρεώσεις την οποιοδήποτε εταιρεία να κρατάει παρωχημένο εξοπλισμό μόνο για εσένα ή/και μερικούς άλλους.
    Με λίγα λόγια... αν δεν θέλεις voip δες για αλλού.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  11. #101
    Εγγραφή
    01-09-2018
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Πού δηλαδή ;

  12. #102
    Εγγραφή
    20-01-2006
    Περιοχή
    Εκάλη
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    1.534
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΚΑΛΗ
    Router
    ZTE H1600
    Σε pet shop που πουλάνε ταχυδρομικά περιστέρια

  13. #103
    Εγγραφή
    01-09-2018
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Μάλλον για εκεί...

  14. #104
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panos6970 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πού δηλαδή ;
    Forthnet. Δεν έχω δει ως τώρα να δίνει VoIP σε οικιακούς πελάτες.

  15. #105
    Εγγραφή
    01-09-2018
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Forthnet. Δεν έχω δει ως τώρα να δίνει VoIP σε οικιακούς πελάτες.
    Ναι,εκεί είμαι και όλα μια χαρά.

Σελ. 7 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 25678 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Έσοδα από το Ιντερνετ
    Από chat1978 στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 268
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-10-20, 20:52
  2. έχει κανείς VDSL απο το κέντρο ΚΑΡΟΛΟΥ;
    Από Koumooo στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-04-20, 13:16
  3. boot όλα τα ubuntu.iso από το grub2 ("Live-ISO")
    Από GeorgeVita στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-11-17, 21:05
  4. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-05-17, 23:40
  5. Τηλεφώνημα από 13888
    Από snowman στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 48
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-03-17, 01:02

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας