Σελ. 4 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 107
  1. #46
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.343
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Το κάνω τώρα.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  2. #47
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    844
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Σήμερα κάλεσαν άλλες τρεις φορές στο κινητό, οι δύο κλήσεις από μπλοκαρισμένο νούμερο η μια από καινούργιο. Συνεχίστε το βιολί σας!

  3. #48
    Εγγραφή
    21-05-2018
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Τον τελευταιο μήνα δεχόμασταν τηλ. πώλησης Ευρυζωνικου Δικτύου / αναβαθμιση τηλεφωνικής γραμμης. (σημειώστε ειμαι πελάτης και ιντερνετ 24mbs από Σεπτέμβριο 2017. Επίσης η τηλ. συσκευή είναι απ'ευθείας στη τηλ σύνδεση όχι στο ρουτερ.

    Σε ενα από αυτά αν δεν απατομαι τελευταια εβδομάδα Απρίλη μου εξηγει η τηλεφωνήτρια ότι το μονο που πρεπει τουλάχιστον να κάνω είναι να αναβαθμίσω την τηλεφωνική μου γραμμή σε ευρυζωνική γιατι μεχρι το 2019 όλες οι γραμμές πρεπει να είνα ευρυζωνικές και αυτό δεν έχει κόστος δηλ. σύνδεση στο ρουτερ και δεν θα πειράξει την ταχύτητα ιντερνετ

    Της εξήγησα ότι εχω άτομο ηλικιωμένο και μου απάντησε ότι αυτό λυνεται αφου θα μου στείλει ενα ups καθως και μήνυμα sms για να κάνω μονος μου τις αλλαγές στο router. (ειμαι του χωρου της πληροφορικής), Αυτο θα γινόταν τελος της εβδομάδας Πέμπτη Παρασκευή.

    Και ενώ περίμενα το ups και το sms για την ενεργοποιηση της τηλ γραμμης μετα απο μια εβδομάδα δεχομαι ενα αλλο τηλ. για το ευρυζωνικό δικτυο εξηγω στην κοπέλα ότι εχω συμφωνήσει με την προηγουμενη και μετα απο μια μικρη λογομαχια με πειθει οτι πρεπει να ερθει και τεχνικος για να κάνει τις ρυθμίσεις στο ρουτερ. (λογω εργασιας μου ειναι αδυνατο να ειμαι στο σπίτι)

    Στις 16.5.2017 μου τηλεφωνει τεχνικος βλεπει οτι οι συνδεσεις εναι οκ και μου λεει μισο λεπτό να μετρήσω το ιντερνετ οκ..ειναι 50...

    Και μενω αναυδος ποτε δεν εκανσ συμφωνια για αναβάθμιση... στο ιντερνετ. Ποτε δεν συμφωνησα σε νεο τιμολόγιο. Δεν εχουμε υπογραψει τιποτα, ουτε ξερουμε και για πόσο χρόνο....

    Μου εξηγει ο τεχνικος οτι καλυτερα να απευθυνθω στον ΟΤΕ και μου υποδυκνύει ενα κατ. Γερμανος. Πηγαίνω εκει μου λενε δεν γινεται πατε στα κεντρικα ΟΤΕ Θεσσαλονίκης. Πηγαινω εκει μου λενε δεν μπορουνε να δουνε ουτε να κανουν κατι και με συνδεουν τηλ. με το 13888.

    Αφου εξηγω τηλ. τι εχει γινει μου λενε θα καταγραψει ακυρωση πώλησης και θα αποφασίσουν. Οταν τι ρωτησα ποιοι μου ειπε αυτοι που ειναι υπεύθυνοι (αόριστα). Εχω ξανακάνει τηλ και μου απάντησαν οτι η γραμμή ειναι ακομα σε κατασταση μεταβολής. Στη συνέχεια γυρνωντας αργα...στο σπιτι πλεον ειχαν και τα 50Μbs... που ποτε δεν ζητησα.

    Ακόμα περιμένω την απάντηση για να γυρισω στο προηγούμενο συμβόλαιο όπως μου ειπαν δηλ. τωρα ειμαι σε νεο συμβόλαιο?

    Αυτή ειναι μεθοδος πωλησης ή απάτη.???????

  4. #49
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    844
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Δεν ξέρω τι γίνεται με την cosmote/OTE. Εχτές μου ήρθε από Cosmonte μήνυμα στο κινητό μου (Wind) οτι η αίτηση αλλαγής παρόχου με κωδικό τάδε έχει καταθεί ,ουδέποτε κατέθεσα τέτοια αίτηση, σήμερα έσκασε μήνυμα στο κινητό από Wind και μου λένε να καλέσω άμεσα στο τάδε κινητό της εταιρείας και αν δηλώσω οτι αποσύρω την αίτηση φορητότητας προς cosmote θα μου κάνουν νέα καλύτερη προσφορά, δεν έχω καλέσει κανέναν και δεν έχω ασχοληθεί, λες και με δουλεύουν να πούμε, με έχουν καλέσει από κάτι τηλέφωνα της wind που το σηκώνω και δεν απαντάνε, άλλα τα έχω μπλοκαρισμένα ενώ με καλούν και από ορισμένα νούμερα της cosmote που πάλι δεν απαντούν ή είναι μπλοκαρισμένα. Μπάχαλο πραγματικά.....

  5. #50
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.343
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω τι γίνεται με την cosmote/OTE. Εχτές μου ήρθε από Cosmonte μήνυμα στο κινητό μου (Wind) οτι η αίτηση αλλαγής παρόχου με κωδικό τάδε έχει καταθεί ,ουδέποτε κατέθεσα τέτοια αίτηση, σήμερα έσκασε μήνυμα στο κινητό από Wind και μου λένε να καλέσω άμεσα στο τάδε κινητό της εταιρείας και αν δηλώσω οτι αποσύρω την αίτηση φορητότητας προς cosmote θα μου κάνουν νέα καλύτερη προσφορά, δεν έχω καλέσει κανέναν και δεν έχω ασχοληθεί, λες και με δουλεύουν να πούμε, με έχουν καλέσει από κάτι τηλέφωνα της wind που το σηκώνω και δεν απαντάνε, άλλα τα έχω μπλοκαρισμένα ενώ με καλούν και από ορισμένα νούμερα της cosmote που πάλι δεν απαντούν ή είναι μπλοκαρισμένα. Μπάχαλο πραγματικά.....
    Προφανώς έχει γίνει λάθος στην αίτηση κάποιου άλλου.
    Δηλαδή περάστηκε λάθος ο αριθμός του προσώπου που έκανε την αίτηση και σου ήρθε σε εσένα το μήνυμα.
    Μου έχει τύχει και εμένα.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  6. #51
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Πάντως εμένα έχει πάνω από 2 βδομάδες να χτυπήσει το τηλέφωνο για το οτιδήποτε.. Από τηλεπικοινωνίες, μέχρι και πάροχους ηλεκτρικής ενέργειας. Δε ξέρω αν είναι τυχαίο γεγονός ή αν παίζει και τίποτα με τον νέο νόμο των προσωπικών δεδομένων.

  7. #52
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.343
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Ας είναι καλά τα block list.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  8. #53
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    844
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανώς έχει γίνει λάθος στην αίτηση κάποιου άλλου.
    Δηλαδή περάστηκε λάθος ο αριθμός του προσώπου που έκανε την αίτηση και σου ήρθε σε εσένα το μήνυμα.
    Μου έχει τύχει και εμένα.
    Ακριβώς αυτό έγινε, πήρα τηλέφωνο και λύθηκε το πρόβλημα.

  9. #54
    Εγγραφή
    16-11-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    36
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Και εμάς μας είχαν πάρει στην εταιρία που δούλευα πριν και μας είχαν πει οτι "Εχουν περάσει οπτικές μέχρι τον χώρο σας" και πως θα γίνει αναβάθμιση των 2 γραμμών που έχετε....

    Τελικά κανένας από όσους μίλησα στο 13818 δεν ανέλαβε την ευθύνη να μου πει γιατί μου είπαν ψέματα μιας και αυτό που ήθελαν να κάνουν ήταν να κάνουν voip την τηλεφωνία . Καμια σχέση με οπτικές ινες

  10. #55
    Εγγραφή
    24-05-2018
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Αυτο το θεμα με τις δηθεν αναβαθμισεις ειναι πολυ μεγαλο και θα ξεσπασει σκανδαλο αν το ψαξει καποιος με δικηγορο κτλ.
    Το ιδιο εγινε και με μενα, απο double play 24 και 55 ευρω το διμηνο, ξαφνικα και χωρις να το εχω παρει χαμπαρι μιας και η συνδεση ειναι σε μαγαζι, βλαπω λογαριασμο 75 ευρω και στο προγραμμα fiber dp50L.
    Παιρνω τηλεφωνο τον ΟΤΕ και αρνουμαι οτι εκανα την αναβαθμιση και μου συμπληρωσαν αιτηση αρνησης αναβαθμισης αν θυμαμαι, και θα επικοινωνουσαν αυτοι αφου το ψαξουνε. Μου ειπαν βεβαια οτι στις 9/3 υπηρξε επικοινωνια με μενα για να γινει η αναβαθμιση. Το αρνηθηκα και περιμενα μερικες μερες να με παρουν αυτοι τηλεφωνο. Με πηρανε πριν λιγες μερες, και επανελαβε η κοπελα, που ηταν βεβαια ευγενικη, οτι υπηρξε επικοινωνια για να γινει αναβαθμιση. Αφου το ξανα αρνηθηκα και απαιτησα να μου δοθει η εγγραφη της κλησης, μου τα γυρισε οτι μπορει να σηκωσε το τηλεφωνο καποιος αλλος και να ειπε το ΟΚ, και αφου βεβαια τους την ειπα χοντρα γιατι και ετσι να ειναι πως κανανε αλλαγη γραμμης χωρις την δικη μου συμφωνη γνωμη που ειναι στο ονομα μου, απλα συμφωνησα να επανελθω στην προτερη κατασταση και στην χαμηλοτερη χρεωση. Βεβαια τα 75 ευρω που χρεωθηκσ θα τα πληρωσω, αλλα δεν ειχα τα κουραγια να συνεχισω το θεατρο του παραλογου, και ειπα αει στον διαβολο, οτι εγινε, εγινε.
    Αλλα ακουω συνεχεια οτι πληρωνουν ολοι μεγαλους λογαριασμους, και ειμαι σογουρος οτι στο διαστημα Απριλιου-Μαιου πρεπει να κανανε πανηγυρι οι υπαλληλοι για τα μπονους και κανανε χιλιαδες γραμμες fiber στην υγεια των κοροιδων...

  11. #56
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Εγώ πάντως τα 20 ευρώ παραπάνω δε θα τα πλήρωνα.

  12. #57
    Εγγραφή
    28-09-2008
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    128
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    11638/1014
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    ZTE ZXV10 H108L
    Path Level
    Interleaved
    Στα γρήγορα.

    Αν σε ενοχλούν γενικά οι κλήσεις telemarketing και δεν θέλεις οποιαδήποτε τηλεφωνική προσφορά, ζητάς να μπείς στο Μητρώο 11 με μια κλήση στον πάροχό σου. Εκεί πιθανόν να σου ζητηθεί αν θέλεις να λαμβάνεις παρ΄ολα αυτά προσφορές από τον πάροχό σου. Εκεί είναι στην επιλογή σου τι θες.

    Αν έχει σκαλώσει το 13888 και κάνει συνέχεια κλήσεις, παρά το ότι έχεις απαντήσει και έχει καταγραφεί η άρνηση ή αποδοχή σου, θα πρέπει να καλέσεις το 13888 ή να έρθεις σε επαφή με τα άλλα κανάλια επικοινωνίας του ΟΤΕ (fb, twitter, chat κλπ) για να γίνει αίτημα και να διορθωθεί το θέμα.

  13. #58
    Εγγραφή
    25-07-2005
    Περιοχή
    Internet
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.208
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Vodafone
    Είναι επιεικώς απαράδεκτη η cosmote. Με κάλεσαν από το 13888 και μου πρότειναν να φύγω από τον πάροχό μου για να πάω σε αυτούς. Τους ευχαρίστησα και τους ενημέρωσα ότι έχω δέσμευση για 13 ακόμη μήνες. Και η απάντηση...
    Να φύγω, και στον τελευταίο λογαριασμό του παρόχου μου, να πληρώσω μόνο το τμήμα που αφορά τη χρήση της γραμμής. Να μην πληρώσω τη χρέωση για την αναπόσβεστη επιδότηση. Το χρέος αυτό λένε δεν μεταφέρεται σε ΔΟΥ κλπ. Θα είχα πρόβλημα, μου είπαν, μόνο αν κάποτε επέλεγα να επιστρέψω στον πάροχό μου, αλλά αυτό δε θα συμβεί ποτέ επειδή μετά την cosmote δε θα θελήσω να ξαναπάω σε άλλον πάροχο...

    Σε προτρέπουν επίσημα να κάνεις κίνηση η οποία θα δημιουργήσει οφειλή εις βάρος σου. Δεν ξέρω αν θα πρέπει να επιληφθεί κάποια υπηρεσία.
    I can't tell you what the Cuore Sportivo is...
    You have to see it for yourself.

  14. #59
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από t300 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι επιεικώς απαράδεκτη η cosmote. Με κάλεσαν από το 13888 και μου πρότειναν να φύγω από τον πάροχό μου για να πάω σε αυτούς. Τους ευχαρίστησα και τους ενημέρωσα ότι έχω δέσμευση για 13 ακόμη μήνες. Και η απάντηση...
    Να φύγω, και στον τελευταίο λογαριασμό του παρόχου μου, να πληρώσω μόνο το τμήμα που αφορά τη χρήση της γραμμής. Να μην πληρώσω τη χρέωση για την αναπόσβεστη επιδότηση. Το χρέος αυτό λένε δεν μεταφέρεται σε ΔΟΥ κλπ. Θα είχα πρόβλημα, μου είπαν, μόνο αν κάποτε επέλεγα να επιστρέψω στον πάροχό μου, αλλά αυτό δε θα συμβεί ποτέ επειδή μετά την cosmote δε θα θελήσω να ξαναπάω σε άλλον πάροχο...

    Σε προτρέπουν επίσημα να κάνεις κίνηση η οποία θα δημιουργήσει οφειλή εις βάρος σου. Δεν ξέρω αν θα πρέπει να επιληφθεί κάποια υπηρεσία.
    Δεν έχει γίνει κάποια κίνηση τόσα χρόνια που το κάνανε αυτό το πράγμα όλοι οι άλλοι πάντως

  15. #60
    Εγγραφή
    20-01-2006
    Περιοχή
    Εκάλη
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    1.533
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΚΑΛΗ
    Router
    ZTE H1600
    Αντίστοιχο τηλεφώνημα, με τα ίδια επιχειρήματα, έλαβα πριν από ένα μήνα περίπου από wind. Ελάτε σ' εμάς και μετά καθήσετε, σας αρέσει δε σας αρέσει, γιατί για να γυρίσετε στο παλιο σας πάροχο, θα πρέπει να πληρώσετε τα μαλλιά της κεφαλής σας.

Σελ. 4 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Έσοδα από το Ιντερνετ
    Από chat1978 στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 268
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-10-20, 20:52
  2. έχει κανείς VDSL απο το κέντρο ΚΑΡΟΛΟΥ;
    Από Koumooo στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-04-20, 13:16
  3. boot όλα τα ubuntu.iso από το grub2 ("Live-ISO")
    Από GeorgeVita στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-11-17, 21:05
  4. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-05-17, 23:40
  5. Τηλεφώνημα από 13888
    Από snowman στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 48
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-03-17, 01:02

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας