Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-25 από 25
  1. #16
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Μηνύματα
    1.705
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport Plus & R7000
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Han Solo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχουμε και λέμε . απαντήσεις

    2) η απόσταση είναι μετρημένη με google maps και έιναι 300 μέχρι την καμπίνα οπτικών και 370 μέχρι το ΑΚ (ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΗΝΑΣ) . την σύνδεση την έκαναν με το ΑΚ , προφανώς επειδή έτσι τους βόλεψε να την κουμπώσουν αφού ήταν από πριν και πήγαν παρακάτω .... απλά πράγματα
    για 50στη φορα επειδη δεν φαινεται να καταλαβαινεις.

    αυτο ειναι το καφαο που ανηκεις?

    αν οχι και ανηκεις σε παλιο αλλαγη δεν παιζει. παιζεις μονο στο καφαο που ανηκει η οικοδομη σου

  2. #17
    Εγγραφή
    18-08-2017
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport 724v CI
    SNR / Attn
    (dB) / 1.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puffy Εμφάνιση μηνυμάτων
    το καφαο που ανηκεις ειναι νεο? αν οχι δεν μπορεις και δεν προκειται να αλλαξεις καφαο. γιατι κατι διαβαζα οτι εχεις νεο καφαο στα 300μ. δεν εχει καμια σημασια. δεν σκαβουν ουτε 300 αλλα ουτε 20μ για να σε αλλαξουν καφαο.
    αν δεν υπαρχει δυνατοτητα για καλυτερα, πας 30αρι να πληρωνεις λιγοτερα.

    η αληθεια ειναι οτι η καπου βλαβη υπαρχει η κακως σου δινουν διαθεσιμοτητα για 50αρι. αυτο ειναι το θεμα απλα την τριχα την κανεις τριχια.
    αλλα φιλε για να μην χτυπιεσαι αδικα επειδη εχω δει 3-4 ποστ σου, κανεις απο δω μεσα δεν θεωρει οτι εγραψες κατι καινουργιο η σπουδαιο.
    απλα δειχνει οτι δεν καταλαβαινεις καποια πραγματα
    Η καλύτερη απάντηση- συμβουλή εδώ

    Τι χτυπιέσαι δεν καταλαβαίνω και φωνάζεις ότι θα τους ξεφωνίσεις στα φορουμ... Και στο κάτω κάτω από την στιγμή που δεν είναι ικανοποιημένος ο ιδιοκτήτης της γραμμής έχει κάθε δικαίωμα να ζητήσει την επιστροφή στο παλαιό του πρόγραμμα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος crossmo : 11-03-18 στις 15:04.

  3. #18
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Και ποιος είπε ότι με voip... Πρέπει να έχεις το ρούτερ του ΟΤΕ? Τώρα όσο για 80kbps που θέλει το κανάλι φωνής... απο μια 30αρα η 50αρα συνδεση... εντάξει ειναι γελιο να γινετε καν αναφορα!!! Και η συνδεση σου 50αρα ειναι... απλα κάποια βλάβη έχεις... αν όντος είσαι στα 300-400μ Όπως λες.

  4. #19
    Εγγραφή
    18-08-2017
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport 724v CI
    SNR / Attn
    (dB) / 1.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    επειδη μου πέσανε τα σαγόνια κατάλαβα με τι έχουν να κάνουν εκείνη την στιγμή. δυστυχώς η γραμμή είναι σε αλλον και απλώς εμένα με αγκαρέψαν για να μην τους κοροϊδέψουν και όπως έγινε ... τους κοροϊδέψανε !

    Οχι...ΣΕ κοροιδέψαν... εσύ είχες αναλάβει το θέμα...



    ΚΑΤΑΛΑΒΑΊΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΙΚΡΆ ή να την σπάσω σε κομμάτια για να γίνει κατανοητή ?

    Έχουμε καταλάβει....


    αν ήταν στο χέρι μου ήδη θα είχα κάνει την καταγγελία στην ΕΕΤΤ ([URL="http://www.apps.eett.gr/complaints αλλά ο ιδιοκτήτης δεν είμαι εγώ ( ευτυχώς για αυτούς ) γιατι αν ήμουν για 2 χρόνια θα ήμουν σε αναμμένα κάρβουνα και μέρα παρά μέρα θα έγραφα για τον ΟΤΕ εδώ μέσα και σε άλλα τεχνολογικά φόρουμ !!!


    [B]Ναι τους έσκισες...[/B]

    2) την σύνδεση την έκαναν με το ΑΚ , προφανώς επειδή έτσι τους βόλεψε να την κουμπώσουν αφού ήταν από πριν και πήγαν παρακάτω .... απλά πράγματα

    Δεν κουμπώνουν όπου τους βολεύει...

    3) Ναι ρε (Π)ΟΤΕτζη από τα "απο τα 28κ στα 30" ! αν δεν σ'αρεσει ... ξυδακι ! ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΥΦΟΣ ΜΟΥ .

    Να το αλλάξεις γιατί είσαι πολύ εριστικός απέναντι σε ανθρώπους που προσπαθούν να κατανοήσουν τι σου συμβαίνει και να σε βοηθήσουν, αυτό ζήτησες άλλωστε


    Θες να κάνουμε και τις πράξεις και από που προκύπτει η εξαπάτηση ? η 30αρα με την 50αρα είναι σε 24 μήνες του συμβολαίου .... 178 € διαφορά στην τιμή !

    Ωραία, ας ζητήσει τότε να κατέβει στην 30 αρα... λύση υπάρχει για όλα


    ΚΑΙ οτι χωρίς ΡΕΥΜΑ παπαλα τηλέφωνο που σημαίνει πχ δεν παίρνει τηλ στην εταιρεία φύλαξης !

    Ο ΟΤΕ δίνει και UPS μαζί αν τους πεις ότι έχεις συναγερμό

    και φυσικά οτι λογω VOIP δεν μπορούν να βάλουν οτι router θέλουν (για μένα ειναι το ποιο σημαντικό !!!)

    Και βέβαια μπορούν... ο ΟΤΕ δίνει τους κωδικούς για το VOIP... αν το έψαχνες λιγάκι στο forum θα το ήξερες




    Αφήνω εδω τα πειστήρια του εγκλήματος για τον μελλοντικό αναγνώστη με την ιστοσελίδα της προσφοράς αρχειοθετημένη (μόνο και μόνο για να μην νομίζετε οτι βγάζοντας την λεξη "ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΤΑΧΎΤΗΤΑ" θα ξεφύγετε) : http://archive.is/KlssL & printscreen στο spoiler

    [/QUOTE]


    Σιγά το έγκλημα, σοβαρευτείτε πια!


    P.S και μόλις είδα και το ύφος με το οποίο απάντησες σε όσους ασχολήθηκαν καλοπροαίρατα με το θέμα σου και στο άλλο thread που άνοιξες... να είσαι σίγουρος ότι ούτε και ο COSMOTE θα σε θέλει για πελάτη με τέτοια αντιμετώπιση που έχεις απέναντι στις καταστάσεις γενικότερα οπότε καλό θα του κάνεις αν διακόψεις το συμβόλαιο
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος crossmo : 11-03-18 στις 15:37.

  5. #20
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.219
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    Ερώτηση, από ΑΚ ο ΟΤΕ δίνει voip;
    Τουλάχιστο Πάτρα σε 2 συνδέσεις vdsl από ΑΚ που έχω (σκαγιοπουλιο και λευκά) έχω κανονικά pstn τηλεφωνία, όπως επίσης κανένας γνωστός μου σε ΑΚ δεν έχει voip.


  6. #21
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ερώτηση, από ΑΚ ο ΟΤΕ δίνει voip;
    Τουλάχιστο Πάτρα σε 2 συνδέσεις vdsl από ΑΚ που έχω (σκαγιοπουλιο και λευκά) έχω κανονικά pstn τηλεφωνία, όπως επίσης κανένας γνωστός μου σε ΑΚ δεν έχει voip.
    Ναι δίνει και απο ΑΚ

  7. #22
    Εγγραφή
    11-08-2010
    Μηνύματα
    301
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από crossmo Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...
    P.S και μόλις είδα και το ύφος με το οποίο απάντησες σε όσους ασχολήθηκαν καλοπροαίρατα με το θέμα σου και στο άλλο thread που άνοιξες... να είσαι σίγουρος ότι ούτε και ο COSMOTE θα σε θέλει για πελάτη με τέτοια αντιμετώπιση που έχεις απέναντι στις καταστάσεις γενικότερα οπότε καλό θα του κάνεις αν διακόψεις το συμβόλαιο
    ήρθα πάλι στο σπίτι με αυτήν την σύνδεση και είδα το εξής θαύμα ... ΟΛΑ ΚΑΛΑ . το download στον ΟΤΕ έπιασε πάτο ΛΕΜΕ !!!

    https://i.imgur.com/g4OQpmQ.jpg

    Υ.Γ. χαιρετισματα στους φίλους σας στην BND .χαχαχαχαχαχα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος cranky : 13-03-18 στις 17:09. Αιτία: Μεγάλα γραφικά.
    EU = United States of Europe ή Europe Uber alles ?

  8. #23
    Εγγραφή
    09-11-2006
    Μηνύματα
    2.252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    26(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Spoiler:
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Han Solo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχουμε και λέμε . απαντήσεις

    1) Είπα εγώ ότι δεν φέρανε 50αρα ? Μα αυτό ειναι το πρόβλημα .... 50αρα λένε οτι φέρνουν και ειναι .... adsl !!! επίσης φυσικά και λέει 17a . αν δεν έλεγε 17a δεν θα διαμαρτυρόμουν οτί φέρανε 50αρα που ποτέ δεν έγραψε 50 και το θέμα δεν είναι μόνο οτι δεν έγραψε 50 αλλά ο τεχνικός που είχε έρθει εκείνη την ημέρα μας άφησε με το στόμα στην κυριολεξία ανοιχτό λέγοντας πράγματα τα οποία είναι για γέλια και για κλάματα .

    Τι είπε ο Τεχνικός ?

    Ότι δεν πρόκειται να ανέβει πάνω απο 30 γιατί ο προηγούμενος πάροχος είχε σε VOIP στο δικό τους τέρμα στο ΑΚ για το τηλέφωνο και για αυτό δεν γίνεται να μεταφέρουν το νούμερο στο καινούργιο καφάο των οπτικών ... ώστε να πάρει 50 ! χτύπησε καλοσυνάτα στην πλάτη τον ιδιοκτήτη -άσχετο και του είπε αυτά συμβαίνουν ...

    (αυτά δεν τα λέω εγώ ... αυτός τα είπε . Ο ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΤΟΥ ΟΤΕ )
    επειδη μου πέσανε τα σαγόνια κατάλαβα με τι έχουν να κάνουν εκείνη την στιγμή. δυστυχώς η γραμμή είναι σε αλλον και απλώς εμένα με αγκαρέψαν για να μην τους κοροϊδέψουν και όπως έγινε ... τους κοροϊδέψανε !

    φυσικά ενημέρωσα τον ιδιοκτήτη και τον αδερφό του για την κοροϊδία και τους είπα οτι ισχύει με χαρτι και καλαμαρι και ξέρουν οτι ο ΟΤΕ προσπαθει να του κοροιδεψει γιατι ο πωλητης τους ειχε διαβεβαιωσει οτι θα τους φερουν 50αρα και γιαυτο εφυγαν απο τον αλλο παροχο και πληρωσαν το προστιμο και στην πορεία τους βγήκε 20αρα , δηλαδη .... όσο είχαν με adsl

    ΚΑΤΑΛΑΒΑΊΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΙΚΡΆ ή να την σπάσω σε κομμάτια για να γίνει κατανοητή ?

    αν ήταν στο χέρι μου ήδη θα είχα κάνει την καταγγελία στην ΕΕΤΤ ( σε αυτήν την φόρμα ) προς γνώση και συμμόρφωση τους και ας την πετάξουν την καταγγελία στον κάδο των αχρήστων και φυσικά θα είχα κάνει διακοπή του συμβολαίου αλλά ο ιδιοκτήτης δεν είμαι εγώ ( ευτυχώς για αυτούς ) γιατι αν ήμουν για 2 χρόνια θα ήμουν σε αναμμένα κάρβουνα και μέρα παρά μέρα θα έγραφα για τον ΟΤΕ εδώ μέσα και σε άλλα τεχνολογικά φόρουμ !!!

    2) η απόσταση είναι μετρημένη με google maps και έιναι 300 μέχρι την καμπίνα οπτικών και 370 μέχρι το ΑΚ (ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΗΝΑΣ) . την σύνδεση την έκαναν με το ΑΚ , προφανώς επειδή έτσι τους βόλεψε να την κουμπώσουν αφού ήταν από πριν και πήγαν παρακάτω .... απλά πράγματα

    3) Ναι ρε (Π)ΟΤΕτζη από τα "απο τα 28κ στα 30" ! αν δεν σ'αρεσει ... ξυδακι ! ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΥΦΟΣ ΜΟΥ . αν δεν σας αρέσει το ύφος που σας μιλανε Κύριοι του ΟΤΕ να είσαστε Κύριοι απέναντι στην κοινωνία και να μην πουλάτε 30αρες για 50αρες για 24 μήνες προσπαθώντας να εξαπατήσετε ΄όσους περισσότερους μπορείτε (αυτή η λέξη ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΤΑΧΗΤΥΤΑ ξερετε πόσο σημαντική ειναι ? ) , γιατί αυτο το χαλι με τα ΑΚ και τις 50αρες δεν ειναι μόνο σε ένα σημείο είναι σχεδόν όλη η Ελλάδα και είμαι σίγουρος οτι την έχουν πατήσει αλλά και θα την πατήσυν πάρα πολλοί . ο περισσότερος κόσμος ούτε τι ειναι bandwidth δεν ξέρει άλλωστε .


    Θες να κάνουμε και τις πράξεις και από που προκύπτει η εξαπάτηση ? η 30αρα με την 50αρα είναι σε 24 μήνες του συμβολαίου .... 178 € διαφορά στην τιμή !

    και δεν θέλω να θυμίσω οτι στο πακέτο δεν γράφει ΤΙΠΟΤΑ για VOIP ... αμελητέο εε ? γιατί δεν λέτε ποσο ειναι το αμελητεο και τον codec που χρησιμοποιείτε να το ακούσει ο κόσμος οτι παίρνει 50 - VOIP . γιατι δεν το γράφετε ? τι σας εμποδίζει ? γιατί το αποκρύπτεται βασικά ΚΑΙ οτι χωρίς ΡΕΥΜΑ παπαλα τηλέφωνο που σημαίνει πχ δεν παίρνει τηλ στην εταιρεία φύλαξης ! και φυσικά οτι λογω VOIP δεν μπορούν να βάλουν οτι router θέλουν (για μένα ειναι το ποιο σημαντικό !!!) να δω μετά πόσοι θα αφήσουν την adsl για την vdsl2 της πλάκας


    TIP : Αφήνω εδω τα πειστήρια του εγκλήματος για τον μελλοντικό αναγνώστη με την ιστοσελίδα της προσφοράς αρχειοθετημένη (μόνο και μόνο για να μην νομίζετε οτι βγάζοντας την λεξη "ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΤΑΧΎΤΗΤΑ" θα ξεφύγετε) : http://archive.is/KlssL & printscreen στο spoiler



    α) Άρες μάρες κουκουνάρες γεμάτες ασχετοσύνη και αγένεια. Τζαμπα κόπος όμως η όποια προσπάθεια να σε βοηθήσει κάποιος με αυτό το ύφος.
    β) Μάλλον (και θέλω να ελπίζω) έμπλεξες τα forum και ήθελες αλλού να γράψεις.

  9. #24
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Han Solo Εμφάνιση μηνυμάτων
    ήρθα πάλι στο σπίτι με αυτήν την σύνδεση και είδα το εξής θαύμα ... ΟΛΑ ΚΑΛΑ . το download στον ΟΤΕ έπιασε πάτο ΛΕΜΕ !!!

    https://i.imgur.com/g4OQpmQ.jpg

    Υ.Γ. χαιρετισματα στους φίλους σας στην BND .χαχαχαχαχαχα
    Προφανώς διάβασαν αυτά που γράφεις εδώ και έβαλαν τη γραμμή σε μια ειδική blacklist (γνωστή και ως smash-balls-ides.list) που έχει ο ΟΤΕ για τους "γκρινιαρηδες" πελάτες. Οπότε με λίγα λόγια πήρες στο λαιμό σου τους ανθρώπους που πήγες να εξυπηρετήσεις και τώρα θα έχουν προβληματική υπηρεσία λόγω της παρέμβασής σου. Κρίμα.

  10. #25
    Εγγραφή
    31-05-2008
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    526
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    εγώ νομίζω μιλάει στο τηλέφωνο, και το voip του 'έφαγε' το bandwidth,
    και από τα 50 Mbps down έπεσε στα 0,19 Μbps

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 493
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-05-19, 17:35
  2. Μηνύματα: 140
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-12-17, 16:53
  3. Κοροϊδία και ψέματα απο τον Οτε
    Από Democrat33 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-12-17, 15:12
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-07-17, 10:24
  5. Καμιά ανταπόκριση από τον ΟΤΕ
    Από gavliador στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-05-17, 13:58

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας