Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 41
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.664
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    E.U.
    Ο κατάλογος δήμων (ή αντίστοιχων τοπικών αρχών) που παρατίθεται κατωτέρω αποτέλεσε αντικείμενο συμφωνίας με κάθε συμμετέχουσα χώρα (Υπουργείο Ψηφιακής Πολιτικής, Τηλεπικοινωνιών και Ενημέρωσης) και αποτελεί τον κατάλογο των επιλέξιμων οντοτήτων που θα υποβάλουν αίτηση για το πρόγραμμα WiFi4EU.

    Τα δελτία διατίθενται στους μεμονωμένους δήμους ως δικαιούχους. Κάθε δήμος μπορεί να λάβει μόνο ένα δελτίο καθ’ όλη τη διάρκεια της πρωτοβουλίας. Ως εκ τούτου, οι δήμοι που έχουν επιλεγεί να λάβουν δελτίο στο πλαίσιο συγκεκριμένης πρόσκλησης δεν έχουν δικαίωμα να υποβάλουν αίτηση σε τυχόν μεταγενέστερες προσκλήσεις, ενώ οι δήμοι που υπέβαλαν αίτηση και δεν έλαβαν δελτίο μπορούν να ξαναδοκιμάσουν σε περίπτωση επόμενης πρόσκλησης.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Eligible_entities_WiFi4EU_ELpdf.pdf  


  2. #2
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    το wifi του σαμαρα δεν ειναι αυτο;
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  3. #3
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.017
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Δυστυχώς είναι ευρωπαϊκό πρόγραμμα. Καμία σχέση
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  4. #4
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Godian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς είναι ευρωπαϊκό πρόγραμμα. Καμία σχέση
    ναι το ξέρω, αλλά οταν έλεγε για wifi νομίζω αυτό εννοούσε και προσπάθησε να πουλήσει.
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  5. #5
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.017
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι το ξέρω, αλλά οταν έλεγε για wifi νομίζω αυτό εννοούσε και προσπάθησε να πουλήσει.
    Όχι δέ νομίζω να ήταν αυτό. Νομίζω αυτό τώρα τελευταία βγήκε να βάλουν σε όλη την ευρωπαϊκή ένωση σε διάφορα σημεία ελεύθερο ίντερνετ να κάνεις τη δουλειά. Εδώ που φτάσαμε κάθε δημόσια υπηρεσία πρέπει να έχει, πχ εφορία πήγα προχθές να βγάλω κλειδαριθμο και ήθελα να μου ακυρώσουν μια παλιά αίτηση για να κάνω καινούργια. Άμα δεν είχε μβ έπρεπε να πάω στην εφορία να ακυρώσω να πάω σπίτι ή στο λογιστή. Μου την ακύρωσε την έκανα από το κινητό επί τόπου και τελείωσα
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  6. #6
    Το avatar του μέλους eyw
    eyw Guest
    Μα wi-fi έχουν οι πάντες, Δήμοι-ΟΤΑ συμπεριλαμβανομένων.
    Τι ακριβώς είναι το WiFi4EU και τι κάνει?

  7. #7
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Q&A

    https://ec.europa.eu/digital-single-market/en/faq/wifi4eu-erotiseis-kai-apantiseis

    1. Ποιοι θα επωφεληθούν από την πρωτοβουλία WiFi4EU;

    Το έργο WiFi4EU απευθύνεται στους πολίτες και στους επισκέπτες της ΕΕ, οι οποίοι θα μπορούν να έχουν δωρεάν ασύρματη διαδικτυακή πρόσβαση (Wi-Fi) σε δημόσιους χώρους, όπως πάρκα, πλατείες, δημόσια κτίρια, βιβλιοθήκες, κέντρα υγείας, στην ΕΕ. Η εγκατάσταση των σημείων πρόσβασης Wi-Fi μπορεί να πραγματοποιηθεί από τον δήμο και την εταιρεία εγκατάστασης Wi-Fi, χρησιμοποιώντας το δελτίο που παρέχει η ΕΕ.


    .....
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  8. #8
    Το avatar του μέλους konenas
    Το μέλος konenas δεν είναι συνδεδεμένο Πρόβατα μην αυτοκτονείτε. Όλα στη σειρά. Ερχόμαστε
    Εγγραφή
    14-08-2007
    Περιοχή
    PIIGS
    Μηνύματα
    4.505
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300 bps ή 300Mbps
    ISP
    Το άλλο Πάσχα
    Router
    OpenWrt
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι το ξέρω, αλλά οταν έλεγε για wifi νομίζω αυτό εννοούσε και προσπάθησε να πουλήσει.
    Ακριβώς

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Godian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι δέ νομίζω να ήταν αυτό. Νομίζω αυτό τώρα τελευταία βγήκε να βάλουν σε όλη την ευρωπαϊκή ένωση σε διάφορα σημεία ελεύθερο ίντερνετ να κάνεις τη δουλειά. Εδώ που φτάσαμε κάθε δημόσια υπηρεσία πρέπει να έχει, πχ εφορία πήγα προχθές να βγάλω κλειδαριθμο και ήθελα να μου ακυρώσουν μια παλιά αίτηση για να κάνω καινούργια. Άμα δεν είχε μβ έπρεπε να πάω στην εφορία να ακυρώσω να πάω σπίτι ή στο λογιστή. Μου την ακύρωσε την έκανα από το κινητό επί τόπου και τελείωσα
    Αυτό ήτανε. Δεν το είχε ανακοινώσει ακόμα η ΕΕ και ο Σαμ έκανε τον καμπόσο με ξένα κόλλυβα.
    Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι, θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία. Ανδρέας Κάλβος
    There is some shit, I will not eat. e.e.cummings
    30 Hours per Week

  9. #9
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Μα πως μπορεί να έχει σχέση αυτό που ανακοίνωσε ο Σαμαράς το 2013, με ένα πρόγραμμα της ΕΕ που ξεκίνησε πριν 2-3 μήνες; Ακόμα και η ίδια η εξαγγελία φαινόταν σα να υποσχόταν δωρεάν wifi σε όλους, παντού ουσιαστικά! Μετά κατάλαβαν ότι αυτό δεν γίνεται, και το περιόρισαν σε δήμους, υπηρεσίες, δημόσιους χώρους κλπ. Καμία σχέση τελικά δεν υπάρχει, το μόνο κοινό είναι ο τελικός στόχος όπου θα μπουν τα δίκτυα (δημόσιοι χώροι, κλπ).
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  10. #10
    Το avatar του μέλους konenas
    Το μέλος konenas δεν είναι συνδεδεμένο Πρόβατα μην αυτοκτονείτε. Όλα στη σειρά. Ερχόμαστε
    Εγγραφή
    14-08-2007
    Περιοχή
    PIIGS
    Μηνύματα
    4.505
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300 bps ή 300Mbps
    ISP
    Το άλλο Πάσχα
    Router
    OpenWrt
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotos65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα πως μπορεί να έχει σχέση αυτό που ανακοίνωσε ο Σαμαράς το 2013, με ένα πρόγραμμα της ΕΕ που ξεκίνησε πριν 2-3 μήνες; Καμία σχέση δεν υπάρχει...
    Τα προγράμματα ακολουθούν μια χρονοβόρα διαδικασία.
    Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι, θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία. Ανδρέας Κάλβος
    There is some shit, I will not eat. e.e.cummings
    30 Hours per Week

  11. #11
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τα φανταστικά προγράμματα Σαμαρά ακολουθούσαν όντως μία πολύ χρονοβόρα διαδικασία, τόσο μεγάλη ώστε να συγχέονται με άσχετα προγράμματα της ΕΕ!

    Δεν ξέρω αν το θυμάσαι, αλλά η ίδια η εξαγγελία είχε γίνει ως πυροτέχνημα σε τηλεοπτική συνέντευξη. Μετά έψαχναν πως θα μπορούσε να υλοποιηθεί...

    "Εγώ σήμερα μπορώ να του υποσχεθώ ότι θα έχουμε στην Ελλάδα δωρεάν ασύρματο WiFi, internet σε όλη την Ελλάδα σ’ ένα χρόνο. Το έχω ψάξει και γι' αυτό το λέω. Το έχω μελετήσει και μπορώ να το υποσχεθώ μετά βεβαιότητας"

    ΛΟΛ

    ΥΓ. Το WiFi4EU αποτελεί "παιδί" της πολιτικής για την Ενιαία Ψηφιακή Αγορά, που εγκρίθηκε τον Μάιο του 2015
    https://fon.com/blog-wifi4eu/
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sotos65 : 15-03-18 στις 15:49.
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  12. #12
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    καποιοι το κοροιδευαν τοτε το δωρεαν wifi και τωρα που θα το κανουν αυτοι εγινε ξαφνικα καλο ...

  13. #13
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Το κορόιδευαν γιατί αυτό που είχε υποσχεθεί ο Σαμαράς ήταν ανέφικτο, δεν ήταν ένα περιορισμένο δωρεάν wifi δήμων, δημόσιων χώρων, κλπ [που ούτε καν αυτό δεν υλοποίησε], αλλά μία συνολική ελεύθερη πρόσβαση σε δίκτυο wifi σε όλους...
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  14. #14
    Το avatar του μέλους konenas
    Το μέλος konenas δεν είναι συνδεδεμένο Πρόβατα μην αυτοκτονείτε. Όλα στη σειρά. Ερχόμαστε
    Εγγραφή
    14-08-2007
    Περιοχή
    PIIGS
    Μηνύματα
    4.505
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300 bps ή 300Mbps
    ISP
    Το άλλο Πάσχα
    Router
    OpenWrt
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotos65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα φανταστικά προγράμματα Σαμαρά ακολουθούσαν όντως μία πολύ χρονοβόρα διαδικασία, τόσο μεγάλη ώστε να συγχέονται με άσχετα προγράμματα της ΕΕ!

    Δεν ξέρω αν το θυμάσαι, αλλά η ίδια η εξαγγελία είχε γίνει ως πυροτέχνημα σε τηλεοπτική συνέντευξη. Μετά έψαχναν πως θα μπορούσε να υλοποιηθεί...

    "Εγώ σήμερα μπορώ να του υποσχεθώ ότι θα έχουμε στην Ελλάδα δωρεάν ασύρματο WiFi, internet σε όλη την Ελλάδα σ’ ένα χρόνο. Το έχω ψάξει και γι' αυτό το λέω. Το έχω μελετήσει και μπορώ να το υποσχεθώ μετά βεβαιότητας"

    ΛΟΛ

    ΥΓ. Το WiFi4EU αποτελεί "παιδί" της πολιτικής για την Ενιαία Ψηφιακή Αγορά, που εγκρίθηκε τον Μάιο του 2015
    https://fon.com/blog-wifi4eu/
    As part of the Digital Single Market strategy that was adopted on the 6 May 2015

    Αυτό σημαίνει πως το συζητούσαν τουλάχιστον από το 2010
    Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι, θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία. Ανδρέας Κάλβος
    There is some shit, I will not eat. e.e.cummings
    30 Hours per Week

  15. #15
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konenas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα προγράμματα ακολουθούν μια χρονοβόρα διαδικασία.
    δυστυχώς ετσι ειναι και υπαρχουν και περιπτωσεις που ενω εχει γινει η μελετη δεν υλοποιουνται καθολου και χανονται τα χρηματα

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Επίσημη παρουσίαση του Netflix στην Ελλάδα
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 251
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-02-18, 01:52
  2. Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-09-17, 22:57

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας