Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 49
  1. #31
    Εγγραφή
    09-09-2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.486
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Γείτονας
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καμία σχέση με μάθηση, ίσως με πάθηση

    Spoiler:
    Μάθαινες
    Αναφέρομαι στην παραμετροποίηση...
    Spoiler:
    Τώρα αν εσύ μάθαινες μόνο όταν πάθαινες, εγώ πάω πάσο.
    "If you pay peanuts you get monkeys"
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Άλλοι καταλαβαίνουν ότι διαβάζουν και άλλοι διαβάζουν ότι καταλαβαίνουν
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Η αλήθεια που δεν σας λένε, i7 2600K vs i7 8700K σημειώσατε Χ

  2. #32
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mirmidon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αναφέρομαι στην παραμετροποίηση...
    Spoiler:
    Τώρα αν εσύ μάθαινες μόνο όταν πάθαινες, εγώ πάω πάσο.
    Και εγώ στην παραμετροποίηση αναφέρομαι, το ότι το να σε αναγκάζει να πρέπει να ψάξεις στις επιλογές ενος προγράμματος δεν έχει σχέση με το μαθαίνω κάτι, μερικοί ναι μπορεί να θεωρούν πως κάτι μαθαίνουν όταν βλέπουν τις ρυθμίσεις ενος προγράμματος που έχει enable/disable.

  3. #33
    Εγγραφή
    09-09-2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.486
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Γείτονας
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ στην παραμετροποίηση αναφέρομαι, το ότι το να σε αναγκάζει να πρέπει να ψάξεις στις επιλογές ενος προγράμματος δεν έχει σχέση με το μαθαίνω κάτι, μερικοί ναι μπορεί να θεωρούν πως κάτι μαθαίνουν όταν βλέπουν τις ρυθμίσεις ενος προγράμματος που έχει enable/disable.
    Εγώ δεν αναφέρομαι όμως σε αυτό το είδος που περιγράφεις. Επίσης δεν με απασχολεί τι θεωρεί ο καθένας μάθηση σχετική με την παραμετροποίηση ενός λειτουργικού συστήματος.
    "If you pay peanuts you get monkeys"
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Άλλοι καταλαβαίνουν ότι διαβάζουν και άλλοι διαβάζουν ότι καταλαβαίνουν
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Η αλήθεια που δεν σας λένε, i7 2600K vs i7 8700K σημειώσατε Χ

  4. #34
    Εγγραφή
    01-10-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    739
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ! Box 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά, πολύ γρήγορα θα βρεθεί ένα registry key ή κάτι αντίστοιχα απλό για να παρακαμθεί η μαλακία της Microsoft, αλλά σίγουρα θα εκνευρίσει περισσότερο κόσμο απ' ότι περιμένει.
    Σωστό αλλά έχουν πλέον μαζευτεί τόσες πολλές αλλαγές που πρέπει να κάνει ο χρήστης στα Windows 10, που παίρνουν τόσο χρόνο -αν όχι περισσότερο- όσο η ίδια η εγκατάσταση των Windows... Εκνευριστικό όπως λες, και η Microsoft μοιάζει να παίζει με την υπομονή των χρηστών. Κάποια στιγμή θα το σπάσει το σχοινί (για κάποιους το έχει ήδη κάνει).

  5. #35
    Εγγραφή
    09-09-2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.486
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Γείτονας
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Wonderland Εμφάνιση μηνυμάτων
    .... αλλαγές που πρέπει να κάνει ο χρήστης στα Windows 10, που παίρνουν τόσο χρόνο -αν όχι περισσότερο- όσο η ίδια η εγκατάσταση των Windows...
    ...και με το επόμενο update κάποιες τις κάνει override με το έτσι θέλω.
    "If you pay peanuts you get monkeys"
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Άλλοι καταλαβαίνουν ότι διαβάζουν και άλλοι διαβάζουν ότι καταλαβαίνουν
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Η αλήθεια που δεν σας λένε, i7 2600K vs i7 8700K σημειώσατε Χ

  6. #36
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.062
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί πολύς κόσμος το δουλεύει.
    Δεν χρησιμοποιώ windows για να είμαι σίγουρος, αλλά δεν υπάρχουν εναλλακτικές?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  7. #37
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.616
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν χρησιμοποιώ windows για να είμαι σίγουρος, αλλά δεν υπάρχουν εναλλακτικές?
    Φυσικά και υπάρχουν.

  8. #38
    Εγγραφή
    09-09-2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.486
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Γείτονας
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν χρησιμοποιώ windows για να είμαι σίγουρος, αλλά δεν υπάρχουν εναλλακτικές?
    Στα windows; Αμέτρητες. Όπως το βλέπω ότι το πάει το πράγμα η MS, σε λίγο το να χρησιμοποιείς εναλλακτική στο W10 λειτουργικό της, είτε θα το πληρώνεις αδρά, είτε δεν θα μπορείς να το κάνεις. Μακάρι να αποδειχθώ λάθος.
    "If you pay peanuts you get monkeys"
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Άλλοι καταλαβαίνουν ότι διαβάζουν και άλλοι διαβάζουν ότι καταλαβαίνουν
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Η αλήθεια που δεν σας λένε, i7 2600K vs i7 8700K σημειώσατε Χ

  9. #39
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.616
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mirmidon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα windows; Αμέτρητες. Όπως το βλέπω ότι το πάει το πράγμα η MS, σε λίγο το να χρησιμοποιείς εναλλακτική στο W10 λειτουργικό της, είτε θα το πληρώνεις αδρά, είτε δεν θα μπορείς να το κάνεις. Μακάρι να αποδειχθώ λάθος.
    Θα το πληρώνεις; Που το είδες πάλι αυτό; Για να βάλω πχ Firefox θα πληρώνω; Είπαμε να λέμε ότι ναναι, αλλά υπάρχουν και όρια.

  10. #40
    Εγγραφή
    09-09-2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.486
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Γείτονας
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα το πληρώνεις; Που το είδες πάλι αυτό; Για να βάλω πχ Firefox θα πληρώνω; Είπαμε να λέμε ότι ναναι, αλλά υπάρχουν και όρια.
    Καλά καλά, θα δεις σε λίγο καιρό....Μέχρι τότε έχεις καρό να κάνεις την έρευνά σου με την ησυχία σου, οπότε bookmark το post μου και τα ξαναλέμε τότε.
    "If you pay peanuts you get monkeys"
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Άλλοι καταλαβαίνουν ότι διαβάζουν και άλλοι διαβάζουν ότι καταλαβαίνουν
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Η αλήθεια που δεν σας λένε, i7 2600K vs i7 8700K σημειώσατε Χ

  11. #41
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.616
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mirmidon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά καλά, θα δεις σε λίγο καιρό....Μέχρι τότε έχεις καρό να κάνεις την έρευνά σου με την ησυχία σου, οπότε bookmark το post μου και τα ξαναλέμε τότε.
    Bookmarked το post σου, ως ακόμα μία ιστορία συνωμοσίας, ράδιο αρβύλα, και fake news ταυτόχρονα

  12. #42
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.515
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Είμαι από αυτούς που σπάζομαι με το συγκεκριμένο καθώς στον χώρο εργασίας έχω αντικαταστήσει το MS Office με LibreOffice + Win10 Mail + Win10 Calendar καθώς πρέπει να έχω τουλάχιστο στο τελευταίο συμβατότητα με τους άλλους για meeting requests κλπ. Βέβαια δεν είναι και η πρώτη εφαρμογή που το κάνει. Και τώρα, στις lock screen, αν πατήσεις να δεις το info της εικόνας ανοίγει αυτόματα σε Edge.

  13. #43
    Εγγραφή
    09-09-2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.486
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Γείτονας
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Bookmarked το post σου, ως ακόμα μία ιστορία συνωμοσίας, ράδιο αρβύλα, και fake news ταυτόχρονα
    Αν δεν αντιλαμβάνεστε ή δεν πιστεύεις όταν σου λένε στην ουσία ότι το business plan της ΜS αλλάζει δε νομίζω ότι σου φταίνε οι άλλοι ύστερα. Θα το ζήσεις όπως όλος ο περισσότερος κόσμος ανέτοιμος. Όποιος μάλιστα είναι υπεύθυνος σε κάποιο τμήμα εταιρίας σχετικό με την πληροφορική και ακολουθεί παρόμοια τακτική θα τρέχει τελευταία στιγμή. Για τους home users δεν τρέχει και τίποτα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manicx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι από αυτούς που σπάζομαι με το συγκεκριμένο καθώς στον χώρο εργασίας έχω αντικαταστήσει το MS Office με LibreOffice + Win10 Mail + Win10 Calendar καθώς πρέπει να έχω τουλάχιστο στο τελευταίο συμβατότητα με τους άλλους για meeting requests κλπ. Βέβαια δεν είναι και η πρώτη εφαρμογή που το κάνει. Και τώρα, στις lock screen, αν πατήσεις να δεις το info της εικόνας ανοίγει αυτόματα σε Edge.
    Μαζί σου σπάζεται και πάρα πολύς κόσμος. Μάλιστα αρκετοί ανά τον κόσμο, καταφεύγουν στην τηλεφωνική υποστήριξη της MS για να το δηλώσουν ως bug, ζητώντας βοήθεια. Περιττό να σου πω πως καταλήγει το όλο θέμα. Εξ ου και τα διάφορα άρθρα, όπως αυτό το Verge στο οποίο αναφέρεται το θέμα.


    Στην ουσία, τα πάντα γίνονται διότι το λειτουργικό που προμηθεύτηκε ο κόσμος δωρεάν δεν του ανήκει. Είναι υπηρεσία της MS και θα λειτουργεί όπως αποφασίζει η MS και όχι ο τελικός χρήστης. Σιγά σιγά δηλαδή η MS ετοιμάζει το έδαφος να κεφαλαιοποιήσει αυτό το "δωρεάν". Σε εταιρικά περιβάλλοντα, το μπάχαλο θα είναι επικό.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Mirmidon : 23-03-18 στις 08:34.
    "If you pay peanuts you get monkeys"
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Άλλοι καταλαβαίνουν ότι διαβάζουν και άλλοι διαβάζουν ότι καταλαβαίνουν
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Η αλήθεια που δεν σας λένε, i7 2600K vs i7 8700K σημειώσατε Χ

  14. #44
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Επιτέλους ένα χρήσιμο feature που το χρειαζόμουν καιρό, για να ανοίγω τα e-mail links στον Edge και να μην μπλέκω με τον κάθε τυχάρπαστο default browser που λανθασμένα είχα επιλέξει ως και καλά καλύτερο. Εύγε στην Microsoft!

  15. #45
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επιτέλους ένα χρήσιμο feature που το χρειαζόμουν καιρό, για να ανοίγω τα e-mail links στον Edge και να μην μπλέκω με τον κάθε τυχάρπαστο default browser που λανθασμένα είχα επιλέξει ως και καλά καλύτερο. Εύγε στην Microsoft!
    Είχες επιλέξει και το mail app ως καλύτερο να υποθέσω, όποτε όλα μια χαρά!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mirmidon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν αντιλαμβάνεστε ή δεν πιστεύεις όταν σου λένε στην ουσία ότι το business plan της ΜS αλλάζει δε νομίζω ότι σου φταίνε οι άλλοι ύστερα. Θα το ζήσεις όπως όλος ο περισσότερος κόσμος ανέτοιμος. Όποιος μάλιστα είναι υπεύθυνος σε κάποιο τμήμα εταιρίας σχετικό με την πληροφορική και ακολουθεί παρόμοια τακτική θα τρέχει τελευταία στιγμή. Για τους home users δεν τρέχει και τίποτα.

    - - - Updated - - -



    Μαζί σου σπάζεται και πάρα πολύς κόσμος. Μάλιστα αρκετοί ανά τον κόσμο, καταφεύγουν στην τηλεφωνική υποστήριξη της MS για να το δηλώσουν ως bug, ζητώντας βοήθεια. Περιττό να σου πω πως καταλήγει το όλο θέμα. Εξ ου και τα διάφορα άρθρα, όπως αυτό το Verge στο οποίο αναφέρεται το θέμα.


    Στην ουσία, τα πάντα γίνονται διότι το λειτουργικό που προμηθεύτηκε ο κόσμος δωρεάν δεν του ανήκει. Είναι υπηρεσία της MS και θα λειτουργεί όπως αποφασίζει η MS και όχι ο τελικός χρήστης. Σιγά σιγά δηλαδή η MS ετοιμάζει το έδαφος να κεφαλαιοποιήσει αυτό το "δωρεάν". Σε εταιρικά περιβάλλοντα, το μπάχαλο θα είναι επικό.
    Το software assurance είναι κάτι που παρέχει η ms εδώ και χρόνια στις επιχειρήσεις, δεν είναι κάτι νέο, ούτε αλλάζει κάτι στο BP της.
    Τα windows 10, μόνο δωρεάν δεν είναι, έχουν ενα κόστος απο 70 εως 110 στην χονδρική

Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Επιτυχής δοκιμή του 5G X50 modem από την Qualcomm
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-10-17, 14:22
  2. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-10-17, 16:34
  3. Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-17, 00:01
  4. Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-04-17, 01:11

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας