Τέτοια συμπεριφορα απο εταιρια πρωτη φορα συναντω ..



Ειμαι στην Wind κοντα μισο χρονο (σταθερο και ιντερνετ) λογο του οτι περνουσαν καμπινες στην περιοχη μου και ηδη το internet μου ειναι κοντα στα 5-6mbit .

Πριν 2 μηνες λοιπον εκανα ενα πακετο Wind triple play και εβαλα και το κινητο μου μεσα λογο καλης προσφορας και φτανουμε στην ενεργοποιηση των καμπινων τους την προηγουμενη εβδομαδα .



Με παιρνουν τηλ. Για να μου δωσουν "προσφορα" (ο θεος να την κανει) και μου λενε για wind one (το οποιο να πω οτι στο κινητο και στο σταθερο μου δινει ακριβως τα ιδια με αυτα που εχω ηδη με μονη διαφορα την ταχυτητα internet ) 50mbit 83€ / 200mbit 93€+ !! Ενημερωνω οτι αυτη τη στιγμη δινω 53€ για ακριβως τα ιδια πραγματα εκτος του internet που ειναι στα 24mbit .



Στελνω λοιπον μυνημα την Τεταρτη μεσω τις φορμας και ερχεται μυνημα που λεει σε 1 εργασιμη θα με παρουν τηλ. Να με ενημερωσουν . Οπως καταλαβατε 4 εργασιμες μετα καμια ενημερωση και ενω παιρνω τηλ. Να ενημερωθω μου λενε οτι ακομα ειναι ανοιχτο και οτι παιρνει χρονο για να δουν αν μπορουν να με εξηπηρετησουν .



Η WIND πραγματικα παντρευει ολα τις τα πακετα και με εκβιαζει αν θελω να ανεβασω ταχυτητα στο internet να παρω τα νεα "πακετα" τους αφαιροντας μου την οποια προσφορα μου εκαναν ακομη και αν ολο οσα μου δινει ειναι ακριβως τα ιδια εκτος απο την ταχυτητα του Internet .



Θα περιμενω αλλη 1 ημερα μεχρι να μου απαντησουν και μετα θα κανω καταγγελια συμβασης στον ΕΕΤΤ . Ειναι απαραδεκτο να θελω να βαλω καλυτερη γραμη internet απο αυτη που εχω και να με υποχρεωνουν να αλλαξω ολα τα πακετα μου .


Υ.Γ η ταχυτητα που εχω στο internet επεσε απο τα κατα 2mbit απο την ημερα που ανοιξαν τις καμπινες με τις οπτικες..

Υ.Γ 2 Μακρια απο την wind γιατι ακρη δεν βγαζετε . Μας δουλευουν ολους ..