Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-26 από 26
  1. #16
    Εγγραφή
    26-04-2018
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    εδώ και δυο μέρες μιλάω με κοπέλα λεχώνα με φοβερά οικονομικά προβλήματα (προσφάτως απολυμένος ο άντρας της, αυτή από ιδιωτικό τομέα χωρίς πληρωμή)

    .... και μια ανάλγητη WIND τους έχει βάλει σε συμβόλαιο το οποίο (κλασσικά) δεν τίμησε:

    1) όταν παρέλαβαν το router ήταν ήδη 15 ημέρα (άρα έχασαν το δικαίωμα υπαναχώρησης)
    2) δεν λειτουργεί ούτε το τηλέφωνο ούτε το internet


    ο άντρας ψάχνει απεγνωσμένα δουλειά και κάθε φορά τρέχει και αφήνει 5€ σε ιντερνετ καφέ για να στείλει βιογραφικό ενώ πληρώνει την WIND για κάτι που δεν λαμβάνει

    και η WIND το χαβά της .... τους ζητάει 210€ για να φύγουν και να πάνε στην ΟΤΕ


    καταλαβαίνετε για τι πράγμα μιλάμε;;;;

    μίλησα χθες με την κοπέλα, ούρλιαζε από το κλάμα και τα νεύρα, είναι αδιανόητο αυτό που περνάει

    της είπα να μπει να τα γράψει εδώ μέσα, φτάνει πια, άλλη μια οικογένεια που υφίσταται τις ίδιες τακτικές από την WIND

  2. #17
    Εγγραφή
    03-11-2016
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    160
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    UP:1061 k/ DN:11889 k
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Σ.Σ. ΑΓΡΑ
    Router
    TG788v2
    SNR / Attn
    21.4(dB) / 4.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αν αφορά σταθερό, να φύγει να πάει στον ΟΤΕ, δε θα του ζητήσει κανείς να δώσει τώρα 210€.

    Ontopic: Εγώ ενώ είχα την χειρότερη εμπειρία απο τη wind, σκέφτομαι να ξαναπάω διότι αναβαθμίσαν πολύ τις υπηρεσίες τους και το δίκτυο τους. Με κρατάνε 3 πράγματα.

    1. Το double NAT
    2. Η άθλια εξυπηρέτηση απο τα καταστήματά τους
    3. Το ότι παίρνουν τηλέφωνα όλη μέρα (είσαι - δεν είσαι συνδρομητής τους)
    Αν νομίζεις ότι μπορείς να το κάνεις καλύτερα, απόδειξέ το. Μή μένεις μόνο στα λόγια.

  3. #18
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το double NAT γιατί σε κρατάει; Αφού μπορεί να παρουσιαστεί σε όλους τους παρόχους και με ένα τηλεφώνημα το βγάζουν (επιβεβαιωμένα σε ΟΤΕ & Wind).

  4. #19
    Εγγραφή
    03-11-2016
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    160
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    UP:1061 k/ DN:11889 k
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Σ.Σ. ΑΓΡΑ
    Router
    TG788v2
    SNR / Attn
    21.4(dB) / 4.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το double NAT γιατί σε κρατάει; Αφού μπορεί να παρουσιαστεί σε όλους τους παρόχους και με ένα τηλεφώνημα το βγάζουν (επιβεβαιωμένα σε ΟΤΕ & Wind).
    Γιατί οποιαδήποτε στιγμή μπορούν να σε ξαναρίξουν σε double ΝΑΤ.
    Αν νομίζεις ότι μπορείς να το κάνεις καλύτερα, απόδειξέ το. Μή μένεις μόνο στα λόγια.

  5. #20
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από You lied Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί οποιαδήποτε στιγμή μπορούν να σε ξαναρίξουν σε double ΝΑΤ.
    Και στους υπόλοιπους παρόχους υπάρχει κάποια εγγύηση ότι αποκλείεται να ξανασυμβεί; Σε γραμμή Wind πάντως που ζήτησα να βγει το double NAT λόγω καμερών, δεν έχει επανέλθει κανα χρόνο τώρα.

  6. #21
    Εγγραφή
    03-11-2016
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    160
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    UP:1061 k/ DN:11889 k
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Σ.Σ. ΑΓΡΑ
    Router
    TG788v2
    SNR / Attn
    21.4(dB) / 4.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Οι υπόλοιποι, τουλάχιστον απο προσωπική εμπειρεία, δεν με έριξαν ποτέ σε double NAT. Επίσης το θέμα με τα λιγοστά IP block υπάρχουν στη tellas εδω και χρόνια.
    Αν νομίζεις ότι μπορείς να το κάνεις καλύτερα, απόδειξέ το. Μή μένεις μόνο στα λόγια.

  7. #22
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μια χαρά δίνει και ο ΟΤΕ double NAT πάντως, σε 3 διαφορετικές γραμμές πήρα τηλ να το βγάλω.

    - - - Updated - - -

    Από τα 3 πράγματα που ανέφερες, μόνο αυτό με την άθλια εξυπηρέτηση (που την έχω συναντήσει και εγώ) θα με κράταγε. Βέβαια στην τηλεφωνική έχω μείνει αρκετά ευχαριστημένος, πχ το πιο προσφατο περιστατικό ήταν που κάλεσα πριν 2 βδομάδες να αλλάξω router στο πατρικό μου (γιατί έκανε μόνο του restart μετά από 3.5 χρόνια λειτουργίας) και σε 3-4 λεπτα το έλεγξαν και χωρίς πολλά-πολλά μου έστειλαν την επόμενη εργάσιμη καινούριο με courier.

    Τηλέφωνο με παίρνουν πυκνά-συχνά από ΟΤΕ, Nova και Wind για προώθηση υπηρεσιών.

  8. #23
    Εγγραφή
    03-11-2016
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    160
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    UP:1061 k/ DN:11889 k
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Σ.Σ. ΑΓΡΑ
    Router
    TG788v2
    SNR / Attn
    21.4(dB) / 4.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ δυστυχώς ενώ έχω μπεί σε μητρώο κτλ, συνεχίζει να με καλεί μόνο η wind.
    Αν νομίζεις ότι μπορείς να το κάνεις καλύτερα, απόδειξέ το. Μή μένεις μόνο στα λόγια.

  9. #24
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εννοείται ότι και εγώ είμαι στο μητρώο 11 (εγγραφή αλλά και επιβεβαίωση όταν χρειάστηκε στον ΟΤΕ)...

  10. #25
    Εγγραφή
    28-12-2005
    Περιοχή
    Μαρούσι, Αττική
    Μηνύματα
    562
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    ΖΤΕ 268Q
    SNR / Attn
    9(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν εχω λόγο να κρίνω κάτι. Καλές και κακές εμπειρίες έχουμε από όλους τους providers. Overall είμαι ευχαριστημένος και απο τις υπηρεσίες που λαμβάνω και από τις τιμές της Wind οπότε παραμένω εκεί.

    Στον μεγάλο και τρανό Cosmote που έχω το καρτοκινητό μου, για ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω περιμένω επίλυση εδώ και 30 μέρες Για να μην πω για τους χρόνους αναμονής που έχει το call center τους αν πάρεις τηλέφωνο απόγευμα..

  11. #26
    Εγγραφή
    04-05-2017
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Αυτό που σε καλεί η ίδια η Wind να σου κάνει προσφορές που δεν μπορείς να πάρεις (γιατί είσαι ήδη σε αυτούς), κυρίως κακό στους ίδιους κάνουν
    Επίσης, επειδή τότε τα είχα ψάξει, το συμβόλαιο πάνω όταν το υπογράφεις έχει επιλογή "Δέχομαι να με παίρνει η Wind για προωθητικές ενέργειες", το οποίο σε μένα που έφερε το συμβόλαιο courier ήταν ήδη τικαρισμένο (πουτανιά ? )

    Τώρα, όσον αφορά στην εμπειρία μου με τη Wind, είναι αρκετά καλή.
    Βέβαια πριν πάω στη Wind ήμουν με VDSL στον ΟΤΕ 1 χρόνο + η καμπίνα είναι στα 200 μέτρα, οπότε δεν υπήρχε μεγάλος φόβος για ταχύτητες.
    Με τη Wind, τα μόνα προβλήματα που είχα ήταν:
    1) Το router που ήταν gtp, αρχικά λύθηκε με ένα firmware update αλλά η Wind μου έστειλε άλλο με courier έτσι κι αλλιώς (το οποίο είναι κομπλέ)
    2) Πολύ πολύ σπάνια, είχα μικροδιακοπές στις οποίες έπαιρνα τηλ τεχνική υποστήριξη και τις έλυναν στο 5λεπτο.

    Επίσης σημαντικό, αν καλέσεις τεχνική υποστήριξη μιλάς με εκπρόσωπο σχεδόν άμεσα, στον ΟΤΕ περιμένεις 30+ λεπτά.
    Θεωρώ ότι αν η περιοχή έχει δείξει ότι είναι κομπλέ από καλωδίωση και δεν παθαίνει ζημιές που χρειάζεται να παρέμβει ο ΟΤΕ, τότε η Wind είναι μια πολύ καλή επιλογή για 3ο πάροχο. Από την άλλη, αναγνωρίζω ότι αν προκύψει χοντρό πρόβλημα, είσαι στο έλεος του ΟΤΕ που διαχειρίζεται τις γραμμές και θα δώσει προτεραιότητα στους συνδρομητές του.

    Τέλος, όσον αφορά στις εξτρα χρεώσεις, θα συμφωνήσω ότι πρόκειται για απατεωνιά, παρόλο που η διαφορά είναι σχετικά μικρή (περίπου μισό ευρώ το μήνα).
    Όμως, με τους νέους κανονισμούς της ΕΕΤΤ, απαγορεύεται να σου αλλάξουν χρέωση και αν το κάνει, έχεις δικαίωμα υπαναχώρησης αζημίως για 3 ή 4 μήνες (ανάλογα αν σε χρεώνουν μηνιαία ή διμηνιαία)

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-11-17, 13:33
  2. Υπαναχωρηση απο Wind
    Από ZacMan στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-10-17, 10:03
  3. Προβλημα με φορητοτητα απο WIND
    Από Nikos890 στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-09-17, 00:52
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-08-17, 10:23
  5. Προσφορά από WIND για αναβάθμιση καρτοκινητού σε καρτοσύνδεση
    Από wjun στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-04-17, 10:09

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας