Εμφάνιση 1-1 από 1
  1. #1
    Εγγραφή
    07-07-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Καλησπέρα σας,


    Είμαι κάτοχος μιας μικρης επιχείρησης και έχω για τηλεφωνικό κέντρο το εν λόγω Phillips ipc 100.
    προσπαθώ να βρω πως μπορω να συνδέσω στο τηλεφωνικο κέντρο την κεντρική συσκευη- λόμπι, επίσης "να περάσω" την γραμμή τηλεφωνου μεσα απο το τηλεφωνικο κεντρο καθως δεν γινεται αυτο. λειτουργω μια συσκευη μεμονομένα.
    Ο λόγος που απευθυνομαι εδω στο φόρουμ είναι όχι απο τσιγκουνια να παρω εναν τεχνικο να μου το σεταρει, αλλά με όσους επικοινωνισα κανενας δεν το αναλαμβανε με δικαιολογια "δεν αξιζει να το φτιαξεις" και "δεν θα βρεις ανταλλακτικα" κτλ κτλ. (ισως κ οτι βρισκομαι σε απομακρινσμενη περιοχη να τους αποθαρινει)
    το τηλεφωνικό κεντρο λειτουργει καθως όλες οι υπόλοιπες συσκευες έχουν μεταξυ τους επικοινωνια. Το μόνο που εχει συμβει ειναι το οτι δεν ειναι συνδεδεμενη η κεντρικη συσκευση- κονσολα στο τηλεφωνικο κεντρο καθως και επισης ούτε η γραμμη.
    Αυτο που θέλω να μου απαντησετε- όποιος γνωριζει- είναι που θα συνδεσω την γραμμη και που την κεντρικη συσκευη τηλεφωνου. μονο αυτες λειπουν απο το κεντρο. Εχω ψαξει σε ότι manual βρηκα, αλλα πουθενα δε μπορεσα να βρω πληροφοριες για τη συνδεσμολογια- καλωδιοση.
    Επίσης η συνδεση μου είναι Isdn rural , και λόγω του οτι εχω τηλεφωνικό κεντρο μου εφεραν ενα ρουτερ που μεσω αυτου φευγει η γραμμη για να παει στο τηλεφωνικο κεντρο. δλδ γραμμη ->ρουτερ->τηλεφωνικο κεντρο.

    σας παραθετω φωτογραφιες απο το τηλεφωνικο κεντρο

    Ευχαριστω
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20180319_173129.jpg  

    20180319_173124.jpg  

    20180319_173105.jpg  

    20180319_173109.jpg  

    20180319_173116.jpg  


Παρόμοια Θέματα

  1. TP-LINK ARCHER D2 AC750 βοήθεια για σετάρισμα!!!
    Από Gtakis στο φόρουμ TP-Link ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-12-17, 18:40
  2. Βοήθεια για χαμηλή ταχύτητα internet.
    Από kostasc στο φόρουμ FTTH
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-06-17, 22:57
  3. [Other] Ερωτηση για τηλεφωνική καλωδίωση
    Από partblah1990 στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-17, 18:38
  4. βοήθεια για ram
    Από pskouras στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-04-17, 10:17

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας