Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-25 από 25
  1. #16
    Εγγραφή
    21-11-2007
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από v5net Εμφάνιση μηνυμάτων
    μη διανοηθείτε ποτέ να στείλετε δίσκο για ανάκτηση δεδομένων σε οποιαδήποτε τέτοια εταιρεία.
    πληρώνεις τα μαλλιά της κεφαλής σου για να σου στείλουν μερικά cd γεμάτα άχρηστα αρχεία που κάνουν μόνο για τον κάδο ανακύκλωσης.

    δεν μου έχει τύχει ποτέ αλλά έχει τύχει σε γνωστούς μου.

    άμα ο δίσκος έχει καταστραφεί τα δεδομένα δεν μπορεί να τα ανακτήσει ούτε ο θεός,αφού έχουν καταστραφεί και αυτά.
    Χμ, καταρχήν, 4 φορές που έστειλα δίσκους δικούς μου και φίλων μου στη Northwind (www.northwind.gr) (ξέρω, δεν είμαστε fan των μπακαπ...) έγινε διάγνωση, εκτίμησαν το κόστος και μετά μου είπαν ότι κοστίζει αυτά τα χρήματα, πριν κάνουν οτιδήποτε. Δεν πληρώνεις φράγκο αν δεν πάρεις τα δεδομένα που θέλεις (στέλνουν λίστα με τους φακέλους και τα αρχεία τα οποία τα βλέπεις ΠΡΙΝ πληρώσεις). Οπότε να πάρεις cd με άχρηστα δεδομένα δε το βλέπω πιθανό.
    Κατά δεύτερον, αν δεν μπορεί να ανακτήσει δεδομένα ούτε ο θεος, τότε εταιρίες - κολοσσοί του εξωτερικού όπως η Ontrack θα έπρεπε να είναι απατεώνες... σωστά?
    Τρίτον και τελευταίο, το τσουβαλίζειν ΔΕΝ εστι φιλοσοφείν...

  2. #17
    Εγγραφή
    24-05-2010
    Μηνύματα
    792
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Path Level
    Interleaved
    (για την ιστορία μόνο) το να φαίνονται πάντως φάκελοι κι αρχεία δε σημαίνει κι απαραίτητα ότι τα αρχεία ανοίγουν. Ούτε και το αντίθετο βέβαια.

  3. #18
    Εγγραφή
    21-11-2007
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από washcloud Εμφάνιση μηνυμάτων
    (για την ιστορία μόνο) το να φαίνονται πάντως φάκελοι κι αρχεία δε σημαίνει κι απαραίτητα ότι τα αρχεία ανοίγουν. Ούτε και το αντίθετο βέβαια.
    Μίλησα με την εταιρία και μου είπαν ότι αυτό που λες είναι σωστό. Μπορεί λόγω προβλήματος σε κάποια κεφαλή να εμφανίζονται κανονικά στους φακέλους τα αρχεία αλλά να μην παίζει τίποτα.

    Στην περίπτωση τους, μου είπαν ότι γίνεται έλεγχος των δεδομένων, και αυτά που στέλνουν στη λίστα με τα ανακτήσιμα είναι δοκιμασμένα και παίζουν.

  4. #19
    Εγγραφή
    17-05-2014
    Περιοχή
    Καλλιθέα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Forthnet
    Router
    Forthnet
    Καλησπέρα αν και είναι παλιό το θέμα να το αναφέρω για να βοηθήσω και κόσμο. Αν βρω κάτι ανάλογο στο φόρουμ θα το γράψω. Από μια πρόσφατη αναβάθμιση από windows 7 σε windows 10 κράσαρε το λογισμικό και έχασα κυριολεκτικά πολύτιμα αρχεία για την δουλειά μου κυρίως. Ξέρω ότι έπρεπε να έχω back up όλο έλεγα ότι θα το κάνω αλλά δεν το έκανα τα γνωστά.

    Προσπάθησα με κάποια προγράμματα της αγοράς αλλά δυστυχώς κανένα αποτέλεσμα και έκανα μια έρευνα για εταιρεία ανάκτησης δεδομένων στην Ελλάδα. Οι τιμές των περισσοτέρων ήταν στα ύψη, μέχρι που βρήκα την Data Recall μέσω της οποίας πραγματικά σώθηκα. Σε απολύτως λογικές τιμές μου έκανα ανάκτηση των δεδομένων σε ποσοστό 98 % !! Οφείλω να το αναφέρω γιατί αν δεν κατάφερνα να επαναφέρω τα δεδομένα θα είχα μεγάλο πρόβλημα. Όποιος ενδιαφέρεται για ανάκτηση δεδομένων σε όλα τα επίπεδα και συσκευές τους προτείνω ανεπιφύλακτα.

    http://www.datarecall.gr/

  5. #20
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τί όγκο δεδομένων ανακτήσανε και σε τί τιμή ;
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  6. #21
    Εγγραφή
    17-05-2014
    Περιοχή
    Καλλιθέα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Forthnet
    Router
    Forthnet
    Ανακτήθηκαν 200GB δεδομένων. Περισσότερα αρχεία Office και φωτογραφίες. H τιμή ήταν στα 180+φπα. Το κόστος δεν μου το καθόρισαν βάση του όγκου των data, αλλά με βάση το πρόβλημα και τον βαθμό δυσκολίας.

  7. #22
    Εγγραφή
    10-01-2008
    Μηνύματα
    1.372
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Georgetech Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα αν και είναι παλιό το θέμα να το αναφέρω για να βοηθήσω και κόσμο. Αν βρω κάτι ανάλογο στο φόρουμ θα το γράψω. Από μια πρόσφατη αναβάθμιση από windows 7 σε windows 10 κράσαρε το λογισμικό και έχασα κυριολεκτικά πολύτιμα αρχεία για την δουλειά μου κυρίως. Ξέρω ότι έπρεπε να έχω back up όλο έλεγα ότι θα το κάνω αλλά δεν το έκανα τα γνωστά.

    Προσπάθησα με κάποια προγράμματα της αγοράς αλλά δυστυχώς κανένα αποτέλεσμα και έκανα μια έρευνα για εταιρεία ανάκτησης δεδομένων στην Ελλάδα. Οι τιμές των περισσοτέρων ήταν στα ύψη, μέχρι που βρήκα την Data Recall μέσω της οποίας πραγματικά σώθηκα. Σε απολύτως λογικές τιμές μου έκανα ανάκτηση των δεδομένων σε ποσοστό 98 % !! Οφείλω να το αναφέρω γιατί αν δεν κατάφερνα να επαναφέρω τα δεδομένα θα είχα μεγάλο πρόβλημα. Όποιος ενδιαφέρεται για ανάκτηση δεδομένων σε όλα τα επίπεδα και συσκευές τους προτείνω ανεπιφύλακτα.

    http://www.datarecall.gr/
    Χμμμμ δεν θα εμπιστευόμουν και πολύ αυτή την εταιρεία ....

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  11111.jpg 
Εμφανίσεις:  13 
Μέγεθος:  66,6 KB 
ID: 184789
    The 3 most dangerous things in the world are a computer technician with a software patch, a programmer with a screwdriver and a customer with an idea....
    Εγκατάσταση Ubuntu και Joomla

  8. #23
    Εγγραφή
    09-12-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.730
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akis1009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χμμμμ δεν θα εμπιστευόμουν και πολύ αυτή την εταιρεία ....

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  11111.jpg 
Εμφανίσεις:  13 
Μέγεθος:  66,6 KB 
ID: 184789
    Εμπιστεύεσαι όμως το BitDefender?
    Case:Nemesis NZXT PSU: HEC WinPower 550UB Mobo: ASUS P5K PREMIUM WiFi/AP CPU: C2D E6750 2.66Ghz RAM: 4x1GB DDR2 @ 1066Mhz GPU: ALBATRON ATi RADEON HD4870 1GB [PCI-E] HDD: 1x320GB WD3200YS 2x640GB WD6400AAKS 1x750GB Seagate ST3750330AS 2x1TB SAMSUNG HD103UJ 1x2TB Seagate ST32000542AS Other: Logitech X-530 Sound

  9. #24
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το ΚΙS δεν μου βγάζει προειδοποίηση ασφαλείας.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  10. #25
    Εγγραφή
    10-01-2008
    Μηνύματα
    1.372
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Andreaslar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμπιστεύεσαι όμως το BitDefender?
    Σε 10 περιπτώσεις που μου έχει βγάλει τέτοιο μήνυμα , στις 7 που έλεγξα εγώ προσωπικά υπήρχε εγκατεστημένο rootkit/adscript στο joomla backend .
    Οι άλλες 3 ήταν εταιρειών που δεν γνώριζα/ήξερα οπότε δεν μπορώ να εκφέρω γνωμη
    The 3 most dangerous things in the world are a computer technician with a software patch, a programmer with a screwdriver and a customer with an idea....
    Εγκατάσταση Ubuntu και Joomla

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Ανάκτηση δεδομένων από σκληρό
    Από giwrgosth στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 1160
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-02-24, 19:08
  2. Ανάκτηση δεδομένων από πρώην εξωτερικό σκληρό...
    Από axinosgr στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-02-12, 20:42

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας