Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    25-03-2018
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
    Καλημερα,

    θα ήθελα να ρωτησω αν έχει ακουσει κανεις αυτην την περιπτωση. το καλοκαιρι έφυγα απο την Wind κανονικα και με το νομο και μου στειλε ενα μηνυμα οτι χρωσταω 289 ευρω επειδη εσπασα το συμβολαιο μου. (υποτιθεται εφυγα δυο βδομαδες νωριτερα μου ειπαν). αυτο βεβαια ειδαν οτι δεν ισχυε και μου στελνουν εξι μηνες μετα ενα χαρτι απο ενα δικηγορικο γραφειο οτι το ποσο αυτο ειναι τελικα επειδη πληρωνα τους λογαριασμους μου μετα τη ληξη τους με αποτελεσμα να δημιουργηθει αυτο το ληξιπροθεσμο ποσο. ποτε ομως δεν ειδοποιηθηκα οτι υπαρχουν χρεωσεςι αν πληρωσεςι μετα τη ληξη, ουτε πιο ειναι αυτο το ποσο ουτε πως βγαινει (με τις μερες οπως στις τραπεζες δε φαινοταν πουθενα σε κανεναν λογαιριασμο απο αυτους που επαιρνα καθε μηνα(τους οποιους λογαριασμους μπορει να πληρωνα μετα τη ληξη αλλα παντα στο ακεραιο) και γενικα ποτε δεν ενημερωθηκα οτι θα μπορουσε να υπαρχει τετοια κυρωση παρα μονο εξι μηνες αφοτου εφυγα. εχει ακουσει κανενας κατι τετοιο? αν μπορουν να το κανουν αυτο τοτε ανοιγει ενας τεραστιος δρομος για ολες τις εταιριες να χρεωνουν αυτους που φευγουν με οτι ποσα θελουν γιατι δε ξερω κανεναν που να πληρωνει τους λογαριασμους παντα πριν τη ληξη τους. ουτε ο δικηγορος που του εδειξα το χαρτι ειχε ξαναδει κατι τετοιο.

  2. #2
    Εγγραφή
    10-09-2007
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    κανενας δρομος δεν ανοιγει.Ενιοτε οι εταιριες και ιδιαιτερα η wind οταν φευγεις επειδη δεν τους αρεσει καθολου αυτο σου στελνουν ενα χαρτι για οποιο λογο τους κατεβει και ζητανε οτι θελουν μην νομιζεις οτι εισαι η πρωτη.Τωρα απο κει και περα ο καθενας διαβαζει τι λεει και αποφασιζει αν πρεπει να πληρωσει η οχι.καλα ο δικηγορος που του το εδειξες δεν σου ειπε αν εινε νομιμο η οχι

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 66
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-02-18, 15:43
  2. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-11-17, 13:33
  3. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-10-17, 17:51
  4. Μηνύματα: 126
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-10-17, 22:08
  5. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-08-17, 00:01

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας