Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    29-12-2007
    Ηλικία
    74
    Μηνύματα
    448
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50Mbps
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    ΖΤΕ ZXDSL931VII (VDSL)
    Δίνονται δύο ασύρματα τηλέφωνα VOIP (USB VOIP Phones), Yealink USB-W1DL, ένα ασημί-μαύρο (αντιολισθητικό) και ένα λευκό. Με αφαιρούμενη επαναφορτιζόμενη μπαταρία και βάση φόρτισης και ανοιχτής ακρόασης. Αμεταχείριστα στα κουτιά τους με όλα τα παρελκόμενα (καλώδια, CD κλπ).

    Επίσης δίνeται συσκευή TalkBox που δίνει την δυνατότητα τηλεφωνίας VOIP σε οποιοδήποτε ασύρματο ή ενσύρματο DECT τηλέφωνο, διατηρώνας και την κανονική του τηλεφωνική σύνδεση (έχει και είσοδο και έξοδο τηλεφωνικής γραμμής), χωρίς φυσικά να είναι υποχρεωτική η σύνδεση. Μπορεί να συνδυαστεί και με τηλεφωνικά κέντρα. Σε άριστη κατάσταση αλλά χωρίς κουτί. Παρέχεται CD με το manual και το SkypeMate v.6.0.0.3 καθώς και τα καλώδια σύνδεσης USB και τηλεφώνου..

    Στην Ελλάδα τις έφερνε η Protia (που παρείχε την υπηρεσία Onevoip). Είναι της Yealink που είναι σοβαρή εταιρεία στο χώρο του VOIP.

    Διαθέτουν τεχνολογία μείωσης ηχούς και θορύβου.

    Συνδέονται μέσω USB με οποιονδήποτε υπολογιστή για φόρτιση και τηλεφωνία Skype. Στο manual αναφέρεται συμβατότητα με πρωτόκολλα H.323, MGCP, SIP και με άλλους παρόχους VOIP. Εγώ τα δοκίμασα μόνο με Skype με χρήση του Skypemate της Yealink (χωρίς το Skypemate τα τηλέφωνα λειτουργούν μόνο σαν ακουστικό+μικρόφωνο),

    Τα τηλέφωνα έχουν υψηλή ποιότητα κατασκευής, εργονομική σχεδίαση και διαθέτουν:
    Δυνατότητα ανοιχτής ακρόασης μέσω του ηχείου υψηλής ποιότητας της βάσης, Ειδοποίηση κλήσης από το ακουστικό και τη βάση για εισερχόμενες κλήσεις, Επιλογή ήχων κλήσης.
    Οθόνη με διακριτικό μπλε φωτισμό, ένδειξη ημερομηνίας και ώρας, ένδειξη φόρτισης μπαταρίας, ένδειξη κατάσταση σύνδεσης, ένδειξη των online, offline και Skypeout επαφών (και στα ελληνικά), αναγνώριση κλήσης (Caller ID), ένδειξη καλούντος και αριθμού κλήσης, ένδειξη εισερχομένων, εξερχόμενων και αναπάντητων κλήσεων,
    Αυτόματη η χειροκίνητη επιλογή καναλιού (συχνότητας) επικοινωνίας της συσκευής με τη βάση της, Επιλογή έντασης ακουστικού και μικροφώνου.

    Το TalkBox έχει τρία ενδεικτικά LED: LINE (ένδειξη κλήσης μέσω PSTN καναλιού, USB (ένδειξη κλήσης μέσω Internet), POWER (ένδειξη συσκευής σε λειτουργία). Αυτόματη αλλαγή καναλιού στις εισερχόμενες κλήσεις, προεπιλεγμένη και επιλεγόμενη από το τηλέφωνο (με το πάτημα του πλήκτρου *) για τις εξερχόμενες κλήσεις.

    Όλα δοκιμάστηκαν πρόσφατα με την τελευταία έκδοση του Skypemate (v.6.0.03) και την τελευταία έκδοση του Skype (v.7.40.0.151) σε Windows 10 (άμεση αναγνώριση plug 'n play σαν "VOIP USB Phone") και λειτουργούν άψογα.

    Κάθε συσκευή μόνη της 10 ευρώ. Και οι τρείς μαζί 25 ευρώ. Δεκτή και ανταλλαγή με καλό Android TV Box.

    Μπορείτε να τα δείτε εδώ.
    "Όταν η ιδεολογία μετατρέπεται σε φανατισμό, η ανάγκη για την απάντηση ερωτημάτων σταματά να υπάρχει. Όσο λιγότερο έξυπνος είμαι τόσο ευκολότερα θα ακολουθήσω κάποιον που θα μου δώσει απαντήσεις"
    Μ. Χάνεκε

  2. #2
    Εγγραφή
    29-12-2007
    Ηλικία
    74
    Μηνύματα
    448
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50Mbps
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    ΖΤΕ ZXDSL931VII (VDSL)
    Όλα μαζί 20 ευρώ.
    "Όταν η ιδεολογία μετατρέπεται σε φανατισμό, η ανάγκη για την απάντηση ερωτημάτων σταματά να υπάρχει. Όσο λιγότερο έξυπνος είμαι τόσο ευκολότερα θα ακολουθήσω κάποιον που θα μου δώσει απαντήσεις"
    Μ. Χάνεκε

  3. #3
    Εγγραφή
    29-12-2007
    Ηλικία
    74
    Μηνύματα
    448
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50Mbps
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    ΖΤΕ ZXDSL931VII (VDSL)
    15€ Όλα μαζί και τέλος...
    "Όταν η ιδεολογία μετατρέπεται σε φανατισμό, η ανάγκη για την απάντηση ερωτημάτων σταματά να υπάρχει. Όσο λιγότερο έξυπνος είμαι τόσο ευκολότερα θα ακολουθήσω κάποιον που θα μου δώσει απαντήσεις"
    Μ. Χάνεκε

  4. #4
    Εγγραφή
    29-12-2007
    Ηλικία
    74
    Μηνύματα
    448
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50Mbps
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    ΖΤΕ ZXDSL931VII (VDSL)
    Χαρίζονται (βλ. νήμα).

    - - - Updated - - -

    Χαριστηκαν σε μέλος.
    Μπορεί να κλείσει.
    "Όταν η ιδεολογία μετατρέπεται σε φανατισμό, η ανάγκη για την απάντηση ερωτημάτων σταματά να υπάρχει. Όσο λιγότερο έξυπνος είμαι τόσο ευκολότερα θα ακολουθήσω κάποιον που θα μου δώσει απαντήσεις"
    Μ. Χάνεκε

Παρόμοια Θέματα

  1. Skype: πρακτικές απορίες & προβληματισμοί
    Από cool11 στο φόρουμ Skype, Betamax, Sip Providers
    Μηνύματα: 91
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-11-20, 10:55
  2. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-01-18, 16:23
  3. Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-10-17, 23:03
  4. Ασύρματα τηλέφωνα για fritzbox
    Από yoda73 στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-07-17, 18:33
  5. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-06-17, 15:01

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας