Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    15-07-2006
    Περιοχή
    ΑΙΓΑΛΕΩ- Λαμια-πηγαινε ελα...
    Ηλικία
    72
    Μηνύματα
    697
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΣΟΣ
    Router
    SpeedTouch 585i v.6
    Γεια σας.ενω περιμενα γι αυτον τον μηνα-τελος Απριλη-να πληρωσω κανα 30αρι ευρω για το κινητο μου μονο-αυτο εχω στην κοσμοτε-βλεπω χτες εδω στο Ιντερνετ-εχω λογαριασμο να βλεπω & να εκτυπωνω-ενα ποσο τεραστιο,65 ευρω παρακαλω....μα καλα,λεω,εγω δεν εχω κανει τηλ.απο το κινητο μου,πως εγινε αυτο;;;εννοειται οτι μου την <<εδωσε>>....σημερα πηγα στο καταστημα της περιοχης μου για εξηγησεις....κοιταζει ο υπαλληλος να δει τι εγινε....μου λεει,αφου το ηλεγξε,οτι μου εχουν χρεωσει 5ψηφιους αριθμους...αφου δεν εχω παρει,λεω...το μονο που πηρα μια μερα ειναι το-->13888 της κοσμοτε που χρεωνεται 0,19 ευρω...δεν εχει σημασια,μου λεει,σου στελνουν καποιες εταιριες προσφορες κλπ, & χρεωνεσαι αυτοματα χωρις να κανεις κατι εσυ...ειναι να μην τρελαινεσαι;;;χωρις τη θεληση μου;;;τι γινεται εδω βρε παιδια;;;απο 30 ευρω πιασαμε τα 65...Λεω δεν τα πληρωνω...Τελικα,πηραμε το 13888[τρομαξαμε],αφου κρατουσα το ακουστικο για μιση ωρα και πλεον μεχρι να βρεθει ελευθερος υπαλληλος & να το σηκωσει[απελπισια],και να μιλησουμε...Τελικα μου κανανε μπλοκαρισμα ολων των 5ψηφιων που ξεκινανε απο το 45....54...? και καναμε διακανονισμο του ποσου....τι να πω;;;χαλια μαυρα...Αληθεια,συμβαινουν αυτα σε αλλους φιλους μας,εδω,με αυτους τους 5ψηφιους <<μυστικους-μυστηριους>>αριθμους;;; σας ευχαριστω,αλλα,ειμαι πολυ τσατισμενος απο χτες με αυτα που γινονται με τις εταιρειες.γεια σας.

  2. #2
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έπρεπε να δεις εμένα τον πρώτο μου λογαριασμό ADSL το 2003 που ήρθε €1200+ (λάθος χρέωση 3 ADSL στην ίδια γραμμή + "αναδρομικά") για να καταλάβεις τι εστί τέραστιο ποσό και όταν κάλεσα τον ΟΤΕ μου πρότειναν να τα πληρώσω και να μου τα αφαιρούν σταδιακά στο μέλλον.

  3. #3
    Εγγραφή
    15-07-2006
    Περιοχή
    ΑΙΓΑΛΕΩ- Λαμια-πηγαινε ελα...
    Ηλικία
    72
    Μηνύματα
    697
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΣΟΣ
    Router
    SpeedTouch 585i v.6
    Φιλε μου,δεν τα γνωριζα αυτα τα περιεργα.....μου τα ειπανε σημερα....πρεπει-λενε-να παθεις για να μαθεις.....Ιδου πως μαθαινεις,τωρα τα διαβαζω-->[url]https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/FAQS/Faq_YPP.html[/url
    --- Υπηρεσίες Πολυμεσικής Πληροφόρησης...

    Η COSMOTE,αυτες τις υπηρεσιες,τις επιτρέπει. Είναι υπηρεσίες τρίτων. Θα επρεπε, λοιπόν, να μας ενημερώσει για τις χρεώσεις απο το site της,αλλα,τι να λεμε...ποιος ακουει;;;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος athletic : 04-04-18 στις 19:15.

  4. #4
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Από αυτά που γράφεις καταλαβαίνω ότι είτε έπαιρνες σε 5ψήφια είτε είχες sms από αυτά ή κάποια πάγια χρέωση.
    Προφανώς δεν το ήξερες ή δεν είχες ακούσει ποτέ κάτι και έγινε με την δική σου συμμετοχή σε κάποιο στάδιο. Πάντως είναι γνωστό θέμα εδώ και χρόνια. Η Cosmote και κάθε πάροχος δεν μπορούν να κάνουν κάτι (νόμιμες υπηρεσίες είναι που απλά κάνουν χρήση του δικτύου τους), παρά μόνον, εφόσον ο χρήστης το ζητήσει, να μπει φραγή αυτών των αριθμών.

    Επίσης στην ιστοσελίδα έχει π.χ. πίνακα με τις χρεώσεις sms σε 5ψήφιες ΥΠΠ, όπως και άλλες χρεώσεις για υπηρεσίες αυτών..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jkoukos : 06-04-18 στις 23:45.

  5. #5
    Εγγραφή
    15-07-2006
    Περιοχή
    ΑΙΓΑΛΕΩ- Λαμια-πηγαινε ελα...
    Ηλικία
    72
    Μηνύματα
    697
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΣΟΣ
    Router
    SpeedTouch 585i v.6
    Χρονια πολλα για τις ημερες.ακριβως ετσι.Εμενα για τον μηνα Μαρτιο,ειχε τα εξης-->Καλουμενος αριθμος:54444.......περιγραφη-->SMS απο DIMOCO με ΧΡΕΩΣΗ-->1.687.....Εννοειται,χωρις να εχω ιδεα & χωρις τη συγκαταθεση μου...Τωρα,αυτη η DIMOCO,δεν εχω ιδεα τι ειναι & με τι ασχολειται....Τελος παντων,με <<φουσκωσανε>>τον επομενο μηνα....Τωρα εχει γινει φραγη & πιστευω να μην ξαναεχουμε τα ιδια.ευχαριστω για την βοηθεια σας.

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-02-18, 13:01
  2. Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-01-18, 01:26
  3. Μεταφορά από Cosmote σε Vodafone
    Από remos99 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-12-17, 15:35
  4. Δέχθηκα προσφορά από Cosmote
    Από Zekeo στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-11-17, 23:38
  5. Μεταφορά από cosmote σε vodafone
    Από Kostas2167 στο φόρουμ Vodafone VDSL
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-17, 21:54

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας