Σελ. 123 από 134 ΠρώτηΠρώτη ... 103113118121122123124125128133 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.831-1.845 από 2010
  1. #1831
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.386
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Εγώ πιστεύω ότι γίνεται πόλεμος εκεί έξω. Δε νομίζω ότι η Inalan δεν θέλει να δώσει σε περιοχές. Σίγουρα θα υπάρχουν παράγοντες όχι μόνο της Inalan (μικρή εταιρεία, μικρό budget) αλλά και με τις άλλες που μπορεί, ίσως, ενδεχομένως να σαμποτάρουν την Inalan με όποιον τρόπο μπορούν. Οι μεγάλοι σε δένουν για 2 χρόνια και μετά έχει ο Θεός ενώ η Inalan προσπαθεί με χαμηλή τιμή, αυξημένο upload και χωρίς συμβόλαιο να πείσει τον πελάτη ο οποίος δεν την έχει ακύσει ξανά και την κοιτάει με δυσπιστία. Μην ξεχνάμε επίσης τα όποια καλά και κακά της εταιρείας σχετικά με το πέρασμα των ινών στο δρόμο αλλά και μέχρι το διαμέρισμα. Άλλωστε τα έχουμε επισημάνει πολλάκις για να μην γράφω κατεβατό.

  2. #1832
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καλημερα, καλη εβδομαδα, συμφωνω και εγω με τον spomas και να επισημανω οτι αλλοι δινουν σε πακετα και τηλεοραση και απεριοριστα τηλεφωνα ακομα και σε κινητα. Με ιναλαν αυτα δεν υπαρχουν και η σκετη τηλεοραση παει παραπανω κιολας απο το να την εχεις σε ενα 3play.
    Ιναλαν θα προτιμησουν οσοι θελουν ταχυτητα ειδικα στο upload ή εκει που ειναι υπαρχει μονο ADSL.

  3. #1833
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.430
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Σκεφτόμουν γιατί τελικά βγήκανε κάποια μικρά μπλε κομμάτια από τον χάρτη..

    Και μάλλον καταλήγω στο συμπέρασμα ότι σε κάποια τμήματα στις άκρες του χάρτη οι συνδέσεις είχαν γίνει με την μέθοδο κουτί σε κουτί και όχι με οπτικές κάτω στον δρόμο..
    οπότε μάλλον πιάσανε τον μέγιστο αριθμό συνδέσεων που μπορεί να δώσει μία γραμμή από κουτί σε κουτί..
    και πλέον δεν μπορούν να δώσουν άλλες συνδέσεις, οπότε τα βγάλανε αυτά τα τμήματα από τον χάρτη..

    Θα βλέπει κάποιος τώρα.. κάποια κουτιά της Inalan, κοντά στην Πατησίων,
    και θα λέει..
    πως στο καλό μπήκαν εδώ αφού δεν υπάρχει καθόλου η περιοχή στον χάρτη!!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Iris07 : 19-04-21 στις 09:09.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  4. #1834
    Εγγραφή
    16-12-2005
    Μηνύματα
    595
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    Inalan
    Router
    Draytek 2865ac
    SNR / Attn
    11(dB) / 17(dB)
    Καλα, οχι οτι πιανουν πουλια στον αερα οι της Inalan. Εγω με κουτι στα 30 μετρα απο πολυκατοικια αγανακητησα στα τηλεφωνηματα και στις ενοχλησεις για το ποτε θα καναν συνδεση. Τελος παντων, ακομα και παγια εντολη θελω να κανω να πληρωνω και δεν εχουν υλοποιησει τιποτα.
    Εχουν δρομο μπροστα τους
    Network, Software & Hardware Solutions

  5. #1835
    Εγγραφή
    12-12-2006
    Μηνύματα
    2.832
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    D-Link 2740-B
    SNR / Attn
    11.0(dB) / 19.8(dB)
    Βρίσκομαι σε δρόμο,Παξών,που έχει κόκκινο,ενώ βρίσκεται ανάμεσα σε δύο παράλληλους μεταξύ τους δρόμους,Σπετσών,Κερκύρας, που είναι πράσινοι.Από τον έναν δηλαδή,απέχω μισό τετράγωνο,και από τον άλλο,ενάμισυ.
    Πήρα τηλ. στην εταιρία και μου είπαν ότι δεν γνωρίζουν το πότε θα μπορέσουν να φτάσουν στην πολυκατοικία μου,γιατί χρειάζονται ,μου είπαν,άδειες,οι οποίες δεν ξέρουν πότε θα δοθούν.
    Τι γνωρίζετε επ’ αυτού οι ...Κυψελιώτες;Για πόσο θα πρέπει να περιμένω;

  6. #1836
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.430
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εάν δεν υπάρχει κοντά σου κουτί Inalan, για μία απόσταση μεγαλύτερη από 50 μέτρα μπορεί να πάρει και μήνες,
    την παρούσα στιγμή..

    Αυτά, από μία περίπτωση φίλου εδώ προς Άνω Κυψέλη..

    Μένεις σε VDSL, αφού έχεις την δυνατότητα..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  7. #1837
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Theodore41 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρίσκομαι σε δρόμο,Παξών,που έχει κόκκινο,ενώ βρίσκεται ανάμεσα σε δύο παράλληλους μεταξύ τους δρόμους,Σπετσών,Κερκύρας, που είναι πράσινοι.Από τον έναν δηλαδή,απέχω μισό τετράγωνο,και από τον άλλο,ενάμισυ.
    Πήρα τηλ. στην εταιρία και μου είπαν ότι δεν γνωρίζουν το πότε θα μπορέσουν να φτάσουν στην πολυκατοικία μου,γιατί χρειάζονται ,μου είπαν,άδειες,οι οποίες δεν ξέρουν πότε θα δοθούν.
    Τι γνωρίζετε επ’ αυτού οι ...Κυψελιώτες;Για πόσο θα πρέπει να περιμένω;
    καλησπερα, αφου δεν γνωριζει η ιδια η εταιρεια εμεις πως θα γνωριζουμε.
    Δυστυχως καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη.
    εγω πχ ημουν τοτε που ακομα δεν ειχε γινει ο κεντρικος κορμος στην Φαιδριαδων και ειμαι αναμεσα στην Πυθιας, μετα αρχισαν την Φαιδριαδων αλλα μου ειπαν οτι επειδη ειμαι ποιο κοντα στην Πυθιας θα παρω απο εκει.
    μετα μου ειπαν οτι τελικα δεν θα γινει στην Πυθιας και οτι δεν μπορουν να με συνδεσουν γιατι πρεπει να βαλουν και αλλοι κοντα μου.
    Τελικα μετα αρχισαν να βαζουν σωρηδον και με συνδεσαν και στην Πυθιας δεν εγινε ποτε κεντρικος κορμος.
    Επισης για τις αδειες μου εχουν πει εμενα τοτε οτι πανε με οδους και οχι με περιοχες. Τελος εχουν προτεραιοτητα οδοι με περισσοτερες αιτησεις.
    Εγω λεω να κανεις αιτηση αν δεν εχεις κανει, αν εχεις μια γραμμη την αφηνεις, αν σου τελειωνει το συμβολαιο δεν στο κοβουν, απλα δεν ανανεωνεις και μενεις σε αοριστου, το πολυ πολυ να πληρωνεις παραπανω.
    Το εχω κανει αυτο και με nova και με cosmote, με nova κατοπιν συμφωνιας με αφησαν στο ιδιο ποσο, ενω με cosmote εδινα παραπανω.
    Αν εχεις κανει αιτηση ειναι θεμα χρονου απλα κανε λιγη υπομονη.

  8. #1838
    Εγγραφή
    12-12-2006
    Μηνύματα
    2.832
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    D-Link 2740-B
    SNR / Attn
    11.0(dB) / 19.8(dB)
    Πήγα στο Γερμανό και ήλεγξα και έχει λήξει το συμβόλαιο,οπότε μου είπε ότι έχω έναν μήνα διορία,και μετά θα πληρώνω παραπάνω.
    Ιδωμεν.
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

  9. #1839
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Theodore41 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πήγα στο Γερμανό και ήλεγξα και έχει λήξει το συμβόλαιο,οπότε μου είπε ότι έχω έναν μήνα διορία,και μετά θα πληρώνω παραπάνω.
    Ιδωμεν.
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
    Καλημερα, για cosmote μιλαμε οποτε. Ενταξει θα πληρωνεις παραπανω δεν πρεπει να ειναι κατι τρελο.
    Εμενα στο εξοχικο πχ απο 24.50 τον μηνα εγινε 27.50.
    Η nova με αφησε στα ιδια γιατι συμφωνησαμε καποια πραγματα τοτε. Μετα απο 3 χρονια INALAN και δεν με εχει αφησει ποτε αποφασισα να κοψω την pstn.
    Eγω αυτο θα ελεγα να κανεις μεινε αοριστου και βλεπεις, ετσι κι αλλιως οποιαδηποτε στιγμη μπορεις να ξαναπας σε συμβολαιο.
    Κατι ειχα ακουσει κιολας οτι η ιναλαν πληρωνει σαν επιδοτηση τελη διακοπης αλλου παροχου κατι τετοιο δεν ξερω αν ισχυει κανε μια ερωτηση στο γενικο θεμα.

  10. #1840
    Εγγραφή
    12-12-2006
    Μηνύματα
    2.832
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    D-Link 2740-B
    SNR / Attn
    11.0(dB) / 19.8(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα, για cosmote μιλαμε οποτε. Ενταξει θα πληρωνεις παραπανω δεν πρεπει να ειναι κατι τρελο.
    Εμενα στο εξοχικο πχ απο 24.50 τον μηνα εγινε 27.50.
    Η nova με αφησε στα ιδια γιατι συμφωνησαμε καποια πραγματα τοτε. Μετα απο 3 χρονια INALAN και δεν με εχει αφησει ποτε αποφασισα να κοψω την pstn.
    Eγω αυτο θα ελεγα να κανεις μεινε αοριστου και βλεπεις, ετσι κι αλλιως οποιαδηποτε στιγμη μπορεις να ξαναπας σε συμβολαιο.
    Κατι ειχα ακουσει κιολας οτι η ιναλαν πληρωνει σαν επιδοτηση τελη διακοπης αλλου παροχου κατι τετοιο δεν ξερω αν ισχυει κανε μια ερωτηση στο γενικο θεμα.
    Καλημέρα.
    Αν τελικά βάλω Ιναλαν, δεν θα ήθελα να μπλέκω με άλλες εταιρίες για τηλεφωνική γραμμή,οπότε η εναλλακτική είναι να μείνω με Κοσμοτέ κατεβάζοντας τη σύνδεση σε adsl, έως 24,ή κάτι άλλο;Τι λες ότι με συμφέρει;

  11. #1841
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Theodore41 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα.
    Αν τελικά βάλω Ιναλαν, δεν θα ήθελα να μπλέκω με άλλες εταιρίες για τηλεφωνική γραμμή,οπότε η εναλλακτική είναι να μείνω με Κοσμοτέ κατεβάζοντας τη σύνδεση σε adsl, έως 24,ή κάτι άλλο;Τι λες ότι με συμφέρει;
    Δεν θα συμφωνησω σε αυτο, η cosmote ειναι παρα πολυ ακριβη θα δινεις πολλα χρηματα παραπανω.
    εγω την ειχα κρατησει τη nova επειδη ειχα 3play με καλη τιμη και ειχα και απεριοριστα αστικα-υπεραστικα και κινητα.
    Τωρα εχω βαλει cosmote tv μεσω ιντερνετ το βασικο πακετο, δεν θελω κατι αλλο, και Modulus και ειμαι τρομερα ευχαριστημενος.
    επισης εχω 2 καναλια φωνης που πριν δεν ειχα και δεν ειναι κατελλημενη η γραμμη αν μιλαει καποιος αλλος.
    Εχει τρομερο ελεγχο και μεγαλες ευκολιες.

    Καλυτερα να πας το νουμερο σου σε ενα προπληρωμενο πακετο και να κοψεις την pstn. Δεν βλεπω τον λογο να δινεις ποσα χρηματα παραπανω.
    Εννοειτε οτι δεν συμφερει να την κρατησεις.
    Εγω εδινα 35 ευρω τον μηνα στη nova για αυτα που ειπα παραπανω.
    Και τωρα μου ειπαν 30 και την εκοψα και εφοσον το νουμερο μου πηγε στην modulus με επαιρναν τηλ και μου ελεγαν 16.90 το 2play! AXAXAXAXXAAXAX NO BUT NO!!!!!
    για να καταλάβεις πριν μου ειχαν πει 25! και επειδη εστειλα το νουμερο στην modulus τους πηγε ζουμι και μετα με παρακαλουσαν....οταν ζητουσα δεν εδιναν ομως την τιμη αυτη, αλλα και παλι δεν με συμφερε.

    Πες μας τι ακριβως εχεις οπως ειπα εγω και ποσα δινεις να καταλαβουμε καλυτερα ομως.

  12. #1842
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.386
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Theodore41 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα.
    Αν τελικά βάλω Ιναλαν, δεν θα ήθελα να μπλέκω με άλλες εταιρίες για τηλεφωνική γραμμή,οπότε η εναλλακτική είναι να μείνω με Κοσμοτέ κατεβάζοντας τη σύνδεση σε adsl, έως 24,ή κάτι άλλο;Τι λες ότι με συμφέρει;
    Το θέμα είναι αν μπορείς να κάτσεις στον ΟΤΕ με κόστος που αντέχει η τσέπη σου ΧΩΡΙΣ δέσμευση μέχρι να έρθει η inalan μιας και αν βάλεις 100αρι έχει και τηλεφωνία. Αν συνδεθείς με Inalan μετά κόβεις ΟΤΕ την επόμενη μέρα.

  13. #1843
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θέμα είναι αν μπορείς να κάτσεις στον ΟΤΕ με κόστος που αντέχει η τσέπη σου ΧΩΡΙΣ δέσμευση μέχρι να έρθει η inalan μιας και αν βάλεις 100αρι έχει και τηλεφωνία. Αν συνδεθείς με Inalan μετά κόβεις ΟΤΕ την επόμενη μέρα.
    Καλημερα, για μετα λεει ομως. Αυτο με την τηλεφωνια μαζι ειναι προσφορα μεχρι τον Αυγουστο ομως μετα παει, εκτος αν το κρατησουν ή κανουν κατι αλλο.

    - - - Updated - - -

    200/200 + bonus αρκετο ειναι 28 τον μηνα με 18μηνο συμβολαιο και τηλεφωνια πχ modulus 1500 ειναι +12 ευρω τον μηνα με 1500 λεπτα σε κινητα-υπεραστικα-κινητα μικτα.
    Εχεις 2 καναλια φωνης και 3 ταυτοχρονα registrations με πληρη ελεγχο απο σελιδα διαχειρισης (το ενα το εχει το ρουτερ της ιναλαν). Με 8 τον μηνα εχει 700 λεπτα που εχω βαλει εγω τωρα.
    Υπαρχει δυνατοτητα να εχεις νουμερο με 2 ευρω τον μηνα και χρεωνονται οι κλησεις. Υπαρχουν αλλες 2 εταιριες VOIP που συνεργαζονται αλλα εγω δεν τις προτιμαω. Και η ποιο συμφερον οικονομικα ειναι η Modulus.
    Φαντασου οτι μπορεις μετα οπουδηποτε να συνδεθεις και να εχεις εκει το σταθερο σου!!!! ακομα και απο το κινητο!!!!
    σπιτι μιλανε κανονικα και δεχεσαι και κανεις και εσυ κλησεις επειδη ειναι 2 τα καναλια φωνης!!! μιλαμε τρελες ευκολιες! στην pstn ουτε στο ονειρο μας...
    Εγω το εχω βαλει και απευθειας στον αστερισκ πριν ηθελε μηχανημα για να το κανω με τη nova pstn.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 25-04-21 στις 10:53. Αιτία: συμπερασματα

  14. #1844
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.386
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Πάντως εγώ έχω Modulus ala kart. (Πόσα χρόνια πίσω το αλα καρτ;!!!!). Βάζω χρήματα μέχρι να τελειώσουν. Επειδή δεν χρησιμοποιείται πολύ το σταθερό έχω καταλήξει σε αυτή τη λύση. Προσωπικά από τότε που έβαλα να έχω δώσει για τηλέφωνο 70€. Ίσως να λέω και πολλά.

  15. #1845
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    + οτι χρησιμοποιουμε το σταθερο απο το κινητο, εγω απο τοτε που εβαλα whats up καρτοκινητη ποσα χρονια τωρα δεν εχω βαλει ΠΟΤΕ πακετο ομιλιας, το σταθερο χρησιμοποιω για τηλεφωνα, μονο ιντερνετ βαζω.
    με 5 ευρω τον μηνα την βγαζω στο κινητο....ενταξει εγω το εκανα με μηχανημα στην pstn, αλλα τωρα με την modulus γινεται απευθειας χωρις χρηση pstn voip router + asterisk.

Σελ. 123 από 134 ΠρώτηΠρώτη ... 103113118121122123124125128133 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Inalan
    Από Daemon στο φόρουμ FTTH
    Μηνύματα: 18360
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-03-24, 23:44
  2. Μηνύματα: 3513
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-03-24, 16:58
  3. VDSL και Κυψέλη - A/K Άρης - Vodafone
    Από nxenos στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 1116
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-08-23, 10:52
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-11-17, 18:56
  5. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-06-17, 00:22

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας