Σελ. 3 από 134 ΠρώτηΠρώτη 1234581323 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 2010
  1. #31
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.422
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μάλιστα!

    Ελπίζω να βάλουν λοιπόν και άλλο κομμάτι της Κυψέλης στον χάρτη τους!
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  2. #32
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλιστα!

    Ελπίζω να βάλουν λοιπόν και άλλο κομμάτι της Κυψέλης στον χάρτη τους!
    Στον χάρτη δεν τα δειχνει όλα, εχουν ηδη παει παρακατω μπροστα ημουν και τα εχω δει με τα ματια μου, εχουν μπει στην Βελβενδου και δειχνει μεχρι την Καυκασου.
    Ξαναστειλα και περιμενω να μου δωσουν εστω στο περιπου γιατι θελω να δω αν θα ακυρωσω την αιτηση φορητοτητας στον ΟΤΕ εχω ακομα περιθωριο…
    για μην είμαι εδώ offtopic αν θες να δεις την ιστορια που επαθα διαβασε εδώ το σχετικο θεμα https://www.adslgr.com/forum/threads...91#post6406191
    και επειδή βλεπω και ΟΤΕ σφυριζει αδιαφορα εδώ και σχεδόν 1 εβδομαδα από όταν ηρθε σε συνδυαστικη με NOVA, εχω στειλει μυνηματα δεν με καλεσαν, εχω παρει τηλ τιποτα, αν μου πει η INALAN θα το κανουμε μεχρι Νοεμβρη ή ποιο νωρις παραμενω στην NOVA και παω INALAN μετα.

    Αυτό με τα 100 μετρα που ειχε γραψει και άλλος ισχυει, για να δωσουν πρεπει να εισαι 100μετρα από κεντρικο κορμο (είμαι αν βαλουν στην Πυθιας) ή 100μετρα από αλλον συνδρομητή. Οποτε αν καποιος κανει αιτηση και είναι πχ 200m μακρια από συνδρομητή αλλον ή κεντρικο κορμο δεν θα του βαλουν αν καταλαβα καλα, θα πρεπει να βρεθει καποιος ενδιάμεσος.

    - - - Updated - - -

    Συμπλήρωμα, ξαναμιλησα με την INALAN και αναμενεται τελη καλοκαιριου με Σεπτεμβρη να βαλουν στην Πυθιας, οποτε ακυρωνω την φορητοτητα στον ΟΤΕ....
    ξεχασα να πω μου ειπαν οτι εχουν παρει τις αδειες και μεσα ειναι και η οδος μου....

  3. #33
    Καλησπέρα παιδιά, σήμερα περάσανε ίνες στην Μαυρομάτη μέχρι πάνω στο τέρμα του δρόμου και θα πήγαιναν/έχουν πάει Όλγας Κωνσταντινίδου. Επιτέλους κάτι θετικό γιατί από την wind καλά κρασιά!

  4. #34
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dimitrios_Ptr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα παιδιά, σήμερα περάσανε ίνες στην Μαυρομάτη μέχρι πάνω στο τέρμα του δρόμου και θα πήγαιναν/έχουν πάει Όλγας Κωνσταντινίδου. Επιτέλους κάτι θετικό γιατί από την wind καλά κρασιά!
    καλησπέρα, αυτες οι οδοι τι περιοχες ειναι? Νεα Κυψελη πιανεται εκει ή Πολυγωνο ?

  5. #35
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα, αυτες οι οδοι τι περιοχες ειναι? Νεα Κυψελη πιανεται εκει ή Πολυγωνο ?
    Άνω Κυψέλη είναι!

  6. #36
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dimitrios_Ptr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άνω Κυψέλη είναι!
    α οκ νομιζα οτι τελειωνει ποιο χαμηλα!
    ωραια επεκτεινεται και απο εκει λοιπον.
    Μπραβο στην INALAN γιατι αμα περιμεναμε απο καμπινες οχι καλα κρασια! αλλα του χρονου και αμα...για να εχει καποιος.
    Ακομα δεν εχει μπει τπτ για οτι αφορα το Α/Κ ΠΑΤΗΣΙΑ.
    Αλλα εγω ποιο πολυ εχω αγανακτησει γιατι εχω καλωδιακο προβλημα απο τις 2 του μηνα και ειμαι ακομα χωρις γραμμη!!!
    και οχι μονο εγω ολη η πολυκατοικια μου αλλα μονο αλλον εναν εχει ακομα.
    Αντε να εχουμε FTTH γιατι και τα χαλκινα καλωδια ειναι για τα μπαζα γενικα.

  7. #37
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.422
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Τέρμα Βελβενδού.. πάνω από την Καυκάσου..
    και έως το όριο της περιοχής A/K Πατήσια..

    Ελπίζω να πάνε και από την άλλη μεριά μεταξύ Πυθίας και Πάρνηθος..
    ως κάτω Πλατεία Κυψέλης..

    Εάν δεν πάνε τώρα θα τους προλάβει η Wind μετά..

    Ξέρω ότι γενικά ο ΟΤΕ τρέχει για βλάβες.. κάθε μέρα περνάνε βανάκια του..
    το πρόβλημα είναι όταν πρέπει να ανακατευθεί εργολάβος για σκαψίματα..
    τότε μπορεί να πάει και 2-3 εβδομάδες η δουλειά..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  8. #38
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τέρμα Βελβενδού.. πάνω από την Καυκάσου..
    και έως το όριο της περιοχής A/K Πατήσια..

    Ελπίζω να πάνε και από την άλλη μεριά μεταξύ Πυθίας και Πάρνηθος..
    ως κάτω Πλατεία Κυψέλης..

    Εάν δεν πάνε τώρα θα τους προλάβει η Wind μετά..
    Καλησπέρα, δεν εχεις δει τι ειχα γραψει σε αλλο ποστ μου? μαλλον ξεχασα να γραψω εδω! που το εγραψα??? δεν το βρισκω...

  9. #39
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.422
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ναι.. το είχα δει που έλεγες για Πυθίας!
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  10. #40
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Λοιπον τα λεω εδω γιατι δεν ξερω τι εκανα και που τα εγραψα.

    Επειδη ειναι κομμενη η γραμμη μου απο τις 2 του μηνα απο εργασιες φυσικου αεριου για να μου βαλουν μετρητη και βλαβης στα απερχομενα δικτυα ειμαι ακομα χωρις γραμμη και οχι μονο εγω!
    εκανα αιτηση φορητοτητας στον ΟΤΕ απο τα νευρα μου και γιατι με πηραν για προσφορα.
    Οπως εχω γραψει εδω ποιο πανω ειχα ενημερωση οτι πανε απο την αλλη πλευρα (εγω ειμαι πισω απο τα σχολεια 39 και 30). Και ετσι ηθελα να παω ΟΤΕ για να φτιαχτει ποιο γρηγορα και σωστοτερα η ζημια.
    Ομως στο ενδιαμεσο και επειδη αργουσαν πολυ μιλησα με INALAN και μου ειπαν με σιγουρια μετα απο δευτερη επικοινωνια που με πηραν αυτοι γιατι ρωτησε η κοπελα τεχνικους για το που θα περασουν.
    ειναι λοιπον στην οδο Πυθιας δλδ πολυ κοντα σε εμενα και πισω απο τα σχολεια να περασει κεντρικος κορμος οπτικων ινων μετα το καλοκαιρι μαλιστα αναφερθηκε Αυγουστος αλλα επειδη θα λειπουν αρκετοι λογικα θα γινει μετα.
    Εμενα το συμβολαιο μου με τη NOVA ληγει 1η ΝΟΕ φετος γιαυτο ρωτησα για να προλαβω να ακυρωσω την αιτηση φορητοτητας στον ΟΤΕ.
    Αυτο ακριβως εγινε τελικα. Εγινε μαλιστα και δεκτη.
    Οποτε προχωραω με INALAN θα κανω και κανονικη αιτηση μολις εχω παλι τηλεφωνο πιθανως αυριο το απογευμα που θα ερθει τεχνικος σπιτι της nova για να συνδεσει αλλο ζευγος.

    Επισης μου ειπαν οτι εχουν ηδη βγει οι αδειες και για την Πυθιας αλλα μου ειπαν και οδους καθετους σε αυτην και μεσα σε αυτες ηταν και η δικια μου!

    Οποτε οσοι ειστε κοντα σε αυτην καντε ΤΩΡΑ αιτησεις γιατι εχει σημασια πως θα κινηθουν τα εργα!!!
    ΑΜΕΣΗ προτεραιοτητα εχουν οι δρομοι που θα εχουν αιτησεις! οσοι δεν εχουν δεν θα βαλουν οπτικη εκτος την Πυθιας που θα ειναι ο κεντρικος κορμος.
    Επισης ισχυει αυτο με τα 100μετρα.
    Δλδ απο την Πυθιας πχ αν καποιος απεχει 200μετρα και δεν εχει ενδιαμεσο δεν θα του δωσουν μαλλον, πρεπει να μπει καποιος ενδιαμεσος, ή να απεχεις μεχρι 100μετρα απο κεντρικο κορμο.

  11. #41
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.422
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Κάτι που έχω ως υποψία είναι ότι μάλλον αποφεύγουν δρόμους που περνάνε συγκοινωνίες,
    γιατί είναι και κάπως στριμωγμένα τα πράγματα εδώ..
    Κρίσσης - Φαιδριάδων - Πάρνηθος/Δάφνιδος - Βελβενδού.

    Ίσως να τους βόλευε να κάνουν έργα τον Αύγουστο που αδειάζουν κάπως οι δρόμοι εδώ.

    Άμα κατέβουν την Πυθίας μέχρι την πλατεία Κυψέλης καλά θα είναι!
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  12. #42
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    μπορει γιατι ειναι ποιο δυσκολες οι εργασιες τους.
    εφοσον υπαρχουν αλλοι παραλληλοι ομως που δεν εχουν μαλιστα 2 διευθυνσεις και βολευουν καλυπτουν απο εκει μεχρι το επομενο οπως το σκεφτομαι.
    Δλδ απο την Πυθιας δεν καλυπτουν μεχρι τελος στην Φαιδριαδων καθετα? αν εχουν ειδικα ενδιαμεσους σιγουρα καλυπτουν.
    Πχ στον δικο μου δρομο μου ειπαν οτι ειμαι μονο εγω. Αν βαλω εγω μετα απο την δικια μου διακλαδωση κατω οπως το σκεφτομαι μπορουν να δωσουν σε επομενους μεχρι την συμβολη με την Φαιδριαδων.

    Για την Πυθας συγκεκριμενα μου ειπαν οτι και αδεια εχουν παρει ηδη και αναμενονται τα εργα, αλλα και για καθετους σε αυτην και ενας δρομος ειναι ο δικος μου.
    Και ρωτησα συγκεκριμενα επειδη ηθελα να δω περιπου ποσο καιρο θα κανει για το αν θα ακυρωσω την αιτηση φορητοτητας στον ΟΤΕ.
    Αν δεν ηταν σιγουρο ΔΕΝ θα ακυρωνα γιατι ειχα μια πολυ καλη προσφορα...σε ADSL ομως!!!

  13. #43
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καλημέρα!
    προς ενημερωση μετα τα από πανω, τελικα εγινε δεκτη η ακυρωση αιτηση φορητοτητας στον ΟΤΕ εδώ και μερες.
    Χτες μιλησα με ΙΝΑΛΑΝ να προχωρήσουμε, εδωσα μερικα στοιχεια παραπανω ακομα.
    Επιβεβαιωθηκαν ξανα αυτά που εγραψα παραπανω, οποτε οσοι ειστε εκει γυρω και ενδιαφέρεστε κανετε αιτησεις ενδιαφέροντος.
    Ισχυει και το 100μετρα από κεντρικο κορμο ή αλλον συνδρομητή, γιατι γινεται όπως μου ειπαν καποια μελετη, αν υπαρχει εξασθενηση και δεν μπορει να αποδοσει 100/100 μπορει να μην δωσουν σε καποιον αν δεν υπαρξει καποιος ενδιάμεσος συνδρομητης.
    Όπως καταλαβα σε σημεια που υπαρχει κοσμος (πολλες αιτησεις ενδιαφέροντος δλδ) τοτε περνανε κεντρικο κορμο όπως το λενε για να εχει περισσοτερη "δυναμη" να το πω?
    ώστε να μπορουν να τους καλυψουν από θεμα της απόστασης που ειπαμε.

  14. #44
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.422
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath


    Click Photo

    H Inalan πήρε όλη την Κυψέλη & Άνω Κυψέλη !!
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  15. #45
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημερα!
    εγω το ηξερα εδω και καιρο ειχα μιλησει 2-3 φορες και μαλιστα ειχα προσφορα απο ΟΤΕ ειχα κανει αιτηση κτλ και ΑΚΥΡΩΣΑ για να παω στην INALAN!!!
    οπως μου εχουν πει στην οδο Πυθιας θα κατεβει κεντρικος κορμος οπτικης ινας προς κεντρο....
    εγω ειμαι πολυ κοντα εκει και ηδη εχω κανει αιτηση και περιμενω τηλ οταν θα ειναι ετοιμοι να μου δωσει μου εχουν πει μετα το Καλοκαιρι Σεπτεμβρη+ παντως πριν να μου λειξει το συμβολαιο με NOVA δλδ πριν τον Νοεμβρη...
    ετσι μου ειπαν.

Σελ. 3 από 134 ΠρώτηΠρώτη 1234581323 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Inalan
    Από Daemon στο φόρουμ FTTH
    Μηνύματα: 18359
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-03-24, 18:09
  2. Μηνύματα: 3513
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-03-24, 16:58
  3. VDSL και Κυψέλη - A/K Άρης - Vodafone
    Από nxenos στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 1116
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-08-23, 10:52
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-11-17, 18:56
  5. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-06-17, 00:22

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας