Σελ. 119 από 134 ΠρώτηΠρώτη ... 99109114117118119120121124129 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.771-1.785 από 2010
  1. #1771
    Εγγραφή
    05-11-2004
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.739
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Άρθρα
    30
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    EdgeRouter™ X
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dosman Εμφάνιση μηνυμάτων
    1. Δεν έχει ζήτηση (συνδυασμός με, όχι τόσο καλόφημες γειτονιές)
    Δεν είναι επιβεβαιωμένο οτι είναι αυτό; Εννοώ, φαίνεται φως φανάρι.
    OK boomer

  2. #1772
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.974
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από globalnoise Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι επιβεβαιωμένο οτι είναι αυτό; Εννοώ, φαίνεται φως φανάρι.
    Δεν θα το έλεγα απόλυτα και να σου εξηγήσω γιατί...
    Στον πεζόδρομο που μένω στην γωνία (στην αρχή) έχει ήδη συνδεθεί ένας συνδρομητής...

    Στον ίδιο πεζόδρομο στα 60-70 μέτρα που μένω, κάναμε αίτηση 3 άτομα στην ίδια πολυκατοικία και είναι και άλλα 2 παιδιά που μένουν επίσης στον πεζόδρομο και έχουν κάνει και εκείνοι αίτηση.

    Αφού άφησα 2 επιπλέον φόρμες και μου είπαν ότι δεν ξέρουν, γιατί είναι να κάνει με το Δήμο, μετά με πήρε μια άλλη κοπέλα, που είπε ότι θα με πάρουν τηλέφωνο για να κλείσουν ραντεβού με τεχνικό γιατί ήθελαν να δουν την ποιότητα του σήματος και αν αυτή είναι αρκετή για να μπορέσω να έχω καλή ταχύτητα (με το bonus) χωρίς να έχω προβλήματα...

    Τρεις μήνες πέρασαν από τότε και ακόμα περιμένω να με πάρουν...

    Οπότε θεωρώ ότι είναι συνδυασμός Δήμου/μη ζήτησης παρά αποκλειστικά το ένα από τα 2.
    Παίζει να είναι και κάποιο θέμα με το σήμα αν το σκεφτείς καλά... γιατί που βρίσκεται ο κεντρικός κορμός κοντά σε μένα; είναι μακριά, οπότε ένωση στην ένωση, ίσως αποδυναμώνεται η ισχύς του σήματος.

  3. #1773
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.385
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Το θέμα λοιπόν είναι να έρθουν να μετρήσουν σε πρώτη φάση έτσι ώστε να δεις αν μπορείς να συνδεθείς. Μετά για την άδεια δεν νομίζω να υπάρξει πρόβλημα. Συνήθως παίρνει άδεια αν και νομίζω κάτω από 200 μέτρα δεν θέλει άδεια. το θέμα είναι να έρθουν.

  4. #1774
    Εγγραφή
    20-01-2010
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    19300/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ZYXEL P-660HW-Τ3
    SNR / Attn
    8(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Τους πήρα ένα τηλέφωνο εχθές,μου είπαν τα ίδια , είμαι λιγότερο από 100 μέτρα από τον τελευταίο τους συνδρομητή,αλλά κάτω από την Πατησίων εγώ
    Δεν ασχολούνται με κάτω από την Πατήσιων
    Για αυτό και βγάλανε τον χάρτη ,για να μην τους ζαλίζουμε
    Φύγανε να προλάβουν Αμπελόκηπους την Vodafone
    Σε εμάς η wind θα αργήσει και έχουν χρόνο
    Θα το δείτε που μόλις πάει να ξεκινήσει η wind ,θα έρθει και η inalan κάτω από την Πατησίων
    Κάθε εταιρεία κοιτάει το συμφέρον της ,όπως και είναι λογικό

  5. #1775
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνήθως παίρνει άδεια αν και νομίζω κάτω από 200 μέτρα δεν θέλει άδεια. το θέμα είναι να έρθουν.
    Άδεια πάντα και παντού χρειάζεται, εφόσον ένας ιδιώτης θέλει πρόσβαση σε κοινόχρηστο δημόσιο χώρο.
    Απλά μέχρι τα 200 μέτρα σε δίκτυα με χρήση μικροτάφρου όπως στην περίπτωση της Inalan, δεν υπάρχουν ετήσια τέλη διέλευσης. Για τον λόγο αυτό αναπτύσει έτσι το δίκτυό της η εταιρεία.

  6. #1776
    Εγγραφή
    16-12-2005
    Μηνύματα
    595
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    Inalan
    Router
    Draytek 2865ac
    SNR / Attn
    11(dB) / 17(dB)
    Επεσε η αιτηση σημερα, αναμενω. Μεσα Σεπτεμβρη θα συνδεθω και εγω (αρχη Λεσβου απο Πατησιων)
    Network, Software & Hardware Solutions

  7. #1777
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.419
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Είδες και απόειδες και εσύ..
    Άντε με το καλό!

    Στο 1ο τετράγωνο από Πατησίων είσαι ?

    Μου κάνει κάπως εντύπωση που ανέβασαν πιο ψηλά τον χάρτη τους..
    https://www.google.com/maps/d/viewer...354447665&z=17

    * Παίζει μία περίπτωση να είναι λάθος του "σχεδιαστή"..

    Αλλά πιστεύω δεν θα έχεις πρόβλημα έχουν βάλει κάμποσα κουτιά εκεί γύρω..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  8. #1778
    Εγγραφή
    16-12-2005
    Μηνύματα
    595
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    Inalan
    Router
    Draytek 2865ac
    SNR / Attn
    11(dB) / 17(dB)
    Ναι μαλλον λαθος του σχεδιαστη. Υπάρχει διαθεσιμοτητα μου ειπαν. Γεματο κουτιά ειναι εδω. Θα φερουν μεχρι την πολυκατοικία ενα (ειμαι απο την απέναντι πλευρα) οποτε κανα δυο-τρεις εβδομάδες βλεπουμε
    Network, Software & Hardware Solutions

  9. #1779
    Εγγραφή
    16-12-2005
    Μηνύματα
    595
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    Inalan
    Router
    Draytek 2865ac
    SNR / Attn
    11(dB) / 17(dB)
    Παντως δεν τους βλεπω και να αγχωνονται! Δευτερη εβδομαδα τωρα και δεν εχω κατι συγκεκριμένο απο απαντηση.
    Network, Software & Hardware Solutions

  10. #1780
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.385
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Δεν ξέρω αν είναι θέμα άγχους ή όχι αλλά η αλήθεια είναι ότι αργούνε λίγο. Θεωρητικά εγώ που θέλω απλά μια αλλαγή ταχύτητας πάνε και έμενα 2 βδομάδες τώρα.
    Φίλε Nikiforos ήρθαν από κει και αλλάξανε την ταχύτητα σε 200; Δεν μπορούν να το κάνουν απομακρυσμένα; Αναρωτιέμαι

  11. #1781
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω αν είναι θέμα άγχους ή όχι αλλά η αλήθεια είναι ότι αργούνε λίγο. Θεωρητικά εγώ που θέλω απλά μια αλλαγή ταχύτητας πάνε και έμενα 2 βδομάδες τώρα.
    Φίλε Nikiforos ήρθαν από κει και αλλάξανε την ταχύτητα σε 200; Δεν μπορούν να το κάνουν απομακρυσμένα; Αναρωτιέμαι
    καλημερα, ναι ερχονται σπιτι, βασικα δεν γινεται απο το σπιτι, αλλα ελεγχουν αν εχεις το 1000αρι πορτ (1 πορτα) αλλιως σου το αλλαζουν και ελεγχουν και ταχυτητα.
    αν το κανουν απομακρυσμενα μετα θα λεμε μα μου, ενω απο εκει ριχνουν και φωτο και ειναι καλυμμενοι. Και δικιο εχουν κιολας.

  12. #1782
    Εγγραφή
    23-12-2004
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    912
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    DrayTek
    Προσωπικα μου εδωσαν την εντυπωση οτι δεν πολυκαιγονται για νεους πελατες.Ενα μηνας περασε απο τοτε που εκανα αιτηση,μια φορα πηρα τηλ και μου ειπαν οτι δεν υπαρχει νεοτερο με δικαιολογια τον κορονοιο και τελικα ακυρωσα την αιτηση.Η αληθεια ειναι οτι εχω 200αρα ΟΤΕ αλλα λογω κακης καλωδιωσης,ειχα χαμηλο συγχρονισμο και επρεπε να τρυπησω το μισο σπιτι γιαυτο και κινηθηκα προς ιναλαν.Τελικα δεν τα γλυτωσα τα τρυπηματα.Προσωπικα δεν παρακαλαω κανενα για να τον πληρωσω.
    Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου
    http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

  13. #1783
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stratus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικα μου εδωσαν την εντυπωση οτι δεν πολυκαιγονται για νεους πελατες.Ενα μηνας περασε απο τοτε που εκανα αιτηση,μια φορα πηρα τηλ και μου ειπαν οτι δεν υπαρχει νεοτερο με δικαιολογια τον κορονοιο και τελικα ακυρωσα την αιτηση.Η αληθεια ειναι οτι εχω 200αρα ΟΤΕ αλλα λογω κακης καλωδιωσης,ειχα χαμηλο συγχρονισμο και επρεπε να τρυπησω το μισο σπιτι γιαυτο και κινηθηκα προς ιναλαν.Τελικα δεν τα γλυτωσα τα τρυπηματα.Προσωπικα δεν παρακαλαω κανενα για να τον πληρωσω.
    Καλησπερα, οταν λες δικαιολογια τον κορονοιο δλδ τι ακριβως σου ειπαν? γιατι αυτο δεν ειναι δικαιολογια, οσους ξερω και στην δουλεια μου δλδ μια χαρα πανε παντου οι μαστορες και μεσα σε σπιτια κτλ και δουλευουν ολα τελεια πχ σε εγκαταστασεις φυσικου αεριου, με τα προβλεπομενα παντα μετρα δλδ αποστασεις, μασκες, γαντια. Δεν ειναι δλδ δικαιολογια σε καμια απολυτως περιπτωση οτι λογω κορονοιου δεν μπορει να γινει δουλεια.

    - - - Updated - - -

    Το ιδιο φυσικα ισχυει και για τις αναβαθμισεις στις 200αρες, βαζεις μασκα και πας, ετσι κανουν ολοι οι μαστορες σε ολα τα επαγγελματα.
    Εχω και φιλους στον ΟΤΕ και μια χαρα πανε σε πελατες και απο την αρχη του κορονοιου μεχρι και τωρα.

  14. #1784
    Εγγραφή
    23-12-2004
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    912
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    DrayTek
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα, οταν λες δικαιολογια τον κορονοιο δλδ τι ακριβως σου ειπαν? γιατι αυτο δεν ειναι δικαιολογια, οσους ξερω και στην δουλεια μου δλδ μια χαρα πανε παντου οι μαστορες και μεσα σε σπιτια κτλ και δουλευουν ολα τελεια πχ σε εγκαταστασεις φυσικου αεριου, με τα προβλεπομενα παντα μετρα δλδ αποστασεις, μασκες, γαντια. Δεν ειναι δλδ δικαιολογια σε καμια απολυτως περιπτωση οτι λογω κορονοιου δεν μπορει να γινει δουλεια.

    - - - Updated - - -

    Το ιδιο φυσικα ισχυει και για τις αναβαθμισεις στις 200αρες, βαζεις μασκα και πας, ετσι κανουν ολοι οι μαστορες σε ολα τα επαγγελματα.
    Εχω και φιλους στον ΟΤΕ και μια χαρα πανε σε πελατες και απο την αρχη του κορονοιου μεχρι και τωρα.
    Ο κορονοιος ηταν στο τηλεφωνο ,εδω η δικαιολογια ηταν οι αδειες και ο δημος .Ο δημος βεβαια δεν παιζει αφου δεν ειχε ερθει κανεις για να δει απο που θα περασει η ινα .
    Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου
    http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

  15. #1785
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stratus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο κορονοιος ηταν στο τηλεφωνο ,εδω η δικαιολογια ηταν οι αδειες και ο δημος .Ο δημος βεβαια δεν παιζει αφου δεν ειχε ερθει κανεις για να δει απο που θα περασει η ινα .
    Αν δεν εχουν αδεια απο τον δημο λογικο να μην ερθει κανεις. Πρωτα βγαινουν αδειες για τους δρομους και μετα ερχονται να δουν, οταν ερθουν να δουν σε συνδεουνε παρα πολυ γρηγορα.
    Εμενα μου ειχαν πει οτι βγαζουν αδειες και για τους δρομους, δεν βγαινει αδεια μονο ανα περιοχη. Ετσι που ειχαν πει τουλαχιστον πριν καιρο περσι που εβαλα και πριν μου βαλουν ακομα.
    Αν εχουν λοιπον προβλημα με τις αδειες λογικο ειναι, αυτοι εχουν προβλημα, εσυ δεν τους πιστευεις και τους κατηγορεις, και δεν μπορεις να μαθεις κιολας τι ισχυει.

Σελ. 119 από 134 ΠρώτηΠρώτη ... 99109114117118119120121124129 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Inalan
    Από Daemon στο φόρουμ FTTH
    Μηνύματα: 18358
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-03-24, 17:35
  2. Μηνύματα: 3513
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-03-24, 16:58
  3. VDSL και Κυψέλη - A/K Άρης - Vodafone
    Από nxenos στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 1116
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-08-23, 10:52
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-11-17, 18:56
  5. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-06-17, 00:22

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας