Σελ. 125 από 134 ΠρώτηΠρώτη ... 105115120123124125126127130 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.861-1.875 από 2010
  1. #1861
    Εγγραφή
    16-12-2005
    Μηνύματα
    597
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    Inalan
    Router
    Draytek 2865ac
    SNR / Attn
    11(dB) / 17(dB)
    Νομιζω μενει κανα 6μηνο το email μετα απο διακοπη. Ξεκινα forward στο νεο σου email και δες μηπως εχεις autoresponder\out of office να ενημερωσεις για αλλαγη.
    Προλαβαινεις
    Network, Software & Hardware Solutions

  2. #1862
    Εγγραφή
    23-12-2004
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    912
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    DrayTek
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Theodore41 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαιρετώ.
    Τώρα κατάλαβα ότι έχω πρόβλημα με την απόφασή μου να πάω στην Ιναλαν,επειδή το email address μου είναι παρόχου.Αρα τι θα κάνω που το έχω δώσει παντού,ακόμη και στο Paypal;
    Γιατί έλεγα να πάω σε κάποιο τηλέφωνο που δίνει η Ιναλαν.Τώρα πρέπει να κρατήσω το τηλέφωνο μαζί με adsl Ιντερνετ του παρόχου.Κάτι που σημαίνει + κάμποσα Ευρώ..Η μπορώ να κάνω κάτι άλλο;
    Κρατα το παλιο παροχο,οσο χρειαζεται να ενημερωσεις paypal κλπ με το μεο σου email.Χρονοβορο αλλα θα το κανεις μια φορα.
    Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου
    http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

  3. #1863
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παλια ειχα κανει και εγω το λαθος με την Forthnet τοτε, υστερα τα αλλαξα ολα σε yahoo.gr mail και απο τοτε εδω και απειρα χρονια δεν θυμαμαι ποσα δουλευω μονο αυτο, εχω και gmail φυσικα αλλα παροχων δεν ασχολουμαι καν.
    Σιγα μην κρατησεις καποιον παροχο για το email, απλα πρεπει να τα αλλαξεις ολα και ενημερωνεις οσες επαφες εχεις παρε δωσε.

  4. #1864
    Εγγραφή
    16-12-2005
    Μηνύματα
    597
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    Inalan
    Router
    Draytek 2865ac
    SNR / Attn
    11(dB) / 17(dB)
    Offtopic αλλα η Zoho (EU) https://www.zoho.com/mail/ σου δινει free email με δικο σου domain (5GB, 5 users). Σε αυτο παω ολους τους πελατες που δεν θελουν GSuite\MS365.
    Network, Software & Hardware Solutions

  5. #1865
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.401
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Κάποιοι όμως δεν θέλουν gmail, yahoo ας πούμε για λόγους δικούς τους όπως ότι ΣΙΓΟΥΡΑ εκεί παρακολουθούνται. Στον πάροχο όχι απαραίτητα μιας και θέλει εντολή εισαγγελέα. Οπότε το να έχεις email παρόχου σου δίνει μια κάποια "αίσθηση" ασφάλειας.

  6. #1866
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάποιοι όμως δεν θέλουν gmail, yahoo ας πούμε για λόγους δικούς τους όπως ότι ΣΙΓΟΥΡΑ εκεί παρακολουθούνται. Στον πάροχο όχι απαραίτητα μιας και θέλει εντολή εισαγγελέα. Οπότε το να έχεις email παρόχου σου δίνει μια κάποια "αίσθηση" ασφάλειας.
    Γιαυτο και εγω ειχα παροχου τοτε αλλα δεν αξιζει αν ειναι να αλλαζουμε παροχους.
    Υπαρχουν και αλλα emails φυσικα.
    Ναι δεν παρακολουθουνται ΟΛΑ τα αλλα στα emails θα κολλησουμε!!!
    Αν καποιος φοβαται γιαυτο τοτε να μην εχει facebook, instagram, twitter, viber κτλ κτλ...μεγαλη συζητηση.
    Aν εχεις android ειναι υποχρεωτικο αλλωστε το gmail να υπαρχει και για τα win 10 κατι σε hotmail, outlook κτλ. Αν το χρησιμοποιει κανεις ειναι αλλο θεμα.
    Εγω προτιμω το yahoo απο το gmail γιατι το ειχα χρονια πολλα πριν και για το καλυτερο περιβαλλον γενικα και σε apps και στο web.

    Aπλα πρεπει να επιλεξει ενα "σταθερο" email που του αρεσει για τον Α.Β λογο και αυτο ειναι.

    Αληθεια η Inalan δινει emails???

  7. #1867
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.756
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάποιοι όμως δεν θέλουν gmail, yahoo ας πούμε για λόγους δικούς τους όπως ότι ΣΙΓΟΥΡΑ εκεί παρακολουθούνται. Στον πάροχο όχι απαραίτητα μιας και θέλει εντολή εισαγγελέα. Οπότε το να έχεις email παρόχου σου δίνει μια κάποια "αίσθηση" ασφάλειας.
    Αυτό το προσέχω και εγώ,
    και κατά 2ον τα e-mail από "άγνωστα" site δεν τα χτυπάνε πολύ και οι Hackers..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  8. #1868
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.756
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Theodore41 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νικηφόρε χαιρετώ.
    Γράφω σ’ εσένα εδώ,γιατί προσπαθώ να βρω το νήμα Ιναλαν-Κυψέλη και δεν μπορώ.Αμα θες απάντα κι εκεί.
    Προχθές ήλθε το συνεργείο της Ιναλαν και έσκαψε δρομο και πεζοδρόμια,και τελικά έβαλε και το κουτί με το 200 μεγάλο μεγάλο πάνω του. Και μάλιστα το έβαλε ψηλά,μια χαρά δηλαδή,σε αντίθεση με άλλα που έχω δει που το βάζουν σε ύψος κεφαλής.
    Τώρα περιμένω τη σύνδεση,που πιστεύω να μην αργήσει.
    Θα ήθελα λοιπόν να σε ρωτήσω μερικά πράγματα,γιατί τώρα φτάσαμε στην ώρα της αλήθειας και έχω ξεχάσει τα περισσότερα που διάβασα σε παλιότερα σχόλια.
    Τι να κάνω με το τηλέφωνο;Μου είχες πει νομίζω να βάλω την εταιρία modulus που δίνει η Ιναλαν.Και μετά,τι να κάνω με το email address που έχω,το οποίο τελειώνει σε .otenet.gr;Εχω βέβαια και ένα gmail,αλλά δεν το χρησιμοποιούσα παρά μόνο στο κινητό.
    Μετά,εκείνο το ρούτερ της Αsus που έχω πίσω από το ρούτερ του ΟΤΕ,τι το κάνω,θα μπορεί να μπει τώρα κι αυτό πίσω από το αυτό της Ιναλαν;
    Και τέλος,τι μπορώ να κάνω για να διατηρήσω τον αριθμό του τηλεφώνου μου;
    Εδώ μάλλον θα σε δει πιο σίγουρα..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  9. #1869
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ μάλλον θα σε δει πιο σίγουρα..
    καλησπερα, σε ποιο θεμα εχει γραψει γιατι δεν το βλεπω?

    - - - Updated - - -

    ακυρο το βρηκα ειναι στης VDSL. Επειδη εχω κοψει την γραμη μου δεν ακολουθω πλεον εκεινο το θεμα δεν εχει κατι να με ενδιαφερει.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Theodore41 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νικηφόρε χαιρετώ.
    Γράφω σ’ εσένα εδώ,γιατί προσπαθώ να βρω το νήμα Ιναλαν-Κυψέλη και δεν μπορώ.Αμα θες απάντα κι εκεί.
    Προχθές ήλθε το συνεργείο της Ιναλαν και έσκαψε δρομο και πεζοδρόμια,και τελικά έβαλε και το κουτί με το 200 μεγάλο μεγάλο πάνω του. Και μάλιστα το έβαλε ψηλά,μια χαρά δηλαδή,σε αντίθεση με άλλα που έχω δει που το βάζουν σε ύψος κεφαλής.
    Τώρα περιμένω τη σύνδεση,που πιστεύω να μην αργήσει.
    Θα ήθελα λοιπόν να σε ρωτήσω μερικά πράγματα,γιατί τώρα φτάσαμε στην ώρα της αλήθειας και έχω ξεχάσει τα περισσότερα που διάβασα σε παλιότερα σχόλια.
    Τι να κάνω με το τηλέφωνο;Μου είχες πει νομίζω να βάλω την εταιρία modulus που δίνει η Ιναλαν.Και μετά,τι να κάνω με το email address που έχω,το οποίο τελειώνει σε .otenet.gr;Εχω βέβαια και ένα gmail,αλλά δεν το χρησιμοποιούσα παρά μόνο στο κινητό.
    Μετά,εκείνο το ρούτερ της Αsus που έχω πίσω από το ρούτερ του ΟΤΕ,τι το κάνω,θα μπορεί να μπει τώρα κι αυτό πίσω από το αυτό της Ιναλαν;
    Και τέλος,τι μπορώ να κάνω για να διατηρήσω τον αριθμό του τηλεφώνου μου;
    καλησπερα, το email δεν λειτουργει με αλλους παροχους? θυμαμαι καποτε ειχα της forthnet και μετα γυρισα σε yahoo και το εχω απειρα χρονια απο τοτε.
    Προτεινω απλα να στειλεις σε ολες τις επαφες που σε ενδιαφερουν ενα email που να το εχεις συνεχεια σταθερα οπως ενα gmail πχ, κατι τετοιο ειχα κανει εγω.
    Για το ρουτερ ναι μπορεις απο πισω, ειτε μεσω DMZ οποτε ειναι δωρεαν αλλα θα εχεις διπλο ΝΑΤ, ειτε με 6 ευρω τον μηνα παιρνεις ενα block ips και εχεις statics ips βαζεις μια στης ιναλαν και μια στο δικο σου.
    Οτι σε βολευει, εμενα με βολευει το DMZ ειναι τελειο χωρις κανενα προβλημα και εχω και noip ddns και ειμαι μια χαρα.
    Το τηλ κρατας το νουμερο σου το πας σε οτι εταιρεια εχει η ιναλαν αν θες να εχεις προπληρωμενα πακετα, γινεται και χωρις δλδ χρονο ομιλιας, ή μπορεις να πας σε αλλον voip παροχο χωρις ομως προπληρωμενο πακετο.
    Εγω εχω παρει το modulus 700 με φτανει και περισσευει κιολας.
    Δες στην σελιδα της ιναλαν για τους παροχους.
    Ειναι φοβερη ευκολια μου εχει λυσει τα χερια, η modulus τουλαχιστον δινει 2 καναλια φωνης οποτε μιλαμε ταυτοχρονα απο 2 συσκευες και 3 ταυτοχρονες συνδεσεις (registrations), επισης παιζει απο παντου.
    Και πολυ καλη ποιοτητα ηχου καμια σχεση με pstn και πολυ καλη διαχειριση απο την σελιδα.
    ΠΡΟΣΟΧΗ για νουμερα πχ 5ψηφια πρεπει να βαζεις χρηματα εξτρα εκτος προπληρωμενου πακετου αλλιως δεν τα καλει.

  10. #1870
    Εγγραφή
    12-12-2006
    Μηνύματα
    2.832
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    D-Link 2740-B
    SNR / Attn
    11.0(dB) / 19.8(dB)
    Σας ευχαριστώ πολύ.

  11. #1871
    Εγγραφή
    12-12-2006
    Μηνύματα
    2.832
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    D-Link 2740-B
    SNR / Attn
    11.0(dB) / 19.8(dB)
    Kαλημέρα Νικηφόρε.
    Μόλις έφυγε ο μάστορας που εγκατέστησε το σύστημα.Μέτρησε και την ταχύτητα και έχει 242
    Σύνδεσα και την τηλεόραση με την άλλη πόρτα,και ΟΚ.
    Εκείνο που δεν ξέρω πώς να το κάνω,είναι πώς θα συνδέσω το Asus πίσω από το ρούτερ της Ιναλαν.Αν ξέρεις σε παρακαλώ εξήγησέ μου.

  12. #1872
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.401
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Theodore41 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαλημέρα Νικηφόρε.
    Μόλις έφυγε ο μάστορας που εγκατέστησε το σύστημα.Μέτρησε και την ταχύτητα και έχει 242
    Σύνδεσα και την τηλεόραση με την άλλη πόρτα,και ΟΚ.
    Εκείνο που δεν ξέρω πώς να το κάνω,είναι πώς θα συνδέσω το Asus πίσω από το ρούτερ της Ιναλαν.Αν ξέρεις σε παρακαλώ εξήγησέ μου.
    Καλώς ήρθες στο club. Μπορείς να ακολουθήσεις τον παρακάτω σύνδεσμο.
    https://www.adslgr.com/forum/threads...3-InaLan-HowTo

  13. #1873
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Theodore41 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαλημέρα Νικηφόρε.
    Μόλις έφυγε ο μάστορας που εγκατέστησε το σύστημα.Μέτρησε και την ταχύτητα και έχει 242
    Σύνδεσα και την τηλεόραση με την άλλη πόρτα,και ΟΚ.
    Εκείνο που δεν ξέρω πώς να το κάνω,είναι πώς θα συνδέσω το Asus πίσω από το ρούτερ της Ιναλαν.Αν ξέρεις σε παρακαλώ εξήγησέ μου.
    καλησπερα, καταρχην πες μας πως το προτιμας, 1. απλα να ειναι gateway router 2.Nα παιζει με DMZ που θα κανει ποιο πολλα πραγματα? πχ θα ανοιγεις πορτες ΜΟΝΟ σε αυτο.
    3. Η' θες να παρεις block ips με 6 ευρω τον μηνα που θα ειναι στατικες και θα εχει μια το ρουτερ της ιναλαν και μια το δικο σου?
    εγω χρησιμοποιω mikrotik routerboards δεν εχω ιδεα καν πως ειναι τα μενου στο ASUS και παιζω με DMZ και εχω noip για DDNS υπηρεσια.
    Αλλα ο γενικος οδηγος υπαρχει εκει που σου εδειξε ο spsomas.

    Δες τον οδηγο και αν εχεις καποια απορια γραψε εκει να σου απαντησουμε.

  14. #1874
    Εγγραφή
    12-12-2006
    Μηνύματα
    2.832
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    D-Link 2740-B
    SNR / Attn
    11.0(dB) / 19.8(dB)
    Χαιρετώ.
    Τελικά έβαλε ο ανηψιός το ρούτερ της Asus πίσω από το Ηuawei της Ιναλαν,και είδομεν το φως το αληθινόν.Στο πίσω δωμάτιο,έπιανα δύο μονάδες και τώρα πιάνω 75!!!!!!!! Το iPad πετάει…

  15. #1875
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.756
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    dosman πέρναγα από τον πεζόδρομο της Αγίας Ζώνης και είδα 2 κουτιά Inalan σε παραδιπλανά κτήρια..
    οπότε μια χαρά περνάνε την οπτική και από πεζόδρομο..

    Εδώ προς τα μέσα..
    https://www.google.com/maps/@38.0038...7i16384!8i8192

    Οπότε για άλλο λόγο μάλλον δεν ήρθανε σε εσένα..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

Σελ. 125 από 134 ΠρώτηΠρώτη ... 105115120123124125126127130 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Inalan
    Από Daemon στο φόρουμ FTTH
    Μηνύματα: 18564
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-04-24, 22:27
  2. Μηνύματα: 3514
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-04-24, 21:50
  3. VDSL και Κυψέλη - A/K Άρης - Vodafone
    Από nxenos στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 1116
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-08-23, 10:52
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-11-17, 18:56
  5. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-06-17, 00:22

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας