Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    13-11-2016
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    116
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Καλησπέρα και καλό Πάσχα σε όλους.

    Έχω να κάνω τρεις ερωτήσεις που αφορούν συμβόλαια με εταιρείες.

    1) Υπάρχει περίπτωση να κάνει κάποιος συμβόλαιο με εταιρεία Β ενώ είναι στην Α και ενώ είναι με 24μηνη σύμβαση, να μη ζητηθεί γραπτώς η υπογραφή;
    Δηλαδή π.χ. είμαι το 2012 στον ΟΤΕ (μέχρι τότε 20 χρόνια) και τον Ιούλιο πάω σε VODAFONE. Υπάρχει περίπτωση να ΜΗΝ έρθει Courier σπίτι μου για να υπογράψω χαρτιά (και να κρατήσω αντίγραφο), αλλά αντιθέτως να δωθεί τηλεφωνικώς μόνο το ΟΚ;
    Ξέρω ότι μπορείς να δώσεις τηλεφωνικώς το ΟΚ, αλλά μόνο αν είσαι υφιστάμενος πελάτης. Αυτό ίσχυε πάντα, σωστά;
    2) Οι κλήσεις που καταγράφονται (για παράπονα, προσφορές κ.λ.π) όταν επικοινωνείς με εταιρείες, διαγράφονται ένα χρόνο μετά την πραγματοποίηση της εκάστοτε κλήσης;
    3) Μπορώ να ζητήσω να μου στείλουν το αντίγραφο του συμβολαίου σε κάποιο email ή δεν κρατάνε αρχείο. Θα μου πει κάποιος τώρα «γιατί δεν παίρνεις να τους ρωτήσεις;» και θα απαντήσω «γιατί πρέπει να πάρω σε 5αψήφιο...».

    Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

  2. #2
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.337
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Epitaph6663 Εμφάνιση μηνυμάτων
    3) Μπορώ να ζητήσω να μου στείλουν το αντίγραφο του συμβολαίου σε κάποιο email ή δεν κρατάνε αρχείο. Θα μου πει κάποιος τώρα «γιατί δεν παίρνεις να τους ρωτήσεις;» και θα απαντήσω «γιατί πρέπει να πάρω σε 5αψήφιο...».
    Εαν θέλεις να ζητήσεις να σου στείλουν κάτι εγγράφως, ζήτα το εγγράφως (με email).
    Ποιά είναι η εταιρία με τηην οποία θέλεις να επικοινωνήσεις, και δεν επικοινωνείς επειδή πρέπει να πάρεις σε πενταψήφιο;

  3. #3
    Εγγραφή
    13-11-2016
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    116
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εαν θέλεις να ζητήσεις να σου στείλουν κάτι εγγράφως, ζήτα το εγγράφως (με email).
    Ποιά είναι η εταιρία με τηην οποία θέλεις να επικοινωνήσεις, και δεν επικοινωνείς επειδή πρέπει να πάρεις σε πενταψήφιο;
    η WIND είναι. Είχα πάρει πριν καιρό να μιλήσω για άλλο θέμα και μου δίνανε τηλέφωνα που δεν γινόταν δουλειά (αυτοματοποιημένα μηνύματα και στο τέλος σου λέγε «δεν μπορούμε να σας εξυπηρετήσουμε, καλέστε στο τάδε (πενταψήφιο)». Επομένως θα τους στείλω email ελπίζοντας να απαντήσουν.

    Για τις άλλες 2 ερωτήσεις γνωρίζει κανείς τίποτα;

Παρόμοια Θέματα

  1. Ερωτηση για VDSL2 Vodafone/Wind και Router
    Από Andre_1982 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-05-18, 15:42
  2. Ερωτηση για expert στα δικτυα.
    Από alexinho25 στο φόρουμ Κινητή Ευρυζωνικότητα
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-03-18, 23:20
  3. Ερώτηση για διακοπή υποστήριξης συσκεών της apple
    Από vasim στο φόρουμ Apple Hardware και Software
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-07-17, 19:09
  4. Ερώτηση για πρότυπα δικτύωσης
    Από anapourna στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-04-17, 19:28

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας