Σελ. 19 από 246 ΠρώτηΠρώτη ... 9141718192021242939 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 271-285 από 3677
  1. #271
    Εγγραφή
    16-10-2005
    Μηνύματα
    165
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΜΑΤΕΡΟ
    Router
    D-Link
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από UltraCG7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οπώς τα λέει ο Γιώργης...

    Γενικά ρε παιδιά βαρέθηκα να ακούω τα ίδια και τα ίδια. Θα πρέπει να καταλάβετε ότι προβλήματα υπήρχαν πάντα (Από τις εποχές μονοπωλίου ΟΤΕ), υπάρχουν και θα υπάρχουν όσο εξελίσσεται η τεχνολογία. Απλά, ψάξτε λίγο παραπάνω να δείτε τι πραγματικά φταίει και μετά βγάλτε τα συμπεράσματα σας...Μη ξεχνάτε κάτι σημαντικό, η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας...
    Τί βαρέθηκες δηλαδή ρε φιλαράκι να ακούς????? Κι εγώ έχω βαρεθεί να ασχολούμε με την OFF.

    Προβλήματα μπορεί να υπήρχαν απο την εποχή του ΟΤΕ, αλλά αυτά που συμβαίνουν με την εν λόγω εταιρία είναι για κλάματα. Εντελώς ασόβαρα πράγματα... Εγώ προσωπικά ποτέ δεν είχα επί 6 συνεχόμενους μήνες πρόβλημα με τον ΟΤΕ όπως τώρα...

    Εσύ μπορεί να μην έχεις κανένα πρόβλημα και μπράβο σου... Το topic όμως αυτό αναφέρεται στις εντυπώσεις των ενεργοποιημένων χρηστών και καλό θα είναι να γραφτούν όλες οι απόψεις (καλές ή κακές).
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mion_15 : 12-07-07 στις 02:24.

  2. #272
    Το avatar του μέλους original21paul
    original21paul Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mion_15 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τί βαρέθηκες δηλαδή ρε φιλαράκι να ακούς????? Κι εγώ έχω βαρεθεί να ασχολούμε με την OFF.

    Προβλήματα μπορεί να υπήρχαν απο την εποχή του ΟΤΕ, αλλά αυτά που συμβαίνουν με την εν λόγω εταιρία είναι για κλάματα. Εντελώς ασόβαρα πράγματα... Εγώ προσωπικά ποτέ δεν είχα επί 6 συνεχόμενους μήνες πρόβλημα με τον ΟΤΕ όπως τώρα...

    Εσύ μπορεί να μην έχεις κανένα πρόβλημα και μπράβο σου... Το topic όμως αυτό αναφέρεται στις εντυπώσεις των ενεργοποιημένων χρηστών και καλό θα είναι να γραφτούν όλες οι απόψεις (καλές ή κακές).
    σωστος αλλα να μην γραφονται και ανακριβιες!ειναι αδυνατο να εισαι συνδρομητης της ΟΝ εδω και 6 μηνες!

  3. #273
    Εγγραφή
    16-10-2005
    Μηνύματα
    165
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΜΑΤΕΡΟ
    Router
    D-Link
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από original21paul Εμφάνιση μηνυμάτων
    σωστος αλλα να μην γραφονται και ανακριβιες!ειναι αδυνατο να εισαι συνδρομητης της ΟΝ εδω και 6 μηνες!

    Φίλε μου λάθος κατάλαβες. Δεν εννοώ ότι είμαι συνδρομητής εδώ και 6 μήνες. Εννοώ ότι ταλαιπωρούμαι εδώ κι 6 μήνες (αίτηση 29/1 - τρεις μήνες στο περίμενε για την ενεργοποίηση με κομένο internet, σχεδόν μήνα χωρίς τηλέφωνο και μετά τα προβλήματα που αναφέρω)!!!!!!!!!

  4. #274
    Εγγραφή
    12-04-2007
    Περιοχή
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    743
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    pirelli οπως στη Ducati
    SNR / Attn
    8(dB) / 39(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mion_15 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου λάθος κατάλαβες. Δεν εννοώ ότι είμαι συνδρομητής εδώ και 6 μήνες. Εννοώ ότι ταλαιπωρούμαι εδώ κι 6 μήνες (αίτηση 29/1 - τρεις μήνες στο περίμενε για την ενεργοποίηση με κομένο internet, σχεδόν μήνα χωρίς τηλέφωνο και μετά τα προβλήματα που αναφέρω)!!!!!!!!!
    Καλα το στο περιμενε που λες για την ενεργοποιηση βγαλτο απεξω γιατι μπορει να εφταιγε και ο φιλος σου ο Οτε , κανω υποθεσεις εγω τωρα οπως εσυ κανεις αλλες υποθεσεις.

    Οσον αφορα τωρα τις αποσυνδεσεις θελεις να μου πεις οτι δεν εχεις μιλησει με τεχνικο να δει τα στοιχεια της γραμμης σου ακομα? Γιατι εγω για ψιλου πηδημα και με ειχε παρει τεχνικος και ειχε ελεγξει την γραμμη.

  5. #275
    Εγγραφή
    16-10-2005
    Μηνύματα
    165
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΜΑΤΕΡΟ
    Router
    D-Link
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AnastasiosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλα το στο περιμενε που λες για την ενεργοποιηση βγαλτο απεξω γιατι μπορει να εφταιγε και ο φιλος σου ο Οτε , κανω υποθεσεις εγω τωρα οπως εσυ κανεις αλλες υποθεσεις.

    Οσον αφορα τωρα τις αποσυνδεσεις θελεις να μου πεις οτι δεν εχεις μιλησει με τεχνικο να δει τα στοιχεια της γραμμης σου ακομα? Γιατι εγω για ψιλου πηδημα και με ειχε παρει τεχνικος και ειχε ελεγξει την γραμμη.
    Καμία υπόθεση δεν έκανα εγώ φίλε μου. Και δεν με νοιάζει εάν φταίει ο ΟΤΕ. Την σύμβαση την υπέγραψα με την ΟΝ και όχι με τον ΟΤΕ. Όταν κόβανε το λαιμό τους για να υπογράψω ότι σε 20 εργάσιμες μέρες θα είμαι συνδεδεμένος και τελικά καταλήξαμε στους 3 μήνες, αυτό δεν είναι κοροιδία???? Δεν είναι ταλαιπωρία που για τους 3 αυτούς μήνες είχα κόψει το internet σπίτι μου (επειδή αυτοί μου είπαν) και την δουλεία μου την έκανα από το σπίτι της κοπέλας μου και του γείτονα???? Και σε επανειλημένα τηλεφωνήματα με διαβεβαίωναν πως είναι θέμα ημέρας να ενεργοποιηθώ και οι μέρες περνούσαν....???? Κοροιδία δεν είναι να σε χρεώνουν για λειψές υπηρεσίες????? Όλα αυτά είναι υποθέσεις?????Πραγματικότητα είναι.

    Όσο για τις αποσυνδέσεις και τεχνικός ήρθε σπίτι και με τεχνικό μίλησα. Το αποτέλεσμα?????? Οι αποσυνδέσεις να μειωθούν ( απο 1 κάθε 2λεπτο στις 1 κάθε ώρα). Αυτό κράτησε για ένα μήνα. Μετά άντε πάλι τα ίδια.... Οι τεχνικοί εδώ και 2 μήνες λένε ότι θα μου κατεβάσουν το συγχρονισμό της γραμμης. Ακόμα περιμένω...
    Όμως ξαναρωτάω...Γιατί ο διπλανός με Forthnet συγχρονισμένος στα 18500 kai snr margin 5 δεν έχει ούτε ένα disconnect????????????????

    Sorry εάν είμαι κάπως απότομος αλλά έχω χάσει την ψυχραιμία μου με αυτούς και τις δικαιολογίες τους.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mion_15 : 12-07-07 στις 16:26.

  6. #276
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Να ρωτησω κατι ?

    Γιατι δεν καταγγελεις τη συμβαση και δεν αποχωρεις ?

  7. #277
    Εγγραφή
    12-04-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    115
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 29gk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ρωτησω κατι ?

    Γιατι δεν καταγγελεις τη συμβαση και δεν αποχωρεις ?
    ακριβως αυτο.. κανε καταγγελια για ελλειπης υπηρεσιες και αποχωρησε...

  8. #278
    Εγγραφή
    16-10-2005
    Μηνύματα
    165
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΜΑΤΕΡΟ
    Router
    D-Link
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 29gk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ρωτησω κατι ?

    Γιατι δεν καταγγελεις τη συμβαση και δεν αποχωρεις ?

    Το θέμα είναι να μην φτάνουμε εκεί.

    Παρόλα αυτά σε αυτήν την κίνηση σκέφτομαι να προχωρήσω.

    Το μόναδικό που σκέφτομαι είναι η ταλαιπωρία του περίμενε μέχρι να γυρίσω στον ΟΤΕ και μετά σε κάποιον άλλον εναλλακτικό.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mion_15 : 12-07-07 στις 16:38.

  9. #279
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Η ερωτηση μου ειναι καθαρα ακαδημαικη και δεν ειχα σκοπο να σε στεναχωρησω. Απλα δεν καταλαβαινω απο την στιγμη που πληρωνεις για κατι που δεν λαμβανεις ( μακρινο το απολαμβανω) γιατι χαλιεσαι ?

    Ισως καποιος περισσοτερο γνωστης μπορει να σε / μας πληροφορησει τι ισχυει χρονικα σημερα για την διακοπη και μεταβαση πισω στον ΟΤΕ η σε αλλη εταιρεια. Αφηνω εξω την περιπτωση νεας γραμμης/ νουμερου και ενεργοποιησης εκει.

  10. #280
    Εγγραφή
    20-03-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παιδιά μόλις παρέλαβα τον εξοπλισμό και σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με το help desk μου είπαν ότι από τις 20 Ιουλίου και μετά θα γίνει η σύνδεση και συνεπώς θα μπορούν να λειτουργούν οι υπηρεσίες. Θέλω να σας ρωτήσω τα εξης:

    1) Σκέφτομαι αντί να βάλω το router στον ΗΥκοντά να το βάλω στην τηλεόραση κοντά για να γλιτώσω τα μακρυνά καλώδια και στη συνέχεια να βάλω μία ασύρματη USB κάρτα δικτύου στο desktop μου για να έχω έτσι και Internet ston HY μου. Γίνεται αυτό παρόλο που είναι σε άλλο δωμάτιο; Το έχει κάνει κανένας; Αν ναι ποιά κάρτα να αγοράσω, αν έχετε κάτι να προτείνεται.

    2) Κάποιος φίλος από εδώ είναι από Άνω Ηλιούπολη όπως και εγω. Έχουμε προβλήματα στην περιοχή φίλε μου αν θέλεις να μου πεις;

    3) Είμαι στην Otenet για ADSL. Πρέπει να κάνω κάτι εγώ; Πρέπει να στείλω αίτηση διακοπής ή γίνεται αυτόματα από την ΟΝ; Επίσης πόσο καιρό θα μείνω χωρίς τηλέφωνο και Internet;

    4) Επειδή κάποιος φίλος παραπάνω έγραψε ότι κάθε κλήση χρεώνεται με 0,9, αυτό είναι αλήθεια; Γιατί εγώ υποτίθεται ότι πήρα το πρόγραμμα με τα απεριόριστα τηλεφωνήματα σε Ελλάδα και εξωτερικό.

    Αυτά. Ελπίζοντας ότι δεν έχω καταχραστεί τη φιλοξενία του forum, ευελπιστώ σε απαντήσεις από κάποιους από εσάς.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος HomeBusinessMan : 12-07-07 στις 16:52.

  11. #281
    Εγγραφή
    12-04-2007
    Περιοχή
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    743
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    pirelli οπως στη Ducati
    SNR / Attn
    8(dB) / 39(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mion_15 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θέμα είναι να μην φτάνουμε εκεί.

    Παρόλα αυτά σε αυτήν την κίνηση σκέφτομαι να προχωρήσω.

    Το μόναδικό που σκέφτομαι είναι η ταλαιπωρία του περίμενε μέχρι να γυρίσω στον ΟΤΕ και μετά σε κάποιον άλλον εναλλακτικό.
    Μεσω ethernet εισαι συνδεδεμενος? Δοκιμασες καποιο αλλο ρουτερ?

  12. #282
    Εγγραφή
    16-10-2005
    Μηνύματα
    165
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΜΑΤΕΡΟ
    Router
    D-Link
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AnastasiosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μεσω ethernet εισαι συνδεδεμενος? Δοκιμασες καποιο αλλο ρουτερ?

    Ναι, μέσω ethernet είμαι συνδεδεμένος. Έχω πάρει το linksys wag200 το οποίο και χρησιμοποιώ περισσότερο λόγω port forwarding. Δυστηχώς και με αυτό τα ίδια.

  13. #283
    Εγγραφή
    12-04-2007
    Περιοχή
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    743
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    pirelli οπως στη Ducati
    SNR / Attn
    8(dB) / 39(dB)
    Τι να σου πω ρε φιλε , λυπαμαι πολυ , εγω συγχρονιζω στα 7mbit γι'αυτον ακριβως τον λογο αλλα και παλι εχω πυκνα συχνα disconnects. Επειδη ομως προφανως ειναι πολυ χαλια η γραμμη μου (μακρια το dslam,εσωτερικη πολυκατοικια,παλιο σπιτι) το χω παρει αποφαση

  14. #284
    Εγγραφή
    16-10-2005
    Μηνύματα
    165
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΜΑΤΕΡΟ
    Router
    D-Link
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AnastasiosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι να σου πω ρε φιλε , λυπαμαι πολυ , εγω συγχρονιζω στα 7mbit γι'αυτον ακριβως τον λογο αλλα και παλι εχω πυκνα συχνα disconnects. Επειδη ομως προφανως ειναι πολυ χαλια η γραμμη μου (μακρια το dslam,εσωτερικη πολυκατοικια,παλιο σπιτι) το χω παρει αποφαση
    Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Απ΄την μια λέω ότι φταίει η γραμμή μου που είναι χάλια, αλλά απ'την άλλη μιλάω με το παληκάρι που μένει δίπλα μου ( στην ίδια πολυκατοικία - forthnet 18500 Mbit ) o οποίος δεν έχει τα προβλήματα που έχω και αναρωτιέμαι τελικά τί στο καλό φταίει!!!!!!!!!!!!!!!!

  15. #285
    Εγγραφή
    13-07-2007
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    3707/976
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Thomson Speedtouch 780WL
    SNR / Attn
    12(dB) / 48,5(dB)
    Μάλλον είμαι από τους τυχερούς της υπόθεσης Σε γενικές γραμμές όλα "πάιζουν" καλά. Δεν γνωρίζω καθόλου για TV μιας και δεν τη χρησιμοποιώ, τουλάχιστον ακόμη Εν συντομία:

    20/06/2007 - Αίτηση στην ΟΝ
    07/07/2007 - Αποστολή Εξοπλισμού
    13/07/2007 - Πλήρης Ενεργοποίηση

Σελ. 19 από 246 ΠρώτηΠρώτη ... 9141718192021242939 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας