Σελ. 243 από 662 ΠρώτηΠρώτη ... 223233238241242243244245248253263 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.631-3.645 από 9922

Θέμα: Speedport Plus

  1. #3631
    Εγγραφή
    31-07-2008
    Περιοχή
    Καματερό Αττικής
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    60
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    COSMOTE VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    TP-Link Archer VR600
    SNR / Attn
    9.3(dB) / 6.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    για να μην έχεις Speedport και router και switch αν έχεις πολλές συσκευές με καλώδιο, και κοιτάς να κάνεις οικονομία στις διαθέσιμες θύρες

  2. #3632
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Τότε δεν σου χρειάζεται ο 2ος router, αλλά ένα switch.
    Εκτός αν ήδη έχεις στην κατοχή σου τον 2ο router, αλλά και πάλι το να κάνει και αυτός κλήση ΡΡΡοΕ δεν είναι η ενδεδειγμένη λύση αν θέλεις όλες οι συσκευές να επικοινωνούν μεταξύ τους. Καλύτερα να μπει ως απλό ΑΡ και switch ή στην χειρότερη περίπτωση ως απλό router παίρνοντας σύνδεση από το Speedport.
    Σε PPPoE Passthrough δεν υπάρχει επικοινωνία μεταξύ των συσκευών των 2 υποδικτύων (εκτός αν γίνουν αλχημείες).

  3. #3633
    Εγγραφή
    05-11-2004
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.745
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Άρθρα
    30
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    EdgeRouter™ X
    Ουσιαστικά ναι, ένα switch χρειάζομαι, απλά αναρωτιέμαι πως θα γινόταν να αξιοποιήσω τις ethernet θύρες του Plus που θα κάθονται αχρησιμοποίητες. Το βλέπω λογικό να χρειάζονται αλχημίες (τι θα είναι αυτές; VLAN? 2ο καλώδιο; ), αυτές θέλω να μάθω περισσότερο για εκπαιδευτικούς σκοπούς.

    - - - Updated - - -

    Όσον αφορά την αίτηση για CLI_ username, αυτό το username θα περαστεί στο Plus και θα συνεχίσει να λειτουργεί η τηλεφωνία, έτσι;

    Θέλω το Plus να είναι modem/VoIP router και το δικό μου router μετά να κάνει PPP κλήση μέσω του Plus με τα δικά μου username/password
    OK boomer

  4. #3634
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Ποιο ρουτερ εχεις? Γιατι κανεις την ζωη σου δυσκολη?

    Το PLUS μετα και την τελευταια αναβαθμιση εχει γινει πολυ καλο "εργαλειο" και ικανοτατο ρουτερ.
    The gr81 .

  5. #3635
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από globalnoise Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ουσιαστικά ναι, ένα switch χρειάζομαι, απλά αναρωτιέμαι πως θα γινόταν να αξιοποιήσω τις ethernet θύρες του Plus που θα κάθονται αχρησιμοποίητες. Το βλέπω λογικό να χρειάζονται αλχημίες (τι θα είναι αυτές; VLAN? 2ο καλώδιο; ), αυτές θέλω να μάθω περισσότερο για εκπαιδευτικούς σκοπούς.
    Δεν ξέρω ποιο router έχεις, αλλά τουλάχιστον στο Speedport ξεχνάς το VLAN, στο εσωτερικό δίκτυο.
    Σε PPPoE pasthrough, οι 2 συνδέσεις είναι ανεξάρτητες και δεν υπάρχει καμία επικοινωνία μεταξύ τους εκτός με αλχημείες.
    Μόνο μέσω διαδικτύου μπορεί να γίνει με χρήση VPN στημένο και στα 2 υποδίκτυα. Η άλλη περίπτωση είναι με 2ο καλώδιο δικτύου μεταξύ των 2 router, αλλά:
    α. Πρέπει και τα 2 router να έχουν ίδιο υποδίκτυο (π.χ. 192.168.1.0/24). Το ένα θα έχει ΙΡ 192.168.1.1 και το άλλο π.χ. 192.168.1.254.
    β. Ωστόσο δεν μπορεί να υπάρχουν 2 DHCP servers στο ίδιο υποδίκτυο (και αν το δοκιμάσεις θα γίνει του κουτρούλη ο γάμος). Άρα υποχρεωτικά θα έχεις ενεργό DHCP μόνο στον έναν router.
    γ. Λόγω του (β), οι συσκευές που θέλεις να βγαίνουν στο διαδίκτυο από την δημόσια ΙΡ του router που δεν έχει ενεργό τον DHCP και συνδέονται με αυτόν, υποχρεωτικά ΟΛΕΣ θα πρέπει να ρυθμισθούν χειροκίνητα και με ΙΡ έξω από την περιοχή που δίνει διευθύνσεις ο DHCP του άλλου router.

    Όσον αφορά την αίτηση για CLI_ username, αυτό το username θα περαστεί στο Plus και θα συνεχίσει να λειτουργεί η τηλεφωνία, έτσι;
    Σωστά! Ουσιαστικά με τα νέα credentials και ταυτόχρονα το κλείσιμο του ΖΤΡ, δεν θα γίνεται αυτόματα ενημέρωση του Speedport κι έτσι δεν θα επηρεασθεί η σύνδεση ΡΡΡ που κάνεις στο δικό σου router, με τα ατομικά credentials.

    Θέλω το Plus να είναι modem/VoIP router και το δικό μου router μετά να κάνει PPP κλήση μέσω του Plus με τα δικά μου username/password
    Αυτό γίνεται αποκλειστικά με το PPPoE Passthrough και ισχύουν ότι ανέφερα παραπάνω.
    Εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω γιατί ντε και καλά θέλεις o 2oς router να κάνει και αυτός κλήση ΡΡΡ, αντί να παίρνει σύνδεση από το Speedport. Εδώ είναι ευκολότερα τα πράγματα στην επικοινωνία των 2 υποδικτύων, απλά με 1-2 κανόνες static route.
    Τέλος υπάρχει και η λύση ο 2ος router να μπει ως απλό ΑΡ και switch, οπότε είναι ούτως ή άλλος στο ίδιο υποδίκτυο (σαν μια απλή δικτυακή συσκευή αυτού) και δεν χρειάζονται καθόλου ρυθμίσεις για την μεταξύ των συσκευών επικοινωνία..

  6. #3636
    Εγγραφή
    05-11-2004
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.745
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Άρθρα
    30
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    EdgeRouter™ X
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστά! Ουσιαστικά με τα νέα credentials και ταυτόχρονα το κλείσιμο του ΖΤΡ, δεν θα γίνεται αυτόματα ενημέρωση του Speedport κι έτσι δεν θα επηρεασθεί η σύνδεση ΡΡΡ που κάνεις στο δικό σου router, με τα ατομικά credentials.
    Αν δεν κλείσω το ZTP, αλλά περαστούν CLI_ κωδικοί; Υπάρχει περίπτωση να ξαναγυρίσει στους κανονικούς μου; Other than that, γιατί να θέλω κλειστό το ZTP? (θέλω να παίρνει firmware updates π.χ.)

    Εντωμεταξύ, επικοινώνησα με την Τεχνική Υποστήριξη, δεν είχε ιδέα τι είναι τα CLI_ credentials που ζητάω. Θα έπρεπε να το ζητήσω διαφορετικά;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιο ρουτερ εχεις? Γιατι κανεις την ζωη σου δυσκολη?

    Το PLUS μετα και την τελευταια αναβαθμιση εχει γινει πολυ καλο "εργαλειο" και ικανοτατο ρουτερ.
    Το router που θέλω να έχω για το δίκτυο μου είναι ένα Ubiquiti Edgerouter X με Ubiquiti UAC AP lite κεραία. Με ενδιαφέρει κυρίως το Smart Queue QoS του αλλά και οι περαιτέρω δυνατότητες που δίνει.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό γίνεται αποκλειστικά με το PPPoE Passthrough και ισχύουν ότι ανέφερα παραπάνω.
    Εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω γιατί ντε και καλά θέλεις o 2oς router να κάνει και αυτός κλήση ΡΡΡ, αντί να παίρνει σύνδεση από το Speedport. Εδώ είναι ευκολότερα τα πράγματα στην επικοινωνία των 2 υποδικτύων, απλά με 1-2 κανόνες static route.
    Τέλος υπάρχει και η λύση ο 2ος router να μπει ως απλό ΑΡ και switch, οπότε είναι ούτως ή άλλος στο ίδιο υποδίκτυο (σαν μια απλή δικτυακή συσκευή αυτού) και δεν χρειάζονται καθόλου ρυθμίσεις για την μεταξύ των συσκευών επικοινωνία..
    Πως εννοείς το να παίρνει "σύνδεση από το Speedport"? Μπορώ να αξιοποιήσω το Smart Queue QoS του router αν δεν πραγματοποιεί αυτός το Routing / NATing του WAN? Ουσιαστικά δεν με ενδιαφέρει να έχω 2 subnets (αν αυτό έχει φανεί οτι θέλω), αυτό που θέλω είναι άλλες δυνατότητες που μπορώ να έχω σε ένα πιο advanced Router
    OK boomer

  7. #3637
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από globalnoise Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το router που θέλω να έχω για το δίκτυο μου είναι ένα Ubiquiti Edgerouter X με Ubiquiti UAC AP lite κεραία. Με ενδιαφέρει κυρίως το Smart Queue QoS του αλλά και οι περαιτέρω δυνατότητες που δίνει.
    Εφοσον χρησιμοποιεις Ubiquiti .... εγω στη θεση σου θα ακολουθουσα ενα απο τα δυο. (στην ουσια το Νο1 κανω παντα)

    1) το PLUS το βαζεις σε bridge. κανεις το ΡΡΡοΕ στον ρουτερ σου . ζητας τους κωδικους της τηλεφωνιας και τους βαζεις σε οτι συσκευη θελεις. Ειτε IP-phone (ξεκινανε απο 40€ ) ειτε IP-adapter (ξεκινανε απο 32€) .

    2) Αγοραζεις ενα modem της αρεσκειας σου. κανεις το ΡΡΡοΕ στον ρουτερ σου . βαζεις το PLUS μετα απο το ρουτερ σου απλα για την τηλεφωνια.

    Προσωπικη μου αποψη ολες οι υπολοιπες υλοποιησεις ειναι ημιμετρα.
    Οπως επισης αυτο που θες να μπαινεις στο PLUS (που θα ειναι μονο για τηλεφωνια) και θες να βαλεις επιπλεον καλωδια κλπ κλπ . Τι θα σου προσφερει το μενου?
    The gr81 .

  8. #3638
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Για πλήρη αξιοποίηση των ER-X και Unifi, προσωπικά θα έκανα αυτό που προτείνει ο griniaris (και βασικά κάτι τέτοιο έχω κάνει).
    Από εκεί και πέρα με τις συσκευές που έχεις, πας αναγκαστικά στην λύση PPPoE Passtrhrough αλλά ξεχνάς την επικοινωνία μεταξύ των 2 υποδικτύων, εκτός να όλες οι συσκευές σου συνδέονται στο ER-X και το Speedport το έχεις μόνο για modem και το VoIP.

  9. #3639
    Εγγραφή
    05-11-2004
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.745
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Άρθρα
    30
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    EdgeRouter™ X
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εφοσον χρησιμοποιεις Ubiquiti .... εγω στη θεση σου θα ακολουθουσα ενα απο τα δυο. (στην ουσια το Νο1 κανω παντα)

    1) το PLUS το βαζεις σε bridge. κανεις το ΡΡΡοΕ στον ρουτερ σου . ζητας τους κωδικους της τηλεφωνιας και τους βαζεις σε οτι συσκευη θελεις. Ειτε IP-phone (ξεκινανε απο 40€ ) ειτε IP-adapter (ξεκινανε απο 32€) .
    Οκ, έχω χαζέψει. Πολύ σωστά! Σκεφτείτε οτι δεν έχω, θα αγοράσω τηλεφωνική συσκευή και απλά αγνοούσε το μυαλό μου το γεγονός οτι προφανώς υπάρχουν VoIP συσκευές

    Edit: Η αλήθεια είναι οτι τσούζουν λίγο οι τιμές για ασύρματη VoIP συσκευή

    Άρα απλά ζητάω τα στοιχεία σύνδεσης της τηλεφωνίας από την Cosmote. Με firmware updates στο Plus όσο είναι σε Bridge mode τι γίνεται; Τα παίρνει κανονικά έτσι; Υπάρχουν κάπου ποσταρισμένες οι ενδεδειγμένες οδηγίες για σετάρισμα του Plus σε Bridge mode?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για πλήρη αξιοποίηση των ER-X και Unifi, προσωπικά θα έκανα αυτό που προτείνει ο griniaris (και βασικά κάτι τέτοιο έχω κάνει).
    Από εκεί και πέρα με τις συσκευές που έχεις, πας αναγκαστικά στην λύση PPPoE Passtrhrough αλλά ξεχνάς την επικοινωνία μεταξύ των 2 υποδικτύων, εκτός να όλες οι συσκευές σου συνδέονται στο ER-X και το Speedport το έχεις μόνο για modem και το VoIP.
    Ναι για αυτό πήγαινα ούτως ή άλλως, όλες τις συσκευές στο ER-X και το Speedport για Modem και VoIP

    Άρα η χρήση του CLI_ username που εξυπηρετεί; Στη περίπτωση που θες να χρησιμοποιήσεις το Speedport για VoIP (ή οτιδήποτε άλλο routing functionality) πέρα από Modem? Και πως μπορείς να το αιτηθείς σωστά;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος globalnoise : 27-02-20 στις 20:13.
    OK boomer

  10. #3640
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από globalnoise Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οκ, έχω χαζέψει. Πολύ σωστά! Σκεφτείτε οτι δεν έχω, θα αγοράσω τηλεφωνική συσκευή και απλά αγνοούσε το μυαλό μου το γεγονός οτι προφανώς υπάρχουν VoIP συσκευές

    Edit: Η αλήθεια είναι οτι τσούζουν λίγο οι τιμές για ασύρματη VoIP συσκευή

    Άρα απλά ζητάω τα στοιχεία σύνδεσης της τηλεφωνίας από την Cosmote. Με firmware updates στο Plus όσο είναι σε Bridge mode τι γίνεται; Τα παίρνει κανονικά έτσι; Υπάρχουν κάπου ποσταρισμένες οι ενδεδειγμένες οδηγίες για σετάρισμα του Plus σε Bridge mode?
    Αξιολογη εταιρεια και ποιοτητα τηλεφωνα. Σιγουρα δεν ειναι οτι καλυτερο σαν "σειρα" αλλα εχει 50€-55€
    Αλλιως παρε τον ανταπτορα με 30-35€ και βαλε οτιδηποτε τηλεφωνο σου αρεσει.

    firmware update ΔΕΝ θα χρειαστει να κανεις. Το τελευταιο ειδικα ειναι σχεδον τελειο. Οποτε μην σε ανχωνει αυτο.
    The gr81 .

  11. #3641
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παίρνεις ένα μεταχειρισμένο Fritz 7390 από eBay στα 40€ μαζί με τα μεταφορικά και ρυθμίζεις σε αυτό την τηλεφωνία. Αξιόπιστη λύση και με πολλά έξτρα σε σχέση με το Speedport.

  12. #3642
    Εγγραφή
    05-11-2004
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.745
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Άρθρα
    30
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    EdgeRouter™ X
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παίρνεις ένα μεταχειρισμένο Fritz 7390 από eBay στα 40€ μαζί με τα μεταφορικά και ρυθμίζεις σε αυτό την τηλεφωνία. Αξιόπιστη λύση και με πολλά έξτρα σε σχέση με το Speedport.
    Το τοποθετώ σαν modem/VoIP ή εννοείς να έχω το Speedport για Modem, το ER-X για router και το Fritz για VoIP?

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αξιολογη εταιρεια και ποιοτητα τηλεφωνα. Σιγουρα δεν ειναι οτι καλυτερο σαν "σειρα" αλλα εχει 50€-55€
    Αλλιως παρε τον ανταπτορα με 30-35€ και βαλε οτιδηποτε τηλεφωνο σου αρεσει.

    firmware update ΔΕΝ θα χρειαστει να κανεις. Το τελευταιο ειδικα ειναι σχεδον τελειο. Οποτε μην σε ανχωνει αυτο.
    Οκ, μάλλον αυτό θα τσιμπήσω

    Άρα θα βάλω το Speedport σε Bridging. Δημιουργώ καινούριο Internet Configuration προφίλ με type Bridge ή κάνω edit το υπάρχον; (Internet_VDSL)
    OK boomer

  13. #3643
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.346
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από globalnoise Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το τοποθετώ σαν modem/VoIP ή εννοείς να έχω το Speedport για Modem, το ER-X για router και το Fritz για VoIP?

    - - - Updated - - -



    Οκ, μάλλον αυτό θα τσιμπήσω

    Άρα θα βάλω το Speedport σε Bridging. Δημιουργώ καινούριο Internet Configuration προφίλ με type Bridge ή κάνω edit το υπάρχον; (Internet_VDSL)
    Καλύτερα δημιούργησε νέο γιατί με το tr αν τροποποιήσεις το υπάρχον υπάρχει περίπτωση να σου το επαναφέρει πίσω.
    Και καλό θα ήταν να κόψεις τελείως το tr ώστε να μην μπορούν να βάζουν χέρι οι του ΟΤΕ.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  14. #3644
    Εγγραφή
    08-11-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    2.568
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Inalan
    Router
    Mikrotik 5009
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από globalnoise Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το τοποθετώ σαν modem/VoIP ή εννοείς να έχω το Speedport για Modem, το ER-X για router και το Fritz για VoIP?

    - - - Updated - - -



    Οκ, μάλλον αυτό θα τσιμπήσω

    Άρα θα βάλω το Speedport σε Bridging. Δημιουργώ καινούριο Internet Configuration προφίλ με type Bridge ή κάνω edit το υπάρχον; (Internet_VDSL)
    Αν δεν κανω λάθος αυτο είναι μόνο ασύρματο που θέλει και τη βάση του για να παίξει.

    δες εδω

    Κώδικας:
    http://www.grandstream.com/products/ip-voice-telephony/dect-cordless/product/dp720

  15. #3645
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BillyVan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν κανω λάθος αυτο είναι μόνο ασύρματο που θέλει και τη βάση του για να παίξει.

    δες εδω
    Μα συμφωνα με το τελευταιο σεναριο θα αγορασει το FRITZ!Box 7390 . Το οποιο θα το εχει για την τηλεφωνια αποκλειστικα.

    Το οποιο απο οτι εριξα μια ματια εχει DECT .

    Υ.Γ. Εχουμε βγει τελειως offtopic με το να λυνουμε το προβλημα δικτυωσης του @globalnoise ...
    Απο το νημα του speedport plus εχει καταληξει σε .... βοηθεια για να στησω το δικτυο μου στο σπιτι.
    Οποτε εγω σταματαω εδω για το συγκεκριμενο. Αν θελει ας ανοιξει νεο νημα δικο του να το συζητησουμε.
    The gr81 .

Σελ. 243 από 662 ΠρώτηΠρώτη ... 223233238241242243244245248253263 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Χρήση Speedport 2i για VoIP Cosmote/ΟΤΕ με Mikrotik
    Από deniSun στο φόρουμ MikroTik ADSL modems, routers & routerBOARDs
    Μηνύματα: 390
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-06-23, 14:21
  2. [Other] Οδηγός QoS για Speedport Entry 2i - ZTE H268 - και άλλα ZTE modem/routers
    Από globalnoise στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 44
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-01-21, 20:54
  3. Speedport Entry πίσω από D-Link DSL 3682 μόνο για VoiP
    Από searanger στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-04-18, 19:42
  4. Speedport Entry 2i + TP-LINK VR400 VDSL
    Από George21 στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-12-17, 19:54
  5. [Other] Speedport Entry 2i σαν modem και TP-Link W9980 σαν ρουτερ
    Από sotiris.bos στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-04-17, 22:15

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας