Σελ. 13 από 662 ΠρώτηΠρώτη ... 381112131415182333 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 181-195 από 9922

Θέμα: Speedport Plus

  1. #181
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.337
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από africa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχετε υπόψη πως οποιοσδήποτε ζητήσει αλλαγή/αντικατάσταση οποιουδήποτε μοντέλου για οποιοδήποτε λόγο, αυτό που θα παραλάβει θα είναι ανακατασκευασμένο.
    Καλό θα ήταν να αποφεύγεις τέτοιου είδους γενικευμένες δηλώσεις, εκτός και αν όλα τα εν λόγω αιτήματα περνάνε από το χέρι σου και θα φροντίσεις προσωπικά για αυτό...

  2. #182
    Εγγραφή
    14-10-2010
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    322
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5499
    ISP
    Cosmote
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    14(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλό θα ήταν να αποφεύγεις τέτοιου είδους γενικευμένες δηλώσεις, εκτός και αν όλα τα εν λόγω αιτήματα περνάνε από το χέρι σου και θα φροντίσεις προσωπικά για αυτό...
    Δεν έχω κάποια σχέση με το χώρο.
    Αφορά πληροφορία που τη μοιράζεται αβίαστα η Cosmote.

    Επίσης καλό θα ήταν σχόλια με υποψία ειρωνείας να αποφεύγονται και από τους χρήστες αλλά και τους admin

  3. #183
    Εγγραφή
    31-08-2008
    Περιοχή
    Nαύπακτος
    Μηνύματα
    673
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    Cosmote
    Router
    Fritzbox 7560
    SNR / Attn
    24,1(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Interleaved
    το ιδιο παρατηρησα και εγω που το εχω απο χθες , το εχω σε καταστημα και παιζω ραδιο streaming και εχω κοψιματα...
    η συνδεση είναι στα 2.4mhz λογω παλαιοτητας laptop....
    να παμε για αντικατασταση ?....ή παιρνει κανα φαρμακο με ρύθμιση?

  4. #184
    Το avatar του μέλους gravis
    gravis Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manuel Εμφάνιση μηνυμάτων
    έχει παρατηρήσει κανένας θέματα με internet connectivity?
    ενώ ειμαι συνδεδεμένος κανονικά στο wifi σταματάει για λίγο να έχει internet και μετά επανέρχεται.
    έχω την αίσθηση ότι το κάνει μονο στα 5ghz

    μου το κάνει πάντως σε 4 διαφορετικές συσκεύες.
    η αλλαγή channel δεν διόρθωσε το πρόβλημα
    Ναι το έχω παρατηρήσει και εγώ γιατί συνδέομαι στα 5ghz.νομιζα ότι ήταν τυχαίο το γεγονός αλλά επιβεβαιώνωντας και από σένα βρήκαμε ακομα ένα bug
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gravis : 12-07-18 στις 23:33.

  5. #185
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.337
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chaos38 Εμφάνιση μηνυμάτων
    το ιδιο παρατηρησα και εγω που το εχω απο χθες , το εχω σε καταστημα και παιζω ραδιο streaming και εχω κοψιματα...
    η συνδεση είναι στα 2.4mhz λογω παλαιοτητας laptop....
    να παμε για αντικατασταση ?....ή παιρνει κανα φαρμακο με ρύθμιση?
    Δεν πρέπει να είναι θέμα αντικατάστασης γιατί δεν το κάνει μόνο το δικό σου.
    Μακάρι να λύνεται με firmware...

  6. #186
    Εγγραφή
    31-08-2008
    Περιοχή
    Nαύπακτος
    Μηνύματα
    673
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    Cosmote
    Router
    Fritzbox 7560
    SNR / Attn
    24,1(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τι διάολο και με ένα asus ac52u προβλήματα στο wifi...μιλάω με τους κινέζους εδώ και 4 μήνες και έχω στείλει αμέτρητα mail και debug files και σήμερα μου είπε ότι παίζει θέμα με chip vendor....Κάποιος φίλος είχε γράψει για τους drivers ...Και εδώ τα ίδια?

    Στο asus το μόνη λύση που δούλεψε ψιλοικανοποιητικα ήταν η αλλαγή από WPA2 σε WPA και 40 mhz ....αύριο θα το αλλάξω και εδώ να δω τι γίνεται...

  7. #187
    Εγγραφή
    14-03-2016
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑ
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    244
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps
    ISP
    Cosmote - FTTH Vodafon
    Router
    FRITZ!Box 5590
    Παρέλαβα το cpe κάνοντας αιτήματα τηλεφωνικά. Με ρώτησαν γιατί Θέλω να αλλάξω εξοπλισμό. Απάντησα ότι με ενδιαφέρει το wifi dual band. Χωρίς πολλά πολλά έγινε αποστολή του εξοπλισμού. Το έβαλα εχθές το απόγευμα και σε 10 λεπτά αφού πήρα ip έλαβα το παρακάτω sms:ΓIA THN ANABAΘMIΣH THΣ ΣTAΘEPHΣ ΣAΣ THΛEΦΩNIAΣ 21041××××× ΣE EYPYZΩNIKH, EXEI ΠPOΓPAMMATIΣTEI H ΠPOΣΩPINH ΔIAKOΠH THΣ ΣYNΔEΣHΣ ΣAΣ ΣTIΣ 13/07/2018 METAΞY 08:00 KAI 16:00 ΓIA 1 ΩPA ΠEPIΠOY. MEXPI TOTE, ΠAPAKAΛOYME NA EXETE ΣYNΔEΣEI TIΣ THΛEΦΩNIKEΣ ΣAΣ ΣYΣKEYEΣ ΣYMΦΩNA ME TIΣ OΔHΓIEΣ ΠOY ΘA BPEITE ΣTO ENTYΠO OΔHΓIΩN ΠOY ΣYNOΔEYEI TO NEO ROUTER H ΣTO VIDEO: cosmote.gr/fixed/supportvideos. THN HMEPA THΣ ANABAΘMIΣHΣ 13/07/2018 BEBAIΩΘEITE OTI TO ROUTER EINAI ΣE ΛEITOYPΓIA. EYXAPIΣTOYME.

    Να σας ενημερώσω ότι παίρνω από αστικό κέντρο Πειραιά και όχι από καμπίνα. Σήμερα κατά τις 10 το led στο router άναψε και μετά από 30 λεπτά σταμάτησε το τηλέφωνο να παίζει. Άλλαξα την καλωδίωση και πλέον έχω τηλέφωνο sip. Κάλεσα ξανά το 13888 και ζήτησα mini ups γιατί έχω ηλικιωμένο στο σπίτι και θέλω τηλέφωνο ακόμα και σε διακοπή ρεύματος και την Τρίτη θα παραλάβω δωρεάν το ups.


    Κατά την διάρκεια που πληκτρολογώ το μήνυμα στο forum έλαβα νέο sms :
    ΣAΣ EYXAPIΣTOYME ΠOY EΠIΛEΓETE ΠPOΓPAMMATA THΣ COSMOTE. H EYPYZΩNIKH THΛEΦΩNIA ΣTH ΣYNΔEΣH ΣAΣ 21041××××× EXEI ENEPΓOΠOIHΘEI. ΣAΣ YΠENΘYMIZOYME OTI ΠPEΠEI NA ΣYNΔEΣETE TIΣ THΛEΦΩNIKEΣ ΣAΣ ΣYΣKEYEΣ ΣYMΦΩNA ME TIΣ OΔHΓIEΣ ΠOY ΘA BPEITE ΣTH ΣYΣKEYAΣIA TOY ROUTER ΣAΣ.

  8. #188
    Το avatar του μέλους gravis
    gravis Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από L.S.K. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρέλαβα το cpe κάνοντας αιτήματα τηλεφωνικά. Με ρώτησαν γιατί Θέλω να αλλάξω εξοπλισμό. Απάντησα ότι με ενδιαφέρει το wifi dual band. Χωρίς πολλά πολλά έγινε αποστολή του εξοπλισμού. Το έβαλα εχθές το απόγευμα και σε 10 λεπτά αφού πήρα ip έλαβα το παρακάτω sms:ΓIA THN ANABAΘMIΣH THΣ ΣTAΘEPHΣ ΣAΣ THΛEΦΩNIAΣ 21041××××× ΣE EYPYZΩNIKH, EXEI ΠPOΓPAMMATIΣTEI H ΠPOΣΩPINH ΔIAKOΠH THΣ ΣYNΔEΣHΣ ΣAΣ ΣTIΣ 13/07/2018 METAΞY 08:00 KAI 16:00 ΓIA 1 ΩPA ΠEPIΠOY. MEXPI TOTE, ΠAPAKAΛOYME NA EXETE ΣYNΔEΣEI TIΣ THΛEΦΩNIKEΣ ΣAΣ ΣYΣKEYEΣ ΣYMΦΩNA ME TIΣ OΔHΓIEΣ ΠOY ΘA BPEITE ΣTO ENTYΠO OΔHΓIΩN ΠOY ΣYNOΔEYEI TO NEO ROUTER H ΣTO VIDEO: cosmote.gr/fixed/supportvideos. THN HMEPA THΣ ANABAΘMIΣHΣ 13/07/2018 BEBAIΩΘEITE OTI TO ROUTER EINAI ΣE ΛEITOYPΓIA. EYXAPIΣTOYME.

    Να σας ενημερώσω ότι παίρνω από αστικό κέντρο Πειραιά και όχι από καμπίνα. Σήμερα κατά τις 10 το led στο router άναψε και μετά από 30 λεπτά σταμάτησε το τηλέφωνο να παίζει. Άλλαξα την καλωδίωση και πλέον έχω τηλέφωνο sip. Κάλεσα ξανά το 13888 και ζήτησα mini ups γιατί έχω ηλικιωμένο στο σπίτι και θέλω τηλέφωνο ακόμα και σε διακοπή ρεύματος και την Τρίτη θα παραλάβω δωρεάν το ups.


    Κατά την διάρκεια που πληκτρολογώ το μήνυμα στο forum έλαβα νέο sms :
    ΣAΣ EYXAPIΣTOYME ΠOY EΠIΛEΓETE ΠPOΓPAMMATA THΣ COSMOTE. H EYPYZΩNIKH THΛEΦΩNIA ΣTH ΣYNΔEΣH ΣAΣ 21041××××× EXEI ENEPΓOΠOIHΘEI. ΣAΣ YΠENΘYMIZOYME OTI ΠPEΠEI NA ΣYNΔEΣETE TIΣ THΛEΦΩNIKEΣ ΣAΣ ΣYΣKEYEΣ ΣYMΦΩNA ME TIΣ OΔHΓIEΣ ΠOY ΘA BPEITE ΣTH ΣYΣKEYAΣIA TOY ROUTER ΣAΣ.
    Αυτό που κατάλαβα είναι ότι ο συγκεκριμένος υπάλληλος για να δικαιολογήσει στο σύστημα την αλλαγή cpe σε πέρασε σε ευρυζωνικη τηλεφωνία που πλέον δεν είναι απαραίτητο να σου πάρει και την έγκριση. Παρόλα αυτά κατ'εμε είναι θετικό το πέρασμα σου σε voip και με ένα καλύτερο ρουτερ

  9. #189
    Εγγραφή
    21-11-2002
    Περιοχή
    Britannia
    Μηνύματα
    1.267
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    21600/508
    ISP
    Forthnet
    Router
    Draytek Vigor 2700VG
    Μου τηλεφώνησαν πριν λίγο από τον ΟΤΕ ότι έχω επιλεγεί για να περάσω σε Vectoring καθώς γίνεται αναβάθμιση της καμπίνας που βρίσκομαι στην Κηφισιά και να μου στείλουν δωρεάν το Plus διότι μετά το τέλος Ιουλίου θα συγχρονίζω στα 24 αν δεν πάρω στο plus.

    Επειδή τη συσκευή του ΟΤΕ την χρησιμοποιώ μόνο ως modem , θα ήθελα να ρωτήσω αν λειτουργεί καλά το bridge στο plus και αν είναι εύκολο στο σετάρισμα.

    Ευχαριστώ.
    Are you with Us?

  10. #190
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lord_British Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου τηλεφώνησαν πριν λίγο από τον ΟΤΕ ότι έχω επιλεγεί για να περάσω σε Vectoring καθώς γίνεται αναβάθμιση της καμπίνας που βρίσκομαι στην Κηφισιά και να μου στείλουν δωρεάν το Plus διότι μετά το τέλος Ιουλίου θα συγχρονίζω στα 24 αν δεν πάρω στο plus.

    Επειδή τη συσκευή του ΟΤΕ την χρησιμοποιώ μόνο ως modem , θα ήθελα να ρωτήσω αν λειτουργεί καλά το bridge στο plus και αν είναι εύκολο στο σετάρισμα.

    Ευχαριστώ.
    Είναι το ίδιο με το 724
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



  11. #191
    Εγγραφή
    21-11-2002
    Περιοχή
    Britannia
    Μηνύματα
    1.267
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    21600/508
    ISP
    Forthnet
    Router
    Draytek Vigor 2700VG
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GeorgeH Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι το ίδιο με το 724
    Ευχαριστώ πολύ.
    Are you with Us?

  12. #192
    Εγγραφή
    14-03-2016
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑ
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    244
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps
    ISP
    Cosmote - FTTH Vodafon
    Router
    FRITZ!Box 5590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gravis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που κατάλαβα είναι ότι ο συγκεκριμένος υπάλληλος για να δικαιολογήσει στο σύστημα την αλλαγή cpe σε πέρασε σε ευρυζωνικη τηλεφωνία που πλέον δεν είναι απαραίτητο να σου πάρει και την έγκριση. Παρόλα αυτά κατ'εμε είναι θετικό το πέρασμα σου σε voip και με ένα καλύτερο ρουτερ
    Μα και το παλιό cpe υποστήριζε voip.Γενικά και με τεχνικό που είχα μιλήσει την άνοιξη , μου είχε πει ότι θα γυρίσουν όλα στον Πειραιά μέσα στο καλοκαίρι.

  13. #193
    Εγγραφή
    05-12-2009
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Path Level
    Fastpath
    Εγώ πάντως το ζήτησα, μου το στείλανε χωρίς πολλά πολλά λόγω 50άρας, αλλά απο Δευτέρα σκέφομαι να το επιστρέψω κρατώντας το entry 2i. Σε σύγκριση μεταξύ τους με τις ίδιες ρυθμίσεις, έχασα σε upload.
    Σύμφωνα με testmy.net 4.4 vs 4.1 και σύμφωνα με speedtest.net ~4.5 vs ~3.6...

    Χώρια ότι το mini ups βγάζει στην έξοδο max 1Α, όσο και ο φορτιστής του entry 2i, ενώ το plus έρχεται με φορτιστή 2Α οπότε δεν ξέρω κατά πόσο είναι επαρκές το ρεύμα του mini ups. (δεν το δοκίμασα).

    Εσείς τι θα κάνατε στη θέση μου; Θα θυσιάζατε λίγο upload και την πιθανή ασυμβατότητα με το mini ups ( έχει δοκιμάσει κανείς τον συνδυασμό plus + mini ups; ) για τα επιπλέον χαρακτηριστικά του plus;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitris_sg : 14-07-18 στις 18:19.

  14. #194
    Εγγραφή
    31-08-2008
    Περιοχή
    Nαύπακτος
    Μηνύματα
    673
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    Cosmote
    Router
    Fritzbox 7560
    SNR / Attn
    24,1(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μετά από 2 μέρες η κατάσταση με το WiFi τραγική, αποσυνδέσεις, , αργή απόκριση στο άνοιγμα σελίδων κλπ κλπ..

    ένα technicolor που έχει μείνει από wind ευτυχώς παίζει σωστά..

    Κανόνισα για αντικατασταση... και βλεπουμε..

  15. #195
    Εγγραφή
    06-08-2003
    Περιοχή
    Sofia, BG
    Μηνύματα
    3.313
    Downloads
    30
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000MBPS
    ISP
    Mtel BG
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΜΝΗΝΩΝ
    Router
    Huawei
    Path Level
    Fastpath
    εβαλα εναν σκληρο στην usb στο ρουτερ, μεσα απο το μενου το βλεπει κανονικα, εκανα και χρηστη κτλ, αλλα οταν παω στο δικτυο μου, μου εμφανιζει μονο το ρουτερ σαν ονομα και οταν παταω επανω μου ανοιγει η αρχικη σελιδα του ρουτερ.

    Πως μπορω να εχω προσβαση απο το λαπτοπ μου στον σκληρο στο ρουτερ;

Σελ. 13 από 662 ΠρώτηΠρώτη ... 381112131415182333 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Χρήση Speedport 2i για VoIP Cosmote/ΟΤΕ με Mikrotik
    Από deniSun στο φόρουμ MikroTik ADSL modems, routers & routerBOARDs
    Μηνύματα: 390
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-06-23, 14:21
  2. [Other] Οδηγός QoS για Speedport Entry 2i - ZTE H268 - και άλλα ZTE modem/routers
    Από globalnoise στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 44
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-01-21, 20:54
  3. Speedport Entry πίσω από D-Link DSL 3682 μόνο για VoiP
    Από searanger στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-04-18, 19:42
  4. Speedport Entry 2i + TP-LINK VR400 VDSL
    Από George21 στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-12-17, 19:54
  5. [Other] Speedport Entry 2i σαν modem και TP-Link W9980 σαν ρουτερ
    Από sotiris.bos στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-04-17, 22:15

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας